Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2008, 16:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Tsitaat:
Huvitav, lugemisoskusega probleeme?
Seda minagi. "Ei ole soovitav" tähendab seda, et seda ei ole soovitav kasutada. St: parem mitte kasutada. Kuidas veel seda selgitada? Parem on kasutada selles tähenduses sõna "vorming", kuigi "formaadi" üks tähendus on sünonüümne.


Ja kuidas puutub see filoloogiasse kalduv vestlus postituse teemasse "ODF tugi Eesti riigiasutustes"? Kui on himu vaielda IT terminoloogia üle, siis võiks teha ikka eraldi postituse.


wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2008, 16:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ja kuidas puutub see filoloogiasse kalduv vestlus postituse teemasse "ODF tugi Eesti riigiasutustes"?
Sul on muidugi õigus, aga julgen meelde tuletada, et Sina olid see, kes sõbraliku terminoloogiat täpsustava soovituse pääle vastu vaidlema hakkas Wink

_________________
Kõike hääd,
WK

Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2008, 17:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Tsitaat:
Ja kuidas puutub see filoloogiasse kalduv vestlus postituse teemasse "ODF tugi Eesti riigiasutustes"?
Sul on muidugi õigus, aga julgen meelde tuletada, et Sina olid see, kes sõbraliku terminoloogiat täpsustava soovituse pääle vastu vaidlema hakkas Wink

Sul on ainult valikuline lugemisoskus või demagoogitsed niisama lõbu pärast? Loe uuesti mu postitused läbi. Esimeses ma vastasin, miks ma ei muuda oma saidi nime ja juba teises, kui vaidlus tekkis, kirjutasin

Tsitaat:
Formaat või vorming, antud juhul ei ole see õigekirjaprobleem peamine. Katsuks siiski tähelepanu mitte hajutada ja foorumipostituse teemasse jääda.


Seega olen kaks korda juba teinud üleskutse jääda teemasse. Ühesõnaga, harras palve, kui sul on veel vorming/formaat kohta midagi öelda, tee palun uus postitus ja lõpeta selle risustamine siin.


wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.06.2008, 13:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ühesõnaga, harras palve, kui sul on veel vorming/formaat kohta midagi öelda, tee palun uus postitus ja lõpeta selle risustamine siin.

Mind lihtsalt huvitab, milleks Sa mulle nii hoolega vastad? Lõpeta vastamine, kui Sul midagi teemakohast öelda pole... Sa ei pea teemat risustama sõnumitega, et ärgu ma seda teemat risustagu Wink

_________________
Kõike hääd,
WK

indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 21.07.2008, 21:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

võtsin nüüd kaua hoogu ja hoog sai kena, sest öelda on nii mõndagi. esiteks on kahju et nii asises foorumis selline vastastikune (peate nõustuma - lapsik) lahmimine on aset leidnud. aga kakluses selguvat tõde teavad mõned kultuurid rääkida. see selleks, mõte tiirleb hoopis muu ümber.
mõnda aega tagasi kiitsin siin ja tegijatele endale koosvõime raamistikega tehtud tööd ja leian samuti et see on hetkel ikkagi ainuke normaalne suund digitaalsete andmete käsitlemisel (dokumendiformaadi kontekstis siis). samas tõin välja probleemi, et sellega pole sätestatud kohustuslikkust mitte ühegi õigusaktiga, ning tulenevalt sellest ei hakka keegi vähemalt selles osas kirjeldatud nõudeid tõsiselt võtma, vaid lihtsalt vilistavad selle peale. ma ei tea kas sedagi. autorid ise ajavad rinna ette ja teatavad et see on muude aktide alusdokument ja kohustuslikkus väljendub selle kokkuleppelises vormis ja mis kõik veel.
aga nagu ennustatud ja nagu ka ilmselt edaspidi olema hakkab, asi ei toimi. kuna ise nö "süsteemis sees", siis näen kuidas just eelkõige ministeeriumid (jälle kergitan saba: ma ju ütlesin!) saadavad süüdimatult faile, mida avades ei või selle visuaalses identsuses võrreldes autori omaga enam kindel olla. ma ei kujuta ette kuidas nad kavatsevad kunagi dokumentide arhiivi üleandmisel selle üle anda - ilmselt trükivad välja ja tembeldavad - koopia ärakirjast õige - ja ongi puhtad poisid. kui regionaalsed ja allasutused veel vaatavad siia sinna, et mis ja kuidas (ilmselt rahakoti tõttu eelkõige), siis ei toompealt ega ministeeriumitest midagi sellist oodata ei ole. ei hakka ka tulevikus olema. hr valner räägib edasi kui tähtsa dokumendi nad üllitanud on (ja neil on õigus), aga ilma tegeliku, toimiva väljundita.
näiteks täna näen, et justiitsministeeriumi kantsler hr margus sarapuu on allakirjastanud ja digidoci konteinerisse pistnud docx faili (kiri ise) ja mingi xls'is lisa (mingi vorm ilmselt). nii on ja nii jääbki olema. tegelikult on mul savi mis tarkvara nad oma süsteemides käitlevad, andmevahetuses võiks mingi kokkulepe kehtida. aga ei. pmst võib odf ja riigiasutuste teemad lukku panna ....
R.I.P, avatud formaadid riigiasutustes.


kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 22.07.2008, 00:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei ripu midagi, kõik kestab edasi.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 31.07.2008, 00:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek56 kirjutas:
tegelikult on mul savi mis tarkvara nad oma süsteemides käitlevad, andmevahetuses võiks mingi kokkulepe kehtida. aga ei. pmst võib odf ja riigiasutuste teemad lukku panna ....
R.I.P, avatud formaadid riigiasutustes.


Kuniks asi soovitusliku iseloomuga siis ei juhtu midagi. Selle mõttearenduse alguses sai kenasti välja toodud viited seadustele, kus nõutakse Microsofti omanduslikke vorminguid.

Siinkohal küsimus suurele ringile: "Kui Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) allüksus Riigi Infosüsteemide Osakond (RISO) on paika pannud, et Eesti Vabariigi prioriteet on avatud standardid ja vaba tarkvara siis miks seda ei täideta? Kes vastutab selle eest? Kas oleks aeg vastutaja vastutusele võtta?".

Failis http://www.riso.ee/et/koosvoime/riigi_it_koosv6ime_raamistik_v2-0_2005.html lk.6 on kirjas:
Kood:

Riigi IT koosvõime raamistik ja sellest lähtuvad dokumendid on kohustuslikud riigi ja kohaliku
omavalitsuste asutuste infosüsteemide omavahelisel suhtlemisel. Raamistiku dokumente ei saa siiski
vaadelda õigusaktidena. Nende kohustuslikkus väljendub järgnevates asjaoludes:
    • Raamistik ja temast lähtuvad dokumendid läbivad konsultatsiooniperioodi, mille vältel riigi- ja
        kohaliku omavalitsuse asutused, erasektor, kolmanda sektori asutused ja eraisikud saavad
        esitada omi ettepanekuid. Seega on raamistiku dokumendid kohustuslikud kui eri osapoolte
        vaheline kokkulepe.
    • Vastavalt „Vabariigi Valitsuse seadusele“, „Riigi infosüsteemide andmekogude seadusele“
        (eelnõu) ja „Infopoliitika põhialustele“ koordineerib Majandus- ja Kommunikatsiooni-
        ministeerium riigi infosüsteemi arendamist. Raamistik ja temast tulenevad dokumendid on riigi
        infosüsteemi põhidokumendid.


Kirjutatakse küll, et kohustuslik aga ikkagi kõik vilistavad sellele. Kas Eesti ongi siis selline riik, kus kirjutatakse seadusi ent ei täideta neid ja kedagi valitsusest ei huvita ka, et ei täideta? Et ühed valitsuse liikmed kirjutavad aga teisi see ei huvita?

Ma arvan, et siin tuleks teha avalik pöördumine ehk siis kiri. Tuleb otsustada, kellele. Ilmselt MKM-ile või veel mingile ministeeriumile? Ehk veel mõnele järelvalvega tegelevale intsitutsioonile? Riigikontroll? Nemad ju tegelevad maksumaksja raha ratsionaalse kulutamise uurimisega.

http://www.riso.ee/et/koosvoime/vabavara - siin kirjutatakse: "Eesti riigiasutused kulutavad aastas orienteeruvalt 35 miljonit krooni Microsoft Office tarkvara litsentside soetamisele." <--- kas see pole mitte maksumaksja raha raiskamine, eriti praegusel majanduslikult raskel ajal??

Lisaks veel on eespool kodanik reeveli poolt pakutud õiguskantslerit. Miks mitte.

Eespool kodanik reevel pakkus ju ka idee välja, et: "Selleks, et algatus ei jääks foorumis mulisemiseks on meil vaja teha ära eeltöö - korjates kokku vastavad seadusaktid, vastavd EU direktiivid jne. ja leida kampa mõni asjalik jurist, kes selle kõik kenasti juristide slängis kokku kirjutaks. See kirjatöö tuleks saata nii õiguskantselrile, kui vastavate ministeeriumitele ametlikus korras." <--- kas on midagi seesinast kellelegi saadetud?

spott kirjutas: "Kui huvilisi oleks, siis võiks hakata näiteks esmalt Vikisse vastavaid seaduseid ja määruseid ja asutusi (riiklike mõtlen siis), kes ainult kindlat MS-i toodangus asju nõuavad kirja panema." <--- kas on midagi seesinast wikisse tekkinud? Leidsin vaid sellise viite - http://viki.pingviin.org/index.php/OpenDocument ja ei enamat. Kas siin mõttearenduse alguses väljatoodud aktid ei oleks juba piisav materjal vikisse artikli tekitamiseks? Sellele oleks ka parem viidata kui lihtsalt foorumile ja viki artikkel oleks ka kokkuvõtlikum - pikka juttu ei viitsi keegi lugeda. Samas on võimalik viki artikli lõppu ka lisada viide antud arutelule.

reevel käis veel hea idee välja: "Võib-olla tasuks kaalumist ka ühendusevõtt Open Document Alliance European Action Group-ga või isegi Eesti sektsiooni loomine? ODF Alliance on küllaltki soliidne organisatsioon ja nende nime kasutamine aitaks tõsta meie häälte kaalukust ametnike ja meedia silmis." <--- mis sellest on saanud???

reevel kirjutab veel: "Aga õnneks saab seadusi ka muuta, tuleb ainult õigetele nuppudele vajutada." <--- tuleks need nupud välja kirjutada ja analüüsida nendele vajutamise efektiivsust ja teostatust ning siis asi ära teha

Kas võtame selle asja ka ELUG v7-l arutellu? Näiteks ODF-i Alliance-iga ühenduse võtmine ja Eesti võimukandjatega ühenduse võtmine. Samuti RISO kaasamine kui juriidilise isikuna esindama Eestit ODF-i küsimustes. Ja ka see, et mis need nupud siis oleksid, millele vajutada ning nende vajutamise efektiivsuse ja teostatuse analüüs ja tegevuskava neile vajutamiseks.
Või on ELUG-il endal miski juriidiline isik - siis võib ju seda kasutada. Taas kerkib üles juriidilise isiku vajadus kui vaja esindada vaba tarkvara huve, mis ka üks ELUG v7 teemasid võiks olla.


Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2008, 20:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Noh niipalju, et vahepeal olen ise ninapidi sees juba kahes EVS tehnilises komitees (kumbki küll ei puutu IT vm dokumendiduse alasse). Uurisin ka mitmest EVS IT tehn. komiteest nende plaane ODF suhtes ja seis on selline, et mingeid plaane ODF EVS standardiks ülevõtmiseks esialgu ei ole.

Selleks, et selline asi arutelusse võetaks, peab keegi asjast huvitet isik, kes soovitavalt esindab miskit riiklikku, avalik õiguslikku struktruuri, erafirmat vm juriidilist isikut ennast vastavasse tehn. komiteesse sisse möllima. Selleks pole üldiselt vaja enamat, kui kirjutada avaldus. Endal mul kahjuks momendil veel ühes komitees osalemiseks aega napib...


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 08.09.2008, 21:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma tean rääkida Eesti haridussüsteemi koha pealt.
Kõrgemalt poolt on jätkuvalt suured soovid, et kasutataks doc ja microsoft office, sest OpenOffice.org-il on ühilduvusprobleemid.
Seega meie targad konsultandid kes soovitavad selliseid asju, ei saa jätkuvalt aru, misasi on ühilduvusprobleem...

_________________
https://www.inlink.ee

Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2008, 23:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
ma tean rääkida Eesti haridussüsteemi koha pealt.
Kõrgemalt poolt on jätkuvalt suured soovid, et kasutataks doc ja microsoft office, sest OpenOffice.org-il on ühilduvusprobleemid.
Seega meie targad konsultandid kes soovitavad selliseid asju, ei saa jätkuvalt aru, misasi on ühilduvusprobleem...

Miks nad siis ei saa Smile Saavad väga hästi ja kuna M$ on nad kaudselt või otseselt kinni maksnud,siis ka teevad kõik, et oma raha välja teenida.


Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.11.2008, 22:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimene linnuke: ODF EV seadusandluses


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 24.11.2008, 22:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Reevel kirjutas:
Miks nad siis ei saa Smile Saavad väga hästi ja kuna M$ on nad kaudselt või otseselt kinni maksnud,siis ka teevad kõik, et oma raha välja teenida.


mina näen siin selliseid probleeme:
1. ei taheta raisku lasta olemasolevaid litsentse, sest makstud ju roppu raha
2. palju lihtsam on minna mööda tallatud rada edasi, kui miskit uut tuleb tuleb tavaliselt ka kasutajate virisemine ja siis peab ju tööd hakkama tegema- neid õpetama
3. eks nad ole mingilmääral ka kinnimakstud
4. tekivad teistega "ühilduvusprobleemid" (ei ole installitud openofficet) ja siis on jama lahti, mõeldakse, et näidatakse näpuga, et näed need seal kasutavad mingeid imelikke asju. Tartu Ülikool on selline tüüpiline asutus kus jätkuvalt on "ühilduvusprobleemid" ja openoffice.org installimata
5. tasuta asi ei saa ju hea olla, mõlege mis te olete reaalselt elus saanud mis on tasuta ja on ka hea- see nüüd irooniaga öeldu Smile
6. niikaua kui ei kasutata ülevalpool seda uut programmi, ei hakata seda kasutama ka allpool.
7. ühes kohas kuulsin ka suhtumist, et ootaks ikka selle microsofti xml-i ära äkki see tuleb ikka hea ja ühilduvusprobleemid kaovad. kes asjaga kursis need teavad palju häda see endaga kaasa toob...
kurat, rohkem ei pigista välja, kes oskab veel öelda- täiendage


Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.11.2008, 23:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
5. tasuta asi ei saa ju hea olla, mõlege mis te olete reaalselt elus saanud mis on tasuta ja on ka hea- see nüüd irooniaga öeldu Smile


See on jah selline omapärane suhtumine paljudel. Selle vastu ei aita jällegi muu, kui väike selgitustöö: rääkida uuest vabavaralisest ärimudelist, mida kasutavad järjest enam ka sellised suurkorporatsioonid, nagu IBM, Sun, Google. Väga hea on näiteks tuua Firefoxi hiljutise "Mozilla käive 75 miljoni" uudise valguses, kuda firma oma põhitoodet tasuta jagab, aga samas kõva pappi teenib. See paneb peaga inimesed veidsa järgi mõtlema.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group