Kuidagi kustutasin arvuti kaudu fotokast pildid ära

0 häält
265 vaatamist
Tere

Op süsteem Linux Mint. Fotokas Nikon Coolpix.

Pole Linuxiga enne pilte sisse tõmmanud. Ei saa aru kuidas midagi sellist sai juhtuda.

 Ühendasin fotoka arvutiga ära. Läksin desktopile ilmunud fotoka ikoonile klikkides fotoka  sisse. Seal oli kolm kausta nikon 100, nikon 101, nikon 102. Alustasin neist esimesest. (Teistes ei teinud midagi.) Soovisin fotosid arvutisse copida aga avastasin, et antud kaustas on veel vanu pilte kustutamata, mis arvutisse juba varem tõmmatud. Tahtsin enne copima hakkamist neid natuke vähemaks kustutada aga viskas teate, et pilte ei saa kustutada vms. Loogiline - fotokast saabki ainult copida ja mitte kustutada. Aga proovisin siiski veel 10-kaupa ka kustutada. Siis viskas jälle sama teadet aga jooksis ka korraks kokku, niiet desktopil polnud ühtegi ikooni peale selle programmide rippmenüü ja kuhugi ei saanud u 10 sek klikkida. Siis jooksis jälle käima. Kaustas kus ma olin, polnud enam midagi. Kui läksin sammu tagasi sinna kus 3 nikoni kausta siis oli neist ainult esimene tühjana alles.

Oleksin pidanud kõigepealt copima kõik arvutisse ja siis hakkama arvutis nendega tegelema. See selleks aga kuidas saavad kustuda pildid, mida ei saa fotokast kustutada vaid ainult copida?

Naiivne küsimus aga kas mingi süsteemitaaste aitaks või kast see Linuxil üldse eksisteerib? Mida üldse teha? Mingeid taastamise võimalusi on?

 

Tänud ette nõuannete, kommentaaride, lohutuse eest!
suletud järgneva märkusega: enam pole oluline
küsitud 8. okt 2015 kategoorias Algaja küsib - Darja (0 punkti)
suletud 20. okt 2015 - Darja

1 vastus

0 häält

Olen kasutanud photorec.

Paigalda terminalis: sudo apt-get install testdisk

Käivita terminalis käsuga:  sudo photorec

Valid mälukaardi ja alustad otsimist.


Mälukaardi võiks kaardilugejasse asetada parema tulemuse saamiseks.
Samuti võiks tulevikus kaardilugejat eelistada fotoka asemel.

avatar vastatud 9. okt 2015 - hunt_1 (-1 punkti)
...