Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 11:22  postituse pealkiri:  Mountpoint  

Lisasin arvutile teise kõvaketta ja tahtsin, et ta end kodukataloogi ühendaks.
Kasutasin Ubuntuga kaasasolevat graafilist "junni" kuhu kirjutasin mountpointiks /home/tom
miskipärast see ei sobi ja nüüd, kui kõvaketta ikoonile klõpsata, siis hakkab hädaldama, et ei saa mountida, sest mount_point cannot contain following characters: newline, G_DIR_separator (usually / ) ja vähe aja pärast tuleb selline kiri:
DBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
Enne kui üritasin asja oma käe järgi sättida, töötas kõik ilusti, kettale sai kirjutada ja elu oli ilus.
Kuidas ma selle vigase mountpointi ära saan muuta? mis ma valesti tegin?
Eesmärk on, et ketas ennast ise minu kodukataloogi mountiks.

_________________
dumbuser

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 13:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui nüüd natuke loogiliselt mõelda, peab haakepunkt olema TÜHI kataloog. Kas Sinu kodukataloog saab olla tühi?

Variant A:
- buudid üles päästerežimis, root kasutajaks
- liigutad oma kodukataloogi sisu kusagile kõrvale
- haagid kõvaketta kodukataloogi
- liigutad asjad tagasi
- muudad /ec/fstab-is haakimise automaaseks
- reboot

VARIANT B (lihsam):
- teed kodukataloogi ühe tühja kataloogi
- kasutad uut tühja kataloogi haakepunktina
- lepid sellega, et ruum ei lisandu mitte tervele kodukataloogile, vaid ainult sellele uuele harule

VARIANT C (standardsem):
nagu variant A, aga oma kodukataloogi asemel liigutad ära kogu /home-sisu, haagid lisakõvaka /home-i ja liigutad kõik tagasi.

_________________
Kõike hääd,
WK

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 18:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda ma ei teadnud, et haakepunkt peab tühi olema.
Paneks variant B lukku, ma tahtsingi sellest kõvakettast fotode ja vilmide hoiukohta teha.
Häda on selles, et haakepunkti kirjeldasin nii, et tegin haagitud partitsiooni ikoonil hiire kõige parempoolsema klahviga klõpsu ja sealt properties ja siis volume ja seal oli koht kuhu mountpoint tuli kirjeldada. Kuna nüüd enam partitsiooni haakida ei saa, siis ei saa ka uut haakepunkti selliselt kirjeldada. Kuidas seda probleemi lahendada?
Ma muidugi proovin oma /home/tom kuhugi mujale tõsta, äkki aitab.

_________________
dumbuser

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 18:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas Ubuntul süsteemsete tööriistade seas mingit partitsioonide haldurit ei ole (Mandrivas on nt diskdrake)? Seal peaks saama ühenduspunkte määrata ja haakida ja muid nassvärke teha (kiirelt kuugeldades jäi silma, et võiks olla miski nimetusega disk-manager, aga pole endal Ubuntuga kokkupuuteid, nii et täpsemalt ei oska öelda...)

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 19:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
Kuna nüüd enam partitsiooni haakida ei saa, siis ei saa ka uut haakepunkti selliselt kirjeldada. Kuidas seda probleemi lahendada?

Selleks peaks teadma, mis proge seda haakimist sääl Ubuntus Sul haldab. Kardetavasti erineb Ubuntu ses osas isegi Kubuntust. Igatahes, sel progel peaks Sinu kodukataloogis olema häälestuskaust või -fail, kui on tegemist kasutajaruumi haakimisega. Ja sääl on ilmselt ka kirjas, kuidas ja mida haakida. Kui midagi sellist leiad, võid vabalt faili või kataloogi lihtsalt kustutada, see tekitakse proge käivitamisel uuesti vaikeseadetega.

Süsteemselt kirjeldatakse haakimisi /etc/fstab-is, võimalik, et see on ka sinna kirjutatud. Säält tuleb siis vastav rida (admini õigustes) eemaldada.

_________________
Kõike hääd,
WK

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud, wk.
Minu põhjalik kuugeldamine tõi lagedale tõsiasja, et tegemist on bugiga. Aadressid on siin, kui keegi veel sama hädaga jänni jääb:
https://bugs.launchpad.net/gnome-volume-manager/+bug/107668
Lahendus ketta reanimeerimiseks on siin:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=5530231&postcount=44
lahendus lõpeb ilusti lausega- At this point you are back where you started and can set a new mount point correctly.
Ühesõnaga, hakka otsast peale Smile Mainiks ometi ära, kuidas see haakepunkt kirjeldada tuleb, et ubuntu pahaseks ei saaks.
Partitsioonidega majandab ubuntul Gparted ja temaga minuteada haakepunkti määrata ei saa, vähemalt ei ole mina seda kohta üles leidnud.
Aga eks ma sudin teemat edasi ja kui mingi tarkuse juurde jõuan, siis panen siia kirja.

_________________
dumbuser

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 30.11.2008, 21:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma olen vist aeglane aga ma ei saa aru mille üle antud teemas arutatakse.

Kui süsteem booditakse siis init skript moundib mount -a käsuga need failisüsteemid mis on ära märgitud /etc/fstab -is ja mount parameeter pole "noauto".

Või siis mingi kasutaja skript kasutab sudot ja moundib selle partitsiooni juurfailisüsteemi külge.

Pole ju raske leida leida sellist konfi faili oma kodukataloogist mis selle moundi ära teeb:

liigud oma kataloogi ja käivitad "grep -i mount .*" või "grep -i hd .*"

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.12.2008, 14:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
Minu põhjalik kuugeldamine tõi lagedale tõsiasja, et tegemist on bugiga. Aadressid on siin, kui keegi veel sama hädaga jänni jääb:
https://bugs.launchpad.net/gnome-volume-manager/+bug/107668
Lahendus ketta reanimeerimiseks on siin:
http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=5530231&postcount=44
lahendus lõpeb ilusti lausega- At this point you are back where you started and can set a new mount point correctly.
Ühesõnaga, hakka otsast peale Smile Mainiks ometi ära, kuidas see haakepunkt kirjeldada tuleb, et ubuntu pahaseks ei saaks.

Sinu esimesest viitest loen mina mõnevõrra lihtsama lahenduse ja probleemikirjelduse välja. Mure paistab olevat sellest, et gnome-volume-manager võimaldab haakepunkti muuta, aga lubab seda teha ainult /media-piires ning läheb lolliks, kui haakepunktina defineeritakse midagi juurikast lähtuvalt. Samas lubab ta sellise punkti sisestada, seega on tegu bugiga.
Lahendusena saab teha nii:
Tsitaat:
Only changing the key /system/storage/volumes/_org_freedesktop_Hal_devices_voume_uuid_*/mount_point" to "foo" (or anything else without newlines and /) enables me to use the usb-stick again.

Ja selle võtme leiad gconf-editoriga.

Tom kirjutas:
Partitsioonidega majandab ubuntul Gparted ja temaga minuteada haakepunkti määrata ei saa, vähemalt ei ole mina seda kohta üles leidnud.
Aga eks ma sudin teemat edasi ja kui mingi tarkuse juurde jõuan, siis panen siia kirja.
Nagu öeldud, tuleb see haakepunkt kirjeldada /etc/fstab -is, sääl on kirjas kõik failisüsteemid, mis käivitamisel haagitakse ja sulgemisel vabastatakse. Võid säält eeskuju vaadata ja administraatorina sääl oma ketta (täpsemalt partitsiooni) haakimise ära kirjeldada. Rida peaks välja nägema umbes nii:
Kood:
/dev/sdb1 /home/tom/miskikoht           ext3    relatime        0       2

_________________
Kõike hääd,
WK

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 04.12.2008, 22:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nõndaks, sudisin asja pisut ja sain pisut targemaks.
Üritasin fstabi modida pysdm - nimelise graafilise "junniga". Ebaõnnestunult, loomulikult.
Lõpptulemus oli selline, et kõik kettad, swap kaasa arvatud, olid kuhugi haagitud. Mis muud, kui pidin käsitsi fstabi kallale minema. man fstab ei suutnud eriti midagi selgitada, selliseid parameetreid, nagu mul fstabis kirjas, manpage ei sisaldanud. Lõpptulemusena on minu poolt muudetud fstab selline:
Tsitaat:
# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>
proc /proc proc defaults 0 0
# /dev/sdb1
UUID=388b40f3-004c-488a-9ca2-2f34381f21e7 / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1
# /dev/sdb5
UUID=813122af-c140-4786-be86-df446eb7e130 none swap sw 0 0
/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0
#/dev/sdb5 /media/sdb5 swap defaults 0 0
#/dev/sdb1 /media/sdb1 ext3 errors=remount-ro,user 0 0
/dev/sda1 /home/tom/Filmid ext3 relatime 0 2
/dev/sda2 /home/tom/Pildid jms ext3 relatime 0 2

Ma ei osanud kuskilt neid UUID-sid leida, oleks veel vingema fstabi saanud.
Keskel need välja kommenteeritud read on see solk, mis pysdm kokku keeras.
Kas kõik on nii nagu vaja?
Ahjaa, kaks alumist rida olid parameetriga defaults, muutsin need relatime-ks, wk näite järgi. Mida need tähendavad?

_________________
dumbuser

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.12.2008, 22:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
/dev/sda2 /home/tom/Pildid jms ext3 relatime 0 2

Mis see jms sul sääl on? Kataloogi nimi on "Pildid jms"? Kui on, siis soovitan soojalt kasutada ilma tühikuta nimesid. Kui sda on uus ketas ja vana on sdb, siis peaks kõik kena olema. UUID saad niimoodi:
Kood:
sudo blkid /dev/sda1


M: Ahjaa, seda tahtsin ka lisada, et man fstab räägib faili fstabi struktuurist, aga fstab kirjeldab, milliste reeglitega käsk mount failisüsteeme puusse ühendama peab. Seega vastuse oma küsimusele saad "man mount".

_________________
Kõike hääd,
WK



Viimati muutis wk 04.12.2008, 23:02; muudetud 1 kord
johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 04.12.2008, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas sa pead silmas puuduvaid parameetreid fstab manpagest neljandast rivist ?

Kui nii siis need on väljatoodud "man mount"

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2008, 02:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina sain küll Ubuntu -s GParted-iga ühendada teist kettast panes ühenduspunktiks /Windows peale mida kirjutas fstab-isse. Töölauale tegin lingi millele vajutades ta ühendas automaatselt ketta.
Tegelikult naljakas ühendus koht : /home/tom. Pole ime et ülepüüdlik Ubuntu lolliks läks otsides kasutajat "tom-i" mitte kettast.


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2008, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Kui on, siis soovitan soojalt kasutada ilma tühikuta nimesid.


Sain vastu näppe jah, et ei saa haakida, pole sellist kohta. Tühikuga on eraldatud erinevad parameetrid, selle pärast vist.
Tänud kõigile abi eest, ketas haagib nüüd ise ennast sinna, kuhu ma tahtsin ja mina olen jälle pisut targem.
Järgmiseks üritan oma tarbeks anonüümse ftp serveri käima panna, kasutajapõhist ei saa. Proovisin, jagas kogu ketta välja. Aga see on juba teine teema. Cool

_________________
dumbuser

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2008, 13:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui sa ftp serverit tahad teha, siis ongi tark see üldiseks teha.
Miks?
Kasvõi ainult selle tõttu, et "mõni mees" võib sisselogimisel vihastada ja loobuda. Miks MINA sisse ei saa? See on sihukene ego süsteem.
Aga tegelikult saad kasutajapõhise süsteemi üsnagi lihtsalt püsti ja toimima. Pealegi võtab see ainult hetke, kui kasutaja ütleb oma FileZillale mõned sisselogimise parameetrid.
Ja hiljem pole sedagi vaja...


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2008, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mõningaid mehi polegi vaja, piisab kui ma ise oma failidele ligi saan. Proovisin seda OpenSSH värki, installisin ta ära aga pole leidnud algaja jaoks hääd juhendit, kuda teda kasutada. ;-P

_________________
dumbuser

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2008, 21:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui openssh-server, siis ligipääsemiseks on sftp protokoll, seda oskab kasutada ntx filezilla nimeline rakendus, jookseb nii windowsi kui linuxi keskkonnas


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group