Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 20:08  postituse pealkiri: Question Intel Core 2 Duo ja Linux?  

Tere,
Plaanis hankida läpakas ja mida muud ma sinna peale panen kui Linuxi. Hetkel kisub kuhugi Kubuntu kanti eelistus. Aga enne küsin targematelt järele, (sest googeldamine ei viinud tulemuseni) kas see mudel ei ole vastuolus linuxiga. Nimelt on sääl peal säärane püss nagu Intel Core 2 Duo T5600.
Läpakast lähemalt infot on hinnavaatluses.

Ärge siis pahandage, kui teie kuskilt kähku info leiate.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

omal mul sama kiibistikuga läpats.
Genuine Intel(R) CPU T2400 @ 1.83GHz
Asi toimib igati kenasti.
Wifi on toetatud ja toimib kenasti.
Helikaart on tiba kahtlane, seda on vaja togida, et ta töötaks.
Aga 100% ta ikka ei tööta, kuid siiski kasutatav.
P.S wikis on selle helikaardi kohta mul tehtud juhend tööle saamiseks.
Võrkar on vist Marvell toode, mis uuema tuuma puhul on kenasti toetatud.
Videokaardiga ei tohiks samuti probleeme tulla

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 22:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänan kõikeütleva vastuse eest :)

100% ei tööta siis helikaart. Huvitav kuidas see avaldub?

Kas muidu kaardilugejate töölesaamine on linuxitega tavaline või väljakutse?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 22:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Helireguleerimine ei ole päris korras.
Saab reguleerida PCM kanali kaudu ainult.
Aga kaardilugejast ma ei tea muud kui seda, et Sandisk SD kaart, ultra 2 (1 GB) ei läinud tööle.
Ka dmesg väljund ütleb, et:
sdhci:slot0: Unknown controller version (16). You may experience problems.
Ja seda ma ka kohtasin.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

matip
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 35
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu Feisty
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2006, 21:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mälukaardilugejatest niipalju, et kui see lugeja istub masina kõhus usb otsas, siis peaks see toimima out-of-teh-box.

muud sorti kaardilugejate kohta tean niipalju rääkida, et näiteks Ricoh'i tehtud ja PCI siinil istuva SD lugeja puhul on abiks moodul sdhci (alates 2.6.17-rc1 on see ka kernelis sees), mis kaardi lugejasse sisestamisel tekitab seadmefaili /dev/mmcblk0p1 (viimane number on mälukaardil oleva failisüsteemi partitsiooni järjekorranumber), mida saab juba tavalise kettaseadmena käsitleda.
oma thinkpad z60t sees oleva kaardilugeja sain niimoodi tööle probleemitult. lspci ütles selle kohta nii: "14:00.2 Class 0805: Ricoh Co Ltd R5C822 SD/SDIO/MMC/MS/MSPro Host Adapter (rev 17)"

ymmv muidugi : )


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 15.11.2006, 13:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lihtsalt kommentaariks, et mina ja veel mõned pole seda inteli uut wifikaarti korralikult tööle saanud (töötab vahetult ruuteri kõrval, nii 1 m raadiuses, iwconfig annab lõpmatus koguses invalid misc'e). Tegemist tundub olema väga väikest protsenti kasutajatest halvava probleemiga, millele seni lahendust pole leidnud (sama probleem on nii native draiverite kui ka ndiswrapperiga). Probleem on tõenäoliselt mingis chipsettide koosluses või kaardipartiis (sest eksisteerib erinevate distrotega, erinevate kernelitega), kuid ma ei ole suutnud teiste kaaskannatajate kirjeldustest veel ühisosa leida. Kui keegi teab seda jama ja oskab lahendusele viidata, saatke palun mu poole teele.

Ära sellest ennast segada lase - kuna inteli 3945abg on lähiajal kõige levinum kaart, siis lahendus leitakse, ja pigem varem kui hiljem. Kõige kindlam variant on buutida Ubuntu live-cd üles poes ja vaadata kas leiab ruuterid üles (või kas sudo iwconfig ei näita kasvava "invalid misc" hulka).

Kaardilugejatega on asi läinud viimase mõne kuu jooksul (kernel 2.6.17 ja 2.6.18 ) paremaks, kuid 100%-list kindlust ses sektoris pole (õieti pole üldse mingit kindlust), minul ammusest ajast ostetud mingi odab usbjubin ja pole pool aastat isegi üritanud läpaka kaardilugejat puutuda.

Graafika peaks töötama enam-vähem outofthebox, kuigi ma pidin sarnasele konfiguratsioonile mingi lisaõpetuse järgi widescreeni selgeks tegema. LANi ja tv-outi ei oska kommenteerida.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group