Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.
Autor Sõnum
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 21:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tohib ikka ja heal juhul see mingi nipiga elik surve avaldamisega ka õnnestub (siiski käsureal, graafilised tööriistad on selle poolest piiratud, et niisugust asja ei luba), aga tulemuseks on parimal juhul see, et asi ei tööta nii nagu peab (kui ma ei eksi, kehtib sama ka teiste distributsioonide, sealhulgas Windowsi juures, kus, ma olen vähemalt näinud, pakutakse ka eri versioone XP ja Vista ja muude jaoks), ning halvimal juhul halvab see kogu süsteemi töö.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 21:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Tohib ikka ja heal juhul see mingi nipiga elik surve avaldamisega ka õnnestub (siiski käsureal, graafilised tööriistad on selle poolest piiratud, et niisugust asja ei luba), aga tulemuseks on parimal juhul see, et asi ei tööta nii nagu peab (kui ma ei eksi, kehtib sama ka teiste distributsioonide, sealhulgas Windowsi juures, kus, ma olen vähemalt näinud, pakutakse ka eri versioone XP ja Vista ja muude jaoks), ning halvimal juhul halvab see kogu süsteemi töö.


Ok, kohe tegevust vähem. Laughing Aga kas selle Suse Ent 11 jaoks teeb siis tarkvara ainult Novell, või ka teised ja kes mingit sellist utiliiti pole, et kui mingi uus tarkvara tehakse, siis saaksin sellest Yast abil teada Novelliga interneti teel kontakteerudes (umbes nagu mingi "software online storage" nagu Applel on)


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on seal Suse.

Miks mitte siis temaga tutvuda?

Lisa näiteks kõikvõimalikud tarkvara-allikad, mida sa võid vajada.
Need elavad Sellel lehel

Tahad vajalikku softi otsida? No problemo - Leht on siin...

Võin ju eksida, aga mul on selline tunne, et soovid Linuxi nädalaga selgeks saada.
See ei ole võimalik. Eriti siis, kui sa ise asja uurida ei viitsi.

Esmalt soovitaks rahulikult tutuvuda selle distroga, mida kasutad.

Ja kui on kiusatus öelda, et "näe - linux on keeruline ja windows on lihtne", siis tegelikult on asi vastupidi.

Alustagem ehk meenutusega, kui kaua tegelikult võttis aega tolle windowsi tundma õppimine, kui kaua võttis aega seda administreerima suutmise omandamine ja kui kaua võttis aega see, et oskasime windowsi koodi kasvõi elementaarsel tasemel vastavalt vajadustele käsureal mudida, et kasvõi ebavajalikud ja "lekkivad" teenused maha tappa. Näiteks registris.

Ja kui keegi võidab, et pole seda kunagi teinud, siis võib kindel olla, et nad pole isegi sellist lihtlabast asja, nagu windows endale selgeks suutnud teha.

Suse manuaal on siin

Edu!

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Sul on seal Suse.

Miks mitte siis temaga tutvuda?

Lisa näiteks kõikvõimalikud tarkvara-allikad, mida sa võid vajada.
Need elavad Sellel lehel

Tahad vajalikku softi otsida? No problemo - Leht on siin...

Võin ju eksida, aga mul on selline tunne, et soovid Linuxi nädalaga selgeks saada.
See ei ole võimalik. Eriti siis, kui sa ise asja uurida ei viitsi.

Esmalt soovitaks rahulikult tutuvuda selle distroga, mida kasutad.

Ja kui on kiusatus öelda, et "näe - linux on keeruline ja windows on lihtne", siis tegelikult on asi vastupidi.

Alustagem ehk meenutusega, kui kaua tegelikult võttis aega tolle windowsi tundma õppimine, kui kaua võttis aega seda administreerima suutmise omandamine ja kui kaua võttis aega see, et oskasime windowsi koodi kasvõi elementaarsel tasemel vastavalt vajadustele käsureal mudida, et kasvõi ebavajalikud ja "lekkivad" teenused maha tappa. Näiteks registris.

Ja kui keegi võidab, et pole seda kunagi teinud, siis võib kindel olla, et nad pole isegi sellist lihtlabast asja, nagu windows endale selgeks suutnud teha.

Suse manuaal on siin

Edu!


Jah, aga mul pole openSUSE vaid SUSE Linux Enterprise Server 11. Enne keegi väitis, et openSUSE asju ei või lambist installida. Minu põhimõte on, et kui on väikegi kahtlus sobivuses, siis install jääb ära, kuna eelistan stabiilsust.
Yastis olen enam-vähem ikka kõik võimalikud tahvlid ja optionid läbi käinud. Kui ma juba otsustan mingi tarkvara või opsüsteemi installida, siis suhtun asja alati põhjalikult.
Windows üldises mõttes nõuab tõesti kauem aega selgeks saamisega (registrid ja muu tööpõhimõte), aastaid, kuid veel rohkem aastaid (10a kindlasti arvan) nõuab käsurida
Linuxis. Sellepärast ma esialgu seda näppida ei taha ja internetist loetud käsurea soovitused on sama asja kohta kõik nii erinevad, et selle peale hakkab punane hoiatustuli põlema, kasutada küll ei julgeks.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 23:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma võin sulle oma ca kümneaastasest kogemusest kinnitada, et käsurida üldiselt Linuxis pole vaja (minu isiklik lühiajaline ja negatiivne kogemus Windowsiga näitas, et seal on seda vaja isegi juba üldse süsteemi töölesaamiseks). Pigem aastatega saad teada, et mõned asjad käivad käsureal oluliselt kiiremini või valutumalt, isegi kui on olemas vastav graafiline kasutajaliides (ma olen nii laias laastus omandanud kümmekond käsku ehk siis keskmiselt iga kogemusaasta kohta ühe Smile , ehkki kasutanud ka mõningaid teisi mingite asjade proovimiseks, kui neid on soovitanud usaldusväärne allikas, s.t mitte mingi vähem või rohkem anonüümne allikas internetis, vaid mõni isiklik kontakt või nt mõne veateate tegemise korral asja käsile võtnud arendaja või muud sellist).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 23:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:
Qilaq kirjutas:
Tohib ikka ja heal juhul see mingi nipiga elik surve avaldamisega ka õnnestub (siiski käsureal, graafilised tööriistad on selle poolest piiratud, et niisugust asja ei luba), aga tulemuseks on parimal juhul see, et asi ei tööta nii nagu peab (kui ma ei eksi, kehtib sama ka teiste distributsioonide, sealhulgas Windowsi juures, kus, ma olen vähemalt näinud, pakutakse ka eri versioone XP ja Vista ja muude jaoks), ning halvimal juhul halvab see kogu süsteemi töö.


Ok, kohe tegevust vähem. Laughing Aga kas selle Suse Ent 11 jaoks teeb siis tarkvara ainult Novell, või ka teised ja kes mingit sellist utiliiti pole, et kui mingi uus tarkvara tehakse, siis saaksin sellest Yast abil teada Novelliga interneti teel kontakteerudes (umbes nagu mingi "software online storage" nagu Applel on)


Ma ei ole SUSEga nii palju kokku puutunud, et oskaks täpselt vastata, aga mu teadmiste kohaselt on ka neil keskne tarkvarahoidla, mis sisaldab kõike, mida SUSE oma kasutajatele pakub. Ja Yast peaks olema selle hoidla m-ö vahendaja sinu arvutis, nii et sealt peaksid leidma kõik, mida SUSE pakub, olgu see siis "uus" või "vana" (aga sul paigaldamata) tarkvara) Võib muidugi olla ka "välist" tarkvara, mida on SUSE jaoks valmis pakendatud - enamasti "väline" sellepärast, et antud tarkvara litsents ei võimalda seda distributsioonil levitada ja otsest kokkulepete ei ole (üks sellise tarkvara näiteid on Skype, mida mõned distrod vist isegi pakuvad erihoidlates, aga mis pakendab muidu ise eri distrode jaoks ennast ja levitab oma leheküljel).

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 22.10.2009, 23:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd tundub, et asi on ikka väga halvaks läinud staliilsuse kohapealt. Tegin just kaks korda jutti FSCK. Kusjuures see viga oli kohe algusest saati peale installi. Failisüsteemi vead tekivad peale mingit aega KDE'd näppimist. Algab nii, et enam ei käivita ühtegi programmi ja peale restarti peab tegema jälle FSCK. Ei julge enam mingit opsüsteemiga tutvumist aretada.
Kaalun juba KDE uninstallimist, kuid siis pole enam Yasti ja pooled asjad jääksid siis üldse tegemata. Suht hull on veel see, et peale igat restarti on kellaaeg vale. Biosis panen õigeks, kuid peale booti on jälle vale. Olen proovinud erinevaid regioone (arvasin et Eesti ei sobi), proovisin selle riistvara linnukesega (Daylight vist) ja ilma - mitte miski ei aita.
Suht nõutu momendil.........ja selgus et GNOME'ga on täpselt sama lugu ja kellaaeg ka sõidab samamoodi......hibernate pani F2'ga biosi minemise lukku, pidin kõvaketta välja võtma ja siis hakkas F2 uuesti tööle.....edasi üks crashimiste laviin.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 03:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees, kas selline fail nagu /etc/sysconfig/clock on olemas sinu süsteemis? Kui jah, siis mis selle sisu on? ( cat /etc/sysconfig/clock )

_________________
"Sleep, she is for the weak."

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 05:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihhkel kirjutas:
pingviinimees, kas selline fail nagu /etc/sysconfig/clock on olemas sinu süsteemis? Kui jah, siis mis selle sisu on? ( cat /etc/sysconfig/clock )


Panin viimase rea just praegu kinni, ei tea kas aitab:


## Path: System/Environment/Clock
## Description: Information about your timezone and time
## Type: string(-u,--utc,--localtime)
## ServiceRestart: boot.clock
#
# Set to "-u" if your system clock is set to UTC, and to "--localtime"
# if your clock runs that way.
#
HWCLOCK="--localtime"

## Type: yesno
## Default: yes
## Description: Write back system time to the hardware clock
#
# Is set to "yes" write back the system time to the hardware
# clock at reboot or shutdown. Usefull if hardware clock is
# much more inaccurate than system clock. Set to "no" if
# system time does it wrong due e.g. missed timer interrupts.
# If set to "no" the hardware clock adjust feature is also
# skipped because it is rather useless without writing back
# the system time to the hardware clock.
#
SYSTOHC="yes"

## Type: string(Europe/Berlin,Europe/London,Europe/Paris)
## ServiceRestart: boot.clock
#
# Timezone (e.g. CET)
# (this will set /usr/lib/zoneinfo/localtime)
#
TIMEZONE="Europe/Tallinn"
#DEFAULT_TIMEZONE="US/Eastern"


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 13:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:

Very Happy Aga see näide pole eriti hea - teksti replacemisi teen ma tavaliselt TotalCommanderis paari näpuliigutusega, vähemaga kui seal näites.


Minu meelest väga hea näide.
Tõmbasin kohe huvipärast selle TotalCommanderi alla. Tõesti väga hea programm. Aga siiski mitte nii hea, et sander85 pakutud asja paari hiireklõpsuga teha.
Kui aga mul siiski õigus ei ole, siis palun täpseid juhiseid kuidas saavutada paari hiireklõpsuga paarisajas failis teksti asendamist.

Nendele, kellele meeldib siiski tasuta tarkvara, siis teeb sama hea töö ära
FreeCommander failihaldur.

_________________
Image

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
pingviinimees kirjutas:

Very Happy Aga see näide pole eriti hea - teksti replacemisi teen ma tavaliselt TotalCommanderis paari näpuliigutusega, vähemaga kui seal näites.


Minu meelest väga hea näide.
Tõmbasin kohe huvipärast selle TotalCommanderi alla. Tõesti väga hea programm. Aga siiski mitte nii hea, et sander85 pakutud asja paari hiireklõpsuga teha.
Kui aga mul siiski õigus ei ole, siis palun täpseid juhiseid kuidas saavutada paari hiireklõpsuga paarisajas failis teksti asendamist.

Nendele, kellele meeldib siiski tasuta tarkvara, siis teeb sama hea töö ära
FreeCommander failihaldur.


Kui sa tahad otsida mitmeid (alamkataloogid kaasa arvatud) faile ja nende seest omakorda teksti ning siis selle asendada, kasuta sellist tarkvara nagu 'ultraedit-32'. Menüüst 'search' valid 'search in files' ja võid igasugust loogikat kasutada (regular expression).


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 16:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:
Sisyphos kirjutas:
pingviinimees kirjutas:

Very Happy Aga see näide pole eriti hea - teksti replacemisi teen ma tavaliselt TotalCommanderis paari näpuliigutusega, vähemaga kui seal näites.


Minu meelest väga hea näide.
Tõmbasin kohe huvipärast selle TotalCommanderi alla. Tõesti väga hea programm. Aga siiski mitte nii hea, et sander85 pakutud asja paari hiireklõpsuga teha.
Kui aga mul siiski õigus ei ole, siis palun täpseid juhiseid kuidas saavutada paari hiireklõpsuga paarisajas failis teksti asendamist.

Nendele, kellele meeldib siiski tasuta tarkvara, siis teeb sama hea töö ära
FreeCommander failihaldur.


Kui sa tahad otsida mitmeid (alamkataloogid kaasa arvatud) faile ja nende seest omakorda teksti ning siis selle asendada, kasuta sellist tarkvara nagu 'ultraedit-32'. Menüüst 'search' valid 'search in files' ja võid igasugust loogikat kasutada (regular expression).


noh, hakkab vaikselt pihta Razz selle asemel, et kasutada ühte käsurida peab nüüd juba mitut tarkvara masinas omama ja pagan teab, mis veel Razz

_________________
Image Image Image

Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 16:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu meelest sa sööd oma sõnu, pingviinimees.

_________________
Image

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 23.10.2009, 16:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:

noh, hakkab vaikselt pihta Razz selle asemel, et kasutada ühte käsurida peab nüüd juba mitut tarkvara masinas omama ja pagan teab, mis veel Razz


Kas kõvakettal on ruumi vähe?

Aga milleks seda käsuridagi tarvis on, piisaks ju morsevõtmest hiire asemel ja luristada masinkoodi nagu muda, saab kõike ise teha ja pole kartust et keegi on miskit valesti teinud.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 19:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

üks hea näide käsurea kasulikkusest/kiirusest:
scp /home/mina/asi_serverisse mina@host.ee:/home/mina/incoming

Selle asemel peaksid võtma Applications>internet>Filezilla
Otsima vasakult enda fail ülesse
kirjutama host, kasutajanimi, port jms
ühendama
Otsima paremalt ülesse oma kodukausta
kopeerima oma faili sinna
disconnect

Kordades kiiremini saab käsurealt!
Kui sa ei taha asju kiiremini/viisakamalt teha, siis palun väga, keegi ei käse, tao edasi peaga vastu puud aga palun ära tule ka siis maha tegema käsurida, kui sa ei suuda seda effektiivselt kasutada!


pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 19:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
üks hea näide käsurea kasulikkusest/kiirusest:
scp /home/mina/asi_serverisse mina@host.ee:/home/mina/incoming

Selle asemel peaksid võtma Applications>internet>Filezilla
Otsima vasakult enda fail ülesse
kirjutama host, kasutajanimi, port jms
ühendama
Otsima paremalt ülesse oma kodukausta
kopeerima oma faili sinna
disconnect

Kordades kiiremini saab käsurealt!
Kui sa ei taha asju kiiremini/viisakamalt teha, siis palun väga, keegi ei käse, tao edasi peaga vastu puud aga palun ära tule ka siis maha tegema käsurida, kui sa ei suuda seda effektiivselt kasutada!


Vahet pole kas käsurida või mitte, mitte kumbagi pole saada Linuxile. Momendil otsin juba pikemat aega mingit tarkvara, mis suudaks sünkroniseerida bi-directionaalselt ja deltana kahte lokaalset kataloogi.
Otsisin ka siit foorumist, mitte midagi pole. Kuidas sa sellist asja näiteks käsurealt teeksid? Kui sa tõesti sellist asja käsurealt oled suuteline tegema, või üldse sellist toimingut suudad ette kujutad, siis võtan oma sõnad tagasi ja hakkan ise käsurida kasutama.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 19:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

rsync? loe "man rsync" ?

_________________
Kõike hääd,
WK

pingviinimees

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 19.10.2009
Postitused: 59


blank.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
rsync? loe "man rsync" ?


Rsynci ma tean küll, see ei tee bi-directionaalselt vaid ainult ühes suunas, loe ise manuaali.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 20:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:
Rsynci ma tean küll, see ei tee bi-directionaalselt vaid ainult ühes suunas, loe ise manuaali.
Sinu kuldne suhtlemiskultuur on ületamatu. Ela hästi!

_________________
Kõike hääd,
WK

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 25.10.2009, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pingviinimees kirjutas:

Rsynci ma tean küll, see ei tee bi-directionaalselt vaid ainult ühes suunas, loe ise manuaali.

Vähe tead siis!
Võimalik mõlematpidi

Õpi googlet kasutama, teeb sinu tervisele head
http://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/ Täpselt selleks võimeline mis sa seletasid


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group