Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
z
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 75

Distributsioon: void
blank.gif
postituspostitatud: 15.03.2009, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asjameez kirjutas:
Istusin mitu kuud bugise msniga ja ootasin uuendust. Nad võiks 1,5 aasta jooksul uuendada teiste versioonide reposid täpselt samamoodi nagu teevad arendamisel oleva *buntu versiooniga.



$ cd /usr/src/amsn
$ ./configure --prefix=/opt/amsn-`date +%Y%m%d`
$ make
$ su
# make install
# ln -sf /opt/amsn-`date +%Y%m%d`/bin/amsn ../../../usr/bin/


Ei ole ju raske?

Su postitus iseloomustab, et tahaksid just saada nii stabiilse kui ka bleeding edge distro head omadused, ja jätta halvad? Kahjuks pole veel keegi suutnud välja mõelda, kuidas seda teha. Nimelt stabiilses versioonis on tarkvara veidi vanema väljalaskekuupäevaga, kuid läbi ja lõhki testitud ja proovitud, ning ebastabiilses versioonis vastupidi, versiooninummer suuremb ja bugisi rohkem. Paraku jah, on tarkvara, mille uuem versioon on teatud põhjustel töökindlam või stabiilsem, siin peab kasutaja ise veidi nutikust üles näitama ja vastava tarkvara /po rukami/ paigaldama.

Peace! Very Happy


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2009, 13:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Soovides uuemat softi, peaks endale esitama mõned küsimused.

Mis on uuemas softis sellist, mida ma vajan?
Kas see on hädavajalik?
Kas uus soft parandab mõne kriitilise vea või annab täendava eelise?

Sest sõltuvusprobleeme ei vaja ükski süsteem.

Õnneks on missioonikriitlist softi võimalik paigaldada ka algkoodist.

Seega säilib võimalus neid "võtmeprogramme", mida tõepoolest hädasti vaja uusimal võimalikul tasemel hoida, paigaldada ja uuendada, kasutades algkoodi.

Siis jääb süsteem stabiilseks.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2009, 15:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eeee, see läheks stabiilsuse nõuete vastu ju, uusi versioone rakendustest enam reliisitud distro sisse ei lasta, ainult turvapaikasi, vähemalt mandrival on küll selline poliitika, versiooniuuendus millelegi toimub ainult siis kui on teada, et vanem versioon on bugine ja uuem parandab olukorda tunduvalt, siis maksab stabiilsusega riskida..

e: vastus läks siis kasutajale asjameez

_________________
Image Image Image

Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 12:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Illukas kirjutas:

Tsitaat:

Edit
võtsin maha.
*linuxi kokkujooksmised




Milleks??

Kokkujooksmisi tuleb ette üsna sageli, ja ka selliseid, kus ei hiir ega ka ükski klahvikombinatsioon ei toimi.

Viimane juhus oli google earthiga. Selle juures ajab kõige rohkem harja punaseks see, et kuigi käsurealt käivitatuna, ei näe sellegipoolest mis juhtus, kuna arvuti ei tunnista enam ühtegi käsklust peale "power" nupu.
Hakka jälle mingeid süsteemi logisid kuskilt pära p****** välja kaevama...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Catfish kirjutas:
Tsitaat:

Edit
võtsin maha.
*linuxi kokkujooksmised




Milleks??

Kokkujooksmisi tuleb ette üsna sageli, ja ka selliseid, kus ei hiir ega ka ükski klahvikombinatsioon ei toimi.

Viimane juhus oli google earthiga. Selle juures ajab kõige rohkem harja punaseks see, et kuigi käsurealt käivitatuna, ei näe sellegipoolest mis juhtus, kuna arvuti ei tunnista enam ühtegi käsklust peale "power" nupu.
Hakka jälle mingeid süsteemi logisid kuskilt pära p****** välja kaevama...


see on üsna ebanormaalne käitumine sellisel juhul, soovitaks proovida ntx memtesti, vbl on viga mälus, google earth on üsna suur mäluõgard ja võib täiesti vabalt tabada seda auku su kiibis, mis süsteemi õhtale lennutab..

_________________
Image Image Image

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 13:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Catfish kirjutas:
Illukas kirjutas:

Tsitaat:

Edit
võtsin maha.
*linuxi kokkujooksmised




Milleks??

Kokkujooksmisi tuleb ette üsna sageli, ja ka selliseid, kus ei hiir ega ka ükski klahvikombinatsioon ei toimi.

Viimane juhus oli google earthiga. Selle juures ajab kõige rohkem harja punaseks see, et kuigi käsurealt käivitatuna, ei näe sellegipoolest mis juhtus, kuna arvuti ei tunnista enam ühtegi käsklust peale "power" nupu.
Hakka jälle mingeid süsteemi logisid kuskilt pära p****** välja kaevama...

jälle lahmitakse Rolling Eyes

ilma konkreetse põhjuseta ei saa siinkohal kuhugi võrdusmärki panna. sellise tulemuse võib anda mis iganes - vigane riistvara, mõni suurem prohmakas süsteemi seadistamisel, tooreste arendusversioonide kasutamine jne.

süsteemi logide vaatamise võimalus ja üldse nende olemasolu igal sammul on pigem tohutuks plussiks - sul vähemalt on, kust uurida ja veale jälile jõuda. windoozaga olen olnud lugematuid kordi hädas isegi siis, kui logid on olemas, kuid need on nii väheinformatiivsed, et isegi süsteemi arendajad ise vaatavad probleemi, kui vasikad uut väravat. samas, kui linuxi puhul 99% juhtudest on logides ammendav info või vähemalt piisavalt, et töömeetod vea kõrvaldamiseks või sellest ümber minemiseks, välja mõelda.

juhul, kui seda hinnata ei oska, viitab see kogenematusele ja tõenäoliselt ka laiskusele, ning ma ei peaks sellise inimese arvamust kuigi kaalukaks. üks paljudest põhjustest, miks linuxit kasutan, ongi süsteemi tagasiside, mis on väga rikkalik. isegi, kui ise kohe matsu välja ei jaga, siis alati leidub keegi, kellele see midagi ütleb. ei pea ennast vaeseks maksma tasulise teenuse eest, mille tulemuslikus paraku üsna küsitav aga raha maksmine on garanteeritud, olgu tulemus, milline tahes.
Catfish kirjutas:
Mäluga on kõik ok.
Kuhu google earth oma errori logid võiks salvestada?
Oleks ikkagi huvitav teada mis nii hulle crashe põhjustas.

tee palun selle probleemi jaoks eraldi teema vastavasse foorumisse, see siin ei ole probleemilahendamise teema.




Viimati muutis zaxon 16.03.2009, 13:56; muudetud 1 kord
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 15:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huvitav on täheldada, et siiski võetakse järjest enam linuxit kasutusele - viimane uudis siis Prantsusmaalt kus sealne politsei ja ka teised ametkonnad Linuxi kasutusele võtavad - 90 000 tööjaama aastaks 2015 Linuxi peale viidud.
Ilmselt siiski on võimalik asi tööle panna selliselt, et see töötab. Enda kogemus on selline, et ajapikku kujunevad teatud võtted välja, mis toimivad ja seejärel on Linux oluliselt stabiilsem ja töökindlam lahendus kui Windows. See on minu senine kogemus. Windowsi programmide puhul tasub alati uurida Wine+programm kooslust kui selline erivajadus peaks tekkima. Äärmuslik asi on see, et virtuaalmasinana jooksutada Windowsi + siis konkreetset rakendust. Aga ka siis ei pea Linuxist loobuma. Näiteks VirtualBoxi alla saab ka kenasti USB 2.0, iSCSI, SATA toe tööle ja seetõttu ka neid hüvesid kasutada. Nüüd on ka eksperimentaalne 3D-kiirenduse tugi tekkinud.
Riistvara valikul peab olema ettevaatlik ent seda peab ka Windowsi vms OS-i alla olema - mitte alati ei ole garanteeritud, et ka isegi Windowsi jaoks driverid olemas on. Mitmeid kordi on olnud kus tootja driverid Windowsi all lihtsalt ei tööta ja korra isegi peale tootja driveri paigaldamist Windows enam ei bootinud... Linuxi puhul on võimalik sellistest olukordadest suhteliselt kergelt välja tulla ent Windowsis mitte. Tookord ei käivitunud Windows isegi mitte Safe Mode-is. Siis oli vaja spetstarkvara, et sellisest olukorrast ilma Windowsi uuesti peale panemata välja tulla ja see spetstarkvara kipub enamasti tasuline olema (nt ERD).


mistoimub?
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 32
Liitunud: 15.03.2009
Postitused: 133
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu, openSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 15:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

linuxis on häda see, et livecd sakib tegelikult, kõik distributsioonid peaksin võtma kasutusele sellise asja nagu ubuntul on wubi, kuna see on kiirem ja näitab ära kõik mis on võimalik teha
lisaks on seejärel juba valmis linuxi install arvutil ilma formatite ja muu selliseta


see häda on ka, et kuigi paljud asjad hakkavad iseenesest tööle, ilma driveriteta, siis kui ei hakka, on päris palju jamamist
ntx ma ei saanud webcami ega touchpadi ubuntus tööle, samas kui mandrivas need töötasid


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 15:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mistoimub? kirjutas:
linuxis on häda see, et livecd sakib tegelikult, kõik distributsioonid peaksin võtma kasutusele sellise asja nagu ubuntul on wubi, kuna see on kiirem ja näitab ära kõik mis on võimalik teha
lisaks on seejärel juba valmis linuxi install arvutil ilma formatite ja muu selliseta


Eks ta ole. Windows on kui etalon, mille järgi ülejäänud maailm peab joonduma. Tegelikult on tarkvara võimalik kirjutada ka Linuxile, see on iseasi, miks seda alati ei tehta.

LiveCD ei saki, hoopis vigane raud sakib. Aga selle vastu on rohtu:
https://help.ubuntu.com/community/BootOptions
Tuleb tunda võimalusi lihtsalt. Kas Windowsil on sellist võimalust? Pole LiveCD-dki, rääkimata võimalustest selle kohandamisest rauale...

mistoimub? kirjutas:

see häda on ka, et kuigi paljud asjad hakkavad iseenesest tööle, ilma driveriteta, siis kui ei hakka, on päris palju jamamist
ntx ma ei saanud webcami ega touchpadi ubuntus tööle, samas kui mandrivas need töötasid

Aga siis on ju võimalus vaadata, et miks mandrivas töötab ja seejärel ka ubuntus käima panna. Veavaba tarkvara ei ole olemas. Kui Windowsis sama juhtub siis erilisi šansse ei ole.
Samuti oleks abiks kui ka vearaporti teeks. Siis on tõenäosus suurem, et asi järgmise uuenduse ajal juba töötab. Windows Error Report ei anna ilmselt sellist tulemust.... Aga ka Windowsile on olemas lahendus - WSYP programm Razz


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 17:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mistoimub? kirjutas:
linuxis on häda see, et livecd sakib tegelikult, kõik distributsioonid peaksin võtma kasutusele sellise asja nagu ubuntul on wubi, kuna see on kiirem ja näitab ära kõik mis on võimalik teha
lisaks on seejärel juba valmis linuxi install arvutil ilma formatite ja muu selliseta

Sa oled natuke valesti aru saanud livecd olemusest.


mistoimub?
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 32
Liitunud: 15.03.2009
Postitused: 133
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Kubuntu, openSuse
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 17:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
mistoimub? kirjutas:
linuxis on häda see, et livecd sakib tegelikult, kõik distributsioonid peaksin võtma kasutusele sellise asja nagu ubuntul on wubi, kuna see on kiirem ja näitab ära kõik mis on võimalik teha
lisaks on seejärel juba valmis linuxi install arvutil ilma formatite ja muu selliseta

Sa oled natuke valesti aru saanud livecd olemusest.


võib-olla oled ma ilmselt esindan paljusid windowsi dumb-usereid, kuna live-cd ON aeglane, kahjuks või õnneks, oleneb kelle vaatevinklist võtta

Windows ei ole kui etalon, lihtsalt harjumused on rasked kaduma tead seda?


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 17:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
mistoimub? kirjutas:
linuxis on häda see, et livecd sakib tegelikult, kõik distributsioonid peaksin võtma kasutusele sellise asja nagu ubuntul on wubi, kuna see on kiirem ja näitab ära kõik mis on võimalik teha
lisaks on seejärel juba valmis linuxi install arvutil ilma formatite ja muu selliseta

Sa oled natuke valesti aru saanud livecd olemusest.


Minu kogemus ütleb, et livecd võib mingist distributsioonist ja selle sobivusest kindlale arvutile hoopis vale pildi anda.
Estobuntu livecd-ga ma id kaarti vaatamata pikale punnitamisele tööle ei saand, kui olin estobuntu masinasse paigaldanud, töötas id kaart kohe, sain ilma mingi hookuspookuseta pangas ja mujal kõik toimingud tehtud.
Fedora livecd pealt ei saand ma paljusid asju käima ja tegin ennatliku otsuse, et F minu masinale ei sobi. Kuna olen väga uudishimulik inimene, siis paigaldasin mõne aja pärast Fedora siiski masinasse ja vaata imet, peaaegu kõik töötas korralikult. Probleeme esines heliga - see on minu masinal, ja ma kahtlustan, et ka paljudel teistel, üks peamisi linuksi puudujääke.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 19:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

LiveCD on ühe OSi külmutatud seis. Ja arvestades seda, kui dünaamiline on linuxipõhine OS, ei ole mõtet liiga ulatuslikke järeldusi teha LiveCD päält. Seda tuleb võtta kui boonusvõimalust, mitte kui vastava OSi maksimaalse võimekuse demo. See on 2-mõõtmeline pilt 3-mõõtmelisest maailmast.

_________________
Kõike hääd,
WK

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2009, 20:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lisaks sellise mõtte.

Mida kauem Live CD seisab, seda rohekm ta "rikneb". Ta on "külmutatud".

Samas ei tasuks unustada, et linux on eelkõige kernel. Ülejäänu on lisaboonus.
Kui kernel seda toetab, siis on riistvara toimiv. Kohe.


sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 08:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tulles algse teema juurde tagasi, mainiks kah, et "linux'il" kui sellisel ei ole häda midagi, sest tal on väga hea raudvara tugi, korralik failihierarhia + õiguste süsteem, mis tagab turvalisuse, modulaarsus jne.
Võtame nüüd kokku, mida me nn out-of-box teha saame? Võrku lehitseda, e-posti ja kiirsõnumeid vahetada, heli ning videofaile mängida, pilte vaadata, torrentiga midagi alla laadida ... ühesõnaga on võimalus tarbida/tirida_oma_masinasse igasugu loomingut.
Enne kui puuduseid esile hakkan tooma, pean ära mainima, et see nn linux on super hea platvorm igasugu arendajatele/programeerijatele (olenemata töölauast või selle olemasolust). Eks see huvi, vaikselt php'd kribada, tõi mindki aastaid tagasi linuxi juurde.
Aga nüüd siis teemast ehk puudustest, millest karuosa moodustab puudujääk tavakasutajale mõeldud GUI lahendused.
Esmalt jagame virtuaalse info mõneks tähtsamaks jupiks; internet, dokumendid, pildid, heli ja video.
No nagu ennist mainisin, siis igasugu chatid, emailid ja veebilehitsejad on vägagi heal tasemel, seega "internet'i" osa võib lugeda tehtuks.
Dokumendid? aaaa.... OK ma saan lugeda igasugu (MS) kräppi (enam vähem oletaval kujul), mis mulle saadetakse, aga kui mul on _vaja_ dokumenti (nt *.xls) muuta ja samas formaadis tagasi saata, siis olen omadega ikka ***, dokumendist kaovad igasugu makrod, vormindused jne. Ja see ei ole koht kus rääkida, et keegi/mõni_asutus kuskil kasutab M$ jura, point on ikka selles, et nende jaoks, mina oma linuxi kasutaja, ei ole võimeline suhtlema nendega/muu_maailmaga "globaalsetes standartites".
Pildid/fotod: Sisuliselt on meil kasutada üks enamvähem korralik fotohaldur, milleks on siis digikam, sest f-spot oskab ainult importida pilte ja ei tea midagi kaustadest reaalse/olemas_oleva info/failide lugemisest. Digikamis piltide korrigeerimine on ikka üks paras ***, f-spot'is ei anna midagi teha, järelikult tuleb appi võtta mõni väline rakendus (nagu ühest ei piisaks). Gimp ... mõne veebilehe võib juu kokku joonistada aga korralik fototöötlus ??? Pildistan RAW'i ja siis teen 8bit jpeg'i? Tänan ei. Kes teab, see kujutab ette, mida tuleb linxis teha, et üks foto paika keerata, ära kärpida, üle põlenud taevas taastada, paar "puru" pildilt eemaldada jne [ühe programmiga / inimlikult / kiiresti (uskumatu aga ei ole aega igale pidikesele mitutkümmet minutit raisata) seda kül teha ei saa].
Helitöötlus: ca aasta tagasi oli mul vaja võtta ühest video failist heli, mille kanalid olid erineva nivooga, mis tuli võrdesks ajada, normaliseerida, pikkus parajaks lõigata ja teha väike fade in/out. Ütleme nii, et kui ma poleks varem aastaid sarnaseid asju ühel teise os'i teinud, siis oleks mul (või siis / kui tavakasutajal) see üritus pooleli jäänud, õnneks sain vist audacity'ga kuidagi oma klipi töödeldud, aga ega enam *** see asi olla ei saa ka.
Video produktsioon: 0 punkti. No oskan/tean kuidas avidemux'iga klippe liita/lõigata/konvertida aga see ei ole ju kasutajasõbralik videomontaaz või on? Nt hiljuti salvestasin ühe kontserti dvcam lindile ja hiljen sain kino abil selle jupid läpaka kõvakettale tõmmatud, aga nüüd oleks vaja neid klippe vähe kärpida, siis kokku lõigata, helid sulatada, lisada tiitrid, ..., lõpuks dvd'le toppida ... Mitut rakendust ma pean selleks kasutama? OS X'is võta aga iiMuuvi lahti ja lohista oma kraam paika, kirjuta plaadile ja ongi korras.
Ehk siis esimeseks miinuseks oleks see, et linuxile puuduvad kasutajasõbralikud lihtsalt võimsad rakendused, mis tõenäoliselt on tingitud sellest, et iga arendaja ajab vaikselt oma rida, selle asemel, et ütelda "Hei kle ühendaks oma jõud ja teeks midagi võimsamat/asjalikku valmis ..." ja nii need ühe-kahe funktsiooniga "programmid" sünnivad ja surevad, mõni elab kauem mõni vähem. Tähendab, rohkem suhtlust oleks vaja, üksikud arendajad peaksid liituma kommunideks, mitte üksteise aretuste põhjatest igaüks eraldi enda nägemust kirjutama.
Ei tea, võibolla mõnele meeldib _ühe_ lihtsa ülessande/protsessei täitmiseks kümmet erinevat programmi kasutada, minule igatahes mitte.

_________________
PS! Vanaisale ei saa Linuxit peale lasta.



Viimati muutis sips 24.03.2009, 18:19; muudetud 1 kord
Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 08:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suures osas võib selle kriitikaga nõustuda. Aga mitte sellega , et üks programmijurakas peaks kõike tegema. See on unixi filosoofia vastu :

Small is beautiful
Make each program do one thing and do it well.


Aga ilmselt tead seda isegi, (aga ei nõustu ?)...

_________________
Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 09:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Dokumentide koha pealt ma ei saa kindlasti nõustuda, selles pole vaba tarkvara ju süüdi, et M$ on oma monopoolset võimu väga kurjasti ära kasutanud ja teeb seda siiani, see on niigi imestatav, et niigi palju neid dokumente suudetakse tänasel päeval lugeda, sest pole ju mingit avalikku dokumentatsiooni, et kuidas seda peaks tegema..

aga eks selles osas hakkab maailmavaade laienema ja varsti on ehk standardite osas lood natuke paremad

_________________
Image Image Image

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 11:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
Small is beautiful
Make each program do one thing and do it well.
See on käsurea-ideoloogia, kus on võimalik torutamiste ja/või skriptimisega väikestest komponentidest kokku panna vajalikke terviklahendusi. GUI-programmid on sünergeetilised lahendused (ideaalis), neid minimalistlikult lihtsaks ajades ei taga küll mingit efektiivsust.

_________________
Kõike hääd,
WK

Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 11:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Käsureal lööb see ideoloogia muidugi eriti särama. Aga ka GUI puhul püüan mina vähemalt kasutada "kergeid" programme.
Prorgammeerijad püüavad toppida programmi asju ilma milleta saab suurepäraselt hakkama. Eelistan abiwordi OO-le, sylpheedi TB-le jne.
Muidugi on selle põhjuseks ka see et linuxi jaoks kasutan arvuteid ,mis on win'ist üle - ühesõnaga vanemad ja nõrgemad. Aga ka win'i all eelistan kergemat varianti. Small is beautiful.

_________________
Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.03.2009, 12:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
Käsureal lööb see ideoloogia muidugi eriti särama. Aga ka GUI puhul püüan mina vähemalt kasutada "kergeid" programme.
Prorgammeerijad püüavad toppida programmi asju ilma milleta saab suurepäraselt hakkama. Eelistan abiwordi OO-le, sylpheedi TB-le jne.
Muidugi on selle põhjuseks ka see et linuxi jaoks kasutan arvuteid ,mis on win'ist üle - ühesõnaga vanemad ja nõrgemad. Aga ka win'i all eelistan kergemat varianti. Small is beautiful.

Kergel on omad eelised. Raskel on omad võimalused.
Kui näituseks Picasa minu arvutil käima tõmmata, siis teeb arvuti esialgu "Ähh! Puhh!" Ja tegemist on Dual Core 2 Gigase mäluga masinaga.
Selle tõttu on vähenõudlikud rakendused üldiselt eelistatud. Aga kui võimalustest puudu tuleb, siis peab kasutama midagi "raskemat".


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group