Olen sügava puudega invaliid,, kes saab kasutada vaid puuteplaati vaasaku käeimetissõrmega

0 häält
717 vaatamist

Kas paljukiidetud Estobuntu 14. 04 saab kasutada: 1. nakkeklahve, kus lüüa tähtede kombinatsioone, nt. ät  korral ükshaaaval, 2. viia kursori liikuine puuteplaadi abil minimaalseks, sest käsi  väriseb, 3. kursorit vasakut klahvi all hoides ja siis vabastades nt. tiitelribal lukustades akent lohistada..Kahjjuks õppisin koolis saksa keelt ja inka oskus minimaalne.Kui siin neid asju  teha ei saa, pean  W-le tagasi miema. Kahjuks. Kui saate, tehke mulle puust ja punaseks,, kuidas käituda.. Saan ka tagasi helistada, et õpetust kuulda.Tel.5571530. Ette tänades Jaan.

küsitud 7. okt 2014 kategoorias Algaja küsib - jaanmann (0 punkti)

3 vastust

0 häält
Eks see vast sõltub valitud töölauakeskkonnast, aga kui on Gnome3, siis Süsteemi sätete alt valides Universal Access, siis seal on Typing valikus olemas Sticky keys.

Aga kui ausalt öelda, siis ma ei tea kas ja kuidas see toimib või kas ma üldse õigeti sinust aru sain.
See tundus vähemalt õige asi olevat.
avatar vastatud 7. okt 2014 - imre (31 punkti)
0 häält
KDE puhul on veel üks võimalus, mis võib huvi pakkuda/aidata nimelt on KDE-s võimalik hiirekursorit juhtida numpad-iga, määrata saab kursori liikumise kiirust ning minu mäletamist mööda sai ka kiirendust seadistada(kursor hakkab sujuval liikumisel tasapisi kiiremini liikuma). KDE-s on nakkeklahvid toetatud.

 

Kahjuks ei oska konkreetsete seadistuste kohta nõu anda, kuna kasutan juba KDE 5 testversiooni.
vastatud 7. okt 2014 - oldgreeneye (0 punkti)
Kas KDE-s saan puuteplaadiga lohistamise ka.
0 häält

Sisuliselt saan täiesti aru mida küsisid. Küsisid ka oma järgnevates küsimustes seda et kas valida Gnome või KDE. Mina arvan et sellel pole erilist vahet, määrab see Linuxi töölaua keskkond mis sulle endale meeldib. Mina kasutan Gnome paljud aga kasutavad KDE töölauda. Estobuntu 14.04 LTS aga on töölauaga LXDE. Viimane nõuab arvutilt vähem riistvaralist resurssi (cpu, mälu) kui Gnome ja KDE töölaud.  

Algatuseks peaksid Estobuntu 14.04 (eelistasid vist seda Linux distributsiooni) peale installima mõned abipaketid ja lihtsalt hakka vaikselt asju proovima ja testima. Iga uus asi nõuab õppimist ja harjumist ning aega.

Näiteks installid endale läbi Estobuntu terminali (LXTerminal) järgnevad rakendused:

Virtuaalse klaviatuuri (onboard) installimine:

$ sudo apt-get install onboard

Peale installi leiad selle menüüst  "Universaalne ligipääs" alt. Virtuaalsel klaveril on palju võimalusi. Vaja lihtsalt läbi testida. Kui 'onboard' on korra käivitatud siis on see töölaual aktiivne ja all paremas nurgas ikoonina, sealt saad konfigureerida ka lisafunktsioone. 

Arvutihiire tuunimise (mousetweaks) installimine:

$ sudo apt-get install mousetweaks

Help on terminalist kuvatav käsuga: $ mousetweaks --help

Samas võib selle utiliidi konfigureerimine algselt osutuda tsipa raskeks kuid mitte võimatuks.

Ps! Ma mõtlen et kui "mousetweaks" on algselt sulle raske siis algatuseks muuda Estobuntus ära hiire ja arvuti enda klaviatuuri tundlikus mis asub: Eelistused >  Klaviatuur ja hiir

Töölaual akende menüüde klikiga aktiveerimise ja lohistamise vastuse jään sulle hetkel võlgu. Kuid ma tean et Linuxis on võimalik sellist asja täiesti teha. Vaja on vaid see funktsionaalsus välja otsida, konfigureerida  ja üle testida.

Linuxis on palju võimalusi kuid küsimused ja vastused on meie teadmistes, oskustes ning kogemustes. Linux rahval siin teadmisi ja oskusi seinast seina. smiley 

 

 

avatar vastatud 10. okt 2014 - ertserts (0 punkti)
...