Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
evils_toy
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.08.2005
Postitused: 24


postituspostitatud: 29.08.2005, 11:29  postituse pealkiri:  kerneli uuendamine debianil  

Äkki viitsib keegi maakeeli ära seletada, kuidas uuendada kernelit, millised põhi pointid seal on. Ise kasutan Debiani


evils_toy
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.08.2005
Postitused: 24


postituspostitatud: 29.08.2005, 11:35  postituse pealkiri:  täpsustus  

peal on kernel-2.6.8, kuid tahaks katsetada kernel-2.6.10-t või kernel 2.6.11-t


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 15:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

$apt-cache search kernel-image-2.6
Otsi sealt oma vokile sobiv kernel ja paigaldamiseks:
#apt-get install kernel-image-2.6.xx-x-xx

Ja ongi kogu maagia.


evils_toy
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.08.2005
Postitused: 24


postituspostitatud: 29.08.2005, 15:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nujah, ma ei mõelnud 2.6.8 kerneli updatemist, vaid 2.6.11 või 2.6.13 kerneli peale panekut. apt-cache search-iga neid ei saa, tuleb source-sit kompileerida. Ma just selle kohta küsin nõu.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 17:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Debianile kernelit nagu teinud ei ole, kuid sisuliselt peaks asi ju nii olema, et tõmbad endale kerneli source, siis pakid selle /usr/share/linux (vist oli see kataloog) kataloogi lahti. Lähed kataloogi, kirjutad make menuconfig, seadistad kerneli endale meelepäraseks ja siis make && make_modules install
Peale seda kopeerid uue kerneli oma /boot kataloogi ja seadistad ümber alglaaduri.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

evils_toy kirjutas:
Nujah, ma ei mõelnud 2.6.8 kerneli updatemist, vaid 2.6.11 või 2.6.13 kerneli peale panekut. apt-cache search-iga neid ei saa, tuleb source-sit kompileerida. Ma just selle kohta küsin nõu.

Nüüd jällegi ei saa mina aru milles probleem on:roll: . 2.6.11 on testingus. Kui sul pole vastavat repot sources.listis siis lisa see.

Ja üleüldse miks on vaja kernelit kompileerida? Kas enda harimiseks või riistvara tööle saamiseks?

spott kirjutas:
Debianile kernelit nagu teinud ei ole, kuid sisuliselt peaks asi ju nii olema, et tõmbad endale kerneli source, siis pakid selle /usr/share/linux (vist oli see kataloog) kataloogi lahti. Lähed kataloogi, kirjutad make menuconfig, seadistad kerneli endale meelepäraseks ja siis make && make_modules install
Peale seda kopeerid uue kerneli oma /boot kataloogi ja seadistad ümber alglaaduri.

Debianile on olemas selline armas jupp nagu kernel-pakage. Igasugune käsitsi pakihalduse lõhkumine ei mõju hästi. Eriti kui ei tea täpselt mida teha Wink
http://www.falkotimme.com/howtos/debian_kernel2.6_compile/index.php


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 19:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muideks, kas Debianile genkernelit pole? Väga hea asi minu meelest. Ise olen ikka üli rahul. Samad asjad saab ära tehtud, mis niisama menuconfiguga, kuid ei pea enam vaevama oma pead mingite bootloaderite uuendamisega jne.


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Muideks, kas Debianile genkernelit pole?

Minu teada pole.
Aga olemas on vana hea make oldconfig. Twisted Evil

Debiani prebuild kernelid kipuvad piisavalt head olema , et ära hoida iseehitamist. Kui ei ole muidugi mingi eksootiliine riistvara. Minul näiteks helikaart.


Ziim
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 99

Distributsioon: bleedin' edge
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2005, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis m6tet on debianil kernelit 2 versiooni uuemaks uuendada? Kui kerneli meeskond laseb vigade ilmnemisel v2lja uue parandatud versiooni, siis debiani meeskond parandab selle vea 2ra ka vanematel versioonidel.
Arvestades, et Debiani on p6hiliselt ikkagi serveridistro siis on see ka igati 6ige. Serveril ei saa ju koguaeg rebooti teha, et uude kernelisse bootida.

By default on Debiani "pakendatud" kernelites enam-v2hem k6ik moodulitena olemas, nii et ise kompileerida pole kah vaja, kui just suurt vajadust pole ja see natuke kiirusev6itu mitmeks p2evaks tuju heaks ei tee.

Sarge sisaldab endas ainult 2.6.8 versiooni kernelist. Uuemate saamiseks pead endale ajutiselt lisama testingu repod.
ja siis on t6esti apt-get install kernel-image-2.6.11-686 ning seadistatakse bootloader 2ra ja sinu vaevaks j22b ainult bootida.

Kerneli ise kompileerimine on samuti ylimugavaks tehtud. Installid m6ned vajalikud pakid ja kerneli l2htekoodi paki, mis seej2rel end ise /usr/src kataloogi lahti pakib. konfid kerneli 2ra. ja siis tuleb appi kernel-package (make-kpkg) tehakse valmis sinu isetehtud kerneli .deb pakk ja installitakse 2ra. vsjo.
pikemalt ei hakka kirjutama aga debianil leidub selle kohta kindlasti manuaale. Ise 6ppisin seda isegi kunagi eestikeelselt lehelt a see leht on vist juba l2inud, ei leidnud enam igatahes

_________________
Debian | Ubuntu | GNOME | Firefox

evils_toy
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.08.2005
Postitused: 24


postituspostitatud: 30.08.2005, 09:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nuuh, asja mõte ongi, et enda harimiseks tahan näppida.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group