Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Tiiger
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 11.09.2007
Postitused: 91
Asukoht: Püünsi
Distributsioon: Ubuntu 12.04 + Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 16:42  postituse pealkiri:  Miks Linux ei levi — tasuta olemise needus  

http://www.delfi.ee/news/arvutiuudised/arvuti/article.php?id=18224931
et mis arvate artiklis püstitatud väitest?


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 17:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nägin originaali juba mõnda aega tagasi, see on siin:
http://blog.anamazingmind.com/2008/02/why-linux-doesnt-spread-curse-of-being.html

Eks seal oma jagu tõtt ole. Ma ei arva, et see ainuke põhjus on, neid on veel. Aga need on tasapisi ära kadumas (kuna Linux on nüüd poelettidel võidukäiku sooritamas, tuleb ehk teatud tark- ja riistvaraarendajatel mõistus pähe). Wink


metavo
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 18.02.2008
Postitused: 14


estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult kui luua firma mis näiteks tegeleks linuxi distributsioonide paigaldus, tagasiside probleemide, sobivus probleemidega, tagaks süsteemi garantii ja 24h teenistuse ja müüks linuxi tooteid sedasi kaubamajades ja arvutipoodides, oleks tegu hoopis populaarsema tarkvaraga.

Linux on seni olnud nagu üksik budist kristlaste kogukonnas.Ta ei suru end peale ja säilitab enda radu, toob näole vaid muheda naeratuse kui näeb kristlasi enda ideoloogiat või nišše üle võtmas ja tal puudub oma kohalik tempel, kus oma religiooni massidena rahvale edasi tuua.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 17:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Osaliselt on antud väide õige, kuid seal artiklis kirjutatud väitega ma küll nõus pole.

Minu loogika, miks Windows tunduvalt populaarsem on - nimelt saavad ka erinevad arvuti müüjad võtta vahelt kasu Windowsi müümisel. Nemad saavad litsentsi sisse osta näiteks 10USD, kuid müüvad edasi 15USD (antud hinnad on suvalised). Mis tähendab neile lihtsat lisateenimis võimalust. Ja nii pingutavadki müügimehed rohkem, et müüa arvutiga kaasa ka tarkvara, sest sellega on käive suurem, kasum ka suurem ja nemad saavad jälle soojale maale sõita....

Aga Linuxi puhul, mis tasuta on - mida sa seal juurde müüd? Enamus tavakasutajad vaatavad suurte silmadega ja naeravad näkku, kui sa räägid midagi tugiteenusest. Ütlevad, et neil on tuttav pikkapatsiga poiss, kes käib arvutit puhastamas.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 18:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

metavo kirjutas:
Tegelikult kui luua firma mis näiteks tegeleks linuxi distributsioonide paigaldus, tagasiside probleemide, sobivus probleemidega, tagaks süsteemi garantii ja 24h teenistuse ja müüks linuxi tooteid sedasi kaubamajades ja arvutipoodides, oleks tegu hoopis populaarsema tarkvaraga.


Red Hat, Mandriva, Novell, Canonical, kui nimetada tuntumaid rahvusvahelisi ettevõtteid, mis seda teevad. tõsi ükski neist just kaubamajades minu teada müümas/pakkumas ei käi, aga kõike muud küll.

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 18:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
[...]
Aga Linuxi puhul, mis tasuta on - mida sa seal juurde müüd? Enamus tavakasutajad vaatavad suurte silmadega ja naeravad näkku, kui sa räägid midagi tugiteenusest. Ütlevad, et neil on tuttav pikkapatsiga poiss, kes käib arvutit puhastamas.


Enamik kodukasutajaid küll... aga ettevõtted?


aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 18:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

metavo kirjutas:
Linux on seni olnud nagu üksik budist kristlaste kogukonnas.Ta ei suru end peale ja säilitab enda radu, toob näole vaid muheda naeratuse kui näeb kristlasi enda ideoloogiat või nišše üle võtmas ja tal puudub oma kohalik tempel, kus oma religiooni massidena rahvale edasi tuua.


Mitte, et ma tahaksin seda threadi kõrvale juhtida, aga juhin tähelepanu, et võrdlus oleks tänapäevases eestis korrektsem umbes nii: nagu olla kristlane (linux) võõrastavate ja FUD informatsioonile tuginevate mittekristlaste (microsoft) keskel. Budistid võiksid olla sel juhul mac, moslemid bsd vms. Tähendab mõte on selles, et igasugune enamus omandab vähemuse suhtes kiiresti sellise hoiaku nagu oleks tegemist mingil moel eksiteel olevatega (siit ka FUD, eksole). See on sotsioloogiline paratamatus.

Teine võimalik võrdlus oleks nagu roheliselt meelestatud (linux) ükskõiksete (microsoft) keskel. Mõte on tegelikult sama - ma olen ise avastanud, et paljudele on väga hea seletada linuxi kasutamise eeliseid just võrdluses rohelise mõtlemisega - mõlemad nõuavad kasutajapoolset esialgset mõtteviisimuutust ja veidi pingutust (prügi sorteerimine, tähelepanu, õppimine), mis lõppkokkuvõttes aga püüab ümbritsevat keskkonda (nii intellektuaalset kui ka siis looduslikku) elamisväärsemaks muuta.


Tiiger
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 11.09.2007
Postitused: 91
Asukoht: Püünsi
Distributsioon: Ubuntu 12.04 + Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 19:07  postituse pealkiri:  to aethralis  

müts maha - suurepärane võrdlus rohelise mõtteviisiga!!


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 19:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aethralis kirjutas:
[...]


Minu meelest ajavad need usklikud (kristlased, muslimid) just kõige rohkem seda FUD-i teemat (Fear: kui ei usu, lähed põrgu. Uncertainty: mingeid otseseid tõendeid siiski pole. Doubt: pole kindel, aga igaks juhuks võiks uskuda, äkki on tõsi.) Ja kõige tagasihoidlikumad on minu meelest siiani olnud BSD vennad, nemad esindaksid budiste märksa paremini. :D

e: Sooviks lisada veel, et minu arvamus kristlusest põhineb isiklikel kogemustel (s.h. kirikus käimine), mitte kuulujuttudel.




Viimati muutis KristjanS 18.02.2008, 21:48; muudetud 3 korda
aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 21:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KristjanS kirjutas:
Minu meelest ajavad need usklikud (kristlased, muslimid) just kõige rohkem seda FUD-i teemat (Fear: kui ei usu, lähed põrgu. Uncertainty: mingeid otseseid tõendeid siiski pole. Doubt: pole kindel, aga igaks juhuks võiks uskuda, äkki on tõsi.)


See ongi FUD (millele tahtsingi tähelepanu juhtida), asjad pole üldiselt nii lihtsad - ei kristluses, judaismis ega islamis (ega ka budismis, nagu seda üldiselt siin arvatakse olevat). Üldine teadmatus igasuguste religioonide suhtes on (eestis) vahel täiesti hämmastav. See on pikem jutt ja pole muidugi selle threadi teema ka.

Aga noh, kui tahta üldse võrrelda, siis informeerimata arvamus vs informeeritud arvamus. Mõlemad võivad ekslikuks osutuda, kuid enamasti siiski kipuvad lahmima ja räigeid üldistusi tegema need, kes pole asjast piisavalt informeeritud. Tähendab, see kehtib muidugi igas eluvaldkonnas. Linuxi kohta kujundavad inimsed samamoodi arvamuse vaid mingi ebamäärase kuulujutu peale, ise midagi järele kontrollimata. Ning kui keegi siiski üritab vaadata ja esimesel katsetusel ilmneb midagi, mis pole päris vastavuses oma ettekujutusega (appi, käsurida!) - siis minema. Selle tagajärjel on aga inimene võimeline ütlema, ma tean seda linuxit küll, seal on mingi koodipuru ja muud midagi. Kasutuskõlbmatu.

Jutu mõte? Inimesi ei saa vägisi harida. Seda peab ise tahtma (peab olema motivatsiooni) ja see võtab aega. Rohelist mõtlemist motiveeritakse maailmalõpuga (kliimakatastroof jne) ja see on tugev motivaator. Linuxile sellist otsest motivaatorit pole, kui mitte võtta kasutusele väide, et intellektuaalne omand peab olema vaba (piratenpartei?) ja linux on osa suuremast (CC, wikipedia, FOSS etc) liikumisest. Mida ta muidugi esmasjärjekorras (ja ühena esimestest) ongi, aga sellel liikumisel puudub selge fookus. Omavahel kiseldakse ja kogu see värk nõuab palju süvenemist, milleks tavakasutajal puudub tahtmine/motivatsioon.


margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2008, 11:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui siin juba võrdluste toomiseks läks, siis mina olen võrrelnud linuxit maaeluga ja windowsi linnaeluga. Inimene, kes on eluaeg linnas elanud (windowsi kasutanud), ei saa aru, kuidas on võimalik maal (linuxiga) hakkama saada. Kui soovitada maale kolida (linuxile üle minna), tekib igasugu küsimusi. Kas ma ikka saan oma igapäevaseid ja harjunud tegevusi maal (linuxis) edasi teha? Kas ma maal kaabel-tv-d saan ikka vaadata (linuxis tv-kaarti saan ikka kasutada)? Saab ikka, aga kõik teenusepakkujad ei pruugi oma teenust sinu piirkonnas pakkuda (kõik tv-kaardid ei pruugi olla sinu distributsiooni poolt toetatud) ja võib juhtuda, et pead ise katusele ronima või kaableid vedama (kompileerima või käsureal toimetama). Aga enamik eluks vajalikke asju - pood, postkontor, kanalisatsioon, küte jne (internet, meil, tekstitöötlus, meediapleier jne) - on ilusti olemas ja töötab, lihtsalt natuke teistmoodi, kui linnas (windowsis).

Ja muidugi võib linuxit võrrelda ka anarhismiga - vabatahtlikkus, koostöö, mitte kasu nimel töötamine, ise tegemine jne. Ja windows sümboliseeriks siis muidugi kapitalismi.

See võrdlus kristlusega (või ükskõik mis usuga) on minu arust ka väga tabav. KristjanS-i jutt näitab väga hästi keskmise inimese suhtumist kristlusesse. Ja täpselt samasugune on ka keskmise inimese suhtumine linuxisse. Linuxikasutajate kohta arvatakse ju samamoodi, et need mingid veidrikud, kes oma joru ajavad, reaalset maailma ei mõista ja pimesi oma pingviini järgivad. Ise nad (keskmised ateistid ja windowsikasutajad) ei saa aga arugi, mismoodi neid tarbimisühiskonna ja microsofti poolt ajupestakse ja ära kasutatakse.

Veel üks hea võrdlus, mis sobib hästi ka teemaga "tasuta olemise needus", on võrdlus ökoehitusega. Et tuleb ikka pangalaenu võtta ja miljoneid suurfirmadele maksta ja lasta omale põllu peale papist ja kipsplaatitest karp ehitada - vat siis on ikka normaalne maja. Ja muidugi peavad kõik ehitusmaterjalid olema enne mitu tiiru ümber maakera teinud ja nende valmistamiseks peab olema kõvasti energiat kulutatud ja mitu suurfirmat peab olema selle käigus rikkaks tehtud. Ja siis läheb muidugi ka kütte ja ventilatsiooni peale kõvasti raha. Selle asemel, et võtta sealt samast põllult savi ja põhku ja kõrvalt metsast palke ja ehitada nendest ise energiasäästlik ja iseventileeruv maja, mis läheb maksma minimaalselt. Kumb näide sümboliseerib windowsi ja kumb linuxit, mõelge ise Very Happy


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 19.02.2008, 14:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan, et lihtsalt inimesi op süsteemi kasutamise järgi karjainimesteks ja isemõtlejateks lahterdada ei tohiks. Paljudele on arvuti siiski teise või isegi kolmanda järguline töövahend.

Samas tean ka paljusid arvutihuvilisi kes väidavad, et Linux on jama. Nemad on karjainimesed kes iseseisvalt mõelda ei suuda või ei taha.

Linuxi arendust päris anarhismiga võrrelda ei saa. Esiteks need inimesed saavad kasu mitte rahas vaid teadmistes, minu meelest on idiootsus teha mingit mõtetut tööd mingi teatud raha eest. Samas olen nõus arendavat ja teadmisi avardavat tööd tegema tunduvalt väiksema raha eest isegi tasuta. Teadmised mis saadud tegevuse eest omandatud on palju raha väärt ja võimaldavad hiljem tulusid kahe-kolmekordistada. Sa leia parem mees või naine kes on nõus tasuta näiteks trammijuhina töötama Smile Tema on tõeline anarhist.

Kui jätkata op süsteemide pooldajate võrdlemist eri jumala/jumalate poole palvetajatega siis windowsi kasutajad on paratamatult mingi ortodokse usundi esindajad kellel on keelatud igasugune kahtlemine oma usus. Samas kui Linuxi kasutajad on uurinud kõiki usundeid ja avastanud, et nende usk on kõige sobivam. BSD kasutajad on uurinud veel rohkem erinevaid usundeid ja omavad veel laiemat teadlikust ümbritsevast universumist. Ma arvan, et puudub näide arvutikasutajast kes olles kasutanud Linuxit viis aastat otsustab, et windows on parem.

Isemõtlejad üritavad alati parandada maailma ja juhtida karja õigele teele aga kui arvetades, et karjainimesi on 80% ei ole see mitte lihtne.

Me kõik kannatame tegelikult microsofti toodete kasutajate pärast. Mis te arvate, et need kasutajad kes erafirmades ja riigiasutustes kasutavad pisipehme tooteid maksavad nende eest ise ?
Need kõik tooted ostate te tegelikult neile ise. Erafirmade tooted sisaldavad pisipehme litsentsimakse ja riigifirmad saavad selle rulli pisipehmele anda kui olete ära maksnud tulumaksu oma palgast. Järgmine kord mõelge selle peale kui ostate poest piima sest piimakombinaadi, lehmaluda ja transpordifirma pisipehme litsentsid on seal hinna sees. Firmale on see lihtsalt püsikulu mis lisatakse toote hinnale. Linuxi levimisele kaasa aidates on võimalik ka konkreetselt maailma parandada.

Karjainimeste või nagu tsiteerides Leninit "kasulike idiootide" olemasolu võimaldab teatud väiksel protsendil inimestel rikastuda teiste arvelt aga ilmselt siin on ka kasulikel idiootidel oma osa kes pole väärt paremat.

Pisipehme annab paljudele tööd mis iseenesest on muidugi mõtetu töö aga inimestel on midagi tegemist ja saavad palka. See oleks siis positiivne pool. Võtke kasvõi viirusetõrje kollid kes tõrjuvad pisipehme viiruseid.

Kokkuvõtteks Linux ei levi kuna see on liiga hea. Ega kui leiutada veega sõitev auto siis see ka ei leviks kuna raha ei saa teha enam.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2008, 17:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:
Ma arvan, et lihtsalt inimesi op süsteemi kasutamise järgi karjainimesteks ja isemõtlejateks lahterdada ei tohiks. Paljudele on arvuti siiski teise või isegi kolmanda järguline töövahend.


Jah, see on täitsa õige. Ja ega ma oma võrdlustega ei mõelnudki üldse seda, et kõik windowsi kasutajad oleks ka igas muud mõttes karjainimesed. Ma mõtlesin neid võrdlusi pigem umbes sellistena, et - linuxikasutaja on arvutimaailma seisukohalt sama, mis ühiskonnakorralduse seisukohast anarhist või tarbimisharjumuste koha pealt ökoist jne.


johnsmith kirjutas:
Linuxi arendust päris anarhismiga võrrelda ei saa. Esiteks need inimesed saavad kasu mitte rahas vaid teadmistes, minu meelest on idiootsus teha mingit mõtetut tööd mingi teatud raha eest. Samas olen nõus arendavat ja teadmisi avardavat tööd tegema tunduvalt väiksema raha eest isegi tasuta. Teadmised mis saadud tegevuse eest omandatud on palju raha väärt ja võimaldavad hiljem tulusid kahe-kolmekordistada. Sa leia parem mees või naine kes on nõus tasuta näiteks trammijuhina töötama Smile Tema on tõeline anarhist.

Jah, linuxi arendamise ja lihttöö erinevus ongi selles, et esimest on võimalik ka praeguses ühiskonnas vabatahtlikuna teha, teist aga eriti mitte. Aga kui oletada, et oleks ühiskond, kus raha poleks, kas sa arvad, et siis ei leiduks inimesi, kes vabatahtlikult trammiga sõidaks? Eriti veel, kuna siis ju igasugused mõttetud töökohad - nagu advokaadid, pangatöötajad, erinevad ametnikud, müüjad, müügimehed jne - kaoksid. Siis jääks inimestel ju nii palju aega üle, et tegeleda sellega, mida tegelikult vaja on. Ja kas sa arvad, et iga päev nelja seina vahel progevad linuxi arendajad ei oleks nõus sellisel juhul igaüks nädalas paar tundi trammiga sõitma? Very Happy

USA anarhist David Graeber kirjutab selle kohta nii: (link: http://www.sirp.ee/2003/25.04.03/Sots/sots1-6.html ):
"... umbes pool tööst, mida juba praegu enamikus tööstusühiskondades tehakse, on tarbetu (USA kohta on pakutud, et vahest 20% kogu tehtavast tööst ei oleks üldse tarvis, kui inimesed nii palju ei töötaks – näiteks koerapesijad, öised pitsa kojutoojad või öö läbi töötavad lapsehoidjad või need, kes siluvad ületöötamisest tingitud psühholoogilist ja füüsilist kahju...). Kui veel likvideerida teleturustajate, juristide, poliitikute, kindlustuskahju käsitlejate ja reklaamitöötajate ametikohad ning seejärel alles jäänud tööülesanded ümber jaotada, jääks meile kõigest umbes neli tundi tööd päevas."
"... kui meil oleks süsteem, kus igaüks peaks tegema väikese osa ebameeldivast tööst, saaks need ülesanded kiiresti kaelast ära, sest kõik tippteadlased ja insenerid peaksid, nagu teisedki, neid töid tegema ning üsna peatselt oleksid kõikjal olemas isepuhastuvad kemmergud ja robotid söe kaevandamiseks. Kui vähendada vajaliku töö hulka, ei tulekski võibolla inimesi töötama sundida, sest enamik tahab niikuinii oma eluga midagi peale hakata ja iga “niisama olija” kohta tuleks alati keegi, kes lihtsalt naudib tööd ..."


johnsmith kirjutas:
Pisipehme annab paljudele tööd mis iseenesest on muidugi mõtetu töö aga inimestel on midagi tegemist ja saavad palka. See oleks siis positiivne pool. Võtke kasvõi viirusetõrje kollid kes tõrjuvad pisipehme viiruseid.

Vat see ongi see sama, millest ma just rääkisin. Ja just nimelt see ongi minu arvates üks suuremaid kapitalistliku ühiskonna puudusi - nii palju tehakse mõttetut tööd ja kõige väärtust arvestatakse selles, kui "majanduslikult kasulik" ta on. Prügi maha loopimine on kasulik - prügifirmad saavad tööd. Ei ole kasulik teha tugevaid ja vastupidavaid riideid/autosid/tehnikat - siis ei saa ju sulle varsti uut müüa ja varuosade ja paranduse eest raha küsida. Viiruste kirjutamine on kasulik - tarkvarafirmad saavad tööd. Jne.


johnsmith kirjutas:
Kokkuvõtteks Linux ei levi kuna see on liiga hea. Ega kui leiutada veega sõitev auto siis see ka ei leviks kuna raha ei saa teha enam.

Ma vee kohta ei tea, aga õhuga sõitvad autod on juba leiutatud - http://elver.wordpress.com/2007/05/28/air-powered-cars-make-me-want-to-get-a-drivers-license/


kaidokert
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.02.2008
Postitused: 7


blank.gif
postituspostitatud: 19.02.2008, 23:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

palju üks dvdtoorik tänapäeval maksab ? mitu Kubuntu/Estobuntu/Edubuntu liveDVDd sa oled juba sõpradele jaganud või kuskile flaierite kõrvale vedelema jätnud, soovitavalt kuskile K-arvutisalongi letile ?


KristjanS
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 29.12.2006
Postitused: 419

Distributsioon: Debian
blank.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 03:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nagu ma ütlesin varem, põhjuseid on ka rohkem. Näiteks leidub nisialasid (postituse muutmisel ei taha katusega s enam tulla), nagu professionaalsel tasemel graafika loomine (hobi- ja kodukasutajatele on Linuxi võimalused piisavad), kus Mac OS X on hetkeseisuga veel parim. Siinkohal jälgin ma huviga GIMP-i ja Krita arenguid. Lisaks mu õe mehel on kümnete tuhandete kroonide eest piiblitarkvara, mille autorid on öelnud, et nemad Linuxit mingil moel ei toeta. Teatud vabavaralised vasted on ka olemas, kuid ma pole kindel kas need sisaldavad kõiki tema programmide võimalusi. Põhimõtteliselt on tegu rikka inimesega ja tal on võimalik oma raha niimoodi laristada ja ma ei hakka talle alternatiive ka pakkuma. Ma saan tema arvutite parandamise eest raha (viirused). ;)

Lisaks mõned riistvaratootjad ei toeta piisavalt Linuxit. Paljudel pole raha ega tahtmist, et parema Linuxiga ühilduvuse nimel ressursse riistvarasse investeerida. Kuid kuna Linux on nüüd näiteks Walmartis võidukäiku sooritamas, usun ma et peatselt on riistvaratootjate tähelepanu ja toetus saavutatud.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 14:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KristjanS kirjutas:
Põhimõtteliselt on tegu rikka inimesega ja tal on võimalik oma raha niimoodi laristada ja ma ei hakka talle alternatiive ka pakkuma. Ma saan tema arvutite parandamise eest raha (viirused). Wink



Eelnevalt oli muide juttu ka mõttetust tööst Smile
Kuigi tõele au andes olen ka mina raha eest niiöelda "arvutit parandanud"

Mis puutub Margo704 poolt mainitud ideoloogiasse siis selle põhipuudus on see, et inimesed unustavad kergesti oma niiöelda töölismineviku. Kuigi inimestel on häid ideid kui nad on noored ja vihased siis saavutades juba mingi positsiooni ühiskonnas ununevad need kiiresti ja hakatakse pärivoolu ujuma.
Kuskil vist oli Soomes võrreldi esimese klassi õpilaste kirjandeid teemal mida suurena tegema hakkan ja seejärel samade õpilaste keskkooli lõpuklassis kirjutatud kirjandeid samal teemal. Kui esimese klassi õpilased olid positiivsed ja soovisid teha igasuguseid asju ja muuta maailma siis keskkooli ajaks olid juba kõik ideed kadunud ja inimesed muutunud negatiivseks ja flegmaatiliseks. Inimestele tehakse lihtsalt korralik ajupesu, et nendest saaks korralikud seadusekuulekad kodanikud kellel ei tohi olla omi ideid.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 15:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muide väga õige. Õpetajad räägivad ka et sageli on 14. aastate kirjandid paremad kui keskkoolilõpetajatel. Ehk siis - 14-15 on ju üsna normaalne korraliku arvutikasutamise algus. Ilmselt saab just see kildkond oluliseks linuxi levikul. Siin on vaid see probleem, et needsamad on ilmselt ka kõige suuremad mängijad - mida aga linuxi peal pole siiani veel eriti olemas. Niiet võib ka sel viisil öelda - portige mängud linuxile (või saage wine all korralikult tööle) ja tavakasutaja (kodukasutaja) probleem on suures osas lahendatud.

Ametnikud ise ju niikuinii ei otsusta vaid kasutavad seda, mis masinasse pandud on - siin on aga meie riigi veider poliitika, et peab ms-i toetama, takistuseks ees. Võtku prantslastest või kasvõi usa sõjaväest eeskuju.


margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 16:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:
[Mis puutub Margo704 poolt mainitud ideoloogiasse siis selle põhipuudus on see, et inimesed unustavad kergesti oma niiöelda töölismineviku. Kuigi inimestel on häid ideid kui nad on noored ja vihased siis saavutades juba mingi positsiooni ühiskonnas ununevad need kiiresti ja hakatakse pärivoolu ujuma.
Kuskil vist oli Soomes võrreldi esimese klassi õpilaste kirjandeid teemal mida suurena tegema hakkan ja seejärel samade õpilaste keskkooli lõpuklassis kirjutatud kirjandeid samal teemal. Kui esimese klassi õpilased olid positiivsed ja soovisid teha igasuguseid asju ja muuta maailma siis keskkooli ajaks olid juba kõik ideed kadunud ja inimesed muutunud negatiivseks ja flegmaatiliseks. Inimestele tehakse lihtsalt korralik ajupesu, et nendest saaks korralikud seadusekuulekad kodanikud kellel ei tohi olla omi ideid.

No just nimelt. Kui praegune ühiskond teeb inimestele ajupesu ja muudab inimesed negatiivseks ja flegmaatiliseks, siis mida me siit järeldame? Et äkki praegune ühiskonnakorraldus ei ole ikkagi kõige parem ja äkki tuleks seda siis muuta? Ja linuxi kasutamine, vabavara arendamine, vabatahtlik töö, isetegemine, roheline eluviis jms on kindlasti ühed paljudest võimalustest, kuidas seda teha.


timbat

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.10.2007
Postitused: 69

Distributsioon: estobuntu 7.10 VL:29.12.2007
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 17:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:

Aga Linuxi puhul, mis tasuta on - mida sa seal juurde müüd? Enamus tavakasutajad vaatavad suurte silmadega ja naeravad näkku, kui sa räägid midagi tugiteenusest. Ütlevad, et neil on tuttav pikkapatsiga poiss, kes käib arvutit puhastamas.


Eee... mulle meeldib see viimane lause.Andke ainult sõidupileti raha,
leppime msn-is või telefoni teel kokku,ja sõidan üle eesti Tasuta linuxi dist-e paigaldama,ja vastavalt inimese vajadustele ka sätestama.
Olen poiss,ja pats on pea aegu valmis Very Happy
Aga jh,oskusi tleb mul küll veidi lihvida,(praegu olen spetsialiseerunud
ubuntu instaliseerimisele ja sätestamisele-enamik kasutavad ikkagi seda.
Mandriva lasin plaadile.proovisin,aga tekkis sama probleem mis avas mu silmad ja tõi linuxi juurde,mandriva nõuab rohkem resursse kui ubuntu. (nüüd tunnen ennast windowsi taga nagu siberi peldikus)

Maeitea miks ma seda tasuta teen...mulle meeldib Smile

Idee algus,kus hakkasin juurdlema ja mõte tli:

üsimus:
Tere mul on selline probleem et mul mingi vana juus arvuti Very Happy...ja ma taaks uut osta et mihukest soovitate et ma vaatasin neid ordi rocki ja ordi heavyt (aga ise ma kokku panema ei hakka) et ma mõtlen sihukest arvutit kus läheb source,crysis,1.6 ja sellised mängud tööle...

Vastus:
photopoint.ee oli vist (võin eksida)
Ostsin oma kasti,saad tellida seal ka windowsi või linuxi pealepanemise.
seesama kõige odavam kast mis seal on,ostsin.
Lasin windowsi peale,arvuti tegi restarte iga poole tunni tagant.kuna jama toitekas või kõvaketas vigane.Viskasin windowsi aknast välja ja kõrvetasin plaadile kõige uuema ubuntu linuxi.(linux on tasuta)(muidugi on win-i piraatlus ka olemas aga oma käega löön pira windowsi kasutajate nimed letti)
Linux nõuab vähem ressursse kui windows,restarte pole sellest ajast lampi teinud.
(otsin ka normaalse nvidia videokaardi) kuna emaplaadile intrigeeritud videokaart ei rahuldanud mu mänguvajadusi.
(tahtsin tol korral san andrease tööle saada)
Steam,Cs 1.6,cs source,half life 2,world of warcraft,Guildwars,gta
san andreas...kõik töötab!
Et kui soovid raha kokku hoida windowsi ostmise pealt,siis maksa mu bussisõidu (kui võimalik siis rongi) piletid kinni,tlen sätin linuxi peale,tasu ei küsi.(Sama kehtib ka kõigi teiste soovijate puhul! Kontakteeruge msni-s!)
(timbatboy@hotmail.com)


Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2008, 21:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
No just nimelt. Kui praegune ühiskond teeb inimestele ajupesu ja muudab inimesed negatiivseks ja flegmaatiliseks, siis mida me siit järeldame? Et äkki praegune ühiskonnakorraldus ei ole ikkagi kõige parem ja äkki tuleks seda siis muuta? Ja linuxi kasutamine, vabavara arendamine, vabatahtlik töö, isetegemine, roheline eluviis jms on kindlasti ühed paljudest võimalustest, kuidas seda teha.


Jutt jumala õige - maailma saab muuta ainult midagi tehes või ka tegematta jättes.
Valitsuse, ametnike, Billi ..... lihtsalt kirumine ei paranda midagi.

Minu arvates peitub üks Linuxi suhtelise ebaedu põhjus selles, et mingi kala puhul tarkvara töös ei saa inimene kedagi konkreetset kiruda (nagu vinni puhul Billi), sest kohe tekivad küsimused:
Kes see keegi on kes peaks sulle ilma rahata valmis nikerdama superhea op süsteemi ?
Kas sa ise oled midagi teinud vaba tarkvara arengu heaks (osalenud mõnes projektis, aidanud tõlkida, kasvõi raha annetanud) ?
Äkki oled ise loll ja ei oska endale valida sobivat distrot või töölaua keskkonda ?

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group