Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 56
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 362

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 13:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Siin see iva ongi, et ei teata ja siis oletatakse midagi ning siis kuulutatakse seda kõikidele. See kehtib nii müstilise raudvara toe kui ka tehnilise toe puudumise kohta. Tugi on olemas nii pingviin.org-i kui ka alvatal.ee näol


Ei saa kuidagi nõus olla,paljude asjade käivitamine Linuxis on tavakasutajale probleemne ja eeldab ohtrat googeldamist ja katsetamist. Tugi kasvõi siinse foorumi näol ei saa vastu wini driveriplaatide vastu mis on rauaga kaasas..


Sander
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 17:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

A.I.V.O. kirjutas:
ertserts kirjutas:

Kultuuritöötajale installeeriti Linux arvuti millega kasutati põhiliselt brauserit, tekstitöötlust ja e-posti. Kasutaja oli loomult vapper, kasutas ja ei nurisenud. Hiljem jõudis suure kaarega ikkagi jutt "Linuxi piinadest" it-juhi kõrvu. Kahe osakonna juhid said kokku, asja arutati ning piinajast Linux asendati õnnistava Windowsiga.

Tubli analüütik kes kasvas üles Microsoft Office kontoripaketiga sai endale katseajaks hoopis OpenOffice kontoripaketi. Analüütik langes OpenOffice kasutamisest tööalasesse depressiooni. OpenOffice hakkas vaikselt "tapma" analüütikut. Destruktiivset juhtumit arutati koosolekul ja töörahu ning töötervise huvides asendati OpenOffice lõpuks MS Office kontoripaketiga. Analüütiku silmadesse tekkis uuesti sära ning taastus elujõud!


Kui aga nende kahe näite tegelased pidanud omast taskust maksma pisipehme toodangu kinni, oleks ehk nende kahe tegelase jutt teine olnud...
Tänapäeval minnakse seda teed, et iga töövõtja traditsioonilisel alal võtab omad tööriistad töökohale kaasa, miks ei võiks see samamoodi kehtida IT vallas?

Imestasin, et ehitajatel, kes mul ülemöödunud aastal ehitasid, olid tööriistad kõik nimedega varustatud. Küsisin ja tuligi välja, et käivad oma riistadega, ainult suuremad masinad olid firma omad või renditud. Kui lauaarvuteid enam töökohtadel ei vajata, siis ehk võikski, kuigi mingi dokk ja monitor võiks ikka olla, päev otsa süle- või tahvelarvuti ekraani vahtida pole eriti lõbus, eriti kui tabelid ees lahti.
Mis puudutab Open- või LibreOfficet siis on need meil koolis juba iidamast kasutusel ja seni pole keegi masendusse langenud. Aga olen ka märganud, et üha rohkem õpilasi on hakanud tööde tegemiseks kasutama kas Word Online, Google Docsi vms selmet kontoritarkvara arvutisse paigaldada. Isegi kasutan seda rohkem, muidu tee töö arvutis valmis ja laadi Google Drve'i üles, nüüd jääb üleslaadimine vahele.


spott
Admin
Admin


Vanus: 41
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8824

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 09:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Estobuntu osas tuleb kahjuks nõustuda. Hea näide on selles, et juba mitu kuud on Estobuntu peeglid maas ja isegi ei viitsita sinna ajutisi asenduse linke panna.

Kruusia kirjutas:
Loen praegu paralleelselt ülaltoodud slaide ja aegajalt näpin ka viiteid. Ja siit üks komm:
- vahepeal oli siin foorumis mõttevahetus Estobuntu teemadel, millest mul on jäänud mulje (rõhutan - mulje), et see projekt paistab hääbuvat. Kui see nii siiski pole, on hästi aga kui on, siis tuleks mainitud materjale enne kampaaniat uuendada. Näiteks viidata Mint-le või rohkem Ubuntule, et suure hooga oma enda rehale mitte asutda.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1049


blank.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 16:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma püüan asjaosalisi inimesi kokku viia, et Estobuntu arendus jätkuks. Siin on mitmed inimesed (progejad) väljendanud valmisolekut aidata Estobuntu projekti ning projektijuhile Laur Mõtusele ning arendajale Märt Põderile on kirjad saadetud. RIA on ilmselt valmis (selgub mõne päeva pärast peale eelarve kaitsmist) rahaliselt toetama läbi Vaba Tarkvara Päeva ka seda arendust. Kusjuures ootan praeguselt projektijuhilt ka kalkulatsiooni. Ma väga loodan, et saab uuesti elule selle projekti. Loomulikult on abi teretulnud - http://estobuntu.org/aita-kaasa
Ka arendusserveril on üleskutse, et kui tahad aidata siis võta ühendust - http://estobuntu.itcollege.ee/
Seega kutsun omakorda üles - kui keegi tõesti ka aidata soovib siis võtku kindlasti ühendust!!! Siin foorumis nutmine ja halamine ei aita kuidagi Estobuntu projekti edasi.
Samas kes vaatab http://estobuntu.itcollege.ee/images/ siis näeb, et Ubuntu 14.04 LTS baasil on alfaversioon juba olemas. Seega see siiski areneb vaikselt ja ei ole surnud!


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 17:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

raskusi pole üleminekuga juhul, kui on olemas kindel eesmärk, miks seda tehakse ja vajadus selle järgi. probleeme tekib peamiselt huupi katsetajatega, kes pole tegevust läbi mõelnud ja vabatarkvast loodetakse 1:1 otsest asendust kommertstarkvarale. mõistmata, et linux ei ole tasuta windows ja gimp tasuta photoshop, pole võimalik palli mängida. kommertstarkvara ja vabatarkvara eesmärk võib küll olla sama, kuid tulemuseni jõudmine ei toimi päris samade reeglite alusel. erisustega tuleb paraku arvestada, igasugune maskeraad ja enesepettus lõpeb enamikul juhtudest kahjuks fiaskoga. minu strateegia pole kunagi olnud kvantiteet, parem mõned eeskujulikud õnnestumised, kui hunnikus vinduvaid projekte. loomulikult olen ma valmis võimaluste piires aitama, kuid ennastohverdavale altruismile mul kalduvust pole, seega entusiast peab ikka oma peaga seina paksust proovima, mitte mina.


spott
Admin
Admin


Vanus: 41
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8824

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

enne, kui estobuntu puhul pole paika pandud kontseptsioon, kuidas toimub uuendamine, siis mina seda projekti väga ei toeta ja ei soovita (mõned erandid siiski on). Ja seda olen ma ka kõigile Estobuntu tegijatele ka öelnud. Projekti puhul tuleb näha ka kaugemale, mitte arendaja pilgu läbi. Mul on selle pärast ka väga halvad kogemused Estobuntuga ja selle tavakasutajatele paigaldusega. Nüüd eelistan paigaldada kas puhast Ubuntut või siis Linux Minti.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Sander
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 22:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei ole kahjuks aru saanud, mis on Estobuntu mõte. Mille poolest on ta rohkem Esto kui eestikeelne Ubuntu? Vaikimisi ID-kaardi tugi, mis on ka Mageial. Mis veel? Omal ajal üritasin selle esto pärast teda vägisi kasutada, lõpuks loobusin kuna oli ebastabiilsem kui Ubuntu. Nüüd ei katseta viimasel paaril aastal isegi enam uusi väljalaskeid


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2014, 11:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas te olete mõelnud, et Estobuntu annab eelkõige tudengitele võimaluse Linuxiga tuttavaks saada? Ses mõttes, et tudengid on loomes sees. Et nad oskavad antud valdkonnas midagi kokku keeta...
Mulle tundub, et senini pole IT-kolledži tudengid linuximaailma omaks võtnud. Kui, siis pika hambaga...

Kuskil siinsamas foorumis ütlesin aastapäevad tagasi, et mõttekam oleks Eesti pakett valmis treida, mis kasutaja poolt või maakeelse valiku puhul installeerub koos esimeste uuendustega, olgu selleks LinuxMint, Fedora, Ubuntu või ükskõik milline distro...
Mageiat ma sinna ei lisanud põhjusel, et sellel on asi lihtsamalt ära lahendet - valid maakeele, instaleerub paigalduse käigus kogu id-staff...

_________________
Põrguinglist Taewakurat

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2014, 14:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

A.I.V.O. kirjutas:

Mageiat ma sinna ei lisanud põhjusel, et sellel on asi lihtsamalt ära lahendet - valid maakeele, instaleerub paigalduse käigus kogu id-staff...


Eks Mageia puhul sai ka selgelt see joon võetud, et ei ole mõtet ratast leiutama hakata ja oma derivaati ehitada. Mõistlikum on panustada upstreami. Ubuntuga poleks see ilmselt nii lihtne, sest nad pole eriti kogukondade sõbralikud seal. Pole isegi hetkel kindel, et kas Estobuntu nö legaalne on - kuskilt käis vahepeal mingi jutt läbi, et oma distro Ubuntu peale ehitamisega tuleb ka Canonicalilt mingi litsents saada vms.. Teema jäi natuke lahtiseks mulle see moment, nii et võin siinkohal eksida..

_________________
Image Image Image

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2014, 20:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Pole isegi hetkel kindel, et kas Estobuntu nö legaalne on - kuskilt käis vahepeal mingi jutt läbi, et oma distro Ubuntu peale ehitamisega tuleb ka Canonicalilt mingi litsents saada vms.. Teema jäi natuke lahtiseks mulle see moment, nii et võin siinkohal eksida..

Kubuntu arendaja Jonathan Riddell kirjutas oma blogis, et Kubuntu tuletised seda Canonicali litsentsi küll ei vaja. Postitus ise: http://blogs.kde.org/2014/02/14/no-licence-needed-kubuntu-derivative-distributions
Blogis viidatakse intellektuaalomandi õiguste poliitika dokumendile ( http://www.canonical.com/intellectual-property-rights-policy ), mille kolmandas peatükis on ilmutatult kirjas vähemalt nii palju, et nime Estobuntu kasutamiseks peab olema Canonicali nõusolek.


Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2014, 20:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Panen korraks pausile: kas on nii, et selleks, et saada tinglikult "päris oma eesti OS" oleks vaja kokku panna miski pakk enamuse meelest vajalikke, eesti keeles suhtlevaid rakendusi ja see teha kuskil automaatselt saadavaks, nii, et installi käigus valides eesti keele, haagib ta end kuskilt varamust külge ning paigaldub? Ma ei pea silmas a la Canonicali luba ja juriidikat, vaid just tehniliselt. Kas see on tehtav? Ma püüan silmas pidada just olukorda, kus mitte keegi ei pakenda kodus ise mingit Estobuntut kokku ja esitleb seda komplekttootena vaid et just sõltumatult, millise buntulise valid (eeldusel, et asi on just buntudele mõeldud), siis see pakk haagib end puugina külge. Mõistlik oleks tal viisakalt enne luba küsida aga põhimõtteliselt nii.

Või olen asjast valesti aru saanud? Sest pean end algajaks linuxi kapotialustes.

PS! Et anda nats konstruktiivsem tõuge mõnedele teemadel (mõnigi eelkõneleja on juba maininud), peaks püstitama miski visiooni, mida tahetakse saada. Siis me teame karjaga, mis posti all haukuda.
- üks võimalikest: vabavara haridusasutustesse. Hea. Aga miks? Vastus - raha säästmiseks, vabaduse säilitamiseks. Näiteks.
- teine: kodumaise linuxi tekitamine. Kui estobuntu on nagu on (idee pole minu meelest paha, kuid ise ma ei kasuta, sest ei meeldi mulle (ilu) ), siis peaks otsima alternatiive. Ja võimalikult lihtsaid, kasvõi step by step. Sellest ka minu jutu alguseosa.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2646
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2014, 22:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Neid kodukootud distroid on niigi liiga palju.

Ma ise leian, et võiks olla nö installerid levinumate distrote jaoks esialgu.
Laed alla, muudad käivitatavaks, tõmbad käima ja paned linnukesi mida tahad, et peale lastakse.
On see siis ID kaardi tugi, keelepaketid vmt
Lihtne up-do-date hoida, lihtne kohandada paljudele distrotele kui vajadust peaks olema. Sobilike installereid peaks netis praegugi leiduma.
Igal juhul tekitab väike skript serverile tunduvalt väiksemat trafficut kui ISO'de allalaadimine.
Igal juhul oleks see kõik lihtsam, odavam ja ajasäästlikum.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Paul777

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 76
Liitunud: 31.12.2007
Postitused: 96
Asukoht: Tartu linn
Distributsioon: beetad,alfad,distrod
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 00:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Igal aastal jääb valimiste installeri ju vabaks-rentida see installer ja kupatada suurimatele distrotele ESTO pakk külge ja olemas.


Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 08:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suurepärane!
Asi mis olukorda lahendaks on nö karbina olemas. Sisust siis hiljem.
- Kus sellist komplekti hoida? Ilmselt mõnel sobival lehel lingina, seda jõuab hiljem edasi mõelda.
- Kuidas linuxi installija teada saab sellise komplekti olemasolust? Ilmselt erinevad foorumid, temaatilised lehed, kaasarääkijate lehed jne jms.
- Võib olla hakkab olema võimalik seda kunagi lisada eri enamlevinud distrote lehtedele, et kui sealt niikuinii iso alla tiritakse, siis ehk saab lisalingi alt ka vajaliku pakikese. See ilmselt on tulevik.

Ja nüüd ühest tõsisemast asjast:
- kui toode on valmis (installer koos Eesti kontekstis enamvajalike rakendustega), on koht kuhu panna ja hoida, on olemas kanalid teavitamiseks, siis: kes hakkab ajakohasuse eest hoolitsema?
võimalikud vastused: oskajad aktivistid rotatsiooni korras, mõni mtü, kes saab ametlikust kanalist pisut raha seda kord kuus üle vaadata. Jne.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2646
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 11:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma üldiselt pidasin silmas seda, et juba installitud distrole sikutad mingi installeri mis omakorda paigaldab siis ID kaardi toe, keelepaketid vmt
Hea koht nende hoidmiseks oleks ehk pingviin.org või linux.ee (hirmsasti aegunud kahjuks).

See installer võiks siis olla tehtud zeniti'ga või muu alternatiivsega. Lihtne GUI, next, next ja finito.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Paul777

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 76
Liitunud: 31.12.2007
Postitused: 96
Asukoht: Tartu linn
Distributsioon: beetad,alfad,distrod
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 13:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nõus täiega!Kusjuures värvata tuleks sponsoreid riigiametitest ntx:maksuametist ja lubada neile ka edaspidi momentaalset maksude laekumist,lubada mis iganes inimene oskab ja ongi asi next,next legaato!!! Laughing Seda,et muidu kaaperdavad ärimehed Linuxi omale ja on õiged mehed pealegi.(ubuntu)


gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 14:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõigis tõmmistes on Eesti keele (F2) valik kohe buutimise ajal.
(ubuntu, kubuntu, xubuntu, edubuntu ja lubuntu tõmmistes.)

installer.id.ee saab paigaldada scripti abil ID kaardi tarkvara.

launchpad.net'is saab tõlkida ja teha arendusi, kui osatakse ka tehnilist inglise keelt.


Canonical hoiab ja rahastab ennast ise, meie saame tasuta versioone.
Canonical ketrab oma Mir'i ja Unity't, kuid samal ajal jääb repositooriumisse alles x.org graafika server.

Kui kõik tõmmised lähevad kunagi Mir'ile ja Unityle üle, siis on targem kolida debiani (juhul kui mir-unity ei meeldi..)

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 52
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2014, 23:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu jaoks on jällegi "aeg maas" ja ma olen eemaldanud tänaseks kõik uued Linuxite arendusversiooni lahendid, uuemad kui baasil 10.04 ja samuti uuematele ma tuge ei paku.
Ma saan endale lubada ja teistele pakkuda vaid aastatega välja töötatud vigadetta lahendit, mis on jätkusuutlik funktsioneerima veel aastaid.
Ka on näiteks asjaoluks, et kommertstarkvara mille tasulised täisversioonid olen soetanud, ei funktsioneeri karvavõrdki uute Linuxite nuti-tahvli-varal jms vaimuvälgatustel..ning sama väidet olen kohanud mitmeti.

Seega, on teema pealkiri mulle isiklikult üsna segane teema.

Ma ei ütle, et oma linuxit ei peaks olema, või et seda ei peaks arendama. Küsimus on pigem kellele ja millist ning millise orjentatsiooniga seda tulevikus tehakse... jne.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 28.02.2014, 09:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Minu jaoks on jällegi "aeg maas" ja ma olen eemaldanud tänaseks kõik uued Linuxite arendusversiooni lahendid, uuemad kui baasil 10.04 ja samuti uuematele ma tuge ei paku.
Ma saan endale lubada ja teistele pakkuda vaid aastatega välja töötatud vigadetta lahendit, mis on jätkusuutlik funktsioneerima veel aastaid.
Ka on näiteks asjaoluks, et kommertstarkvara mille tasulised täisversioonid olen soetanud, ei funktsioneeri karvavõrdki uute Linuxite nuti-tahvli-varal jms vaimuvälgatustel..ning sama väidet olen kohanud mitmeti.

Seega, on teema pealkiri mulle isiklikult üsna segane teema.

Ma ei ütle, et oma linuxit ei peaks olema, või et seda ei peaks arendama. Küsimus on pigem kellele ja millist ning millise orjentatsiooniga seda tulevikus tehakse... jne.


Üpris segane tekst, et aru saada (veebilehitseja ja openssl on vajanud kriitiliselt uuendamist).

Linuxi kernelit saab muuta.

http://askubuntu.com/questions/163298/whats-a-simple-way-to-recompile-the-kernel

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

Yeeha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 28.05.2011
Postitused: 42

Distributsioon: Kubuntu 14.04 - Lihtsalt super :)
estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2014, 01:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paul777 kirjutas:
Nõus täiega!Kusjuures värvata tuleks sponsoreid riigiametitest ntx:maksuametist ja lubada neile ka edaspidi momentaalset maksude laekumist,lubada mis iganes inimene oskab ja ongi asi next,next legaato!!! Laughing Seda,et muidu kaaperdavad ärimehed Linuxi omale ja on õiged mehed pealegi.(ubuntu)


Ega lihtsalt Mark Shuttlesworth ei taha anda rahasüste koguaeg Canonicalile, üritab saada seda iseseisvaks. Amazoni värk oli küll ebameeldiv aga mis alternatiive on veel? Kui Mark keerab kraanid kinni siis ei ole enam ühtegi täiskohaga arendajat ja Ubuntu muutub tavaliseks distroks kus on vaja liiga palju käed külge panna, et asjad töötaks. Ehk siis tavainimesed ei peaks seda enam alternatiiviks windowsile ja see tähendaks ka paljude riistvara firmade toe vähenemist. Ubuntu trademarki värk on lihtsalt üritus saada vähemalt Mint oma reposid kasutama. Avatud lähtekoodi needus on see, et mingit elementaarset ärilahendust luua on raske kuna mingi leecher lihtsalt võtab selle endale ilma mingit kasu ega arendust toomata. Aga mingi kasum peab olema kuna muidu pole võimalik arendajatele palka maksta. Ei saa eeldada, et Mark peabki hoidma Canonicali üleval kuni ta pankrotis on.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group