Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 441
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2016, 02:48  postituse pealkiri:  ZoneMinder - inimeste liikumise salvestamise props?  

Kas kellelgi on arvamusi või kogemusi kuidas Zoneminder alert tsoonis salvestada inimeste liikumisi?

Olen siin kuu aega jooksutanud 2tk ip kaamerat koosluses ZoneMinder videovaatluse ja -tuvastuse tarkvaraga. Installisin ja konfisin ära Debian virtuaalserverisse zoneminder'i. Eks alguses oli pusimist zoneminderi endaga, hiljem sain zoneminder virtuaalserveri püstipanemise justkui käppa (linux distrote- ja zoneminder versioonide erinevused, bugid jne).

Kuid ühele asjale pole ma zoneminder setingute puhul pihta veel saanud. Nimelt zoneminder salvestab ainult suuri liikuvaid objekte nagu seda on autod jms. suuremad sõidukid. Mitte kunagi ei salvesta zoneminder autosse sisenevat või autost väljuvat inimest. Vahest väga harva juhtub ime kus salvestatakse paariks sekundiks auto juures olev inimene või siis lihtsalt suva mööda kõndiv inimene. Ühesõnaga on kogu see zoneminder väikeste liikuvate objektide salvestuste loogika minu jaoks suht segaseks jäänud. Netistki lisa loetud, kuid ei mingit informatsiooni mis viiks rahuldava lahendini.

IP kaamera(d) salvestab zoneminderis liikuvaid objekte aktiivseks märgitud alert tsoonis kusagil 10-50 m. kauguselt ja ligikaudu 50% vaatevälja ulatuses (toast läbi aknaklaasi välja).

Zoneminder alert tsoonis (Zones) olen katseliselt muutnud suurusi/väärtusi Preset, Alarm Check Method, Min/Max Pixel Threshold (0-255) kuid eriliste tulemusteta. Inimliikumist zoneminder keeldub salvestamast, välja arvatud mõned üksikud lampi salvestused. Zoneminder salvestab liikumiste peale videolõike mis on tavaliselt millegipärast pikkusega 2-15 sek. Eks seegi ole selline küsimärgiga asi et vaatad 2 sek. videolõiku ja mõtled et miks just nii ja et miks midagi näha pole.

Ps! Muuseas olen huvipärast täpselt samade ip kaameratega 1:1 sama asja proovinud virtuaalses Windowsis läbi vabavaralise veebikaamera monitooringu softi 'iSpy'. Kõik töötas tipp-topp, nii nagu konfisid nii töötas. Ehk siis kui soovid salvestada ainult sõitvaid autosid siis paned ühe setingu kui aga soovid salvestada inimesi paned teise ja kui soovid salvestada lendavaid linde siis paned kolmanda setingu. Võid ka soovil neid kõiki kombinatsioone ispy's kokku miksida.

Samas sooviks ikka 24/7 tööle saada Zoneminderi mis võtab vähem resurssi ja töötab serverina mitte aga mingi lahmaka Windows+iSpy workstation kombinatsioonina mis teatud aja tagant kooma läheb ja pange paneb. Näiteks töötab mul Zoneminder virtuaalserver 512MB ram'iga, Windows+iSpy virtuaalserver aga nõuab lausa 2GB ram'i ja siis ka sunnik julgeb veel pangestumistega vigurdada.

Zoneminderi üks suur puudujääk on minu meelest see et kõik liikumiste alerdid salvestatakse JPG jadana mida siis hiljem saab veebiliidesest maha mängida. Kui soovid video faili saada siis pead võtma sobiva jpg failide kogumi kuupäevalise vahemiku ja hiljem sellest vastavate utiliitidega video faili genereerima. Proovisin seda, saab täiesti läbi terminali käsurealt teha 'ffmpeg' utikaga. iSpy puhul on videod koheselt kuupäevaliselt saadavad.

Veel kiidetakse ka Linuxis olevat vabavaralist 'Motion' ip jms. kaamerate monitooringute tarkvara. Proovisin Motion'i järgi kuid seal oli konfimiste puhul (läbi veebi) veel rohkem pusimist ja pusserdamist kui Zoneminderi puhul. Ma ei saanudki seal oma ip kaamerale korraliku pilti ette. Seega viskasin selle Motion'i kõrvale, ootama ehk tulevikuks parimaid kasutaja sõbralikumaid aegu.


zoneminder_server_setup_screenshots.tar
 Kirjeldus:

Allalaadimised
 Failinimi:  zoneminder_server_setup_screenshots.tar
 Failisuurus:  110 kB
 Alla laaditud:  81 kord(a)

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2583
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2016, 14:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Nimelt zoneminder salvestab ainult suuri liikuvaid objekte nagu seda on autod jms

Kas SIIT punkt 4 ei anna midagi juurde?

Tsitaat:
Samas sooviks ikka 24/7 tööle saada Zoneminderi mis võtab vähem resurssi

Raspberry P ehk aitab, võtab vähe ressursse.

Tsitaat:
Zoneminderi üks suur puudujääk on minu meelest see et kõik liikumiste alerdid salvestatakse JPG jadana

Kas sa SEDA oled uurinud?

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit !
Kui aru ei saa, siis küsi.

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2016, 17:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kasutan zm mitmes kohas juba aastaid ja liikumise tuvastamise seadete paika saamine polegi kaugeltki lihtne tegevus. mingit ühte töötavat seadet, mis töötaks igal juhul kõigiga, pole võimalik anda. kõik oleneb sellest, kui kaugelt objekte tuvastatakse, kas esineb ka häirijaid, kas tuleb teha erinevaid tsoone. rolli mängib kaamera resolutsioon, valgustundlikkus jne. seega, puhtalt proovimise küsimus, mis sinu kaamerate ja vajaduste puhul täpselt töötab. samas, kui tuvastamise väga keerukaks ajad, siis see paneb lahja riistvara ikka päris korralikult higistama.


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 441
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 04.01.2016, 13:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud kaasa mõtlemast.

Imre pakutud lingid on mul eelnevalt läbi uuritud.

Serverit mängib kodus 64-bit Shuttle miniarvuti (Debian) kuhu on peale installitud 'phpVirtualBox' kus omakorda jookseb virtuaalserverina zoneminder (Debian). Kombinatsioon pole teab mis "netiloom" kuid ajab asja igati ära. Kogu asi võtab 24/7 vähe resurssi ja elektrivoolu. Korralik 24/7/365 desktop arvuti paneks selle kõrval elektriarvele ikka korraliku laksu. Samas Raspberry pi oleks vahest zoneminder'ina sama töö ära teinud kuid ma pole veel raatsinud oma raspberryt selleks kasutada. Katsetan raspberry peal teisi asju. Samas mini serverina oleks raspberry kodustes oludes täiesti OK lahendus.

'zaxon' eks selle zoneminderiga olegi selline props et konkreetset õpetust ja näpunäiteid polegi. On ainult mingid üldised soovitused ehk siis ise proovid ja ise vaatad. Ega netist kergelt sellist kohta pole kus oleks keegi välja hõiganud et kuidas saada inimliikumist salvestada.

Ma kasutan wireless TL-SC3130G ip kaameraid. See mudel pole enam teab mis uus kuid samas peaks olema täiesti korralik asi. Max resolutsioon sellel ip kaameral on 640x480.

Kummaline ongi see et selle ip kaamera puhul mingi Windowsi iSpy kaamera soft salvestab samades tingimustes seda mida soovid kuid zoneminder jääb antud asjaga jänni. Või siis ma ise ei suuda zoneminder keskkonnas leida seda kavalat ja optimaalset setingut mis tagaks inimliikumiste salvestuse või siis tõesti ei suuda zoneminder selle ip kaameraga koostööd teha. Minu ülespandud failides on zoneminder setingute näide mida ma olen üritanud.

'zaxon' kas sa äiteks võimalusel saad mulle siia portaali failina panna oma zoneminder setingu mis salvestab inimliikumisi?
Muidugi juhul kui sa inimliikumisi salvestad.

Ps! Pildi faili pole mõtet panna, sest siis tuleb selle suurust redigeerima hakata. Lihtsam on see pildi fail zip'ida või tar'ida.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 04.01.2016, 23:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sel pole eriti mõtet, sest conf sõltub väga sellest, kas see inimene liigub paari meetri kaugusel hästi valgustatud ja hea nähtavusega koridoris, kus liikumine võtab enda alla suure osa alast või 5-10m raadiuses väljas, kus on n+1 segavat tegurit ja huvi pakkuv liikumine moodustab vaid õige väikse protsendi kogu alast. ma olen jaganud pildi alad erineva tähtsusega tsoonideks ja jätnud välja ala, mis üldse huvi ei paku, nii säästab jõudlust ja saab suurema tõenäosusega huvi pakkuva sündmuse pildile. samuti olen lisanud päris tublisti soojendus ja jahtumisala ette ja taha, et igal juhul sündmus kätte saada. parku pean su kurvastuseks aga ütlema, et kõik kaamera pildid üsna unikaalsed ja seetõttu ära unistagi, et sa saad kuskilt sobiva confi ja mure murtud. sul tuleb kogu funktsionaalsus endale selgeks teha ja läbi proovida. aga eks see olegi tasuta tarkvara miinuseks, soovid säästa rahakotis, pead rohkem panustama enda aega ja mõistust. minu jaoks on see olnud rohkem hobiprojekt, mille käigus sai ära realiseeritud seisma jäänud riistvara ja pandud see turvalisuse huvidest tööle. elektrikulu on seejuures sekundaarne n. ühe objekti peal asendab zm aknaid, sest ruumid asuvad keldrikorrusel ja ümbritseva ala väljavaade pehmelt öeldes puudub.


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 441
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2016, 11:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah vahest tõesti tuleb endal vajadusel veelkord see zoneminderi asi üle vaadata. Kuid samas on täiesti võimalik et zoneminder töötab teatud kaameratega tõhusamalt lähi meetritel mitte 10 ja enama meetri pealt.

Ja ega seda objekti alert tundlikust ei saa lõpmatuseni minimaalseks timmida. Proovisn. Öösel hakkas parkla tänavavalgustuslamp vilgutama ja võbelema ning zoneminder salvestaski sellest üle 6000 alerdi pikkusega 1-1.5 sek.

Tegelikult eks see zoneminder on mulle selline katse- ja huvialane tegevus. Otsest vajadust mul selle jaoks pole. Kui oleks midagi materiaalset turvata siis oleks hoopis teine küsimus ja rõhuasetus. Hetkel olen vähemalt zoneminderi ära proovinud.

Minu meelest oleks näiteks zoneminder server huvitav projekt ornitoloogidele. Sätid zoneminderisse kitsa ja piiritletud toidumajakese alert tsooni. Ja hakkad toidulaua sulelistest külalisi salvestama. Hiljem vaatad kes toidulauda külastas. Avastad ehk mõne haruldase eksirännakul talvekülalise. Väga tõhus ja põnev. Võib analoogselt ka teisi haruldasi loomakesi looduskaamera stiilis salvestada. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2016, 16:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma tean täpselt, mida sa tunned, mässasin välikaameratega mitu nädalat enne, kui need paika sain. paraku, kui aastaaeg muutub, tingimused muutuvad a'la lehed puudel, varjud, tänavavalgustus jne-jne, seega välikaamerate jaoks on vaja isegi mitut confi. tormi ajal on mõttekam nad üldse pidevalt salvestama panna ja igasugune tuvastamine välja lülitada, sest siis on segajaid nii palju, et nii ehk nii salvestabki pea pidevalt.
sisekaameratega pole kah just lihtne, kui ruumis on aknad ja akende all autotee, siis teevad autotuled trikke, päevasel ajal ühed mured, öisel ajal teised jne. seega süvenemist vajab see teema igal juhul.


imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2583
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2016, 21:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas "motion" nimeline asi ei ole abiks? Peaks ka videot salvestama.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit !
Kui aru ei saa, siis küsi.

ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 441
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2016, 13:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lugesin netist, et seda 'Motion' veebi kaamera tarkvara kasutatakse ja nii mõnigi avaldas kiidusõnu. Ma proovisin seda, kuid ip kaamera konfimisel ei saanudki kaamerat Motion keskkonnas tööle. Motion'is on selline käsurea laadne veebikeskkond kuhu tuleb hulgi sisestada õigeid parameetreid. Motion veebiliides pole intuitiivne nagu seda on "pisut" zoneminder. Kui see õigete parameetritega konf Motion'is õnnestub siis hakkab suure tõenäosusega ip kaamera tööle.

Peaks ütlema et minu meelest oli ZoneMinder'is algne kaamera ülessättimine ja default konf lihtsam kui Motion'is. Kuigi jah, zoneminder install serverisse võib osutuda tunduvalt keerukamaks kui Motion'i üks apt-get install käsk.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group