Kas tohib teha restarti, kui Estobuntu 14.04 installeerimisel arvuti hangus?

0 häält
1,038 vaatamist

LAHENDATUD

Suur aitäh vastajale!
Kirjutasin paremas ja uuemas arvutis uue plaaditõmmise (ja kontrollisin checksumi, nagu tarvis), ent mitte ükski estobuntudest ei installeerinud lõpuni.
Kuna aga tegu oli mu vanemate arvutiga, siis selgus, et loomulikult polnud sellele aastaid tolmupuhastust tehtud... Ja nagu võiski arvata, siis pärast tolmupuhastuse läbiviimist toimis installeerimine ladusalt, ning pärast kolme ööd maadlemist (koletisega, millest ei saanudki midagi tulla) on nüüd ca 14a vanal arvutil lubuntu peal ja ma ausalt öeldes ei mäleta, millal see arvuti viimati nii vaikne ja kiire oli.

Algne küsimus:
Otsustasin vanale Windows XP'ga arvutile panna peale Estobuntu 14.04 ning installeerimine näis minevat ladusalt kuni arvuti hangus "Running post-installation trigger gnome-icon-theme" juures ning on sedasi tardunult olnud nüüdseks juba üle tunni.

Reboot nupp on sel arvutil juba ca 5a kinni kiilunud, seega arvuti taaskäivitamiseks peaks selle julmalt vooluvõrgust lahti ühendama või on/off nuppu all hoidma, aga käsi ei tõuse kumbagi tegema enne, kui olen saanud kinnitust, et sellisel juhul midagi (väga) halba ei juhtu.
Ma ei kujuta ette ka, kas ja kuidas see järgnevat installeerimiskatset mõjutab.

Kas peaks proovima mõnd muud Estobuntu versiooni? Kas peaks proovima kirjutada uue plaadi? Kas mu arvuti on äkki lihtsalt liiga rauk??

Mida teha?

 

- Mari

EDIT:
Proovisin restarti ja uuesti installeerimist. Valisin testimise ja installeerimise vahel viimase, ent seejärel tuli ette must ohtra valge tekstiga ekraan, ning arvuti taaskäivitus uuesti.
Pärast arvuti enda algatatud rebooti otsustasin kahest valikust proovida Estobuntu testversiooni, mille abil ka praegu oma postitusele lisa kirjutan.

Võib-olla see annab mingit lisainfot?

küsitud 12. juuni 2016 kategoorias Algaja küsib - luxevacuo (0 punkti)
muudetud 14. juuni 2016 - luxevacuo

1 vastus

0 häält
Lubuntu 16.04 teeb sarnast nalja. Selle vahega, et süsteemi installib enne lõpuni ära ja ilusti ütleb et restartida on vaja. Seejärel paneb pange. Vähemalt virtuaalmasinas käitub see nii. Võtsin plaadi välja ja tuimalt resettisin. Midagi ei juhtunud. Süsteem tuli kenasti üles.
Võiksid ju veel korra proovida puhast installi ja kui see ka pange paneb, siis alles uue plaadi teha.
Selle jaoks tõmba uus iso, kontrolli selle iso faili md5 kontrollsummat. Seejärel plaadi põletamisel vaata, et peale põletamist kohe kontrollitakse plaadil olevaid andmeid. Siis võib täiesti kindel olla, et plaat on korras.
Estobuntu 14.04 on samuti Lubuntu 14.04 põhjaga, seega võib ka peale lasta Lubuntu 16.04. See hetkel viimane.
avatar vastatud 12. juuni 2016 - karlsson (0 punkti)
Veel saad plaadilt käivitada mälutesti ja vaadata, kas see läbib selle. Vähemalt "1 Pass" peaks tulema, siis peaks asi töötama.
Suur aitäh! Tegin nii mälutesti kui ka kirjutasin uue plaadi (ja kontrollisin .iso faili andmeid). Ehkki ilmnes hiljem, et probleemiks oli eelkõige meeletu tolm, andis jändamine alust kahtlustada, et esimesena kirjutatud plaat ei olnud korrektselt tehtud (või siis polnud fail allalaadimisel tervena läbi tulnud).

Veelkord tänud reageerimast!
...