Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1061


blank.gif
postituspostitatud: 20.01.2014, 23:22  postituse pealkiri:  Eesti üleminek vabatarkvarale  

Käesolevaga avan siis arutelu alternatiivina Facebooki vastavale grupile ja lisan ka lingi Facebooki, et kasutajad teaksid siia tulla.


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 03:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuleb kurvalt tõdeda et minul kui üksikisikul pole vabatarkvara selgitustöö ja juurutamine veel õnnestunud. Kuid eks ma olen vahelduva edu ja edutusega seda üritanud. Vabatarkvara all mõtlen ma siin eelkõige operatsioonisüsteemi Linux.

Mina võin ju Linuxit õhinal kasutada kuid minu lähedased, tuttavad ja töökaaslased ei soovi sellest Linuxist mitte kui midagi kuulda ega teada. Juba ainuüksi sõna Linux tekitab neis hirmutavaid võõristusi ja seletamatuid värinaid. Kui õnnestubki mingil ime kombel kasutajale installida Linux kas kodu- või tööarvutisse siis aja möödudes muteerub see Linux lõpuks ikkagi Windows operatsioonisüsteemiks. Täiesti süüdimatu protsess!

Mõned Linuxi ning vabatarkvara juurutamise näited töö- ja eraelust.

Kultuuritöötajale installeeriti Linux arvuti millega kasutati põhiliselt brauserit, tekstitöötlust ja e-posti. Kasutaja oli loomult vapper, kasutas ja ei nurisenud. Hiljem jõudis suure kaarega ikkagi jutt "Linuxi piinadest" it-juhi kõrvu. Kahe osakonna juhid said kokku, asja arutati ning piinajast Linux asendati õnnistava Windowsiga.

Tubli analüütik kes kasvas üles Microsoft Office kontoripaketiga sai endale katseajaks hoopis OpenOffice kontoripaketi. Analüütik langes OpenOffice kasutamisest tööalasesse depressiooni. OpenOffice hakkas vaikselt "tapma" analüütikut. Destruktiivset juhtumit arutati koosolekul ja töörahu ning töötervise huvides asendati OpenOffice lõpuks MS Office kontoripaketiga. Analüütiku silmadesse tekkis uuesti sära ning taastus elujõud!

Külastajatele võimaldati tasuta kasutada graafilisi Linux x-terminale. Üks nõudlik külastaja esitas kaebuse et graafilised x-terminalid teatud kodulehekülgede külastamisel korralikult ei tööta ja et nii ei saa teha tööd. Meile esitati küsimus et miks ei kasutata Windowsit kus kõik laitmatult töötab? IT-osakond uuris antud probleemi ja selgus järgnev. Nimelt külastas kodanik "vanainimeste" lehekülgi ja sealne videopleier ei käivitunud. Kodaniku "tööalane kaebus" jäeti rahuldamata!

Kunagi olin leival ühe TOP Eesti ihaldusväärseima tööandja juures. Tööle saabudes teatasin et ma soovin oma tööarvutisse installeerida Linuxit. Minu avaldusse suhtuti klaasistunud pilguga. Minu töökaaslasest it-spetsialist ütles: " Oi, oi, oi mees...kuidas siis nüüd nii aga sa võta arvesse et meie kasutame siin oma tööarvutites 99% Windows operatsioonisüsteemi. Pea meeles et mitte mingit it-abi ja it-tuge sa selle Linuxi puhul ei saa!

Tuttava perele sai heategevuslikus korras installeeritud ja konfigureeritud Linux lauaarvuti. Arvutit kasutati pool aastat suht pika hamba ja ütlemata virila näoga. Lõpuks pereisa ostis kõikidele pereliikmetele Windowsiga sülearvutid. Enesega igati rahulolev pereisa ütles: "Tead see sinu Linux ja Libre kontoripakett on saatanast, see ei ole mõeldud normaalsetele inimestele...seda kasutavad ainult mingid karvased friikidest häkkerid! Mina olen normaalne inimene ja mina kasutan Windowsit!"

Millegipärast domineerib Eesti arvutirahva mälumustris arusaam et Linuxit kasutatakse põhiliselt serverites ja et Desktop keskkonnas pole Linuxiga suurt midagi peale hakata. Tasemel Eesti it-spetsialistil on tööarvutiks Windows ja oma Linux serveritega suhtleb ta läbi vabatarkvarade "putty", "screen" ja "winscp". Ja kui juba auväärt it-spetsialist kasutab pisipehmet siis miks peaks lihtsurelikust arvutikasutaja mässama eluohtliku pingviiniga.

Kuid samas ehk isegi selle sajandi perspektiivis on täiesti olemas võimalus et just tavakasutajast arvutikasutaja kallutab Eesti ja tema juhtivad institutsioonid vabatarkvara teele. Kodukasutaja muutub vabatarkvaras "rajaleidjaks". Smile


Sander
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 16:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ertserts kirjutas:

Tasemel Eesti it-spetsialistil on tööarvutiks Windows ja oma Linux serveritega suhtleb ta läbi vabatarkvarade "putty", "screen" ja "winscp". Ja kui juba auväärt it-spetsialist kasutab pisipehmet siis miks peaks lihtsurelikust arvutikasutaja mässama eluohtliku pingviiniga.

Kuid samas ehk isegi selle sajandi perspektiivis on täiesti olemas võimalus et just tavakasutajast arvutikasutaja kallutab Eesti ja tema juhtivad institutsioonid vabatarkvara teele. Kodukasutaja muutub vabatarkvaras "rajaleidjaks". Smile

Minu kogemuse järgi ongi kõige suuremad linuxialaste ponnistuste nullijad poolharitud it-spetsialistid, kes kõiketeadjatena võivad omada uskumatult rumalaid ja iganenud arusaamu Linuxist ja selle probleemidest. Soovitasin ühele tuttavale ilma opsüsteemita arvuti osta, et paigaldan sinna Linuxi ja aitan järje peale saada. Tavaline keskealine inimene, kes ei mängi, kasutab aeg-ajalt tekstitöötlust ja tabelarvutust ning internetti. Tuli poest tagasi Windows8 masinaga ja vuristas mulle ette müügimehe hirmu ja õuduse jutud Linuxi kohta. Kuna mina olen ikkagi ainult tavaline inimene, müüja aga ametikooli it-haridusega, siis ta usaldas loomulikult müüjat, mis sest, et maksis masina eest kõrgemat hinda. Kui windows 8 üle jõu käis, kuna oli erinev varem kasutatud XP-st, helistas kohe õhtul ja palus abi. Saatsin ta sinnasamusesse kohta ja palusin müüjalt nõu küsida.


zhark666
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 37
Liitunud: 27.06.2009
Postitused: 17
Asukoht: Christiania
Distributsioon: Ubuntu5.10/Ubuntu9.10/CentO5
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 18:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma õpetasin 4-5a tagasi vanaema ubuntut kasutama, siiani teeb seda ning ise uuendab vajadusel terminalis vajalikke programme.

Kirjutasinn vaid desktopile vajaliku juhendi ning ütsin et kui hätte jääd siis helista. Siiani kasutab ning on rahul et pole miskit kommertsi.

_________________
Powered by Jaunty on MacBookPro4.1

imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2647
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 18:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander, väiklase solvumise asemel oleksid võinud ju töö vastu võtta. Tasu eest mõistagi.
Ma Windowsi ei propageeri, aga aitan ikka hädalisi - raha eest mõistagi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

akbgf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 07.10.2009
Postitused: 760
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 18:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

> töörahu ning töötervise huvides asendati OpenOffice lõpuks MS Office kontoripaketiga
jne

Eks MSW ja MSO lugu meenutab veidi värviTV PAL-SECAM lugu.
Ühed tegid ühe valiku, teised teise ja kord tehtud valik määras edasise elu selles vallas aastakümneteks.

Üheksakümnendate keskpaiku, kui maailma ülikoolides olid peamiselt kasutuses unixid, tegi Tartu Ülikool otsuse, et ülikooli IT-keskkonnaks saab MS - tollal täiesti kasutuskõlbmatu Windows-95.
Tulemus on, et ülikoolist tulevad spetsialistid, kelle jaoks personaalarvuti tähendab MS wordi ja excelit. Nemad õpetavad nüüd koolides, et arvuti, see on Word ja Excel.
Kui juba arvestatav turuosa oli saavutatud, hakkas MS sihiteadlikult kõigele mitte-MS-ile kaikaid kodaraisse loopima. Nagu seal eespool Openoffice'i näide. MSO ei tunnista OO formaate, küll saab vabalt saadav OO (LO) hakkama kalli raha eest ostetud MSO formaatidega vähemalt sama hästi, aga sageli pareminigi kui MSO teine versioon.


Sander
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 19:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
Sander, väiklase solvumise asemel oleksid võinud ju töö vastu võtta. Tasu eest mõistagi.
Ma Windowsi ei propageeri, aga aitan ikka hädalisi - raha eest mõistagi.

Kes ütles, et ma solvusin, ma solvun üliharva. Oma aeg oli sel hetkel lihtsalt liiga kallis. Siin külas ei ole kombeks raha maksta, kehtib naturaalmajandus. Tuuakse näiteks kala, purk mett või haritakse aiamaad. Mõni unustab ära ka ja siis ei kipu enam aitama.


imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2647
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 19:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

No just - raha tuleb küsida ja unustada "kombed".
Meepurgi eest aitad linuxi alaselt, suure raha eest windowsi alaselt Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 21:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsimus - analoogseid asju on arutatud siin foorumis paljudes teemades. Nii kui kuskil uudis windoosa vs linuks tekib, läheb mõneks ajaks poleemika lahti. Äkki ühendaks sellega ja annaks mingi ühise pealkirja....

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1061


blank.gif
postituspostitatud: 20.02.2014, 22:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See ühine pealkiri on Vaba Tarkvara Kompetentsikeskus. Abi on teretulnud. Ideid on ja tegijaid leiab ka kui suudame tasu maksta. Vabatahtlik abi on ka teretulnud. Riik aga ei ole väga aldis kaasa lööma - üritan neid selles ümber veenda.
Plaan on aprilli alguseks suurem kampaania korraldada seoses M$ WinXP & M$ Office 2003 toe lõppemisega 8.04.2014. Tahaks teha midagi praktilist ehk siis demoda seda, et ka vabatarkvara abil saab asjad tehtud - eeskätt just sellised asjad, mida avaliku sektori asutustes tehakse. Lisaks on idee teha intervjuusid mõjukate isikutega nende positiivsest kogemusest vabatarkvaraga ning neid siis avalikus meedias mängitada. Ideed on teretulnud!


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 21.02.2014, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
See ühine pealkiri on Vaba Tarkvara Kompetentsikeskus. Abi on teretulnud. Ideid on ja tegijaid leiab ka kui suudame tasu maksta. Vabatahtlik abi on ka teretulnud. Riik aga ei ole väga aldis kaasa lööma - üritan neid selles ümber veenda

Leidisn ainult ühe koosoleku protokolli interneedusest- see kõik?

Liidu ametlikuks nimetuseks on Eesti Vaba Tarkvara Liit, lühend EVATL. Mis asjast see A seal tuleneb?

_________________
https://www.inlink.ee

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1061


blank.gif
postituspostitatud: 21.02.2014, 23:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ALVATAL-i lühendi seletus on ka http://www.alvatal.ee/ peal olemas - Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liit.

Tõsi ta on, et selle kohta sisuliselt midagi pole. Püüan seda olukorda muuta. Praegused tegelased on suhteliselt hõivatud ja asjad võtavad aega... Kuid siiski tunneli lõpus paistab valgus...


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 366

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 13:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei ole kindlasti kõige pädevam sõna sekka ütlema,seepärast palun ärge kohe risti lööge... Shocked
Ma arvan,et tavakasutaja jaoks on probleemne ilmselt see,et mitte kõik arvutid ei funka linuxiga kenasti - minu kolmest arvutist vaid üks töötab linuxiga peaaegu ilma probleemideta ja seda vaid seetõttu et sel pole erilisi lisasid ega vidinaid. Seni kuni riistvara tootjad ei arvesta linuxiga,peletab driverite ning muud sellelaadsed probleemid linuxist eemale. Olgem ausad et tavakasutaja ei viitsi googeldada ,siis käsureaga jamada,tegelda vahest ka tunde,et näiteks sõrmejäljelugeja või wifi käima saada....Lihtsam on next next next...ja asi töötab.
Teine oluline probleem on kindlasti see et Eestis puudub tehniline tugi ning kohalikud riistvara edasimüüjad ei paiguta eriti linuxeid või kui paigutavad siis "poolkõva" millel töötab ehk youtube ja muud väiksemad asjad aga ei enamat.
Nii jäävadki vaid innustunud kasutajad kes asjaga tegelevad..jõudumööda


vatson
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 01.03.2009
Postitused: 36

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 18:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

parimmax kirjutas:

Ma arvan,et tavakasutaja jaoks on probleemne ilmselt see,et mitte kõik arvutid ei funka linuxiga kenasti - minu kolmest arvutist vaid üks töötab linuxiga peaaegu ilma probleemideta ja seda vaid seetõttu et sel pole erilisi lisasid ega vidinaid. Seni kuni riistvara tootjad ei arvesta linuxiga,peletab driverite ning muud sellelaadsed probleemid linuxist eemale.


Ka see on kindlasti probleem aga mitte peamine. See, et iga poest toodud 10-eurone vidin kohe karbist välja võttes ise arvuti külge ühendub ja muretult tööle hakkab on väga oluline kodukasutuses. Kui aga räägime "Eesti üleminekust vabatarkvarale", siis suure osa nendest kes peaksid üle minema moodustavad ettevõtted kus tavaline arvutikasutaja ei tegele ise oma arvuti külge vidinate pookimisega ka mittevaba operatsioonisüsteemi korral. Ettevõtetes tegelevad sellega spetsialistid kes peaksid oskama juba vidina hankimisel ühilduvusele tähelepanu pöörata.

Peamine takistus mistahes üleminekuks on ikkagi see et inimesed ei taha muutusi. Ei IT-s ega üleüldse. Muutused on halvad. Praegu on ka võib-olla halb aga selle halvaga me oleme vähemalt juba harjunud. Las olla.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 48
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ertserts kirjutas:
Tuleb kurvalt tõdeda et minul kui üksikisikul pole vabatarkvara selgitustöö ja juurutamine veel õnnestunud. Kuid eks ma olen vahelduva edu ja edutusega seda üritanud. Vabatarkvara all mõtlen ma siin eelkõige operatsioonisüsteemi Linux.

Mina võin ju Linuxit õhinal kasutada kuid minu lähedased, tuttavad ja töökaaslased ei soovi sellest Linuxist mitte kui midagi kuulda ega teada. Juba ainuüksi sõna Linux tekitab neis hirmutavaid võõristusi ja seletamatuid värinaid. Kui õnnestubki mingil ime kombel kasutajale installida Linux kas kodu- või tööarvutisse siis aja möödudes muteerub see Linux lõpuks ikkagi Windows operatsioonisüsteemiks. Täiesti süüdimatu protsess!

Mõned Linuxi ning vabatarkvara juurutamise näited töö- ja eraelust.

Kultuuritöötajale installeeriti Linux arvuti millega kasutati põhiliselt brauserit, tekstitöötlust ja e-posti. Kasutaja oli loomult vapper, kasutas ja ei nurisenud. Hiljem jõudis suure kaarega ikkagi jutt "Linuxi piinadest" it-juhi kõrvu. Kahe osakonna juhid said kokku, asja arutati ning piinajast Linux asendati õnnistava Windowsiga.

Tubli analüütik kes kasvas üles Microsoft Office kontoripaketiga sai endale katseajaks hoopis OpenOffice kontoripaketi. Analüütik langes OpenOffice kasutamisest tööalasesse depressiooni. OpenOffice hakkas vaikselt "tapma" analüütikut. Destruktiivset juhtumit arutati koosolekul ja töörahu ning töötervise huvides asendati OpenOffice lõpuks MS Office kontoripaketiga. Analüütiku silmadesse tekkis uuesti sära ning taastus elujõud!

Külastajatele võimaldati tasuta kasutada graafilisi Linux x-terminale. Üks nõudlik külastaja esitas kaebuse et graafilised x-terminalid teatud kodulehekülgede külastamisel korralikult ei tööta ja et nii ei saa teha tööd. Meile esitati küsimus et miks ei kasutata Windowsit kus kõik laitmatult töötab? IT-osakond uuris antud probleemi ja selgus järgnev. Nimelt külastas kodanik "vanainimeste" lehekülgi ja sealne videopleier ei käivitunud. Kodaniku "tööalane kaebus" jäeti rahuldamata!

Kunagi olin leival ühe TOP Eesti ihaldusväärseima tööandja juures. Tööle saabudes teatasin et ma soovin oma tööarvutisse installeerida Linuxit. Minu avaldusse suhtuti klaasistunud pilguga. Minu töökaaslasest it-spetsialist ütles: " Oi, oi, oi mees...kuidas siis nüüd nii aga sa võta arvesse et meie kasutame siin oma tööarvutites 99% Windows operatsioonisüsteemi. Pea meeles et mitte mingit it-abi ja it-tuge sa selle Linuxi puhul ei saa!

Tuttava perele sai heategevuslikus korras installeeritud ja konfigureeritud Linux lauaarvuti. Arvutit kasutati pool aastat suht pika hamba ja ütlemata virila näoga. Lõpuks pereisa ostis kõikidele pereliikmetele Windowsiga sülearvutid. Enesega igati rahulolev pereisa ütles: "Tead see sinu Linux ja Libre kontoripakett on saatanast, see ei ole mõeldud normaalsetele inimestele...seda kasutavad ainult mingid karvased friikidest häkkerid! Mina olen normaalne inimene ja mina kasutan Windowsit!"

Millegipärast domineerib Eesti arvutirahva mälumustris arusaam et Linuxit kasutatakse põhiliselt serverites ja et Desktop keskkonnas pole Linuxiga suurt midagi peale hakata. Tasemel Eesti it-spetsialistil on tööarvutiks Windows ja oma Linux serveritega suhtleb ta läbi vabatarkvarade "putty", "screen" ja "winscp". Ja kui juba auväärt it-spetsialist kasutab pisipehmet siis miks peaks lihtsurelikust arvutikasutaja mässama eluohtliku pingviiniga.

Kuid samas ehk isegi selle sajandi perspektiivis on täiesti olemas võimalus et just tavakasutajast arvutikasutaja kallutab Eesti ja tema juhtivad institutsioonid vabatarkvara teele. Kodukasutaja muutub vabatarkvaras "rajaleidjaks". Smile

Mul on õnneks piisavalt vastupidiseid näiteid tuua kus win-ni dualboot-is hakati just vastupidi vähem kasutama, või kasutatakse ainult linuxit. On ka erandeid aga need on mõned üksikud. Smile Muidugi puuduvad neil MS&MSO only it-soovitajad. Very Happy


Sander
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 19:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul jälle selline kogemus, et enne Win8-t oli noori lihtsam Linuxi juurde tuua, paljud tundsid huvi ja ja osad huvilistest hakkasid ka Linuxit aktiivselt kasutama. Kui paljud vanemad arvutikasutajad ei kannata Win 8-t silma otsaski harjumatu keskkonna tõttu, siis lastel toimus üleminek valutult ja nüüd on palju raskem Linuxit pakkuda. Minu käest on koolis korduvalt küsitud, et mis mees sina oled, et sul veel Win 8-t pole. See näitab kui oluline on ikkagi ilus töölaud, et laste ja noorte poolehoidu võita. Nojah, igaüks ju võib selle ilu ise luua, aga kõik ei viitsi ja tahaksid, et see oleks kohe olemas.


Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 21:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siite siis mõttetera linuksituunijatele: tuleb teha töölaud, mis välimuselt meenutaks win 8t. Nii nagu nii mõnigi laud imiteerib pisut klassikalist töölauda, vajame nüüd kastikestega asja Smile
Kivipallur.

Isiklik kogemus on küll mäkilaadsuse pealeminek noorematele. Pisut sarnaseid tulesid-vilesid ja juba hakkab looma. Hammustatud pingviin kaanele oleks äkki kirss tordile Smile

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1061


blank.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 23:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siin see iva ongi, et ei teata ja siis oletatakse midagi ning siis kuulutatakse seda kõikidele. See kehtib nii müstilise raudvara toe kui ka tehnilise toe puudumise kohta. Tugi on olemas nii pingviin.org-i kui ka alvatal.ee näol

On selge, et reklaami ei ole saanud sisuliselt teha kuigi vastav riigihange isegi on toimunud - Tarkvararaamistik 2011, mille käigus vaba tarkvara ekspertide võrgustik loodi - ALVATAL. Seda olukorda olen koos kogukonnaga muutmas.

Üritan seda mitmel viisil parandada ja kutsun siinkohal veelkord üles mitmele asjale:
* rääkige ise, mis eelarvamused vabatarkvaraga seotud on ning mis nende tegelik taust on, abiks see esitlus - http://www.slideshare.net/edmundlaugasson/vaba-tarkvara-pev
* aprilli alguseks 2014 on vaja korraldada vaba tarkvara seminar. Selleks puhuks on abilisi vaja - kes on valmis aitama - andku mulle teada - privaatselt kõige parem - siis jõuab eristada infovoost, mis muidu foorumist tuleb. Abilisi on vaja ennekõike korraldusliku poole pealt - soov on demoda, et vabatarkvara toimib avaliku sektori asutustes ja ei ole vaja uut arvutit Win8-ga osta nagu PisiPehme reklaamib. Vaja on pakkuda töötavaid lahendusi eeskätt avaliku sektori asutuste jaoks ja vaja on inimesi, kes neid demoksid.
* sarnane üritus on tulemas septembris 2014 kui Vaba Tarkvara Päev on tulemas ja RIA toel seda seekord on võimalik korraldada. Ametlik kuupäev on 20.09.2014 (http://softwarefreedomday.org/) kuid korraldada tuleb see tööpäeval, et rohkem inimesi kohale tuleks. Sellelegi üritusele on vaja appi inimesi kes aitaks demoda töötavaid lahendusi, mis ennekõike avaliku sektori jaoks sobiks. Selles osas on eriti kiire (infot vaja juba teisipäevaks, 26,02,2014) ja palun mulle võimalikult ruttu teada anda, kes ja mida on valmis demoma. Lisaks oleks vaja abilisi, kes aitaks Linuxit huviliste masinatele peale panna - neid abilisi võiks 10 vähemalt olla. Seal on võimalik ka tasustada - siis olekski hea teada, et mida ja kui kaua ollakse valmis demoma ning millise tasu eest. Tekitasin ka eraldi teema, et rohkem silma paistaks.


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 09:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ertserts kirjutas:

Kultuuritöötajale installeeriti Linux arvuti millega kasutati põhiliselt brauserit, tekstitöötlust ja e-posti. Kasutaja oli loomult vapper, kasutas ja ei nurisenud. Hiljem jõudis suure kaarega ikkagi jutt "Linuxi piinadest" it-juhi kõrvu. Kahe osakonna juhid said kokku, asja arutati ning piinajast Linux asendati õnnistava Windowsiga.

Tubli analüütik kes kasvas üles Microsoft Office kontoripaketiga sai endale katseajaks hoopis OpenOffice kontoripaketi. Analüütik langes OpenOffice kasutamisest tööalasesse depressiooni. OpenOffice hakkas vaikselt "tapma" analüütikut. Destruktiivset juhtumit arutati koosolekul ja töörahu ning töötervise huvides asendati OpenOffice lõpuks MS Office kontoripaketiga. Analüütiku silmadesse tekkis uuesti sära ning taastus elujõud!


Kui aga nende kahe näite tegelased pidanud omast taskust maksma pisipehme toodangu kinni, oleks ehk nende kahe tegelase jutt teine olnud...
Tänapäeval minnakse seda teed, et iga töövõtja traditsioonilisel alal võtab omad tööriistad töökohale kaasa, miks ei võiks see samamoodi kehtida IT vallas?

_________________
Põrguinglist Taewakurat

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Loen praegu paralleelselt ülaltoodud slaide ja aegajalt näpin ka viiteid. Ja siit üks komm:
- vahepeal oli siin foorumis mõttevahetus Estobuntu teemadel, millest mul on jäänud mulje (rõhutan - mulje), et see projekt paistab hääbuvat. Kui see nii siiski pole, on hästi aga kui on, siis tuleks mainitud materjale enne kampaaniat uuendada. Näiteks viidata Mint-le või rohkem Ubuntule, et suure hooga oma enda rehale mitte asutda.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group