Xubuntu 12.04 LTS terminalis vim-tekstiredaktoriga python skriptide color süntaks?

0 häält
285 vaatamist

Lugu on selline et mitte kuidagi ei õnnestu mul desktop arvuti Xubuntu 12.04 LTS distros saada läbi xterm või gnome-terminal'i vim-tekstiredaktoriga pythoni (laiendiga .py) skriptimisele ja skriptidele color'it ehk värvilist süntaksi. Netis on palju color terminal ja color vim-tekstiredaktori setup õpetusi: kahtlaselt lihtsaid ja mõttetult keerulisi kuid enamus nendest kahjuks Xubuntu xfce4 keskkonnas ei tööta. Vähemalt minul pole hetkel see "terminal vs vim vs python vs color" asi õnnestunud.

Näiteks on mul sülekas kus on peal Linux Mint 13 LTS Cinnamon ja seal gnome-terminal'is vim-tekstiredaktoris pythoni süntaks värvitoega töötab korralikult (tavaline default distro install). Tegelikult oleks väga hea kui see pythoni süntaksi värvitugi töötaks ka Xubuntu desktop arvutil gnome-terminal'is või xterm'is (default terminal xubuntu's) läbi vim-tekstiredaktori. Oni kka väga suur vahe kas lugeda ja teha python skripte color või mitte color süntaksi toel. Olen hetkel jõudnud staadiumi et kui mul ei õnnestu saada Xubuntu 12.04 LTS terminali keskkonnas python skriptidele süntaksi värvituge siis ma olen isegi valmis loobuma Xubuntu distrost. smiley   

     

avatar küsitud 18. märts 2014 kategoorias Tarkvara - ertserts (0 punkti)
Ctrl ja hiireklahvid xtermi aknas pakuvad menüüsid, kus ühes on teiste valikute hulgas ka 'Allow Color Ops'.

2 vastust

0 häält
Kas seda mitte .bashrc fail ei muuda? Mul oli sarnane probleem raspberry pi-l, millel ühel distrol oli ilus värviline terminal ja teisel polnud. Tõstsin ~/.bashrc faili värvilisest mittevärvilisse ja peale restarti oli sealgi ilus.
avatar vastatud 18. märts 2014 - Kaar3l (0 punkti)
Töötavas sülekas kus terminal, vim ja python annavad color süntaksi '.bashrc' faili pole kuid on mitte eriliselt informatiivne fail '.profile', sisuga:

# if running bash
if [ -n "$BASH_VERSION" ]; then
    # include .bashrc if it exists
    if [ -f "$HOME/.bashrc" ]; then
    . "$HOME/.bashrc"
    fi
fi

# set PATH so it includes user's private bin if it exists
if [ -d "$HOME/bin" ] ; then
    PATH="$HOME/bin:$PATH"
fi

Tundub et mul on Xubuntu desktop arvutis kas mingi pakett puudu, mingi terminal või vim konf kirjeldamata või on üldse mingi "kala" sees. Vim-tekstiredaktori faili '.vimrc' seal ka pole. Ühesõnaga terminal-vim-python-color töötavas sülekas pole midagi millest kinni hakata et võrrelda mittetöötava desktop arvutiga.
0 häält
Pythoni süntaksi tuge pakub pakk vim-runtime. Kui see on paigaldatud, siis võiks aidata järgmine käsk:

echo "syntax on" >> ~/.vimrc
avatar vastatud 19. märts 2014 - sander85 (10 punkti)
Sander85, tänan vastuse eest. Sinu pakutud variant töötab ja juhatas mind edasi. Kuid minul oli veel segadusi 'vim vs vim-tiny' tasndil. Asi oli selles et mul oli segapudruna desktop arvutisse installitud nii 'vim-tiny' kui ka tavaline täispakett 'vim'.

Midagi läks selles vim vs tiny-vim kombos totaalselt sassi. Sellest tingituna ei suutnudki vim kuvada color režiimis python skripte. Lahendiks oli see et ma eemaldasin täiega nii vim kui vim-tiny jt. vim seotud paketid.

Installisin uuesti ainult vim'i ja sellega kaasnevad paketid. Nüüd kakkas vim'is color režiim tööle. Hetkel töötab peale restarti isegi ilma failita '.vimrc' (jätsin selle prooviks tühjaks). Paljud ubuntu kasutajad on astunud sama "reha" otsa, ehk siis neil on default peal 'vim-tiny' ja nad kurdavad et ei saa '.vimrc' faili sisestada 'syntax on' sest tuleb veateade. Mul oli sama lugu. :-)
...