IBM T 42 ja Estobuntu installleerimine

0 häält
1,077 vaatamist

Tere,

Kas on võimalik Estobuntut installeerida, kui bootimise ajal annab teate " Unable to boot. Please use  a kernel appropriate  for your CPU."

Pae is disabled on this Pentium M.

PAE can be potentially be enabled with kernel parameter "forcepae" this is unsuppported and may cause  unknown problems and will taint the kernel.

This kernel required the following features not present on the CPU.

Arvutiks siis Ibm t42,  Pentium M 1,7Mhz, 1 gb RAM aastast 2006

 

 

 

küsitud 25. mai 2014 kategoorias Algaja küsib - vooster (0 punkti)

1 vastus

+1 hääl
avatar vastatud 25. mai 2014 - obundra (23 punkti)
Proovisin seda võimalust, aga ikka tõrgub ;(

Selline veateade siis pärast TABi  ja forcepae sisestamist.
http://www.upload.ee/image/4073348/1401131239654.jpg
Võin küll eksida, aga pildilt jääb mulje, et kirjutasid forcepae kohe -- sappa, jäta sinna tühik vahele.
Tänud vastuse eest, sain nüüd üles bootitud, aga tekkis uus probleem . Kaua see install aega võtab. Antud pilt on tehtud tund aega pärast installi algust. Kas see on on normaalne? Hoiatas küll, et installeerimine on pikk, võib olla on asi jälle seadetes?
http://www.upload.ee/image/4093587/IMG_20140608_090553.jpg
Minu meelest 1h installi on ikka häbematult pikk aeg. Tavaliselt toimub vanadel arvutitel Linux install mingi max. ~30 min. Sul seal ikkagi mingi "kala". Kas sa nii ei proovinud, et esmaselt käivitad arvutil Estobuntu livena (cd, usb) ja kui desktop ette tuleb ning kõik justkui töötab. Alles siis alustad Linux installiga. Vaatan et sul seal Windows XP eraldatud 7GB. Milleks seda vana Windows XP dual-boodina üldse sinna vaja? Pane parem edaspidi Windows XP vajadusel virtualbox keskkonda, siis ei pea sa pidevalt mingi windows törtsukese vajadusel edasi-tagasi rebootima: windows vs linux.
Seda pilti olen talgute jooksul isegi paar korda näinud ja üldiselt võib eeldada, et asi on sinna paika ära hangunud. Kui ka ketta tegevusest tagasisidet andev tuluke eriti aktiivne ei ole, siis on ilmselt mõistlik paigaldus katkestada. Mu enda teooria on see, et miski läheb nihu partitsiooni suuruse muutmisel ja uue partitsiooni loomisel. Võid proovida nii teha, et kasutad menüüs leiduvat rakendust GParted ja proovid sellega XP partitsiooni eelnevalt ära vähendada. Ehk läheb siis paremini?
Tere, Tänud vastuste eest! Jah partitsioonidega võis probleem olla küll, lõpuks miskit susisin Windows administrative tooli all nii palju, et XP enam käima ei läinud ning olin  sunnitud puhtal kujul Estobuntu peale panema. Täitsa töötab ning avastamist palju. Kuid üks küsimus on veel nimelt lasin peale rakenduse Wine, et Excelit jooksutada. Excel avab küll korrektselt, kuid Macrosid aktiveerides jookseb kokku. Lisasin winetrickide alt võimaluse, mis peaks macrosid lubama kuid tulemust ei miskit. Kas oskab keegi nõustada?
Üldiselt lisaks ma selle eraldi küsimusena, sest antud küsimuse alla enam kuidagi ei sobitu.
Sain hulga exceli sisefunktsioonidega oma macrod ümberkirjutatud ning nüüd saan kasutada ka seda suurepäraselt. Olen nõus teema lõpp pealkirjaga kokku ei lähe.
...