Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.04.2010, 21:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm, sa oled huvitav küll. Sa ei oska isegi suurt algustähte õigesti kasutada ja tuled siin väljendite muutmisest rääkima.
Suht raske on sellist teksti lugeda, kui ei taba ära lause lõppu ja algust.




Viimati muutis Valdur55 27.04.2010, 15:32; muudetud 1 kord
maq
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 162

Distributsioon: Kubuntu 13.10
estonia.gif
postituspostitatud: 26.04.2010, 22:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm tundub, et sul on lisaks kõigile suuri probleeme ka lugemisoskusega. Kuigi kirjas on üks asi oskad sina sealt järjekindlaslt lugeda asju mida seal kirjas ei ole. ÕS-is ei ole sõnagi sellest, et Õs soovitaks, aga ometi oskad sina sealt lugeda assju mida seal kirjas ei ole. Suhtlemiskoolitus kuluks sulle ka väga hädasti ära. Väheke mõtlemisainet sulle ka: mõtle miks praktiliselt kõik on siin sinu vastu. Ehk on midagi viga sinus eneses? Võibolla su ettepanekud ei olegi nii super head nagu sa siiani arvanud oled. Aga paraku on nii nagu siin teemas on varemgi öeldud: " On Träm-i arvamus ja vale arvamus asjadest." Ehk siis kõik teised peale Trämi-i saavad asjadest absoluutselt valesti aru...


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 02:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

maq kirjutas:
Träm tundub, et sul on lisaks kõigile suuri probleeme ka lugemisoskusega. Kuigi kirjas on üks asi oskad sina sealt järjekindlaslt lugeda asju mida seal kirjas ei ole. ÕS-is ei ole sõnagi sellest, et Õs soovitaks, aga ometi oskad sina sealt lugeda assju mida seal kirjas ei ole. Suhtlemiskoolitus kuluks sulle ka väga hädasti ära. Väheke mõtlemisainet sulle ka: mõtle miks praktiliselt kõik on siin sinu vastu. Ehk on midagi viga sinus eneses? Võibolla su ettepanekud ei olegi nii super head nagu sa siiani arvanud oled. Aga paraku on nii nagu siin teemas on varemgi öeldud: " On Träm-i arvamus ja vale arvamus asjadest." Ehk siis kõik teised peale Trämi-i saavad asjadest absoluutselt valesti aru...

kas sa teed nalja? loe ÕS-i kasutusjuhiseid, mis on ilmunud ÕS-i sees selle lahutamatu osana, kus öeldakse, et kui mõne sõna vms kohta märgitakse, et see "parem" kui mõni teine, siis on tegemist "soovitamisega"!

muude märkuste osas aga... miks peaks mind huvitama kellelegi pugemise nimel valetamine? miks peaksin oma vestluspartnereid kuidagi ekstra säästma (mis oleks mõeldav vastupidisel juhul), kui nad ise ei püüa asjalikku joont hoida ja vältida isiku süüdistamist olgu egotripis, suhtlemisoskuse puudumises, nina püsti hülgemöla ajamises vms. ja seda ainult sellepärast, et neil on ebamugav, kui nad ei suuda oma juttu põhjendada, sest nad pole harjunud oma väiteid korralikult põhjendama. isegi kui ma olen selles mõttes "halb" suhtleja, et ma ei halasta kehvale argumendile, siis kas ma solvan kedagi asjassepuutumatuid teemasid mängu tuues nagu need kõik suurepärased isikud, keda sa nimetad minu "vastu olevateks"? ma pakun, et ses suhtes olen ma isegi liiga pailaps ja ei pea suurt midagi häbenema. seevastu ei kujuta ma ette, mismoodi peaks mulle otsa vaatama nt sander pärast oma viimaseid (ja ka eelviimaseid) ütlusi, kui ma peaks temaga mingil põhjusel reaalselt kohtuma... suhteliselt ebameeldiv, kui inimesed kukuvad teisi võrgus niimoodi sõimama, et neil endil pärast piinlik võib hakata.

ma ei arva, et mu ettepanekud oleks kuidagi super, aga nad on olnud mõistlikud ning mul on nende jaoks mingisugused põhjendused, mis väärivad mõistlikku arutelu mitte nuttu ja hala minu isiku pärast. seda isegi juhul, kui ettepanekud on kehvad ja põhjendused kaheldavad.

_________________

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 08:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
siis on tegemist "soovitamisega"!

Mul pole hetkel ÕS-i käeulatuses. Kas seal seda soovitust ei ole, et eesti keeles algab lause suure algustähega?


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 09:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:

ma ei arva, et mu ettepanekud oleks kuidagi super, aga nad on olnud mõistlikud ning mul on nende jaoks mingisugused põhjendused, mis väärivad mõistlikku arutelu mitte nuttu ja hala minu isiku pärast. seda isegi juhul, kui ettepanekud on kehvad ja põhjendused kaheldavad.


Keegi siin enne mainis, et esitatavad ettepanekud peaksid olema ka korralikult esitatud, vabad emotsioonidest jms.

Mina arvan natuke teisipidi - et see, kellele ettepanekuid esitatakse, peaks olema vaba emotsioonidest ja subjektiivsetest eelarvamustest. St. kui ettepanek on sisuliselt hea, siis olgu ta kuitahes kehvasti esitatud, tuleb ta arutlusele võtta.

St. selles mõttes ma Trämiga nõustun, vabandage mind.


ziguli
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 31
Liitunud: 01.06.2009
Postitused: 17
Asukoht: viljandi

estonia.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 16:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on hea kui tahetakse asja paremaks teha aga olen ise arvamusel et tõlge peab olema arusaadav ka lihtsale inimesele kes tihti arvutit ei kasuta. Niisugust võitlust mis siin peetakse saab ka rahumeelselt lahendada...see on minu arvamus


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ei oska seda küll retsensiooniks pidada.. pigem oli see targutamine oma mätta otsast, millele vastamine oleks põhjustanud palju pikema mõttetu vaidluse, nii et lihtsam oli see vaikivalt läbi lugeda ja teadmiseks võtta.. kui sealt oli midagi arvesse võtta, siis sai seda ka tehtud..

ma vaatasin oma märkusi nüüd ise uuesti ja ma ei usu kohe mitte kuidagi, et sa need läbi vaatasid. suurem jagu neist on täiesti normaalsed märkused ja hulk neist on osutused stiililistele eksimustele ja sisulistele lombakustele, mis vääriks liideses siiani parandamist, kuigi mitte tingimata asendamist täpselt nende fraasidega, mis ma välja pakkusin.

ja uuesti tõlget keelepilguga sirvides tekkis küsimus, et kuidas sobib tõlkesse sõna "signatuur"... eriti mõeldes manifestile: "ma tahan, et kasutaja suhtleks tarkvaraga samasuguses lihtsas keeles nagu muidu ja et ta saaks tarkvarast aru.." kes teab, mida signatuur tähendab ja mil viisil see allkirjast erineb?

_________________

andreas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 26.02.2008
Postitused: 112
Asukoht: Raasiku
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 21:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

T. Erelt, Eesti ortograafia, 4. trükk, lk 24 kirjutas:
Suur algustäht tähistab: 1) lause algust, 2) nimesid (pärisnimesid), 3) osa nimetusi (üldnimesid) nende ametlikkuse ja püsikindluse märkimiseks, 4) tunderõhku (ülimussurtäht, personifitseeriv suurtäht, adressaatide Sina ja Teie suurtäht).

T. Erelt, Eesti ortograafia, 4. trükk, lk 73 ja 81 kirjutas:
Punkt pannakse:
1) väitlause järele:[---]
Küsimärk pannakse:
1) küsilause järele:

Träm oma viimases postituses on alustanud null lauset, kuid hoolimata sellest on lõpetanud viis lauset.


mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 28.04.2010, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm, võrdle koduülesandena enda eelviimast lõiku, emotsioonidest ja pläka-pläkast kubisevat hülgemöla, järgnevaga: "Signatuuri võiks asendada allkirjaga"

Miks seda mitte teha, leiad ÕS-ist:
http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=signatuur
http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=allkiri


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 05:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mahfiaz kirjutas:
Träm, võrdle koduülesandena enda eelviimast lõiku, emotsioonidest ja pläka-pläkast kubisevat hülgemöla, järgnevaga: "Signatuuri võiks asendada allkirjaga"

Ma ei soovinud teha ettepanekut asendada "sigantuur" "allkirjaga", sestap sinu pakutud lause ei sobi. Küll aga tahtsin ma teada, kuidas "signatuuri" kasutamine kõlab kokku Sandri poolt kaitstava "lihtsa keele" tõlkepoliitikaga olukorras, kus oleks võimalik ju kasutada selle asemel ülimalt "lihtsat" "allkirja". Minu enda arvates on võrdlemisi tore juurutada emakeeles selliseid spetsiifilisi termineid nagu "signatuur", "püsisammkiri" jne.

Miks sa räägid hüljestest ja emotsioonidest? Kas see on siinkohal kuidagi oluline?

_________________

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 10:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55:
> Sa ei oska isegi suurt algustähte õigesti kasutada

Andreas:
> Träm oma viimases postituses on alustanud null lauset,
> kuid hoolimata sellest on lõpetanud viis lauset.

Selle kohta arvab Träm:
> miks peaksin oma vestluspartnereid kuidagi ekstra säästma

Mind üllatab Trämi vestluspartnerite kannatlikkus, et nad niiviisi suhtujaga vestlust jätkavad.
Suur ja väike täht, kirjavahemärgid, teksti liigendamine jms on selleks,
et tekst oleks kergemini jälgitav.
Kui teksti kirjutajale on oluline, et temal oleks lihtne või et ta muidu kuidagi eristuks
- kasvõi meie ilusa emakeele risustamise hinnaga, ning pole oluline, kas ta tekst on loetav või mitte,
siis milleks vaevata ennast niisugusest tähejadast mingisuguse mõtte otsimisega?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 10:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks te vaevute üldse?
Ta ei saa aru ja ei hakkagi saama. Temal on tema arvamus ja teil enda oma.
Te saate ju isegi aru, et ta peab ennast teistest targemaks ning ta ei muuda oma arvamust.
Ärga toida trolli!

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 11:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:
Selle kohta arvab Träm:
> miks peaksin oma vestluspartnereid kuidagi ekstra säästma

Ei, ma ei arva seda. Kui vestluspartnerid nimetavad minu märkusi kohe sissejuhatavalt "pahnaks" ja asja edenedes "hülgemölaks" ning minu tegevust "egotripiks", siis ei ole mul põhjust nende arutlusvigade kuidagi eriti pehmeks väljendamiseks. Just seda seda pidasin ma silmas säästmise all. Suure algustähe kasutamine, teksti liigendamine jm ortograafiareeglite järgimine on minu arvates igati kiiduväärt, kuid nende puudumise üle kurtmine on alles viimaste päevade kuum teema. Ma ei osanud arvata, et see nii määrava tähtsusega on, sest varasemalt on mulle ette heidetud pigem kõike muud.

Kuid üldiselt, selle ortograafiamure kohta ütleks ma pigem nii, et visaku esimesena kivi, kes süüst prii on.

_________________

mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 20:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
mahfiaz kirjutas:
Träm, võrdle koduülesandena enda eelviimast lõiku, emotsioonidest ja pläka-pläkast kubisevat hülgemöla, järgnevaga: "Signatuuri võiks asendada allkirjaga"

Ma ei soovinud teha ettepanekut asendada "sigantuur" "allkirjaga", sestap sinu pakutud lause ei sobi. Küll aga tahtsin ma teada, kuidas "signatuuri" kasutamine kõlab kokku Sandri poolt kaitstava "lihtsa keele" tõlkepoliitikaga olukorras, kus oleks võimalik ju kasutada selle asemel ülimalt "lihtsat" "allkirja". Minu enda arvates on võrdlemisi tore juurutada emakeeles selliseid spetsiifilisi termineid nagu "signatuur", "püsisammkiri" jne.

Miks sa räägid hüljestest ja emotsioonidest? Kas see on siinkohal kuidagi oluline?
Jah, on oluline, sa endiselt ei suuda argumente viisakalt esitada. Veel hullem, sa praegu ütled, et võtsid "signatuuri" vaidlustamise lihtsalt selle pärast ette, et Sandrit ärritada.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 20:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mahfiaz kirjutas:
Jah, on oluline, sa endiselt ei suuda argumente viisakalt esitada. Veel hullem, sa praegu ütled, et võtsid "signatuuri" vaidlustamise lihtsalt selle pärast ette, et Sandrit ärritada.

Kust see ärritamise jutt? Mind huvitab see, kas ta mõtles oma toonast väidet tõsiselt või tegi lihtsalt nalja. Kui ta seda tõsiselt mõtles, siis ei tohiks minu arusaamise järgi "signatuur" tõlkesse sobida. Võimalik, et ma eksin, aga sel juhul vajaks see küsimus igatahes eraldi selgitust. Kui ta aga tegi nalja, siis oleks pigem põhjust ärritumiseks minul ja sinul, sest ei ole kena teha nalja, kui tõlkijate omavahelises diskussioonis on teemaks niivõrd oluline küsimus kui see, et missugustest printsiipidest lähtudes vabatarkvara tõlkida. Kui aga Sandril on tõesti mingeid probleeme ärrituvusega, siis selle juures mina teda aidata ei oska.

Ent ma ei saa aru ka sellest, mida sa minu argumenteerimises ebaviisakaks pead.

_________________

maq
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 162

Distributsioon: Kubuntu 13.10
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 21:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kogu sinu suhtumine siinsetesse kaasfoorumlastesse jätab pehmelt öelda soovida Träm. Sinu tahtmatus kuulata mida teised sulle vastavad, sinu tohutu ego (On olemas sinu arvamus ja vale arvamus asjadest). Need on asjad mis onn teinud sind siin ebameeldivaks. Sa kirjutad siin: "muude märkuste osas aga... miks peaks mind huvitama kellelegi pugemise nimel valetamine? miks peaksin oma vestluspartnereid kuidagi ekstra säästma (mis oleks mõeldav vastupidisel juhul), kui nad ise ei püüa asjalikku joont hoida ja vältida isiku süüdistamist olgu egotripis, suhtlemisoskuse puudumises, nina püsti hülgemöla ajamises vms". Oled sa mõelnud, et äkki sinu vestluspartneritel siin ongi õigus? Et need süüdistused ongi õiged? Miks peaks keegi tahtma sinuga asjalikku juttuajada, kui kogu sinu jutt siin on ründav ja halvustav? Kui sinu ettepanekud siin oleks tetud viisakalt ja mitteründavalt ja teiste tehtud tööd austavalt siis küllap ka keegi kuulaks sind siin. Paraku praegu saad sa siin tagasi nüüd, seda mida sa ise oled külvanud siin. Sinu suhtlemisoskus jätab paraku siin kõvasti soovida.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 29.04.2010, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

maq kirjutas:
Oled sa mõelnud, et äkki sinu vestluspartneritel siin ongi õigus? Et need süüdistused ongi õiged? Miks peaks keegi tahtma sinuga asjalikku juttuajada, kui kogu sinu jutt siin on ründav ja halvustav? Kui sinu ettepanekud siin oleks tetud viisakalt ja mitteründavalt ja teiste tehtud tööd austavalt siis küllap ka keegi kuulaks sind siin. Paraku praegu saad sa siin tagasi nüüd, seda mida sa ise oled külvanud siin. Sinu suhtlemisoskus jätab paraku siin kõvasti soovida.

Sa eksid. Vaata, palun, lõime algust! Kus on see austusetus teiste tehtud töö suhtes? Juba see, et ma võtsin vaevaks märkusi teha, on teiste töö austamine. Minu ettepanekud olid seejuures tehtud võrdlemisi neutraalselt ja lakooniliselt, ütlesin ka selgelt välja, et tegemist on isiklikuks otstarbeks tehtud märkustega, mida ma ei hakanud kuidagi spetsiaalselt vormistama, sest Sander ei öelnud, mis märkusi ja mis vormis ta tegelikult tahab. Ütlesin, et olen valmis neid vajadusel selgitama või paremini sõnastama:

Träm kirjutas:
Tõlge muidu väga tore ja tervitatav, tegin üle vaadates hulga märkusi, ei hakanud neid väga kaunilt vormistama, kui küsimusi on, siis põhjendan/täiendan.

Oma märkustes kasutasin korra sõna "mõttetu", kuid ei seostanud seda ühegi isikuga, vaid olukorraga, kus leiutatakse uus termin, kuigi samas valdkonnas on juba vastav termin olemas. Kas antud juhul oli tegemist sellise olukorraga, see on vaieldav, seega on vaieldav ka see, kas minu "mõttetu" käis üldse mõne selles tõlkes kasutatud tõlkevaste kohta või täiesti hüpoteetilise olukorra kohta, kus keegi ignoreerib olemasolevat terminoloogiat. Ka olen ma selle kasutamise pärast vist juba kuskil vabandust palunud.

Halvustamismaratoni alustas selles lõimes pigem Qilaq, kes nimetas minu märkusi kohe ilma mingi sissejuhatusega "pahnaks". Ka Mattias alustas teemat märkuste arutamise asemel pigem mu isiku üle spekuleerides ja soovitas --- teadamata mitte midagi minu seose kohta Linuxi ja selle tõlgetega --- mul Linuxi tõlgetega "harjuda". Laitmatult käitus ainukesena vist Sadiini.

Kes on siin veel väitnud, et ma ei tunnista oma arvamusi ekslikeks, siis võib kohe lõime esimesel lehel näha, kus ma tunnistan ühemõtteliselt, et ma eksisin. Kas keegi teine peale minu on siin lõimes üldse kuskil mõnda oma eksimust tunnistanud? Tõsiselt!

P. S. Kui te kõik olete nii tundlikud suure algustähe reegli suhtes, miks te siis oma kasutajanimesid väikese algustähega kirjutate? Sellistes topeltstandardite tingimustes on raske suure algustähe ortograafiat tõsimeeli järgida!

_________________

andreas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 26.02.2008
Postitused: 112
Asukoht: Raasiku
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2010, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
P. S. Kui te kõik olete nii tundlikud suure algustähe reegli suhtes, miks te siis oma kasutajanimesid väikese algustähega kirjutate? Sellistes topeltstandardite tingimustes on raske suure algustähe ortograafiat tõsimeeli järgida!
Traditsioon.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 12.11.2010, 05:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:
Sul on väga huvitav mõttemaailm, aga millegipärast Sa tahad nii kangesti tõestada oma "eesti keele/harituse/või jumal teab mis oskust" ja oma jutuga tahad näidata kui harimatud on Linuxi kasutajad/tõlkijad.

Kas ma sain õieti aru? Vabandust kui mu "loogika" on vale aga praegu nii just tundub.

Mul on ükspuha kui haritud või harimatu keegi on. Ma pigem ei salli hariduse vallas tarbetut polümateesi ja sellega kaasnevat akadeemilist upsakust. Antud olukorras ei suuda aga lihtsalt mina isiklikult kasutada tarkvara, mis jutustab mulle "Muutliku laiusega kirjast". See on debiilselt lapsik keelekasutus ja sellist düsgraafilist rämpsu päevast päeva silma all taludes tekib mul küsimus, et kas ma olen ikka terve mõistuse juures lastes sellel ilma vähimagi vastuhakuta oma (vaimset) keskkonda reostada.

Ehk siis lülitasin jälle juhuslikult "Vormingurea" Thunderbirdil sisse ja sain düsgraafiapommiga otse silmevahele. Mille tulemusel uuendasin Thunderbirdi düsgraafialisa töötama ka versiooniga 0.3.1. Lisa saab alla laadida siit. Näib, et lisa töötab 0.3.1 peal ilma oluliste muudatusteta.

-ordi- kirjutas:
Too mõni näide, kus nii on lihtsustatud/tehtud?

Naljakas, et sa näiteid küsid. Kui tuua näide viimase aja aktuaalsetest teemadest, siis tõlgitakse Firefoxis inglise k "web site" eesti keeles "veebileheks". Ilmselt kardab tõlkija, et keskmine madala haridustasemega linuksikasutaja ei saa aru, mida mõeldakse, kui see oleks tõlgitud "saidiks" või "veebisaidiks". Aga neid näiteid olen ma ka varem külllaga toonud... Mäletagem, mida on kirjutatud! Konkreetselt "deemoni" tõlkimise teemat arutades pakkus Sander ise, et seda oleks mõistlik lihtsalt "rakenduseks" nimetada. Olevat lihtsam ja arusaadavam. Rääkimata sellest, et "kaart" on justkui lihtsam kui "vahekaart". Huvitav, muidugi, et seesama lihtsuseargument ei kehti "saidi" kohta. See on ka ju palju lühem ja lihtsam kui "veebileht"...


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2010, 08:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kummaline vaidlus. Pooleaastaste pausidega...

_________________
Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group