Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 13.01.2011, 15:30  postituse pealkiri:  Estobuntu GNOME  

Estobuntu 10.09 GNOME plaaditõmmised ei jõudnudki Estobuntu allalaadimislehele. Probleeme põhjustav screenlets tuleks lihtsalt eemaldada. Kõik muu töötab. Menüüd on eestikeelsed, ID-kaardi tugi töötab, saab mängida kõiki multimeediafaile (isegi Apple kodulehel olevaid), v.a Eesti raadio wma-vormingus videod, millele on viited Firefoxi uudistelingis.

17. veebruaril ilmub Ubuntu 10.04.2, mis peaks olema igati stabiilne. Selle põhjal võiks välja lasta uue Estobuntu GNOME plaadi, millelt oleks eemaldatud screenlets (või vähemalt selle veateateid andev lipikuvidin) ja OpenOffice.orgile lisatud Filosofti speller - tulemuseks oleks igati eestimeelne distro.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 14.01.2011, 13:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mõte on hea, aga minust ajapuudusel ja netiühenduse probleemide tõttu hetkel vist tegijat pole. Vähemalt mitte kohe. Keegi teine ei taha seda ette võtta?

Midagi väga keerulist ei tohiks olla... Ilmselt tuleks lisaks ülalmainitule asendada ka ID-kaardi tugi Google'i Esteid projekti omaga ja proovida, kas Screenlets'i uuema versiooniga on ka probleeme. Filosofti speller on tasuta ainult isiklikuks kasutamiseks, seega seda lihtsalt niisama lisada pole võimalik. Võimalik on muidugi Filosoftiga läbi rääkida.

Sisuliselt pole vaja teha muud kui tõmmata Bazaarist alla toonane kood, asendada paar paketinime Debiani pakettide juhtfailides, lisada mingil viisil uuendatud paketid (st esialgu käsitsi, pärast saab kokkuleppel Lauriga ehk need ka põhivaramusse), paigaldada endale paketihalduriga arvutisse ISO ehitamiseks vajalik tarkvara ja panna käima skript nimega remaster-estobuntu... Kõik. Seejärel tuleks ISO testimiseks välja jagada ja vaadata tagasiside pealt, kas see ka ametlikuks väljalaskmiseks küps on.

Ja juhin tähelepanu, et pahandusetekitajast lipikuvidin andis siiski üheainsa veateate, aga mitte veateateid --- ja seda ainult esimesel käivitumisel.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 04.05.2011, 09:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pistan oma mure siia kuna kasutusel see sama Estobuntu GNOME ja probleem screenlets-ga.

Nimelt kõik ilus kena ja töötab kenasti. Lisasin screenletsi lisa "Infopanel" ja alguses töötas asi korralikult (oli ees üks infopaneel aint) aga ei mäletagi või ei saanud arugi kus ja mis ma sukerdasin aga nuid lööb lahti mul neid infopaneele 2.5 tükki.
Panen selgituseks juurde ka pildi. Vasakul siis on neid 2 tükki ja paremal miski poolik aint.
Image

Ei oska kuidagi enam asja remontida. Lasin maha kõik screenletsi ja kustutasin ka ./screenlets kausta kuid uuesti paigaldades ilmneb sama probleem tagasi? Confused


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 04.05.2011, 10:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

esmalt, kasutage ometi kohalikku pildivaramut piltide linkimiseks www.upload.ee eriti, kui te veel ei oska väljamaises pildihurtsikus õigesti linkida.

teiseks, parem klõps mittevajalikul infopaneelil ja "Delete this x".


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 04.05.2011, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sorri, unustasin mainida, et parem klõps ja Glose X paneel ei tööta, ei anna ühtegi menüüd ette. Oleks nagu kokku jooksnud need paneelid. Tappan kogu screenletsi protsessi sisi saab alles kinni.

Ja mis on valesti lingitud sealt imageshack ??? Klik pildil ja on suur pilt ees Confused
Isiklikult mulle upload.ee teenus ei meeldi.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 04.05.2011, 12:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kahjuks mitte, kui pildile vajutan, siis näen vaid natuke suurendatud pilti koos pildikuuri läbuga ja kui uuesti vajutan, saan alles seda, mida soovin. lisaks on pildikuur ka suht aeglane. pildi paned sa ju üles siiski teistele vaatamiseks, et sind aidata saaks, seega võiksid arvestada, et seda oleks võimalikult mugav teha.

mis puutub aga screenletsi, siis paraku nii ongi, tegemist ei ole kaugeltki stabiilse lahendusega. ühe versiooni puhul töötab, järgmise versiooni puhul on miskit katki. seega, kui leiad versiooni, millega sinu vidin töötab, siis soovitaks seni selle juurde ka jäädagi, kuniks pole välja tulnud mõnda karjuvalt hädavajalikku uuendust.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 05.05.2011, 16:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sain asja korda järgmiselt. Tapsin screenletsi protsessi ja siis käivitasin asja uuesti ja kohe kui hakkas laadima neid infopaneele siis kiirelt parem klik ja sulgesin kõik need vidinad. Ja hiljem lisasin lihtsalt uue.
Sai ka alguses proovitud mõned korad nii aga siis ei toimunud miskit...jääbgi imelikuks anomaaliaks see...peamine, et nuid asi korras. Wink

Pildi paneku kohta nii palju, et vahepeal on asjad seal muutunud ja andis jah ette miski veidi suurendatud varjandi, oleks pidanud üle ise ennem kontrollima ja kohe suurema pildi lingi panema. See link mis ma siia pistsin genereeritakse seal automaatselt vastavatele kohtadele...ma sealt valikust võtsingi "Foorum Thumbnail" Sorri, püüan järgmine kord hoolsam olla. Kiiruse kohta ka nii palju et mul netitik 300kb/s alla ja 50kb/s üles ja mul tulid küll kiirelt pildid lahti. Tegin prooviks ka sama pildi upload.ee serverisse ja avanesid pildid mõlemis sama kiirelt. Stoperiga aega ei mõõtnud. Ju sa sattusid "pahal ajal" vaatama, kas oli server koormatud vai mida iganes seal oli.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.05.2011, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Nimelt kõik ilus kena ja töötab kenasti. Lisasin screenletsi lisa "Infopanel" ja alguses töötas asi korralikult (oli ees üks infopaneel aint) aga ei mäletagi või ei saanud arugi kus ja mis ma sukerdasin aga nuid lööb lahti mul neid infopaneele 2.5 tükki. /---/ Ei oska kuidagi enam asja remontida. Lasin maha kõik screenletsi ja kustutasin ka ./screenlets kausta kuid uuesti paigaldades ilmneb sama probleem tagasi? Confused

Vidina kustutamine sulgemine pole samad asjad. Antud juhul olid sa töölauale lisanud mitu vidinat ja nad pididki kõik neist ühe käivitamisel lahti tulema. Lahendus oleks olnud ebavajalikud vidinad kustutada (ja mitte ainult sulgeda). Üldiselt on nii, et konkreetseid screenlet'e võib toota kestahes ja mistahes kvaliteediga, antud Infopanel vist ei ela hästi üle, kui teda mitu eksemplari käib... Muide, maha oleks pidanud võtma hoopis ~/.config/Screenlets/*, siis oleks kõigi töölauavidinate seaded nullitud (st Infopaneli käivitamisel oleks ilmunud ainult üks ja algseadetega).


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 06.05.2011, 05:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täpselt nii ta oligi, tuli omalegi nüüd meelde. Ma kustutasin ainult ./screenlets kausta...
Nüüd on veel "mäluauk", et kuidas salvestada olemas olev seadistus....nimelt sättisin selle infopaneelile omale vajalikud vidinad peale ja ülearuse kustutasin maha aga kui nuid restart teha või lihtsalt sulgeda sisi ilmub infopaneel tagasi algseadetega ehk sisi minu sätitud vidinad on kadunud. Ainuke mis alles jääb on kaks ilmajaama. Kuidas sai need seaded salvestada? Kusagile scripti mikit kirjutama või ...?


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 07.05.2011, 11:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kus see Estobuntu 10.04 GNOME ISO siis asub?
(NB> Seda 10.10 baasil asja ei vaja)

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 07.05.2011, 17:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Kus see Estobuntu 10.04 GNOME ISO siis asub?
(NB> Seda 10.10 baasil asja ei vaja)


http://viki.pingviin.org/Estobuntu_GNOME%27i_t%C3%B6%C3%B6lauaga_versioon


hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 09.05.2011, 09:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul sellinne küsimus,et mul uuendamis haldur pakub juba distributsiooni uuendust. See tähendab,et ta otseselt ei näita,et uus distributsioon on saadaval aga kui ma hakkan paigaldama uuendusi siis tuleb ette "Distributsiooni uuendus" kas nagu vara ei ole või? kui asi on veel alfas.Ja kas mul on mõttet praegu uuendada?


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 09.05.2011, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Täpselt nii ta oligi, tuli omalegi nüüd meelde. Ma kustutasin ainult ./screenlets kausta...
Nüüd on veel "mäluauk", et kuidas salvestada olemas olev seadistus....nimelt sättisin selle infopaneelile omale vajalikud vidinad peale ja ülearuse kustutasin maha aga kui nuid restart teha või lihtsalt sulgeda sisi ilmub infopaneel tagasi algseadetega ehk sisi minu sätitud vidinad on kadunud. Ainuke mis alles jääb on kaks ilmajaama. Kuidas sai need seaded salvestada? Kusagile scripti mikit kirjutama või ...?


kordan veelkord, screenlets on üsna ebastabiilne lahendus ja ilmselt on mingi konflikt alusprogrammi ja vidina vahel. sellised ümber nurga nükked ei peaks olema vajalikud, nagu sa siin kirjeldanud oled. soovitan lisada screenletsi PPA endale repo varamusse http://ubuntu-tweak.com/source/screenlets-dev-ppa/ ja ära uuendada, järsku on uuemas versioonis midagi parandatud. endal jamab sama moodi EMHI ilmavidin, kord läheb käima, kord jälle mitte, mõne versiooniga töötab kenasti ja siis jälle ei tööta.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.05.2011, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hinkus kirjutas:
Mul sellinne küsimus,et mul uuendamis haldur pakub juba distributsiooni uuendust. See tähendab,et ta otseselt ei näita,et uus distributsioon on saadaval aga kui ma hakkan paigaldama uuendusi siis tuleb ette "Distributsiooni uuendus" kas nagu vara ei ole või? kui asi on veel alfas.Ja kas mul on mõttet praegu uuendada?

Estobuntus automaatselt pakutav uuendus pole mitte Estobuntu uuendus vaid Ubuntu oma. See ei tohiks otseselt midagi halba teha, aga tasub meeles pidada, et selle tulemusena saab süsteemist järgmise väljalaske Ubuntu, st 10.04 Lucid'ist saab 10.10 Maverick ja edasi 11.04 Natty jne. Kui tahta niimoodi Estobuntut uuendada, siis peaks peale uuendust lubama Estobuntu järgmise väljalaske varamud. See tähendab, et tarkvaraallikatest tuleks peale Ubuntu uuenduse läbitegemist repo.estobuntu.org järel olev väljalaske nimi muuta Ubuntu väljalaske nimele vastavaks.

Üldiselt pole Estobuntus uuendamisele väga mõeldud. Seetõttu soovitaks pigem jääda LTS'i peale, millele ehk pakutakse millalgi uuendusi Estobuntu varamus normaalse uuendusprotsessi käigus (mitte väljalaske uuendus, vaid lihtsalt pakettide uuendamine). Selleks on muide isegi hetkel lootust. Ja soovitaks paigaldada uue Estobuntu LTS'i puhtale lehele siis, kui see ilmub ning paigaldada oma isiklikud asjad varukoopiast.

Kui keegi tahab testida (tavakasutuses olevas arvutis ei soovitaks), siis võib proovida, mis juhtub, kui lubada mõnes Estobuntu 10.09 LTS arvutis "deb http://koaala.itcollege.ee/repo/ lucid/" ja uuendada 10.09.1 esialgsetele pakettidele. See aitaks kindlasti kaasa LTS uuenduste kiiremale väljapakkumisele (kui on soov, et neid üldse tuleks).

zaxon kirjutas:
kordan veelkord, screenlets on üsna ebastabiilne lahendus ja ilmselt on mingi konflikt alusprogrammi ja vidina vahel. sellised ümber nurga nükked ei peaks olema vajalikud, nagu sa siin kirjeldanud oled. soovitan lisada screenletsi PPA endale repo varamusse http://ubuntu-tweak.com/source/screenlets-dev-ppa/ ja ära uuendada, järsku on uuemas versioonis midagi parandatud. endal jamab sama moodi EMHI ilmavidin, kord läheb käima, kord jälle mitte, mõne versiooniga töötab kenasti ja siis jälle ei tööta.

Screenlets kui selline ei ole eriti ebastabiilne, pigem on probleem mingites äämusjuhtudes, kus kasutaja teeb korraga imelikke asju nii liideses kui otse failide kallal. EMHI ilmavidinast on nüüd olemas ka uuemaid versioone, mida saab sealtsamast Dev PPA'st. Estobuntu 10.09's peaks nende paigaldamiseks eemaldama paketid screenlets-addons-estobuntu ja screenlets-addons-recommends ning need asendama pakettidega emhi-screenlet, linuxestoniastats-screenlet ja screenlets (ja screenlets-basic-pack). Sellesama teevad ära loodetavasti ära peagi Estobuntu 10.09 versiooni reposse jõudvad automaatsed uuendused.

Kui kellegi on huvi, siis alfa-ISOd Estobuntu 10.09.1 väljalaskest on tegelikult ka saadaval (ikka http://koaala.itcollege.ee/images/), aga need on jällegi eelkõige testimiseks ja mitte tavakasutuseks.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group