Kodukasutuses masin. 8GB RAM.
Puhtale 1TB kettale partitsioonid boot (2GiB, ext4), root (40GiB, btrFS), swap (12GiB) ja loogilisele (home (800GiB) ning 45 GiB muude süsteemide katsetamiseks).
DVD pealt install. KDE töölaud. Paigaldamisega mingeid probleeme polnud. Üldiselt tasuks kohe ka kõik uuendused peale lasta YaST-st.
ID kaarti hakkas
lugema.
Kuna on mitu kasutajat, siis on mugav asi talveuni. Nii säilivad (tavaliselt, poolik töö tuleb ikka salvestada) programmide seisud ka siis kui masin sulgeda. Talveuneks on vajalik failis:
/etc/suspend.conf
Kood: |
## use splash picture? (default y)
splash = n
# |
pm-utils pakett tuleb maha
võtta, muidu ei ärka talveunest.
KDE peamenüüst RAM-i seiskamise (tavaline suspend) kõrvaldamiseks ja mitme kasutaja korral talveune võimaldamiseks tuleb lisada faili /etc/polkit-default-privs.local
Kood: |
org.freedesktop.upower.suspend no
org.freedesktop.login1.suspend no
org.freedesktop.login1.suspend-multiple-sessions no
org.freedesktop.upower.hibernate yes
org.freedesktop.login1.hibernate-multiple-sessions yes
|
Siis sai veel NVIDIA graafikakaardi draiverid paigaldatud ja pilt läks ilusamaks veidi. Mingit sättimist polnud eraldi vaja peale paigaldamist. Mitme kasutaja sessionidega talveunest ärgates hakkas mingeid vilkuvaid kolmnurki hiire liigutamisel näitama. CTRL+ALT+BackSpace aitas ja tõi sisselogimise akna ilusasti ette.
Korralikult ei tööta alglaadija GRUB2 paigaldamine YaST-s - see lõppeb veateatega, aga tundub, et muudatused näiteks kerneli parameetrites (tahtsin laadimisel teateid näha) läksid ikka arvesse.
Digibox-st tehtud salvestistest reklaami eemaldamiseks on tore komplekt ffmpeg+kdenlive. DVD-l olev komplekt aga ei oska meie TS faile lugeda. Selle asemel tuleb võtta packman-i repo komplekt ja lihtne videotoimetamine ka töötab.
Steam-i üle wine pole veel käima jõudnud panna, aga eelmises versionis (13.1) töötas ilusti ja vedas ka väga nõudlikke mänge. Dosbox on hea vanada DOS-i mängude mängimiseks, mis isegi uutel win masinatel enam käima ei lähe
.