Vmware Data Protection SUSE appliance

0 häält
213 vaatamist
Tere

Prooviks ka uut keskkonda:) Nimelt ehk on keegi kokku puutunud Vmware alaselt data protection manageriga, mis on SUSE baasil, deploin ise esimest korda, nii panen ta ISCSI managementi mis ei ole ega tohigi olla avalikus võrgus ega pääse internetti. Aga konfigureerimisel nõuab ta kindlasti DNS'i lahendumist. eth. 172.131.1.100, ilmselgelt GW pole.

hostname dataprotect pingib, localhost samuti, nslookup locahost ei lahendu, panen hosts.conf ja resolv.conf õiged hostid ja IP'd, miskit ei muuta. Kas peaks mingi sama VM'i tegema samasse subneti ja installima DNS serveri (seda ilma netita vaevalt saan) või saan ma sellesama suse kuidagi ära petta ikkagi ?
küsitud 4. jaan 2014 kategoorias Serverid - terat (0 punkti)
sildid muudetud 4. jaan 2014 - sander85

1 vastus

0 häält

Kui VMware või SUSE ei ole juhuslikult teinud mingit spetsiifilist häkki, siis on fail hosts.conf vale. Õige on hosts (täpsemalt /etc/hosts).

Käsk nslookup ei lahenda nimesid mitte kunagi faili /etc/hosts abil. Ta lahendab nimesid ainult nimeserveri abil kasutades sisseehitatud DNS päringute teeki.

Failid /etc/hosts, /etc/resolv.conf ja /etc/nsswitch.conf on teegi glibc nimede lahendamiseks mõeldud funktsioonide (nt. gethostbyname(3)) seadistamiseks. Selleks, et kontrollida, kas nad sisaldavad korrektset informatsiooni nimede lahendamiseks, kasuta käsku ping. Saad teada, kas nimelahendus töötab ja saad samuti teada, kas paketid liiguvad. Pingi alternatiivina võib kasutada veel käske traceroute ja tcptraceroute ning nende IPv6 variante.

vastatud 10. jaan 2014 - chris (0 punkti)
...