Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Logi sisse
Kasutajanimi:

Parool:

 Pea mind meeles



Unustasin parooli

Sul pole veel kontot?
Sa saad tasuta registreeruda!

Navigatsioon
  Pingviin
    Registreeru
    Uudiste Kategooriad
    Arhiivid
    Pingviini reeglid
    Viimased teemad foorumis
    Viki
    Kasutajate nimekiri
    Statistika
    Pingviin @ Facebook
    Linuxi kasutajad @ Google+
    Pingviin avaleheks
  Allalaadimised
    Viimased
    Otsing
  Reklaam
    NetiKink


Küsitlus
Kas olete peale Windows XP toe lõppemist täheldanud suuremat huvi Linuxi vastu?
Jah olen küll [ 38 ]
41%  41%  
Huvi on ikka sama suur [ 16 ]
17%  17%  
Ei ole erilist muutust täheldanud [ 37 ]
40%  40%  
Hääli kokku : 91
[ Vaata tulemusi ]

Pildid
koondnimega WiFu
Pildi pealkiri: backtrack 3
Postitaja: backtracker
postitatud: 08.11.2007, 12:42
Vaadatud: 6845
Hinnang: pole hinnatud
Kommentaare: 0

[ Album ]

Lingid
Gentoo Linux

FSFE




ezPortal by Smartor
phpBB3 Support
Küsimused ja vastused - hiljutine tegevus
MTere. Kas keegi oskab aidata? Debian 12.2.0 gstreamer1.0-plugins-base rikkus süsteemi.Algaja küsib12.01.2025, 20:58
?Ubuntu 22.04 all lakkasid AltGr-ga märgid töötamastAlgaja küsib15.12.2024, 19:55
KDiscord jookseb kokku Sway 1.9 pealAlgaja küsib27.06.2024, 21:38
KFirefoxi uuendusAlgaja küsib09.02.2023, 14:31
KFirefoxi vanem versioon tagasiAlgaja küsib05.02.2023, 13:44
VHome partatsiooni tõstmine teisele partatsioonile või teisele kettaleAlgaja küsib27.12.2022, 09:41
KKas EMT poolt antud netipulka Huawei E173 saab kasutada Estobuntu 14.04 juuresMobiilsed seadmed06.11.2022, 17:31
KMis kiirklahvidega saab Eesti jutumärke Ubuntus?Algaja küsib01.11.2022, 15:50
VKas Linux markeerib automaatselt bad sektoreid?Varia30.03.2022, 20:04
KWin 10 ja Linux ühes arvutisVaria27.12.2021, 15:30
KHästi toimiv ID kaardi lugejaRiistvara27.10.2021, 17:41
KGrub recovery error-unknown filesystemAlgaja küsib16.10.2021, 18:35
VKuidas CDd ripida?Tarkvara16.10.2021, 08:04
KID - kaart vs. LinuxAlgaja küsib25.09.2021, 14:06
VTeatame kurbusega meie kauaaegse sõbra ja tarkvara tõlkija Marek Laane lahkumisest.Varia30.08.2021, 23:40
Vajad abi? Esita küsimus siin.

Viimased teemad foorumis
Huvitav video. 643 20.05.2026, 08:51
Ubuntu 26.04 LTS koodnimega Resolute Raccoon on välja lastud spott 23.04.2026, 20:51
linux mint eestindamine ja sõrmejälg 643 12.04.2026, 12:48
Gadgetbridge 643 12.03.2026, 14:02
Huvitav uudis. 643 10.03.2026, 12:56
earlyloom 643 09.03.2026, 12:39
simpleX 643 02.02.2026, 10:11
Linux Mint 22.3 Zena väljas overflow 14.01.2026, 06:39
frame.work ja linux 643 31.12.2025, 16:13
openSUSE Leap 16.0 ja ID-kaart acrux 30.12.2025, 22:06
Linusega arvutit ehitamas 643 01.12.2025, 11:10
Videokaart Linux Mint 22.2 Cinnamon 643 09.11.2025, 15:59
luanti (endine Minetest) 643 12.10.2025, 18:59
Ubuntu 25.10, koodnimega Questing Quokka spott 09.10.2025, 13:38
Debian 13 “trixie” ottmaaten20 30.09.2025, 13:55

  ibm ostab redhati
postitatud 29.10.2018, 11:44 - libre
Red Hat Geenius kirjutab: ibm ostab 30 miljardi euro eest redhati


https://geenius.ee/uudis/hiigeltehing-ibm-ostab-rekordsumma-eest-red-hati/

Seda uudist on vaadatud 2595 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat 7 tuleb koos Gnome Classic versiooniga
postitatud 13.06.2013, 21:01 - spott
Red Hat Red Hat on teada tuntud, kui pika toega ja stabiilne Linuxi distributsioon. Samuti hoitakse ka kõiksugu kliendi rakendustes pikka aega kinni vanadest ja järele proovitud lahendustest. Nii on Red Hat senini jäänud truuks Gnome 2 töölauale, mida vaikimisi oma klientidele pakutakse. Kuid nüüd on ka Red Hati meeskond otsustanud, et uus Gnome on ka nende klientide jaoks piisavalt stabiilne ja uus Red Hat 7 tuleb juba Gnome 3 versiooniga. Mis tõsi küll - vaikimisi hakkab kasutama Gnome Classic välimust ja võimalusi. Red Hati meeskond ise põhjendab Classic versiooni juurde jäämist sellega, et nende klientide jaoks põhjustaks liiga suur hüpe palju nurinat ja probleeme ja nii on nad otsustanud klientidel lasta uute võimalustega järk järgult tutvuda.

Allikas Softpedia

Seda uudist on vaadatud 4366 korda. Lisatud on 2 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat Enterprise Linux 5.3 Beta
postitatud 30.10.2008, 17:06 - spott
Red Hat Red Hat on välja lasknud esimese beeta oma Red Hat Enterprise Linux 5.3 versioonist. Beetad on väljas nii Advanced Platform kui ka Server ja Desktop versioonidest, kõigile peamistele Red Hati poolt toetatud arhidektuuridele. Uus beeta versioon on mõeldud ainult testimiseks ja ühilduvuste katsetamiseks. Red Hat on keelanud igasugused jõudluse testide avaldamise antud versiooni kohta, ilma nende nõusolekuta. Nagu näha püütakse vältida maine kahjustamist, kui mõned testid viletsaid tulemusi annavad, sest tegu alles arendusversiooniga.
Anaconda toetab uuendust nii 4.7 kui ka 5.2 RHEL-i versioonidelt.
Peamised uuendused:
* Parendatud virtualiseerimise tugi
* x86_64 arhitektuur toetab kuni 1TB mälu
* Lisatud Virtio draiverid KVM switchide jaoks
* Klastrite täiendused
* Kuni 126 CPU toetus x86_64 arhitektuuril
* Samba uuendused, et toetada ka Windows Vistat
Ja palju teisi uuendusi.

Allikas FreeSoftNews

Seda uudist on vaadatud 3379 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hati serveritesse suudeti sisse murda
postitatud 10.09.2008, 18:32 - spott
Red Hat Kui keegi on aktiivselt jälginud Fedora või Red Hati teemalisi uudiseid, siis on kindlasti täheldanud viimase aja uudiste voogu turvalisuse teemal. Pidevad serveri uuendused jne.
Põhjus sellele on lihtne - nimelt õnnestus kräkkeritel sisse murda Red Hati ja ka Fedora serveritesse.
Ühtlasi murti sisse ka serveritesse, mis allkirjastavad (kinnitavad turvalisust ja õigsust) uuenduste pakette. Seoses sellega ei olnud ka vahepeal Fedora peamised uuenduste serverid kätte saadavad.
Red Hati sõnul ei saanud kräkkerid kätte Fedora pakettide allkirjastamise võtmeid. Sellegi poolest vahetati kõik turvavõtmed ära.
Probleemi esimesed teated ilmusid juba 14 augustil, kuid ametlikult kinnitas Red Hat juhtumit alles sellel reedel.

Allikas ComputerWorld

Seda uudist on vaadatud 5360 korda. Lisatud on 2 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hatil problemid Perliga
postitatud 28.08.2008, 20:53 - spott
Red Hat Red Hati jaoks on avastatud ebameeldiv üllatus. Nimelt on selgunud, et nende viimane Red Hat Enterprise sisaldab endas Perli, millega süsteemil kulub ligi sada korda kauem aega Perli rakenduste käivitamiseks, kui teistel distributsioonidel. Sama viga on juba avaldanud ka paaril Fedora ja CentOS-i versioonil.
Red Hati arendajad on lubanud probleemi lahendada järgmises Red Hat Enterprise 5.3 väljalaskes. Samas pole nad aga siiani täpsustanud, millal see juhtub.

Seega, kui Teie Red Hati, CentOS-i või Fedora (või mõnel muul viimasel Red Hatil baseeruval distributsioonil) masinal mingil põhjusel Perli rakendused kuidagi käivituda ei taha, siis varuge kannatust. See võibki kaua aega võtta...

Allikas OStatic

Seda uudist on vaadatud 3509 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hati järgmine võit
postitatud 19.05.2008, 15:35 - spott
Red Hat Red Hat andis teada, et New York Stock Exchange (NYSE) Euroopa osa on edukalt lõpetanud oma serverite Linuxi peale kolimise. NYSE Euronext kasutab Red Hat Enterprise Linuxit (RHEL) oma ülitähtsa kauplemissüsteemi serverites. NYSE Eurotexti sõnul valisid nad Linuxi, kuna viimane omab paremat paindlikust, ei ole seotud nii kindlalt mõne firmaga ja võimalus taluda suuri koormuseid. Red Hati valimise põhjuseks oli kindlasti nende korralik tugiteenus ja ka Security-Enhanced Linuxi (SELinux) kasutamine.
Red Hat Linuxi süsteem jookseb hetkel 200 HP ProLiant DL585 nelja protsessoriga serveril ja 400 ProLiant BL 685c blade serveril (labaserver). Lisaks on plaanitud lähima pooleteise aasta jooksul masinaid veel juurde paigaldada.

Red Hat on ka varem valituks osutunud erinevate suursüsteemide ja kriitiliste süsteemide puhul. Hetkel on tegu maailma ühe suurima Linuxi firmaga.

Allikas DesktopLinux

Seda uudist on vaadatud 3296 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat ja Fedora logo
postitatud 24.02.2008, 13:11 - spott
Red Hat Nagu teada, omab Fedora logo õiguseid Red Hat. Ja viimane on valmis ka neid õiguseid kaitsma, kui keegi peaks kuskil kasutama valesti Fedora logo või seda enda logos kasutama. Viimane situatsioon on tekkinud DataPortability WorkGroupiga, kelle logo on äärmiselt sarnane Fedora logole. Siinkohal toome ära ka kõrvuti mõlemad logod:
Image
Seega nõuab Red Hat, et DataPortability lõpetaks Fedorale sarnaneva logo kasutamise.

Allikas TechCrunch

Seda uudist on vaadatud 8058 korda. Lisatud on 4 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat laiendab oma haaret Hiinas
postitatud 23.01.2008, 10:07 - spott
Red Hat Red Hat on laiendamas oma haaret Hiinas. Nimelt andis ZDNet Asia teada, et Red Hat avas uue testimis- ja sertifitseerimiskeskuse Pekingis. Lisaks sellele avati ka Pekingis uus uurimis- ja arenduskeskus. Tegu on Red Hati plaanipäraste laiendustega Hiina turul, millega loodetakse oma positsioone veelgi tugevdada. Testimis- ja sertifitseerimiskeskuse abil saab Red Hat paremini koolitada oma toodete kasutajaid Hiinas. Arenduskeskus tagab aga selle, et Hiinale vajalikud muudatused saaksid kiiresti kohapeal tarkvarasse sisse viidud.

Allikas ZdNet Asia

Seda uudist on vaadatud 3192 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat avas Mugshot-i
postitatud 13.01.2008, 11:21 - spott
Red Hat Red Hat on kaasa löönud järgmises avatud lähtekoodiga projektis. Nimelt interneti portaalis Mugshot, mille eesmärgiks on pakkuda kasutajatele kohta, kus nad saavad ühes kohas jälgida oma erinevate lehtede muudatusi. Näiteks saab teada, kui teie lisatud kasutaja lisab uusi pilte oma Flickr või Picasa albumisse. Uuendab oma ajaveebi, lisab videosid ja palju muud. Kogu projekti teeb aga huvitavaks, et lahendus põhineb täiesti avatud lähtekoodil. Ja juba praegu on olemas ka vastavad liidesed näiteks Gnomele, mille abil oma Mugshoti kontot saab jälgida. Lähemalt uue lehe kohta saate infot Mugshoti enda lehelt.

Allikas TechRepublic

Seda uudist on vaadatud 3090 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

  Red Hat Enterprise Linux 5.1
postitatud 09.11.2007, 17:16 - spott
Red Hat Red Hat on välja lasknud esimese uuenduste paketi oma Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 5 versioonile. Parandatud on näiteks virtualiseerimise tuge, ACPI toetust, ext3 failisüsteem toetab nüüd kuni 16TB failisüsteeme, erinevad IPv6 täiustused ja palju muud. Lähemat infot saab ametlikust väljatuleku teatest.
Red Hat on üks maailma suurimaid Linuxi firmasid, kelle peatähelepanu on keskendunud serveritele. Lisaks on tegu Fedora projekti suurima toetajaga.

Allikas DistroWatch

Seda uudist on vaadatud 3697 korda. Lisatud on 0 kommentaari. Postita kommentaar

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group