Dell Ubuntu OEM

0 häält
627 vaatamist
Tere,

Tekkis küsimus, kas Dell sülearvutitele on olemas ka Ubuntu OEM versioon. Vahepeal sai tehtud format ning proovitud 14.04 ubuntut, kuid sellega ei töödanud enamus asju, nüüd oleks hea, kui saaks uuesti esialgse ubuntu versiooni mis ostetud arvutil peal oli.
küsitud 18. sept 2014 kategoorias Ubuntu, Kubuntu jne - allanalbert (0 punkti)

1 vastus

0 häält
Üldjuhul pole neil küll mingit OEM versiooni. Üldjuhul on nad LTS versioonide peal ja seega oleks pidanud seal olema näiteks 12.04LTS. Kuid mis asjad sul ei töödanud 14.04-ga? Tavaliselt eelmise versiooniga töötanud asjad töötavad ka hiljem edasi.
avatar vastatud 18. sept 2014 - spott (11 punkti)
Seda ma tean, et saab menüüst valides ka paigaldada, kuid catalyst centeri info kohta on see vanem draiver, kui see, mis kodukal on. Aga jah peamine probleem on see, et taustavalgust ei saa reguleerida ja ventikas vuhiseb.
Ok. Aga mis juhtub, kui käivitad amd-driver-installer-14.10.1006.1001-x86.x86_64.run faili (eeldusel, et kasutad 64-bitist süsteemi). See tuleb sealt zip failist.

sudo ./amd-driver-installer-14.10.1006.1001-x86.x86_64.run
õiges kataloogis.
Sul peab olema paigaldatud gcc, kerneli headerid ja source pakihalduri kaudu. Ütlen veelkord, et peale kerneli uuendust pead tõenäoliselt draiveri uuesti kompileerima. Sellepärast olekski kasulik kasutada seda menüü varianti. Aga manuaalselt paigaldades saad vähemalt teada, kas taustavalgus töötab ja kas vent võtab pöördeid veidi maha.
Seda varianti proovisin. Ütles et this graphics are not supported. Minu jaoks jäi see täiesti arusaamatuks. Sama driver aga uuem OS
Kui pole toetatud, siis pole toetatud. See, et ta 12.04 all töötas võis olla tingitud sellest, et draiveri enda versioon oli varasem. AMD/ATI on tuntud selle poolest, et vähegi vanemate kaartide tugi visatakse viimasest draiverist välja.

Mida siis soovitada...
Mina prooviksin ikka radeon moodulit ehk kõik fglrx-ga seonduv maha ja siis kõik pakutavad uuendused peale. Rebuut. Vaata ka
https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver#Kernel_3.11.x_.28Ubuntu_13.10.2BAC8-Saucy.29_and_Later

Ehk muuda /etc/default/grub faili ja lisa
radeon.dpm=1
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT reale nii, et ta näeks välja nii:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash radeon.dpm=1"
Pead tegema seda juurkasutaja õigustes. Lõpuks veel:
sudo update-grub

Võibolla aitab.

LISA:
Oot. Kirjutasid, et "Sama driver aga uuem OS". Oled selles kindel? Proovisid  12.04-le viimast draiverit? Siis ei oksa küll öelda, miks ta 14.04 peal ei tööta, aga soovitus radeoni mooduli kohta kehtib.
Just. Sama driver kuid uuem OS, ja ei tööta. Minu jaoks on see täielik hämming. Aga ma proovin su pakutud varianti, ehk see aitab mul põhilisest probleemist vabaneda. Tänud!
...