Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.
Autor Sõnum
pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 20.10.2009, 20:00  postituse pealkiri:  Suse jookseb pidevalt kokku ja rikub failisüsteemi  

Hi, avastasin sellise halva asja, juba teine kord juhtus. Failisüsteemi rikkumisele eellugu on, et ei avane enam Firefox ja osa ka muid programme. Kahtlustan, et see juhtub peale YaST'i Partitioneris või siis Dolphine failimanageris käimist, kuna muud eriti ei teinud enne ja ka nendes ei muutnud mingeid seadeid. Kahtlustan sellepärast, et Dolphine teatab veateate peale NTFS'i kettale klõppsamist, et ntfs-3g on unknown failisüsteem ja ei ava NTFS'i ketast.
Kusjuures Windowsis on see partitsioon täiesti ilma vigadeta.
Ka Partitioner ise ei suuda seda mountida. On seadistatud nii, et mountiks read-only ja manageris on mountpointi kohal tärn. Fstab tundub olema ka õigete seadetega, kuid mitte nii nagu foorumites mountimist soovitatakse, vaid hulga pikemad aadressid ja optionite read on seal. Ei julge käsitsi küll midagi seal muuta, kuna pole õrnaaimu nendest optionitest ja põhimõtteliselt tahaks ikka et manager ise ka tööd teeks, ise tahaks muule keskenduda mitte ainult Linuxi opsüsteemi lappida. Peale seda crashimist ei ilmu enam KDE ette. Saan aru, et see on failisüsteemi pärat ja peale fsck tuleb KDE jälle ette. Kuid ma ei tea kas mingid olulised süsteemifailid (see on ainult süsteemiketas) on äkki kahjustatud. Kui nii hakkabki olema, siis tekib vägisi veendumus et Linux on ebastabiilsem kui Windows. Sellist crashimist kogesin viimati Windows95 aegadest.
.......võtsin selle 'read-only' maha ja unmountisin ketta. Nüüd mountib ise automaatselt niipea kui failimanager Dolphine ketast accessib. See teeb vist sama kui read-only, kuna kirjutada ikka ei saa. Mul on vaja nimelt seda ketast mappida vmware VM kui füüsilist ketast, aga siis ei tohi host sinna midagi kirjutada. Kusjuures see ntfs-3g on juba Suse installiga installitud, kogu pakett ja seal on ka kirjas, et kirjutamise tugi peaks ka olema, kuid reaalselt see ei toimi.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 20.10.2009, 21:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1. see et windows sul selle kohta mingit viga ei ütle on täiesti normaalne, sest windows ei ole kunagi öelnud, vähemalt mitte ennem kui asi täitsa lõpplikult pees on... Seega see, et windows midagi ei ütle ei ole absoluutselt mitte mingi näitaja
2.Optionite read ja muu "jama" võibki/peabki pikem olema.... Siiski sa räägid sellest kuid ei kirjuta seda siia meile, me ei suuda telepaatilisel teel seda lugeda
3. Kui ei ole õrna aimu siis ei maksa ka näppi- jumala õige lähenemine
4. Linuxi op süsteemi lappimisest oled sa ikka väga väga kaugel. See, et ketas/mälu/partatsioon vigane ei ole mitte mingit seost linuxi süsteemi lappimisega. Lappimiseks on ikka "natuke" rohkem oskusi vaja
5. fsck ei ole mingit pistmist ntfs-iga... seega sinu viga on mujal või on selle fsck põhjustajaks kokkujooksmine
6. Ma saan aru, et sa oled linuxi alal alles nooruke ja alles hakkad saama seda kogemust, et ise tegid valesti midagi, kuid küll ta tuleb
7. Väita, et linux on ebastabiilsem kui windows95 näitab sinu teadmiste vähesust, sest selline võrdlus on rohkem kui kohatu ja näitab ainult sinu teadmiste "taset"...
8. sa tahad sedvmwarega mountida ja samas ise moundid Dolphinega, ehk kahes kohas mapitud- kas sa ise saad korraga olal nii Tallinnas kui Tartus? Samamoodi ei saa ka ketas olla kahes kohas mounditud. Kui sa tahad seda füüsiliselt mountida vmwares siis ei tohi sa seda mountida op süsteemi all!!!!
9. tõmba nyyd natuke tuure maha ja hakka lugema ning palun lõpeta see mõttetu lahmimine ja linuxi laimamine.... Kui seda siiski teha tahad siis saad seda teha kusagil mujal foorumis, kus rohkem windowsi armastajad koos

1.1 cat /etc/fstab
1.2 mount
1.3 fdisk -l
(SEE ON L TÄHT!!!!! OLE ETTEVAATLIK SELLE KÄSUGA)
ja hakkame uuesti peale


pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 20.10.2009, 22:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:

2.Optionite read ja muu "jama" võibki/peabki pikem olema.... Siiski sa räägid sellest kuid ei kirjuta seda siia meile, me ei suuda telepaatilisel teel seda lugeda

Ma tahaksin et seda teeks tarkvara. Ma ei hakka nagunii iga natukese aja tagant parameetreid kirjutama. Kui on mingit, ka töövõimelist, tarkvara nende parameetrite jaoks, siis oleks suurepärane ja peab hakkama vaatama kuidas seda tarkvara saada. Kui pole, siis on mul lihtsam Windowsi kasutada ja Linuxist loobuda. Arvuti on tõesti muuks ka mõeldud.
illukas kirjutas:

5. fsck ei ole mingit pistmist ntfs-iga... seega sinu viga on mujal või on selle fsck põhjustajaks kokkujooksmine

Ei, fsck'ga käisin ikka ext3 üle. Aga niipalju ma sain foorumitest teada, et see NTFS'i kirjutamine ntfs-3g poolt ongi bugine asi. Kõik toimib hästi, ainult välja arvatud juhul kui partitsioon on USB-kettal. Mul on just. Lisaks on mountimise probleeme veel juhul kui ntfs'is on mingid pisivead, mis tegelikult üldse ei ole olulised.
illukas kirjutas:

6. Ma saan aru, et sa oled linuxi alal alles nooruke ja alles hakkad saama seda kogemust, et ise tegid valesti midagi, kuid küll ta tuleb

Ma pole absoluutselt mitte midagi ise teinud. Kogu paketinduse install käis pea täisautomaatselt ja aeg-ajalt küsis ühtteist, mis oli kõik arusaadav, samas polnud mingit kõhklust ka selles milliseid pakette valida, kuna kõik oli teemade järgi ja automaatselt. Isegi dependency check käis laitmatult. Install jättis küll väga hea mulje.
illukas kirjutas:

7. Väita, et linux on ebastabiilsem kui windows95 näitab sinu teadmiste vähesust, sest selline võrdlus on rohkem kui kohatu ja näitab ainult sinu teadmiste "taset"...

Mis kuradi teadmisi mul vaja on, mul on arvutiga muid asju vaja teha.
Aga muidu probleeme on veel:
1) Eesti keelset klaviatuuri ei tunne - ctrl-alt klahviga ei saa miskit teha, pean USA layouti kasutama
2) Kellaaega solgib pidevalt, kuupäev jääb püsima. Vahet pole kas sean selle riistwara-misiganes või mitte
3) Virtuaalmasinas klaver teeb trikke, foorumi kirjutusaknas ei saa üldse midagi teha, ise kerib üles-alla
4) VMWarel (Linuxi versioon) ei tööta 'vmrun' käsk ja helbist lugedes polegi ettenähtud snapshotide tegemist Linuxi all selle käsuga (kui on füüsiline ketas mapitud, siis vmware manageris ei sagi teha, ka windowsis)
5) Xen bootmenüü kadus juba ammu teadmata suunas
.....
Hakkan mõistma miks Mac'e kasutatakse. Sõberal on Mac, kõik töötab laitmatult juba aastaid, kuid ise ta teab opsüsteemist veel vähem kui Windowsi kasutajad windowsist.

illukas kirjutas:

8. sa tahad sedvmwarega mountida ja samas ise moundid Dolphinega, ehk kahes kohas mapitud- kas sa ise saad korraga olal nii Tallinnas kui Tartus? Samamoodi ei saa ka ketas olla kahes kohas mounditud. Kui sa tahad seda füüsiliselt mountida vmwares siis ei tohi sa seda mountida op süsteemi all!!!!

Ei ole asi nii. Probleemid olid enne kui VMWarega midagi mountisin. Ma tean niigi et partitsiooni tervisele pole hea mountida mõlemas kirjutuseks. Kuna aga selgus, et Suse nagunii seda NTFS'i kirjutada ei suuda, siis pole mingit vahet, kas ta on Suses mountitud või mitte, Wmware virtuaalmasinas on see ketas igatahes täitsa olemas ja näen teda ka momendi ja saan ka kirjutada.
illukas kirjutas:

9. tõmba nyyd natuke tuure maha ja hakka lugema ning palun lõpeta see mõttetu lahmimine ja linuxi laimamine.... Kui seda siiski teha tahad siis saad seda teha kusagil mujal foorumis, kus rohkem windowsi armastajad koos

Sa said valesti aru. Ma ei otsigi siit näpunäiteid masinkoodis programmeerimiseks, vaid ainult tarkvara nimetust, tarkvara mida saan Susele installida ja mis ka töötab ning suudab opsüsteemi elus hoida, kui opsüsteem seda ise ei suuda. Väga lihtne ju. Windowsis näiteks, opsüsteem ei võimalda partitsioonide suurust muuta. Kui keegi küsib foorumis selle kohta, siis ma ei hakka copy-pastema masinkoodi selle tegevuse saavutamiseks, vaid kirjutan lihtsalt - "kasuta näiteks Paragon PartitionManageri" ja kõik, ei mingit üleliigset juttu. Küsija ise vaatab kust ta selle saab. Lugemiseks pole mul väga palju aega, sooviks töötavat asja et arvutiga teha seda milleks ta mõeldud on.


itvendpowered

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 342
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: RHEL / Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 20.10.2009, 23:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Uu lahe teema :=] ja mull ka vahest aiab linux nii närvi hetkel ubuntu ja id kaart digialkiri ei funka sellised pisi asjad ajavad närvi, aga Serveri softina kasutan ikkagi linux CentOS 5. NTFS ja muud asjad tööötavad VMWare töötab ka 100% Smile loodan et teemast väga mööda ei pannud

_________________
Maailmas võiks ikka rahu olla aga ahnus on suurem kui soov rahule.

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 20.10.2009, 23:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

itvendpowered kirjutas:
Uu lahe teema :=] ja mull ka vahest aiab linux nii närvi hetkel ubuntu ja id kaart digialkiri ei funka sellised pisi asjad ajavad närvi, aga Serveri softina kasutan ikkagi linux CentOS 5. NTFS ja muud asjad tööötavad VMWare töötab ka 100% Smile loodan et teemast väga mööda ei pannud


Närvi ikka natuke kui kõik piixu veab, aga CPU ja mälu kasutus on ikkagi nullilähedane - see ongi mis meelitab ja ei luba lihtsalt asja nurka visata.
Kusjuures, ega see MacOS seadistuse (võrreldes windowsi mastaapse systeemi konfimisega) ka parem pole, seal on lihtsalt kasutaja desktop väga ära lihvitud, ehk lühidalt FreeBSD tuntud stabiilsus plus lihvitud desktop.
Ma ka pisut mõtlen, et kas ikka valisin õige distro (Suse Enterprise Server 11), kuid tahan ka serviseid kasutada tulevikus ja Suse on tuntud oma pakettide korralikult väljatöötatud installi poolest. Server peaks ka võimaldama vist lihtsamalt hallata kogu masinat automaatsete utiliitide abil.
Seega arvasin et just algajale kõige sobilikum. Mingi käsureaga oleksin palju rohkem hädas tõenäoliselt.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 00:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Su jutt kõlab kahtlaselt dejavuna Wink, seekord soovitaks lugeda näiteks seda:
http://viki.pingviin.org/Millist_Linuxit_valida
Miks? Sellepärast, et kui kusagil sügaval kõhus võivad Linuxid olla küll ühtsed, on nad Sinu soovitud pinnapealsel tasemel ikka piisavalt erinevad.

Siis võid veel vaadata siinse foorumi distrode alajaotuste numbreid ja neist toe kohta järeldusi teha.

_________________
Kõike hääd,
WK

itvendpowered

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 342
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: RHEL / Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 01:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

CentOS ( no tegelt red hat baasil linux ) sobivad väga hästi serveriks ja meedia arvutiks Very Happy vähemalt mull selline kogemus. + paari aastaga saab käsurida ka selgeks Smile sest ise ma olen windowsi peal 95% ajast ja oma väike ruuter webiserver on mull siis linux peal.

CentOS'i tarkvara repod on ka suht head (rpmforge atrpms) + kernelit on lihtne tuunida

_________________
Maailmas võiks ikka rahu olla aga ahnus on suurem kui soov rahule.

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 02:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

itvendpowered kirjutas:
CentOS ( no tegelt red hat baasil linux ) sobivad väga hästi serveriks ja meedia arvutiks Very Happy vähemalt mull selline kogemus.

Tegelt ma tahtsin nii, et Linux on virtuaalmasina, kus jookseb Windows, hostiks. Windows jääb peamiseks desktopiks. Virtuaalset tahtsin sellepärast, et kui läpaka riistvaraga midagi juhtub ja vaja garantiisse viia, siis saan oma windowsi edasi kasutada ükskõik kus masinas. Loodan ka et saan selle USB kettal oleva Linuxi ükskõik mis masina taha panna ja kohe kasutada. Windowsi saan ka töödelda (spetsiaalne töötlus) nii et USB pealt jookseks, kuid erineva riistvaraga viskab kohe sinise tahvli. Loodan et Linuxis on asjad paremad. Lisaks oleks muidugi huvi ka Suset ennast näppida ja serveri serviced oleks ka hea kohe operatiivselt võtta kui peaks vaja minema.
itvendpowered kirjutas:

+ paari aastaga saab käsurida ka selgeks Smile sest ise ma olen windowsi peal 95% ajast ja oma väike ruuter webiserver on mull siis linux peal.

CentOS'i tarkvara repod on ka suht head (rpmforge atrpms) + kernelit on lihtne tuunida

Aga sellest ma ei saa ikkagi aru, et mille heaks seda käsurida ikkagi tarvis on? No lihtsalt ei saa aru ja pole ka kusagil selgitust selle kohta. Linux pole ju mingi 1% levinud nähtus et tema tarvis kaasaegseid utiliite-managere systeemi haldamiseks poleks tehtud.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 02:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:
Aga sellest ma ei saa ikkagi aru, et mille heaks seda käsurida ikkagi tarvis on? No lihtsalt ei saa aru ja pole ka kusagil selgitust selle kohta. Linux pole ju mingi 1% levinud nähtus et tema tarvis kaasaegseid utiliite-managere systeemi haldamiseks poleks tehtud.
Sageli on lihtsam ja kiirem paar käsku foorumist terminali kopeerida kui mõnes mitmenda järgu seadistusdialoogis linnukest/liugurit kruttida, numbrit muuta vms Smile

_________________
"Sleep, she is for the weak."

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 03:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihhkel kirjutas:

Sageli on lihtsam ja kiirem paar käsku foorumist terminali kopeerida kui mõnes mitmenda järgu seadistusdialoogis linnukest/liugurit kruttida, numbrit muuta vms Smile

20a. jooksul pole kordagi sellist asja täheldanud. Kui on lihtne asi, siis selles aknas pole ka mingeid liugureid. Kui aga on keerulisem operatsioon, siis ei tee sa seal käsureal paari käsuga mitte vähimatki, aknas aga piisab ühest linnukesest võibolla. Tarkvara muideks tehaksegi just selle jaoks, et inimeste elu lihtsustada - et oleks tõhusam kui arvelauda kasutada.


itvendpowered

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 342
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: RHEL / Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 03:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Näitkes kasurida ma kasutan windowsist putty -> linux masin, ja selles käsureas pole midagi hullu naiteks kaustast kausta on suht lihtne liikuta teksti faile on lihtne muuta progremme käevit ja nn serviceid restartida confe muuta pole mull vaja selleks mingit GUI, TUI täitsa hea GUI on media arvutis hea asi

_________________
Maailmas võiks ikka rahu olla aga ahnus on suurem kui soov rahule.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 09:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:
mihhkel kirjutas:

Sageli on lihtsam ja kiirem paar käsku foorumist terminali kopeerida kui mõnes mitmenda järgu seadistusdialoogis linnukest/liugurit kruttida, numbrit muuta vms Smile

20a. jooksul pole kordagi sellist asja täheldanud. Kui on lihtne asi, siis selles aknas pole ka mingeid liugureid. Kui aga on keerulisem operatsioon, siis ei tee sa seal käsureal paari käsuga mitte vähimatki, aknas aga piisab ühest linnukesest võibolla. Tarkvara muideks tehaksegi just selle jaoks, et inimeste elu lihtsustada - et oleks tõhusam kui arvelauda kasutada.


http://en.flossmanuals.net/CommandLineIntro/Introduction - pooleli tõlkimisel mul hetkel, aga üldiselt räägib see raamat üsna põhjalikult ära, miks on käsurida hea ja kuidas ta elu lihtsamaks teeb.. kui sa seda kasutada ei oska ja ei taha, siis loomulikult ei saa sa aru, kuidas see su elu lihtsustab..

_________________
Image Image Image

Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 11:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pingviinimees, kahtlen sügavalt kas linuks on sinu jaoks. Kui ikka üldse asjast midagi ei taha teada, siis on ikka väga raske...

_________________
Image

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 13:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Tarkvara muideks tehaksegi just selle jaoks, et inimeste elu lihtsustada


Võiks arvata, et käsureaprogrammid polegi tarkvara. Ning polegi elu mugavdamiseks loodud Wink

Käsureal on oma eelised võrreldes graafilise liidesega, viimane on ju kõigest dekoratsioon või nahk (backend)programmile mis tegelikult töö ära teeb. Arvuti kasutamise seisukohalt pole alati mõtet näha vaeva graafilise liidese progemisega mis lisab vaid süsteemile keerukust, ressursinõudlikust ja "bug"-e, samas kui linuxi konfigureerimiseks on vaja vaid teadmisi ja "notepad-i". Linux on tasuta, seega võhikule kasutusmugavuse pakkumine ei ole olnud pikka aega arendajatele eriline prioriteet. Ubuntu sellise arendustegevuse vallandas (nagu), aga ideoloogiliselt platseerub linux rohkem sellise kasutaja töölauale kel viitsimist oma op-süsteemi seaduspäradest ka teadlikuks saada.

See arvutikasutajate tüüpiline "ma ei taha arvutist midagi teada, ma tahan, et see lihtsalt töötaks" seisukoht on arvutite ja tarkvara kontekstis pöörane, aga arvutifirmadele kasulik, eriti arvestades windows OSi "kulumist" kasutamise käigus, mida soovitatakse parandada uue arvuti ostmisega.

Erinevalt Linuxist on Maci (vähem windowsi) kasutamismugavus saavutud kasutajapoolsete riist- ja tarkvaralise konfiguratsioonivõimaluste piiramise abil. Muidugi võhikust kasutaja näeb vaid seda ühte "lubatud" ja ettekirjutatud arvutikasutamise stsenaariumi olemata alternatiivide võimalikkusest isegi teadlik.

Ma olen seisukohal, et arvutid nagu ka muu tehnoloogia ei ole loodud kasutaja elu lihtsamakstegemise eesmärgil (see on marketingi hüüdlause), vaid, et suurendada produktiivsust. Sellepärast täheldatakse kõigile neile "mugavustele" vaatamata elutempo tõusu ja aja defitsiiti.

Aitamiseks, aga, Pingviinimees, su postituses napib konkreetsust.
Miks ntfs kettale ei saa kirjutada? Äkki selle pärast:
Tsitaat:
For openSUSE 11.0, ntfs-3g is installed by default and write support is enabled for root only..


pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 14:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:

Miks ntfs kettale ei saa kirjutada? Äkki selle pärast:
Tsitaat:
For openSUSE 11.0, ntfs-3g is installed by default and write support is enabled for root only..


Nagunii olen sees alati ainult root'una.
Aga ikkagi, oleksin väga tänulik kui saaksin siit foorumist abi ja infot Linuxi tarbeks kirjutatud tarkvara kohta, mingeid viiteid. Pean silmas kindlasti mitte käsurea tarkvara ja eelistatult mitte vabavara. Esmane huvi oleks partitsioonimanagerid, failimanagerid (olen harjunud TotalCommanderiga, kuid see tahab ainult windowsi), graafiline monitooring (kaasas olevatest ei näita kõvaketta kasutust, ainult cpu,mälu ja võrku), pop-up teated......


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 14:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:

Nagunii olen sees alati ainult root'una.


suur viga, edu oma süsteemi peeti keeramisel Wink

_________________
Image Image Image

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 14:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
pingviinimees kirjutas:

Nagunii olen sees alati ainult root'una.


suur viga, edu oma süsteemi peeti keeramisel Wink


Aga miks see root siis halb on? Nagunii ma ei tee selle Linuxiga muud kui jooksutan Windowsi virtuaalmasinas. Kui miskit ei tee ega netis ei käi, kaasas olev tulemüür on ka peal ja kinni keeratud, kuidas siis on seda võimalik peeti keerata? Kui ma midagi taga teen, siis ainult neid operatsioone mis nagunii ainult root all teha saab.




Viimati muutis pingviinimees 21.10.2009, 14:42; muudetud 1 kord
Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 14:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:

Aga ikkagi, oleksin väga tänulik kui saaksin siit foorumist abi ja infot Linuxi tarbeks kirjutatud tarkvara kohta, mingeid viiteid. Pean silmas kindlasti mitte käsurea tarkvara ja eelistatult mitte vabavara. Esmane huvi oleks partitsioonimanagerid, failimanagerid (olen harjunud TotalCommanderiga, kuid see tahab ainult windowsi), graafiline monitooring (kaasas olevatest ei näita kõvaketta kasutust, ainult cpu,mälu ja võrku), pop-up teated......

Miks see vabavara nii halb on, et seda peab mitte eelistama?

Üldiselt soovitan vikit uurida. http://viki.pingviin.org/Esileht

Käsurealt on paljusid asju kiirem ja lihtsam teha. Näiteks ma küll ei viitsi hakata Synaptic Package manageri lahti võtma, et uuendada ubuntut. Lihtsam on trükkida sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade. Ei pea ootama mingi gui avanemist mis mulle sisuliselt midagi juurde ei anna.

pingviinimees kirjutas:

Aga miks see root siis halb on? Nagunii ma ei tee selle Linuxiga muud kui jooksutan Windowsi virtuaalmasinas. Kui miskit ei tee ega netis ei käi, kaasas olev tulemüür on ka peal ja kinni keeratud, kuidas siis on seda võimalik peeti keerata? Kui ma midagi taga teen, siis ainult neid operatsioone mis nagunii ainult root all teha saab.

Sellepärast, et kui sa kogemata mingi tähtsa faili ära kustutad, siis ei käivitu enam mingi asi ja algavad jamad. Igal juhul tasub niisama süsteemi jooksutada user-ina.

_________________
Hyva päiva!

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 14:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:

Miks see vabavara nii halb on, et seda peab mitte eelistama?

Üldiselt soovitan vikit uurida. http://viki.pingviin.org/Esileht

Käsurealt on paljusid asju kiirem ja lihtsam teha. Näiteks ma küll ei viitsi hakata Synaptic Package manageri lahti võtma, et uuendada ubuntut. Lihtsam on trükkida sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade. Ei pea ootama mingi gui avanemist mis mulle sisuliselt midagi juurde ei anna.


Ma ei tahagi vaielda ja võin vabalt tunnistada et teil on õigus ja te olete targemad, asi pole selles üldse. Miks? Võid võtta seda lihtsalt kui hobi või kirge. Miks mõned marke koguvad? Küsimus pole ju selles, et hakata vaidlema margikogumise mõttekuse üle. Mulle jälle meeldib GUI ja mitte-vabavara kogumine.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.10.2009, 15:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sa võtad põikpäiselt Suse serveri, mida soovitatakse mitte võtta.
Sa teed asju root'ina, mida iga esimene õpetus soovitab võimalusel mitte teha.
Sa tahad kasutada võimalikult kommertstarkvara, mida on Linuxis suht näputäis, ega kuula kogenud kasutajate nõu.
Sa keeldud kasutamast käsurida, isegikui see on optimaalsem.
Mida veel?
Sa võid olla kasutanud arvuteid kasvõi 100 aastat, aga kui Sa tuled oma suletud maailmaga teise liivakasti, omamata elementaarset õpivõimet, siis ei saa Sa olla ometi ülearu optimistlik, et asjad sujuvalt laabuma hakkavad...

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group