Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 17.08.2014, 11:47  postituse pealkiri:  Samba conf  

Tere, kindlasti on teema juba olemas, kuid otsisin ja ei leidnud oma murele lahendust.
Mure järgmine.
Minu koduvõrgus on mitu linux masinat, ning jookseb nurgas linux server Ubuntu 12.04. lisaks on veel paar ubuntu masint ning ise kasutan mint 17. Masinad on kõik confitud ühte võrku. Serveri configa ei ole probleeme ja teised masinad näevad ilusti. Kuid problem on selles, et kui ma jagan oma masina võrku või mõne muu masina, siis võrguga connektimisel (smb://Network/Windows Networ/AKEA) kysib kasutaja nime ja parooli. Kuigi oma teada ma pole võrku krypteerinud. Sooviks leida asjale laendust, ise olen pusinud jaba päris mitu nädalat.

Olen proovinud samba confi faile ka yle kopeerida, kuid lahendust ei ole

Loodan, et leidub keegi kellel on olnud sama mure? Sad


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2014, 11:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Natuke teemast kõrvale, aga kui sul on linuxi masinad võrgus, siis miks sa sambaga pusid ja selle asemel hoopis serverisse NFSi ei pane?

_________________
Image Image Image

Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 17.08.2014, 11:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

NFSi pole kunagi kasutanud, ning vahest käivad ka win masinad mul võrgus. Aga NFSi proovin ma kindlasti järele.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.08.2014, 23:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul on kodustes oludes väline 1TB usb-hdd (ntfs failisüsteem) Linux Mint 17 LTS küljes konfitud läbi Samba järgnevalt.
Sellelt usb-hdd'lt jagan kodusest arvutivõrgust välja kõikidele Linux ja Windows arvutite guest kasutajatele (pole vaja kasutajanime ega salasõna) filmide kataloogi. Seda usb-hdd filmide sektsiooni saab kasutada ka TV küljes olev võrguühendusega mediaplayer.

1. Faili 'fstab' on sisestatud järgnev konf:
$ cat /etc/fstab
# 1TB usb-hdd
UUID=496A05FB1F1C2CF5 /media/1TB ntfs noatime,users,uid=0,gid=0,fmask=0111,dmask=0,nobootwait 0 2

Ps! Spetsifikatsioon 'nobootwait' on seal selleks et Linux ei hakkaks välise usb-hdd puudumisel boodil teatama et välist kõvaketast pole olemas (alati see pole ühendatud). Sisemise hdd jaoks pole see 'nobootwait' kirjeldus vajalik.

2. Samba puhul on usb-hdd kataloogile "Filmid" sisestatud samba 'smb.conf faili lõppu read':
$ cat /etc/samba/smb.conf
[Filmid]
path = /media/1TB/FILMID
browseable = yes
read only = yes
guest ok = yes

Pärast seda samba konfi teed samba teenustele restardi:
$ sudo service smbd restart;sudo service nmbd restart

Tegelikult tegingi ma algselt selle samba+1TB välise kõvaketta lahendi just TV küljes oleva võrguühendusega mediaplayeri jaoks. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 18.08.2014, 16:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda ma olen ka prrovinud, kuid mingil põhjusel jookseb samba (näiteks võrgu nimele klikkides) kooku ja hakkab siis kasutaja nime ja parooli küsima. Kindel lahendus tuleb siis kui soft üle lasta ning siis ta enam mingi aeg ei küsi, kuid aja möödumisel hakkab jälle küsima (tekib mingi error?). Samba ise tomib ilusti.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 18.08.2014, 16:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul hetkel selline konf:

Kood:

   [jagatud]
   comment = Jagatud kataloog
   path = /home/jagatud
   available = yes   
   browsable = yes
   public = yes
   writable = yes
   printable = no
   guest ok = yes
   create mask = 0770
        directory mask = 0777
   read only = no


Nii on /home/jagatud kataloomale kõigil kasutajatel kõik õigused ja kasutajanime ning parooli ei küsita.


Peeter Paanika
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.05.2010
Postitused: 11


blank.gif
postituspostitatud: 18.08.2014, 17:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul on kasutaja õigused määratud, aga kaustdele - see töötab. Kuid teatud ajatagant masinast, millega ma pöördun jagatud kausta poole Network/Windows Nwtwork... ja seslt pakub võrke mis on erinevatel masinatel confi määratud, minul antud hetkel AKEA, ja kui ma sellele klikin siis küsibki parooli. Normaalselt töötamisel ta tavaliselt siis ei küsi. vaid küsib siis kui ma pöördun teatud kausta poole, mis asub juba võrgus AKEA.

Lisasin osa conf failist.


Sain asja korda, Linuxi paigaldamisel lisasin ka kohe kettad kaasa ning sinna tekkisid root õigused ainiult ja sellega ka see segadus. Muutsin õigused ära, ning saingi asja korda.

Aitäh ka NFS soovituse eest, sellest kuulsin esimest korda. Very Happy


smb.txt
 Kirjeldus:

Allalaadimised
 Failinimi:  smb.txt
 Failisuurus:  12.42 kB
 Alla laaditud:  285 kord(a)


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group