Vabavaratalgud 2015 on selleks korraks jälle läbi. Tallinnas oli võimalik registreeruda 100 inimesel, tuli 72. Teised Eestimaa linnad olid tagasihoidlikema numbritega.
Vabavaratalgud 2015 elamused ja arvamused?
Kuna võtsin ise osa Vabavaratalgud 2014 ja 2015 siis on võrdlus täiesti olemas. Ütleks nii et 2014 oli vabavaratalgute reklaam laiahaardelisem ja tõhusam, 2015 oli reklaamita ja väiksema haardega.
2014 sooviti arvutitest WindowsXP välja visata. 2015 soovisid paljud säilitada Windowsi ja kõrvale dual-boot Linux. Sattus ka inimesi kes ei soovinud Linux operatsioonisüsteemist mitte midagi teada ning nõudsid Windowsile vabavara. Oma soovi põhjendati lausega:
"Teie ju ise reklaamisite välja Vabavaratalgud, seega saate vabavara panna ka minu Windowsile!" Kuna nõudlikku Windows kasutajat uksest välja ei saadetud ega visatud, siis aitasid lahked talgulised Windowsit pisut vabavaraliselt timmida. Talgutel oli ka vanu lauaarvuteid ja sülearvuteid, riistvaraliselt mingi 10-15-aastat vanad. Mõni arvuti oli päris tõsine katsumus. Kui õnnestus Linuxis videokaart paika saada siis pärast kerneli uuendust kukkus wifi võrgukaart ära. Pusserdamist ja pusimist oli ka netipulkadega. Võrreldes 2014 oli 2015 rohkem vanu, eksootilisi lauaarvuteid. Nii mõnelgi polnud tehtud arvutist koopiaid, neid tuli kohapeal tegema hakata. Viimane tegevus võttis nii mõnegi aja.
Minule isiklikult ei meeldi arvutikasutajate nostalgiline kinnisidee säilitada WindowsXP iga hinna eest. Sellise lahendi puhul hakkab arvutikasutaja varem või hiljem edasi istuma oma lemmik "pisipehmes distros". WindowsXP ja Linux dual-boot on kuritegelikult impotentne lahend.
Tegelikult sattusin ma 2015 Vabavaratalgud ettevõtmisele täiesti juhuslikult pingviin.org keskkonnas infot lugedes. 2014 Vabavaratalgud toimumisest olin informeeritum ja teadlikum. Ütle veel et tõhus reklaam ei suuna ega mõjuta.