Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 09.05.2014, 02:00  postituse pealkiri:  Ostsin Elisast Jolla!  

Kahjuks kustus minu eelmine pikem postitus ja ma ei viitsi seda hetkel uuesti kirjutada. Kas foorumi omanik saaks teksti mingist eelmisest versioonist kätte? Püüdsin vastata oma esimesele postitusele, kuid näib, et sattusin hoopis muutmise režiimi, kustutasin selle mida ma pidasin "Quote"-ks ja ... Sad

Kas ainult sisseloginud kasutajad näevad lisatud ekraanitõmmiseid?

Veel Jollast:
Android programmid tundub, et töötavad väga hästi. F-Droid tarkvarakeskus. OsmAnd~ offline kaardiprogramm. Minecraft PE töötas, kuigi tahvelarvutist kopeeritud maailmadest oli kadunud kõik mu ehitatu Wink, aga ma ei katsetanud ka rohkem. Üht kaameraprogrammi F-Droid repost proovisin, töötas. Firefox töötas. Kõik programmid töötasid kiiremini kui minu 4-tuumalises 2GB mäluga tahvelarvutis.


bobc
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 165
Asukoht: undef
Distributsioon: SouRCe64 GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 09.05.2014, 14:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere,

jah pidin sisse logima, et pilte näha, kahju et pikem ülevaade kadus, oleks
huvitav olnud lugeda.
Kas muidu "native" fash tugi ka on (mitte et see hädavajalik oleks)?

Kahju, et ei tehta enam füüsilise klaviatuuriga telefoni, n900 kasutaja ning otsiks tulevikus asendust.

_________________
Image

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 10.05.2014, 22:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma maemo talk foorumist olen aru saanud, et sealsed entusiastid püüavad luua klaviatuuriga TheOtherHalf korpust. Prototüübid on vist ka valmis. Millal Jolla enda keerukama funktsionaalsusega TOH korpused müüki tulevad, seda saab näha. Praegu on demotud juhtmeta laadimise TOH-i.

Flashi kohta ei oska öelda, pigem vist mitte, võibolla androidi poolel saaks tööle. Youtube jaoks leidsin YTPlayeri - ma pole veel seda proovinud. Teine "LLs vPlayer" võimaldab nii Youtube otsingut kui ka mängib ilusti.

Androidi veebilehitsejatest installisin firefoxi ja töötas. Üldse androidi programmid töötavad väga hea kiirusega, mängudest proovisin ainult minecrafti ja veel üht klotsiehitusmängu. Ka androidi audio- ja video appid töötavad. Pitchlab mida kasutan pillihäälestamiseks töötab. Ebookdroid pdfide lugeja töötab. Jolla android-poolega olen seni väga rahul.

Jolla enda stock programmid aga on üsna algelised. Siiski on võimalik Jolla ametliku poe ja Openrepos.net liidese Warehouse abil saada kokku ligi kolm ekraanitäit appe, kaks veebilehitsejat, 3 failihaldurit jmt.

Püüan installida võimalikult vähe android appe. Mind android OSina väga ei huvita, ja tahaks Sailfish enda tarkvara enam kasutada - need on OSiga integreeritud, kaunistatud ambience töölauateemade poolt. Androidi programmidele jagub Multitasking vaates vaid üks aken ning teiste juba avatud androdi appide vahel lülitutakse, nagu see ikka käib, Recent Apps nupu abil.

Siin veel nimekiri mis töötab:
http://thejollablog.wordpress.com/list-of-android-apps-that-are-working-on-jolla/

Mainisin selles kustunud postituses, et arvutialaselt kirjaoskamatu võib Jollat ostes tunda end tünga saanuna - palju on jäetud lõpptarbija enda välja otsida, installida ja kohaldada. Palju elementaarset süsteemi funktsinaalsust on veel puudu - sdkaardiga majandamine - puudub ntfs ja exfat tugi, puudub kasutajaliides, et eraldi reguleerida kõiki helikanaleid - helinaid ja muud audiot ja äratust või kõnevaljust kõlarist, nupud mul näiteks kõnevaljust mobiili kõlarist ei suuda reguleerida - on hetkel liiga vali. Kõik need puuduvad võimalused peaksid uuenduste kaudu muidugi varsti lisanduma, loodan.

Lisan ekraanipilte hetkel installitud Appidest, kuigi enamiku ikoonidest olen välja vahetanud androidile ostetud teemapaki Jollijolla ikoonide vastu. Need teistest pisut suuremad ikoonid on originaalid.



Edit: 21 mai
Niisiis avastasin, et Jolla aku kestvus tehaseseadetel on päris hea - 3 tunni jooksul vaid -1% standby režiimis. Miks ma seda mainin, enne tõttasin kohe ametlikust poest ja eriti Openrepos.net-st appe installima, ning kahtlustan, et just viimasest mõni app ise või sellega kaasa toodud sõltuvused suurendasid akukulu -40%ni 8h jooksul. Tuleb sellega edaspidi arvestada.


Mis ma veel tegin. Proovisin Jolla recovery ära, selgus teatudsorti btrfs failisüsteemi krutski, millele leidus õnneks ka lahendus.

Ühenduvus linuxiga: linuxis loon ühenduse üle wifi sshfs abil. Mtp-ga ei viitsi jännata. Siiski, gmtp abil sai kopida nii faile üksikult kui ka kaustu korraga, aga tekkisid ka mingid ühenduvuse jamad lauaarvutis linuxiga.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 30.05.2014, 14:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Testisin hetkel ka ühte Jollat. Kõige suurem probleem minu jaoks hetkel on Mobiil ID puudumine Sad


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 10.08.2014, 23:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea mobiili id-st midagi. Kirjutan igavusest mõned uitmõtted.

Vahepeal on sailfish os saanud 3 uuendust, kuigi äpid on suht algelised ikka, asi näib edenevat.

Siiski, ütleks selle telefoni riistvara õigeks hinnaks u 200 euri. Ka tarkvara kaubanduslik pale pole mu meelest suurem asi, ikoonid on pikselilise servaga ja mitte kõige ilusamad, jätavad mulje nagu ekraani reso oleks liiga madal, kuigi mind kusagil mujal, ei veebi lehitsedes või miskit lugedes, polegi resolutsioon häirinud - ainult nende launcheri ikoonide ja teksti puhul.

Kahju, et see The Other Half idee pole pea mingit vilja kandnud, ootaks juba ametlikke lisafunktsionaalsust pakkuvaid korpusi, kuid võta näpust...

Tahaks teada kuidas teha kogu süsteemist snapshot, ning seda hiljem taastada.
Seni modin appide lähtekoodis. Meeldiv on kõpitseda näiteks "homescreen" qml failides: muutsin äsja ikoonide tiheduse "töölaual" 4*6st 5*7ks:

http://talk.maemo.org/showpost.php?p=1435434&postcount=280

4g toimib, mul kodus on 3g levi suht vilets, aga 4g-ga on väga hea.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group