Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.08.2005, 20:51  postituse pealkiri:  genkernel versus make menuconfig  

Millised on kummagi eelised ja miinused?
Nagu aru saan, siis menuconfigus valin ma ise, mis moodulid ja mis toed ma kernelisse sisse kompileerin. Ise seni ainult seda kasutanud. Kuid on olemas ka genkernel (vähemalt gentoos), mis kontrollib ise, mis riistvara arvutil on ja vastavalt sellele kompileerib kerneli.
Kui usaldusväärne see genkernel siis üldse on?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.08.2005, 20:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sai genkernel ära katsetatud. Täitsa OK asi on. Eriti hea on algajatele ja siis, kui ei tea päris täpselt, mis mooduleid laadida ja mida mitte.


Külaline







postituspostitatud: 11.08.2005, 11:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mnjah ükskord sai proovitud genkernelit 1ghz celeroni peal ja ilmnesid väiksed puudused. Nimelt kuna genkerneli puhul antakse support kõigilt moodulitele siis võtab näiteks 1ghz cellu peal see tapvalt palju aega. Ja siis ei tasu ka unustad, et bootloaderi conf tuleb natukene keerulisem. Nii v6i naa tuleb varem v6i hiljem kerneli confimine selgeks saada, loomulikult läheb esimst korda midagi nihu, aga l6pptulemus ikkagi parem.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 11.08.2005, 12:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Anonymous kirjutas:
Nimelt kuna genkerneli puhul antakse support kõigilt moodulitele siis võtab näiteks 1ghz cellu peal see tapvalt palju aega.
Võibolla järgmine kord tasuks veidike manuali lugeda Wink

http://www.gentoo.org/doc/en/genkernel.xml
# genkernel --bootsplash --no-install --no-clean --menuconfig all

Sedasi peaks saama valida mida täpsemalt kernelisse kompileerida, mida mooduliteks mida üldse mitte

Isiklikult olen genkernelit kasutanud vist ainult paaril korral kuid see oli niivõrd ammu et enam ei mäleta kuidas tulemus erines tavapärasest.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.08.2005, 14:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuid, kui ei tea, mida ise kernelisse sisse laadida, siis on ta väga hea asi.
Ma ise ka enne kernelid menuconfiguga Gentoos teinud ja tööle saanud. Kuid viimane kord - krt tehke või tina, nVidia LAN-kaardile ei suutnud tuge sisse kompileerida....
Ei viitsinud enam jännata ja lasin hopsti selle genkerneliga valmis.
Ja see bootloaderi conf - pole seal midagi keerulisemat. Mõni rida rohkem. Ja hetkel mul ongi kaks kernelit - üks käsitsi nikerdatud ja teine genkerneliga tehtud.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2005, 10:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siiani Gentoo all tuumad küll ise valmis teinud.
Ei kasuta genkernel'it.
Vahest ununeb mõni asi küll välja, / FS tugi moodiline ehitatud jne Smile
Oma viga ...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2005, 18:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Samas mulle meeldib genkernel - kuigi kasutan seal väga ohtralt menuconfigut. Praegugi komipleein enda uuele läpakale selle abil kernelit. Kasutasin Kororaa .conf faili ja lisasin sinna vajaliku tunduvat kraami.
Peamine eelis, mis mulle meeldib, on et pole vaja pärast enam bootloaderit ümber seadistada ega midagi. Viid muudatused sisse, reboot ja voila...


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group