Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.10.2005, 13:32  postituse pealkiri:  Näpunäiteid: WiFi kaardid Linuxiga  

Kopeerin siia uudise teksti, et oleks lihtsam edaspidi seda üles leida:

LinuxWorldis ilmus artikkle, kus antakse näpunäiteid, kuidas saada tööle oma arvuti erinevaid Wifi kaarte. Esimesena soovitatakse vaadata lehekülge www.linux-wlan.org, kus on olemas piisav andmebaas erinevate USB ja PC WiFi kaartide kohta. Samuti soovitatakse vaadata ka algajatele väge head lehte Linux Wireless LAN Howto, kus on piisavalt informatsiooni ja näpunäiteid erinevate kaartide tööle saamise kohta. Kui ka nendest pole abi, siis proovige NdisWrapperit, mis võimaldab kasutada erinevate kaartide Windowsi draivereid. NdisWrapperi poolt toetatavate kaartide nimekirja leiate siit. NdisWrapperi paigaldamine on samuti hästi dokumenteeritud ja selle õpetuse leiate samuti nende kodulehelt.
Kui aga ka nende lehtede abil ei saa Te oma USB WiFi kaarti kuidagi tööle, siis on võimalus kasutada veel DriverLoader-it. Tegu on tasulise tarkvaraga, millel aga on olemas ka tasuta prooviversioon. Lisaks kui see tarkvara toimib korralikult pole nende hinnad ka nii kõrged, et seda endale lubada ei saaks. Originaal LinuxWorldi artikkel on siin.


unabomber
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 27.02.2006
Postitused: 1


postituspostitatud: 01.03.2006, 17:30  postituse pealkiri:  mure  

jarsku sa oskad ka midagi konkreetset kosta wielesse-B USB Dongle kohta ja kust saaks selle jaoks kraami et see mu lapakas toole hakkaks ...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2006, 21:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kelle toode on üldse?


erkil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 21.12.2006
Postitused: 2


blank.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 19:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen pool aastat jännanud Linuxiga ja mitu korda pidanud alistuma, suurimaks probleemiks Wifi. Arvutiks on FS 1310G peal on hetkel Kubuntu 6.10 ja Win XP, aga tahaks Win Xp loobuda.
Üritanud olen seda Ndwrapperit peale saada aga see lõppeb sellega et panen Xp tagasi peale.
Kui keegi viitsiks eesti keeles mulle selgeks teha kuidas ma selle wifi nupukese tööle saaks oleks väga tänulik ja saaks jääda linuxile truuks. Olen lugenud neid inglise keelseid juhendeid aga iva jääb arusaamata.
Hetkel olen toiminud nii:
laen alla ndwrapperi faili:
sisestan käsu:ls /lib/modules/`uname -r`/build-tulemus mingi error No such file or directory. Kas käsk on vale et ta ei leia seda õiget faili ülesse või mis jama on?
Palun abi

erki


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.12.2006, 22:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on ilmselt kerneli sorts(source e.lähtekood) paigaldamata.Ja "ls" käsk peab sulle ainult näitama mis failid asuvad kerneli sortsu kataloomas, mitte ndiswrapperit paigaldama.See "/bla/bla/build" on symlink ja viitab kataloomale /usr/src/linux kuhu kerneli sorts "by default" installitakse.Seal võivad asuda ka mitme eri versiooni kerneli sortsud, seljuhul on nad oma versiooninumbrit kandvas alamkataloomas ja /usr/src/linux on jällegi symlink mis viitab parasjagu kasutatava kerneli sortsule ja "uname -r" ütleb mis kerneli versioon töös on Räägi mis kiibiga see wifi on ja kuidas täpselt sa ndiswrapperit paigaldada üritad.

_________________
IT teenused

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.12.2006, 21:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erkil kirjutas:
Olen pool aastat jännanud Linuxiga ja mitu korda pidanud alistuma, suurimaks probleemiks Wifi. Arvutiks on FS 1310G peal on hetkel Kubuntu 6.10 ja Win XP, aga tahaks Win Xp loobuda.
Üritanud olen seda Ndwrapperit peale saada aga see lõppeb sellega et panen Xp tagasi peale.
Kui keegi viitsiks eesti keeles mulle selgeks teha kuidas ma selle wifi nupukese tööle saaks oleks väga tänulik ja saaks jääda linuxile truuks. Olen lugenud neid inglise keelseid juhendeid aga iva jääb arusaamata.
Hetkel olen toiminud nii:
laen alla ndwrapperi faili:
sisestan käsu:ls /lib/modules/`uname -r`/build-tulemus mingi error No such file or directory. Kas käsk on vale et ta ei leia seda õiget faili ülesse või mis jama on?
Palun abi

erki


mis wifi kaardiga on tegemist?

Tsitaat:
Hi,

It's not realy the same problem. My problem WAS : the hardware was not activated (radio off) by the key.

It's been solved by using the last stable version of madwifi driver.
Radio is activated by the drviver each time the module ath_pci is up.

It works fine now.


muidu ise olin umbes nädal tagasi pahuksis amilo 7400 wifi nupuga ja aitas see kui laadisin sisse acerhk mooduli ning peale seda:
echo 1 > /proc/driver/acerhk/wirelessled
peale seda kirjutasin .kde/Autostart kausta scripti, mis vastava käskluse iga kord sisse andis ning /etc/modprobe.preload failist siis laadisin mooduli automaatselt üles, toimis Smile

_________________
Image Image Image

erkil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 21.12.2006
Postitused: 2


blank.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 09:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võrgukaardiks on Atheros 5005G


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 11:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Atheros peaks Madwifi abil kärama küll.
E: Bookmarkidest leidsin sellise vahva lehe http://www.hpl.hp.com/personal/Jean_Tourrilhes/Linux/Wireless.html

_________________
IT teenused

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.12.2006, 13:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erkil kirjutas:
Võrgukaardiks on Atheros 5005G


tõenäoliselt aitab siis see moodul: Radio is activated by the drviver each time the module ath_pci is up.

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group