Kas Ubuntu 14.04 ja Linux Mint Matel võib olla ühine kodukaust?

0 häält
542 vaatamist

Lasin täna kogemata 32 bit Linux Mint 17 Mate sama kasutajanimega peale, mis 64 bit Ubuntu 14.04. Kui sisse logisin, märkasin üllatusega, et mõlemal ongi üks ja sama kodukaust, samuti olid Mate töölaual kõik samad asjad, mis Ubuntut kasutades sinna olin pannud. ID-kaardi käimasaamiseks oli vaja ainult terminalis käsk anda, skript oli kodukaustas ees ootamas. Esialgu pole mingit jama olnud, aga kas ikka nii võib, et kahel süsteemil on üks kodukaust, keerab edaspidi midagi tuksi?

küsitud 10. sept 2014 kategoorias Distributsioonid - Sander (4 punkti)

2 vastust

0 häält
Kuigi Mint 17 kasutab Ubuntu 14.04 softi ei jätaks mina seda asja nii. Samas sul hetkel ühest otsast 32-bit , teisest 64-bit distro ja mõlemad jagavad ühte /home kataloogi. Varem või hiljem võib segadus tekkida ning asi võib minna "peeti". Mina isiklikult eraldaksin Mint ja Ubuntu /home kataloogid, st. ei kasutaks eelpool mainitud tahtmatut integratsiooni.
avatar vastatud 11. sept 2014 - ertserts (0 punkti)
Tänan, eraldan nad siis ära. Mate töölaud oligi mul ainult selleks vajalik, et paarile tuttavale õpetust jagada, kellele Matet soovitasin. Ubuntu on momendil töötegemiseks ja see ei tohi raisku minna.
Selleks pole ju vaja kahte distrot masinas hoida, et kellelgile õpetust jagada :)
Kasuta virtuaalmasinaid.
0 häält
Mul aastast 2002 kasutusel sama home kataloog nii erinevate distrote kui arhitektuuridega. Kui välja arvata mõned K töölaua uuendustega kaasnenud konfifailidega nikerdamised, siis erilisi probleeme pole küll sama kodukataloogi kasutamisel olnud. (Redhat, Mandrake, Mandriva, Mageia - kaks kõrvalepõiget Estobuntu ja Suse maile)
vastatud 11. sept 2014 - morb (0 punkti)
...