Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8857

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2006, 00:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

MS nutab kindlasti silmad peast, vaadates, mis litsentsitulud Hiinast saamata jäävad....

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2006, 02:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kogu aeg räägitakse, et eesti on tehnoloogia riik.
Ei ole.

Vabandust, eesti on tehnoloogia tarbija-

Lihtsalt ATM-i kasutame rohkem ja wifi-t, skype on maha müüdud..


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.12.2006, 03:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz, millal skype eestlastele kuulus?

ja muuseas - õige tehnoloogia rakendamine ongi tehnoloogia mõte. Tehnoloogia arendamine on töö nagu iga teinegi, mõnikord suht kasumlik, teinekord üldse mitte. Avatud lähtekoodiga tarkvara arendajad peaksid sellest eriti hästi aru saama.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2007, 12:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

LINK
Idee:
Eesti riigi ja omavalitsuste infovahetuses (nii omavahel kui Eesti elanike ja Eestis tegutsevate organisatsioonidega) peaks kasutatama vormingut, mis:
- on avatud,
- terviklikult dokumenteeritud,
- patendinõuete vaba,
- ei ole seotud ühe konkreetse tarkvaralahendusega
- ja ideaalis ka mõistlike kuludega (või lausa tasuta) loetav/muudetav.

Käesoleval hetkel vastab sellistele nõuetele Open Document Format for Office Applications (OpenDocument, ODF), kinnitatud ISO ja IEC standardina ISO/IEC 26300.

Kirjeldatud lahendus võimaldaks arvutikasutajatel valida neile sobiliku tarkvara vahel. On vaid oluline et kasutatav tarkvarapakett suudaks kirjeldatud vormingut lugeda ja salvestada. Idee kirjutamise ajal leidub erinevate operatsioonisüsteemide jaoks mitmeid tasuta ja tasulisi tarkvaralahendusi ODF lugemiseks ja salvestamiseks.

Lisateave vormingu kohta:
OASIS, standardi koostaja - http://www.oasis-open.org/
Artikkel Wikipedias - http://en.wikipedia.org/wiki/OpenDocument

VASTUS

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tänab Teid ettepaneku eest muuta Open Document Format (ODF) kohustuslikuks andmevorminguks kogu riigi ja omavalitsuste dokumendivahetuses.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium on koostöös riigi- ja kohalike omavalitsuse ja erasektori asutuste ning IT ekspertidega välja töötanud “Riigi IT koosvõime raamistiku” (http://www.riso.ee/et/koosvoime/raamistik2_0.pdf), mille eesmärgiks on kirjeldada e-riigi raames kehtestatud standardeid ja juhendeid, tagamaks avaliku halduse asutuste, ettevõtete ja kodanike teenindamine nii riigi kui ka üleeuroopalises kontekstis. Toetudes nii Euroopa koosvõime raamistiku suunistele kui ka Eesti praktikatele on võetud suund avatud koodiga tarkvara (sealhulgas ka avatud dokumendiformaadi (Open Document Format - ODF)) laialdasemaks kasutuselevõtuks. Vastavad muutused leiavad kajastamist ka Riigi IT koosvõime raamistiku järgmises versioonis.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Huck
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 20.10.2005
Postitused: 135
Asukoht: Tln-Kur
Distributsioon: Ubuntu 9.04
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2008, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea kas see sobib siia, aga säärane on reaalselt üks referaadi juhend TTK'st... kas nüüd nutta või naerda, aga kuigi ma pole MS Officit mitu-mitu aastat kasutanud siis peale viimast formatit mul tõesti pole ka seda enam arvutis. Vot selline on tase ühes Eesti kõrgkoolis.

Image


Edit: kusjuures esitamine on nõutud ainult elektrooniliselt MS Wordi vormingus.


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2008, 21:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://et.wikipedia.org/wiki/OpenDocument


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2008, 21:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

päris kõva sõna kui suudetakse kindlaks teha mis keskkonnas "print screen"-d töödeldud on Smile
eks selline juhend räägib kooli enda eest...
siit veel vahvat lugemist: http://www.ttk.ee/public/ut_koostjuh.pdf
ja et veel "huvitavaid" sellesarnaseid nõudeid leida, siis võiks vaadata www.riigiteataja.ee ja kasutada sisus sõnu word ja excel.
EDIT: lisasin siia faili väljavõttega õigusaktidest, mis sisaldavad ms word ja excel kasutamise nõudeid. kuna see on paar lehte panen selle juurde failina.


microsoft_igusaktides.pdf
 Kirjeldus:
microsoft eesti õigusaktides

Allalaadimised
 Failinimi:  microsoft_igusaktides.pdf
 Failisuurus:  90.07 kB
 Alla laaditud:  697 kord(a)


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1068


blank.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 20:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas on keegi mõelnud ka õige sõnakasutuse peale?
Formaat - http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=formaat
Vorming - http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=vorming

Ehk siis tuleks rääkida ODF-ist kui failivormingute perest. A4 on meil formaadiks Smile

Aga Rohelised ei võtnud vedu - olen ühe kirja Marek Strandbergile sellel teemal saatnud ja ei mingit vastust. Ilmselt peaks see olema miski ühine kiri ja avalik nagu kunagi ministrile kirjutati - http://openoffice-et.sourceforge.net/avalik-kiri-ministrile/


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1068


blank.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 20:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huck kirjutas:
Ma ei tea kas see sobib siia, aga säärane on reaalselt üks referaadi juhend TTK'st... kas nüüd nutta või naerda, aga kuigi ma pole MS Officit mitu-mitu aastat kasutanud siis peale viimast formatit mul tõesti pole ka seda enam arvutis. Vot selline on tase ühes Eesti kõrgkoolis.
Edit: kusjuures esitamine on nõutud ainult elektrooniliselt MS Wordi vormingus.


Olen ise nimetet kõrgkoolis õppinud ja midagi ei ole parata - sealne lugupeetud õppejõudude seltskond eesotsas juhtkonnaga on paraku Microsofti-aegsest põlvkonnast kus koolides muud ju ei õpetatud. Mitte et praegugi eriti õpetataks kuid natuke on ikka olukord parem. Seetõttu ei maksa imestada nende Microsofti-lembust. See Microsofti-katk on ju tervet Eestimaad haaranud ja TTK ei ole siin erand. RISO koosvõime on tore algatus aga seni hüüdjaks hääleks kõrbes jäänud. Kahjuks.

Olukord ilmselt ei muutu üleöö kuna harjumuse jõud on suur ja vana karu on raske tantsima õpetada. Nagu armastatakse öelda - elame postmodernistlikus ühiskonnas kus inimestel on sageli ükskõik, mis on failivorming - peaasi, et saab infot vahetada ja tööd teha. Sageli ei mõelda, mis failivormingusse salvestatakse kuna lihtsalt vastavat haridust ei ole antud koolis.

Samas on vaja praegu alustatut jätkata, et oleviku ja tuleviku põlvkonnad saaksid valgustatud ning nende silmaring oleks avaram kui seda ühe USA kommertsfirma toodangu kasutamine annab.

Olles ise koolis püüan seda viga parandada ent seda on vähe. Kui riiklik õppekava informaatikas suudetaks valmis saada siis see sunniks kõiki nn oikumeenilist ehk siis kõiki arvestavat ja õpetavat informaatikat õpetama. Kuna RISO koosvõime raamistik on soovitusliku iseloomuga siis nii see ongi. Kuigi keegi pole kuskil Microsofti suletud ja patenteeritud failivorminguid vaikimisi standardiks Eestis kehtestanud, on see kujunenud "iseeneslikult" ehk siis Microsofti tugeval survel.

Siin tuleks ehk teha analüüs, millised oleksid kulutused üleminekul MS Office-i vormingutelt OpenDocument'i vormingutele. Praeguse majanduslanguse tingimustes on igasuguste lisakulutuste tegemine raskendatud ent siin tuleks analüüsida ka tuleviku kulusid ja muid riske, mis tuleks ka ümber arvestada rahasse kui võimalik.

Üks argument on seegi, et igal aastal kulutavad Eesti riigiasutused ~35 miljonit krooni MS Office-i ostmisele/rentimisele. See raha jääks kokku kui mindaks üle OpenOffice.org-ile.

Nüüd vaja analüüsida, et mis funktsioonid on OpenOffice.org-is puudu kui on, mida töös kasutatakse. Edasi tuleks tegeleda sellega, et need funktsioonid saaksid OpenOffice.org-i arendatud - võtta ühendust arendajatega ja miks mitte neid ka toetada sellest 35 miljonist vabanevate summadega. Me toetame ju humanitaarabiga vaeseid riike ja nagu välisminister ütles siis ei vähendata seda toetust ka majanduslanguse tingimustes mitte. Ehk siis praegu ~135 EEK iga Eesti elaniku kohta aastas on see toetus.

Kui nüüd näiteks 10 krooni aastas elaniku kohta oleks vägagi paslik toetus ehk siis ~10 miljonit krooni aastas. Selle eest saaks arendada puuduolev funktsionaalsus OpenOffice.org-ile ja ka täiendada ning lõpetada eesti keelde tõlkimine.

Mõelge vaid - kas eestlane oleks nõus 10 krooni aastas ehk siis alla krooni kuus selleks andma? Ma usun, et oleks. Ilmselt rohkemgi oleks. Samas oodatakse ilmselt ka korralikku arendusplaani ja tagasisidet, kuhu ning milleks rahva annetatud raha on läinud. Näiteks peale vajaduste analüüsi kirjutatakse iga vajaduse saavutamiseks sinna vajaduse taha ka number, mis selleks on vaja koguda. Ja niiviisi sammhaaval tehakse asjad valmis.

Mis institutsioon sellega Eestis tegeleda võiks? Kas näiteks RISO? Et eestindamise projekti juhid oleksid kontaktisikuteks, mida nad nagunii on ja riigi poolt toetaks asja RISO näiteks. Mida arvate sellest? Kuna RISO ju propageerib ka ise ODF-i siis oleks see koostöö nendega igati sobiv?




Viimati muutis zeroconf 08.06.2008, 21:47; muudetud 1 kord
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 55
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 21:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:

Olukord ilmselt ei muutu üleöö kuna harjumuse jõud on suur ja vana karu on raske tantsima õpetada. Nagu armastatakse öelda - elame postmodernistlikus ühiskonnas kus inimestel on sageli ükskõik, mis on failivorming - peaasi, et saab infot vahetada ja tööd teha. Sageli ei mõelda, mis failivormingusse salvestatakse kuna lihtsalt vastavat haridust ei ole antud koolis.


Ideaalis ei peakski see kedagi huvitama, mis vormingus salvestamine käib, sest ideaalis peaks salvestamiseks kasutatav vaikevorming olemagi juba selline, mis avaneb adekvaatselt, ilma mingite moonutusteta mis tahes tarkvaras. Ainuke juhus, mil ideaalmaailmas kasutaja peaks mõtlema failivormingu peale, on siis, kui "tellija" esitab vastava soovi.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1068


blank.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 22:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek56 kirjutas:
siit veel vahvat lugemist: http://www.ttk.ee/public/ut_koostjuh.pdf


Väga hea! Eriti andekas on see, et see üdini MS Word-i propageeriv üllitis on PDF-iks tehtud OpenOffice.org-i abil Smile Ei saa nemadki läbi OpenOffice.org-ita Smile

indrek56 kirjutas:

EDIT: lisasin siia faili väljavõttega õigusaktidest, mis sisaldavad ms word ja excel kasutamise nõudeid. kuna see on paar lehte panen selle juurde failina.


Väga tänuväärne töö! Saatsin selle faili ka RISO-le - eks näis, mida nad sellepeale ütlevad! Mulle on RISO just väitnud, et ODF-i ei saa vaikimisi vorminguks kohustuslikus korras muuta - juristid ütlevat seda. Samas on MS Office-i vormingud muudetud - seega ei tohiks siis ODF-i muutmine ka probleem olla?


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 08.06.2008, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sellises ülikoolis nagu seda on UT seal ei taheta ka kuidagi rahumeelselt aru saada, et ei ole vindossi ja ei ole ka microsof officet. kuid kiire link http://www.riso.ee/et/koosvoime/arhitektuur/
ja paar hämmeldunud kirjavatust, siis olen pdfina saatnud Smile

Meelde tuli isegi üks seik: Nimelt oli eksamile saamise eelduseks kodutööna referaat, juhendis oli selgelt kirjas et on vaja teha offices, mina tegingi, kuid tema ullike ei saanud lahti ja siis sain ma tema "lemmikuks" (ühest järgnevast eksamist sain vaevu läbi) kuna julgesin teda teavitada EV seadustest ning tema kohustustest
Ega nad vabatahtlikult ei taha vastu võtta, kuid kui jalaga pe...sest kõvasti lüüa siis nagu midagi ikka liigub

_________________
https://www.inlink.ee

Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2008, 18:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

100% spoti algatusega nõus ja valmis kaasa lööma. Nimelt rikuvad mainitud määrused jm aktid, kus on nimeliselt nõutud Microsofti toodangu või kinniste dokumendivormingute kasutamist nii muid EV seadusi (näiteks konkurentsiseadus, riigihangete seadus, rääkimata koostööraamistikust) kui ka mitmeid EU direktiive, mis sätestavad vaba konkurentsi jm. ja on seega sisuliselt õigustühised.

Selleks, et algatus ei jääks foorumis mulisemiseks on meil vaja teha ära eeltöö - korjates kokku vastavad seadusaktid, vastavd EU direktiivid jne. ja leida kampa mõni asjalik jurist, kes selle kõik kenasti juristide slängis kokku kirjutaks. See kirjatöö tuleks saata nii õiguskantselrile, kui vastavate ministeeriumitele ametlikus korras.

Olles ise viibinud mitmete seadusaktide sünni ja muutmise juures, võin kinnitada, et VÄGA tihti on ministeeriumites seadusaktide koostajaks täiesti võhiklikud ja ebakompetentsed isikud, kes ei olegi üldse võimelised aru saama oma teguviiside väärusest. Tihtipeale toetutakse ekspertidele ja kui sellinne ekspert juhtub olema Microsofti toodete müümisega raha teenivas firmas või siis lihtsalt tuttav "IT mees", kes kasutab Wordi kõigeks, alates trükiste küljendamisest kuni pilditöötluseni (jah, tunnen ise sellist tüüpi!), siis ongi lollus seaduses sees. Aga õnneks saab seadusi ka muuta, tuleb ainult õigetele nuppudele vajutada.


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2008, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See õiguskantslerini asja viimine oleks põnev. Selles mõttes, et tema parteikaaslaste haldusalast on samuti nimetatud õigusakte üllitatud. Seega kahtlustan, et sellest kujuneb pigem peaga vastu seina panek. Aga teisest küljest kirjeldaks värvikalt ja selgelt meie demokraatiat ja õigusriiklust. Või peaks viimane jutumärkides olema? ah krt nõrk olen poliitikas Wink


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8857

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2008, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui huvilisi oleks, siis võiks hakata näiteks esmalt Vikisse vastavaid seaduseid ja määruseid ja asutusi (riiklike mõtlen siis), kes ainult kindlat MS-i toodangus asju nõuavad kirja panema.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Reevel
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 10.11.2007
Postitused: 99

Distributsioon: Red Hat, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.06.2008, 19:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

indrek56 kirjutas:
See õiguskantslerini asja viimine oleks põnev. Selles mõttes, et tema parteikaaslaste haldusalast on samuti nimetatud õigusakte üllitatud. Seega kahtlustan, et sellest kujuneb pigem peaga vastu seina panek. Aga teisest küljest kirjeldaks värvikalt ja selgelt meie demokraatiat ja õigusriiklust. Või peaks viimane jutumärkides olema? ah krt nõrk olen poliitikas Wink


Ei tasu nii pessimistlik ka olla. Soovitan vaadata briti telesarju "Jah, härra minister" ja "Jah, härra peaminister". Ehkki tegu humoreskiga, kujutavad nad tegelikult päris täpselt bürokraatliku aparaadi toimimist ja kehtib täpselt samamoodi Eesti riigiasutuste kohta.
Aga lihtsalt niisama kuskil nurga peal plakatiga "Jah ODF, ei DOC" pröökamisega ei saavuta tõesti eriti midagi. Smile


aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 10.06.2008, 19:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muide, mis puutub TÜ-sse, siis on seal peamiseks probleemiks ilmselt hoopis IT osakond. Asi nimelt selles, et kõik (enamik) masinaid on kasutajatele piiratud õigusega. Mis iseenesest väga mõistlik muidugi, ei saa sinna igasugust pahna installida. Aga sealjuures on probleem, et OOo-d ei ole kuhugi installitud. Seega näiteks, kui ka keegi üliõpilane saadab odt faili, siis pole sellega midagi peale hakata. Mulle on see kõik nt väga ebamugav, aga tööandja masinatele ju kallale minna ka ei saa. Saab muidugi nõuda spetsiaalselt, et IT-st tuldaks ja pannaks OOo peale, aga TÜ tempo juures võtab see kõik nii palju aega, et parem on oma läpaka peal doc-iks salvestada.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 02:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

reaali poolel pole TÜs asjad kõige hullemad, aga ülejäänud teaduskondades saab teinekord nalja küll. Oli minulgi omal ajal tarvis bakatöö elektroonilisel kujul esitada. Paluti doci. Ütlesin, et sellega küll kehvasti (kuigi tol ajal kasutasin veel OpenOfficet, mitte LaTeXit), .doc-i salvestamine rikub asja ära, nii et saadan .pdfi. Nemad ikka tungivalt vastu, et neil vaja justnimelt .doc-i. Uurisin siis, et no mida krdit te selle .dociga teete, kui teda välja panna ei kannata, graafikud kõik segamini. Öeldi, et nemad teevad selle pdfiks.

Ei teadnud kas nutta või naerda. Asi tuli meelde kuu aega tagasi, kui elukaaslasel täpselt sama probleem tekkis - keelduti pakutud pdfist, nõuti tingimata doci, ja kui ta uurima hakkas, et mis selle tööga siis edasi saab ja miks .doci just vaja, vastati jälle, et nemad teevad selle ... kõigepealt pdfiks.

No ok, tõepoolest oleksin ma võinud teha krüptitud pdfi või mis iganes, aga andku siis pdfile nõuded, kui tahavad. Oleks asi algselt LaTeXis tehtud, võtaks selle konvertimine dociks rohkem aega kui uue kirjutamine (no ma tahan näha, kui nad mu MA-tööd .docina saada tahavad:)).


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 06:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aethralis kirjutas:
Muide, mis puutub TÜ-sse, siis on seal peamiseks probleemiks ilmselt hoopis IT osakond. Asi nimelt selles, et kõik (enamik) masinaid on kasutajatele piiratud õigusega. Mis iseenesest väga mõistlik muidugi, ei saa sinna igasugust pahna installida. Aga sealjuures on probleem, et OOo-d ei ole kuhugi installitud. Seega näiteks, kui ka keegi üliõpilane saadab odt faili, siis pole sellega midagi peale hakata. Mulle on see kõik nt väga ebamugav, aga tööandja masinatele ju kallale minna ka ei saa. Saab muidugi nõuda spetsiaalselt, et IT-st tuldaks ja pannaks OOo peale, aga TÜ tempo juures võtab see kõik nii palju aega, et parem on oma läpaka peal doc-iks salvestada.

Peaks saama piiratud õigusega kontol paigaldada programm-setup oma kataloogi:
Näiteks My Documents'i


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 09:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midnight kirjutas:
Peaks saama piiratud õigusega kontol paigaldada programm-setup oma kataloogi:
Näiteks My Documents'i

Saab jah, kui ei ole ära keelatud veel miskit, peale selle, et inimene antakse user õigustesse

aethralis kirjutas:

Muide, mis puutub TÜ-sse, siis on seal peamiseks probleemiks ilmselt hoopis IT osakond. Asi nimelt selles, et kõik (enamik) masinaid on kasutajatele piiratud õigusega. muidugi nõuda spetsiaalselt, et IT-st tuldaks ja pannaks OOo peale, aga TÜ tempo juures võtab see kõik nii palju aega, et parem on oma läpaka peal doc-iks salvestada.

Nu aga siis tagugu jalaga kasvõi pe..sse kui vaja, see ei ole minu asi. Mingu õiendagu ise, see ei ole kusagilt otsast vabandatav...


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group