Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 00:39  postituse pealkiri:  linux on kriitilise priiri ületanud.  

mõnedele inimestele eestis ei meeldi, et linux saab kasutajaid järjest juurde

http://forte.delfi.ee/news/arvuti/article.php?id=20231506

kasutatakse kõiki vahendeid et linuxit , tema vahendeid ja kasutajaid mahatampida ja ülistada M$ tooteid.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 08:46  postituse pealkiri:  Re: linux on kriitilise priiri ületanud.  

olavsu1 kirjutas:
mõnedele inimestele eestis ei meeldi, et linux saab kasutajaid järjest juurde

http://forte.delfi.ee/news/arvuti/article.php?id=20231506

kasutatakse kõiki vahendeid et linuxit , tema vahendeid ja kasutajaid mahatampida ja ülistada M$ tooteid.


Noh, kui Linux on nii hea ja tore ning tasuta, miks siis näiteks Linuxiga varustatud arvutid samapalju maksavad, kui Windosiga tulevad? Vahest isegi rohkem...


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 08:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ilmselt kaupmehed arvavad, et "keerulisema süsteemi keeruline paigaldus" maksab rohkem kui lihtsalt RIS-i otsast masinale vindoosa selgalaskmine või hulgimüüjalt preinstalled süsteemiga masina hankimine.Kusagilt otsast peab ju raskel ajal raha saama.Ühe k tähega algava firma hinnakirjast jäi silma, et linuxi install on 100 eeku kallim kui vindoosa paigaldus.

_________________
IT teenused

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 15:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra mikisofti esindajad peavadki konkureeriva süsteemi eest rohkem raha lantima, et leivaisa opsüsteem oleks eelistatum. oleks ta margist ja OS'ist sõltumatu firma. ei usuks teenuste hinnavahet.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 17:59  postituse pealkiri:  Re: linux on kriitilise priiri ületanud.  

olavsu1 kirjutas:
mõnedele inimestele eestis ei meeldi, et linux saab kasutajaid järjest juurde

http://forte.delfi.ee/news/arvuti/article.php?id=20231506

kasutatakse kõiki vahendeid et linuxit , tema vahendeid ja kasutajaid mahatampida ja ülistada M$ tooteid.

Päris terval vaidlus paistab,seal artikli komentaariumis olevat.olavsu1,kuidas sa nii palju vaielda viitsid? Confused

E:Samas kardan,et selline MS kasutajatega materdamine ei jäta nii Linuxist ning Linuxi kasutajatest just parimat muljet.
Inimesi kutsub kaasa Linuxit proovima rohkem sellised "edulood" kus keegi arvutiala võhik Rein märgib ära,et tema lasi oma arvutile Ubuntu peale ja voilaa...
Väike lõik ühest selle sama artikli alla postitatud kommentaarist:
Tsitaat:
Ja pingviini foorumist abi saada on ka suht mõttetu üritus. Seal on kas 20-30 aastate vahel IT gurud või 13-14 aastased tat.ninad, kes peavad end kohutavateks tegijateks ja loomulikult ei arva wini kasutajatest miskit.

Pole ise täheldanud,siin foorumis 13-14 aastasi õeldaid tatninasid vaid vastupidi vaoshoitud,mõistlike ning abivalmis kasutajaid.Usun,et pole ka hea idee anda põhjust sellise arvamuse kujundamiseks.

Kui mulle oleks keegi tulnud Linuxit "kaela suruma" ,siis kasutaksin vist praegu Maci Exclamation


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 19:16  postituse pealkiri:  Re: linux on kriitilise priiri ületanud.  

olavsu1 kirjutas:
mõnedele inimestele eestis ei meeldi, et linux saab kasutajaid järjest juurde

http://forte.delfi.ee/news/arvuti/article.php?id=20231506

kasutatakse kõiki vahendeid et linuxit , tema vahendeid ja kasutajaid mahatampida ja ülistada M$ tooteid.


Milles probleem on ja miks sa selle teema foorumisse tegid? Delfi kommentaare pole enne väisanud? Pole seal ühtegi trolli varem kohanud?

Kõik on korras, tovarish generaal. Ürita nüüd jälle reaalsusega kontakti saada. Hinga rahulikult sisse ja välja, loe mõttes kümneni. Ja hoia Delfist eemale.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 20:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oletame, et tuleb kaupmehe juurde onu Mati (mitte tädi Maali, vaid tema poeg). Nii umbes 30-40 vahel, võiks juba oma elus arvuteid näinud olla küll. Vaatab: 2 ühesugust arvutit, aga üks 1000 krooni odavam. Küsib müüjalt, et miks see 1000 krooni odavam? Müüja seletab, et näe, et sellel masinal pole MSi maksu vaja maksta,sellepärast odavam. Mati siis kontrollima, et kas seda arvutit saab siis ikka kasutada ka ja ega piraadiks sõimama ei hakata? Müüja kinnitab, et kõik on kõige paremas korras. Teevad kaupa.

Ülejärgmisel päeval tuleb õnnetu (või kuri) Mati ja hakkab kurtma, et näe see asi ei tööta ja toda asja ei saanud installida ja see lemmikmäng ei lähe käima jne. (vali ise üks keskmise kasutaja tüüpprobleem, kes värskelt Winist Linuxisse kolinud).

Kas üks arvutimüüja tahab sellist janti ja vaeva näha, et hakata kasutajaid harima? Ei, ei taha. Ja nii jääbki üks variant: müüa arvutit sarnase hinnaga, et teadmatu kasutaja seda hinnaeelise pärast ostma ei tuleks. Ja kui on vaja kasutajat harida, siis on see raha kasutajalt juba kasseeritud. Teadlik Linuxi-huviline saab ostetud ka ilma OSita arvuti ja mõni väiksem arvutimüüja pakub ka soodsamaid eelhäälestatud Linuxi-arvuteid, aga selleks, et suuremad arvutimüüjad viitsiksid pakkuda soodsaid Linuxiga arvuteid, on vaja midagi väga suurt, atraktiivset ja massiivset, nagu olid gOSiga läpakad Wlamartis...

Eelnev jutt kirjeldab situatsiooni nii nagu mina seda näen ja ei välista erandeid. Mulle lihtsalt tundub, et kaupmehena ei ole sugugi kerge hakata müüma Linuxiga arvuteid, sest kasutajad vajavad harimist ja müügipersonal peab olema ka väga teadlik. Kõik see tähendab lisainvesteeringuid.

_________________
Kõike hääd,
WK

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma oleks kaupmees ja loeks neid delfi kommentaare ega ma Linuxiga arvuteid müügile küll ei võtaks. Millegipärast on mul väljakujunenud (võib olla põhjendamatult) arvamus, et kui nõudlust pole ei ole ka pakkumist. Nõudluse loomisel aga ei ole oldud antud juhul eriti edukad.

Küsimus polegi minu meelest kunagi selles kas mingi asi on hea või mitte vaid pigem selles ka asi võetakse tarbijate poolt omaks seda aga prognoosida on väga raske kuna igaüks vaatab asja enda mitte keskmise tarbija vaatevinklist.

Paraku pean nõustuma sellega, et delfis kellegiga vaielda ei ole mingi eriti resultatiivne tegevus Smile

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 22:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ehhr kirjutas:
Päris terval vaidlus paistab,seal artikli komentaariumis olevat.olavsu1,kuidas sa nii palju vaielda viitsid?


ei viitsiks, kui miskit muud teha oleks. aga mida pole seda pole. tööd nimelt.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

eric
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 28.02.2007
Postitused: 34

Distributsioon: Ubuntu 9.10
estonia.gif
postituspostitatud: 10.11.2008, 22:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegijaile leidub ikka tööd ... kas (linuxis) progemisega oled kokku puutund? võta ühendust (eerik@emes.ee) kui huvi on, ehk saaks aidata?


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2008, 00:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eric see asi on mul algaja tasemel... kirjakese saatsin...

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2008, 12:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olavsu1 kirjutas:
ehhr kirjutas:
Päris terval vaidlus paistab,seal artikli komentaariumis olevat.olavsu1,kuidas sa nii palju vaielda viitsid?


ei viitsiks, kui miskit muud teha oleks. aga mida pole seda pole. tööd nimelt.


Ja nüüd tarkusetera kommentarisõpradele: "Arguing on the internet is like winning the special olympics. Even if you win your still a retard" by jumal-teab-kes

Ära solvu ega midagi, aga ma olen kindel, et suudad leida endale paremat tegevust kui delfis hängimine.


JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2008, 13:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:
Kui ma oleks kaupmees ja loeks neid delfi kommentaare ega ma Linuxiga arvuteid müügile küll ei võtaks. Millegipärast on mul väljakujunenud (võib olla põhjendamatult) arvamus, et kui nõudlust pole ei ole ka pakkumist. Nõudluse loomisel aga ei ole oldud antud juhul eriti edukad.



Käisin ka ühes arvutipoes pakkumas, et paneks kasvõi huvi pärast ühe nende müügis oleva arvuti Linuxsis tööle ja las siis olla seal. Lubasin tasuta paigaldada ja isegi reklaami teha, ikka kupatati mind sealt kiirelt (kuid siiski viisakalt) minema. Kusjuures firma müüb ka ilma op.süsteemita masinaid. Sad

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group