Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
oz
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 56


estonia.gif
postituspostitatud: 09.07.2005, 20:40  postituse pealkiri:  millist linuxit valida  

oleks siis soov hakata kasutama linuxit,missugust te soovitate algajale ja et oleks kõige rohkem windowsi moodi(vajab harjumist linux)


Alari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 38

Distributsioon: Debian / OpenBSD
blank.gif
postituspostitatud: 09.07.2005, 20:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võta näiteks SuSe 9.3
ftp://ftp.linux.ee/pub/suse/suse/i386/9.3/iso/


oz
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 56


estonia.gif
postituspostitatud: 09.07.2005, 21:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

suured tänud


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.07.2005, 21:13  postituse pealkiri:  Re: millist linuxit valida  

oz kirjutas:
oleks siis soov hakata kasutama linuxit,missugust te soovitate algajale ja et oleks kõige rohkem windowsi moodi(vajab harjumist linux)

Mina soovitaks jällegi Fedorat või Ubuntut. Soovitatud on ka Mepist, mis pidi algajatele väga lihtne olema.
Ümber õppimise seisukohalt on hoopis tunduvalt tähtsam töölauakeskonna (KDE või Gnome) selgeks saamine esialgu. Kõik tähtsamad desktop distributsioonid omavad kohe suhteliselt head graafilist haldust, seega käsureaga niipea kokku puutuma ei pea.
Igatahes on soovitav valida selline distributsioon, millel piisavalt suur kasutajaskond.


dwight
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 9

Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 01:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lisaks ühe nime veel siia võibolla - Mandriva. Ise küll ainult väga põgusalt kasutanud, aga sobib üsna hästi sinna Suse/Fedora/Ubuntu seltskonda. Suure kasutajakonnaga ja algajasõbralikud peaks nad kõik olema. Ise alustasin Susega ja ei saa midagi halba öelda.


madedog
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 21
Asukoht: /dev/tallinn

postituspostitatud: 10.07.2005, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise alustasin küll RedHatiga, aga kohe peale seda võtsin Mandriva hoopiski. Mandrivale on ka täielikult eestikeelne dokumentatsioon kohe-kohe valmimas.

_________________
Madedog - alati avatud Wink

konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 17:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu soovituseks oleks siis Ubuntu, kuna siis jääb RPM pakimajandus ära ja ei pea sellega enda närve nikastama eriti veel kui alles esimest korda linuxil.
Aknahalduriks oleks täiesti sobiv ubuntu default gnome. GUI lihtsus on tegelikult täiesti suhteline, kuna mina isiklikult eksin igasugustes grafilistes confimis utillides täiesti ära ja l6ppkokkuv6tes ei saagi tööd tehtud.
Nii, et terminaliga tuleks maas madalast tuvust teha siis on hiljem lihtsam.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 20:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

konna kirjutas:
Minu soovituseks oleks siis Ubuntu, kuna siis jääb RPM pakimajandus ära ja ei pea sellega enda närve nikastama eriti veel kui alles esimest korda linuxil.
Aknahalduriks oleks täiesti sobiv ubuntu default gnome. GUI lihtsus on tegelikult täiesti suhteline, kuna mina isiklikult eksin igasugustes grafilistes confimis utillides täiesti ära ja l6ppkokkuv6tes ei saagi tööd tehtud.
Nii, et terminaliga tuleks maas madalast tuvust teha siis on hiljem lihtsam.

minu arvates on jällegi KDE tunduvalt lihtsam ja loogilisem, kui Gnome Cool


konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 20:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
konna kirjutas:
Minu soovituseks oleks siis Ubuntu, kuna siis jääb RPM pakimajandus ära ja ei pea sellega enda närve nikastama eriti veel kui alles esimest korda linuxil.
Aknahalduriks oleks täiesti sobiv ubuntu default gnome. GUI lihtsus on tegelikult täiesti suhteline, kuna mina isiklikult eksin igasugustes grafilistes confimis utillides täiesti ära ja l6ppkokkuv6tes ei saagi tööd tehtud.
Nii, et terminaliga tuleks maas madalast tuvust teha siis on hiljem lihtsam.

minu arvates on jällegi KDE tunduvalt lihtsam ja loogilisem, kui Gnome Cool
Anyway enamus neist populaarsematest distrotest laseb default peale nii KDE kui ka Gnome. Nii saab ise katsetada, kumb paremini istub. Smile


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

konna kirjutas:
spott kirjutas:
konna kirjutas:
Minu soovituseks oleks siis Ubuntu, kuna siis jääb RPM pakimajandus ära ja ei pea sellega enda närve nikastama eriti veel kui alles esimest korda linuxil.
Aknahalduriks oleks täiesti sobiv ubuntu default gnome. GUI lihtsus on tegelikult täiesti suhteline, kuna mina isiklikult eksin igasugustes grafilistes confimis utillides täiesti ära ja l6ppkokkuv6tes ei saagi tööd tehtud.
Nii, et terminaliga tuleks maas madalast tuvust teha siis on hiljem lihtsam.

minu arvates on jällegi KDE tunduvalt lihtsam ja loogilisem, kui Gnome Cool
Anyway enamus neist populaarsematest distrotest laseb default peale nii KDE kui ka Gnome. Nii saab ise katsetada, kumb paremini istub. Smile

ise eelistaksin rohkem seda varianti, kus lastakse peale üks kindel desktop süsteem ja lisaks siis kas qt või gtk paketid, et saaks suvalisi programme jooksutada.
Tegelikult ongi see paljude distributsioonide viga, et nad on liiga killustunud. Mina arendaksin rohkem kindla baasi peale asju, et kõik toimiks laitmatult, kuid siis on valikut muidugi tunduvalt vähem.
Aga vanematele masinatele soovitan XFCE-d kah väga hea ja ei nõua eriti resurssi.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 10.07.2005, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui oleks kõvasti viitsimist, aega, pealehakkamist, ingliskeele oskust ning kiire masin(veel parem kui mitu) siis soovitaks hoopis Gentood Very Happy

Ise sai esmatutvust just sellega teha. Tõsi, võttis oma nädala enne kui esimest korda KDE ära nägin kuid siiani pole oma otsust kahetsenud. Gentooga üsna hands-on tegeledes saab ikka päris palju linuxi kohta targemaks. Paljude teiste distrodega on mitmed põhitegevused peidetud kenade point&click GUI rakenduste taha.

Aknahaldurina soovitaksin KDE'd kui masin on 500MHz ja vähemalt 256M mäluga. Loomulikult saab ka nõrgema masinaga hakkama kuid siis peab üsna palju ootama kui ühe või teise asjaga tegeldakse. Kasutan isegi ning minu vajadused rahuldab täielikult.
Soovitan just seetõttu et olen tähele pannud et paljud teised soovitavad seda kuna sarnaneb pisut rohkem windowsile kui Gnome. Lisaks sellele on tal ka üsna korralik eestikeele tugi koos eestikeelsete manualidega paljude progede jaoks.

Nõrgemal masinal võid vaadata mingi muu halduri poole. Kahjuks ei oska ise ühtki soovitada kuna pole ühtki katsuda saanud.


oz
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 56


estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2005, 23:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

suured tänud kõigile,abi eest, nüüd jääb vaid otsustada teie vastuste seast millist võtta Very Happy ,arvutiks on mul amd athlon 2800+ 1024mb ram jne


Heix
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 23.07.2005
Postitused: 356

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 01:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alustuseks soovitaks katsetada ikka live-cd'l Linuxeid, küll siis leiad selle oma!


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 18:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ubuntut sai algul kaua kasutatud, mingi pool aastakest aga siis jamasin veidi gentooga ja see on siiamaani peal. IMO gentoo on ainus ÕIGE linux, teistega ei saa muffigi targemaks linuxi alal


konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.07.2005, 18:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
IMO gentoo on ainus ÕIGE linux, teistega ei saa muffigi targemaks linuxi alal
No nii hull see asi ka ei ole, aga gentooga alustades lihtsalt saab olude sunnil asja palju kiiremini selgeks kui teiste distrotega. Aga no pmst oleneb asi ikkagi kasutajast endast, et siis kas on soovi ehitada ja mässata v6i lepib default pre-installed softiga. Viimasel juhul t6esti ei 6pi nii kiiresti. Btv. ma ise kah gentoo kasutaja kuigi alles p6hjalikumalt sai tegelenud asjaga mingi maksimum pool aastat.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.07.2005, 19:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

konna kirjutas:
v6sa kirjutas:
IMO gentoo on ainus ÕIGE linux, teistega ei saa muffigi targemaks linuxi alal
No nii hull see asi ka ei ole, aga gentooga alustades lihtsalt saab olude sunnil asja palju kiiremini selgeks kui teiste distrotega. Aga no pmst oleneb asi ikkagi kasutajast endast, et siis kas on soovi ehitada ja mässata v6i lepib default pre-installed softiga. Viimasel juhul t6esti ei 6pi nii kiiresti. Btv. ma ise kah gentoo kasutaja kuigi alles p6hjalikumalt sai tegelenud asjaga mingi maksimum pool aastat.

mnjah
ma ise kasutan praegu Gentood oma AMD64 masinal ja tiba ei meeldi nagu asi. Lihtsalt närvi käib see pidev kompileerimine. OpenOffici peale ajamine poole päevaga???? Samas meeldivad mulle need USE flagid - kuigi nendega vähe veel kokku puutunud. Miks ei võiks nii olla, et kui võimalik, siis kasutatakse binaarfaile, kui kõik flagid ja arhidektuur lubab ja kui need ei katu, siis alles lükataks sourcest asi käima....


ebichu
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 24.07.2005
Postitused: 1


postituspostitatud: 24.07.2005, 21:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsiks siis, miks on gentoo parem?
Minule näiteks ei meeldinud, et igat asja tuleb sortsust kompileerida, võibolla, kui sul on mingi vana ront, siis seal sa tõesti näed mingit vahet programmide kiiruses, aga mina igatahes ei näinud muud midagi peale kompileerimise, koomulikult sai exp'i sellega, et ma õppisin midagi uut juurde, aga üldiselt ei meeldinud!
apt-get on (y)
Ja n00b'idele soovitaks ubuntut või Mandrivat, aga mitte Fedorat, kuna kõik alati ei taipa, kasutada fedorafaq'i, et saada aru, miks ei tööta mp3'ed või videod!
SuSE on kah hea!


konna
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 119
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.07.2005, 22:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Njah gentooga tuleb t6esti enamus asju sortsust kokku lasta kuid siiski areneb tasakesi Project Chinstrap.
http://chinstrap.alternating.net/?page_id=4


Alari
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 38

Distributsioon: Debian / OpenBSD
blank.gif
postituspostitatud: 01.08.2005, 17:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
IMO gentoo on ainus ÕIGE linux, teistega ei saa muffigi targemaks linuxi alal
Hanbookist copy-paste teeb kõvasti targemaks ?
Sellist fanboy poliitikat ei maksa siin arendada, teemaalgataja soovis linuxiga tuvumiseks midagi lihtsat, Gentoo see kindlasti pole.
Teemaalgataja on ilmselt juba enda vastuse saanud, SuSe, Mandriva jne.

*olen juba mitu aastat Gentoo kasutaja, kuid kipun sellest järjest eemalduma, asju saab ka lihtsamini ajada.


zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2005, 16:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Päris algajale, kes tuleb otse windowsist ja ei oma ettekujutust linuxist võiks soovitada Fedora Core baasil arendatavat BLAG linuxit. Eelis on see, et sinna on lisatud korralik multimeedia toetus ja palju muid olulisi programme, mis võimaldavad kasutada interneti failivahetust ja kuulata raadiot jms., mida ei pea hakkama installeerima. Samuti on see ühel CD'l. ning selle all saab lasta käima Fedora Core jaoks tehtud RPM pakette (ja kasutada YUM installerit). http://distrowatch.com/table.php?distribution=blag


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group