Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 23:24  postituse pealkiri:  Vaba Tarkvara Päev 2014 - vaja abilisi!  

Vaba Tarkvara Päev 2014 toimub 20.09.2014 - http://softwarefreedomday.org/ kuid korraldada tuleb see tööpäeval, et rohkem inimesi kohale tuleks. Seekord on abiks RIA ürituse korraldamisel ja see toimub Tallinnas, koht ja aeg on täpsustumisel.

Sellele üritusele on vaja appi inimesi kes aitaks demoda töötavaid lahendusi, mis ennekõike avaliku sektori jaoks sobiks. Oluline on otsustajatele näidata, et ka vaba tarkvara abil suudab avalik sektor toimida ning riik ennast valitseda ja ei pea maksma andamit omandusliku tarkvara eest.

Selles osas on eriti kiire (infot vaja juba kolmapäevaks, 26.02.2014) ja palun mulle võimalikult ruttu teada anda, kes ja mida on valmis demoma. Lisaks oleks vaja abilisi, kes aitaks Linuxit huviliste masinatele peale panna - neid abilisi võiks 10 vähemalt olla. Seal on võimalik ka tasustada - siis olekski hea teada, et mida ja kui kaua ollakse valmis demoma ning millise tasu eest. Ehk siis vaja on kokku panna eelarve ja ajakava. Sellest kõigest võib ka privaatse sõnumiga teada anda kui siia foorumisse avalikult kirjutada ei taha.

Hea kui saaks ka avaliku elu tegelasi rääkima oma kogemusest vabatarkvaraga - aitaks kandepinda suurendada.

ürituse kava ka inglisekeelsena - http://wiki.softwarefreedomday.org/2014/Estonia/Tallinn/SFD2014Tallinn




Viimati muutis zeroconf 13.10.2014, 12:20; muudetud 2 korda
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 15:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma just mõnda aega tagasi mõtlesin sellele ja tõsine huvi selle peale ka tulnud. Nimelt võiks sellel korral võtta ka konkreetsema suunitluse - vaba tarkvara ettevõtluses - mitte ainult avalik sektor. Mõte tuli viimasel Soome OpenERP konverentsil. Ise oleksin valmis promoma openERP-d, lisaks saaksin ka juurde Eesti ametliku partneri PrestaShopi osas. Mõte oleks veel, et kutsuks üldse vaba tarkvaraga tegelevaid ettevõtteid antud üritusega osalema - näiteks kasvõi väikse lauaga. Seline stend oleks küll väikse tasu eest (kasvõi 10 või 20EUR), kuid selle kogutud raha eest saaks teha laiemat reklaami. Näiteks on ametlik partner Eestis ka Drupalil - ja võibolla ka mõnel teisel avatud lähtekoodiga tarkvaral.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kes oleks valmis grupihaldustarkvara demoma? Näiteks OpenXchange, Kolab. Või on midagi muud pakkuda?

Kes oleks valmis Estobuntu 14.04 LTS ümbrise kujundama?

Vaja oleks teha ka:
32-bit LXDE baasil Estobuntu 14.04 LTS
64-bit LXDE baasil Estobuntu 14.04 LTS
32-bit Gnome/Unity baasil Estobuntu 14.04 LTS
64-bit Gnome/Unity baasil Estobuntu 14.04 LTS

Kas keegi oleks valmis ka korporatiivset varunduslahendust vabatarkvara baasil tutvustama?




Viimati muutis zeroconf 24.02.2014, 19:11; muudetud 1 kord
kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 17:31  postituse pealkiri:  Re: Vaba Tarkvara Päev 2014 - vaja abilisi!  

Miks alati sellised viimase minuti üleskutsed, nüüd kiire kiire, eile avastati see asi alles või?

zeroconf kirjutas:
Vaba Tarkvara Päev 2014 toimub 20.09.2014 - http://softwarefreedomday.org/ kuid korraldada tuleb see tööpäeval, et rohkem inimesi kohale tuleks.


20.09 on laupäev. Ma ei saa sellest sõnastusest hästi aru, kas töö ajal on inimestel rohkem võimalik kuskil üritustel käia või mis?

Aga praktilisema poole pealt: demoda ma midagi ei oska, aga võiksin aidata linuxit paigaldada. Samas on päris keeruline end 7 kuud ette kuhugi ära lubada, eriti kui täpne aeg pole kindel ka.

Arvan, et tähelepanu pööramine ka ettevõtlusele on väga hea mõte. See näitab, et linux on tõsiseltvõetav tööloom, kes aitab raha teha.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 17:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paigalduse/seadistamise osas oleksin nõus kaasa aitama - sõltub täpsemast asukohast.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 19:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

RIA paneb hanget kokku ja soovib teada, mida sinna sisse kirjutada. Selle kavandamisest oli juttu 2013 juunis MKM-is. Praegu on küsimus põhimõttelistes osades, millest rääkida. Hea muidugi kui ka on olemas kes räägib. Hiljem saab ja ka tuleb veel detaile täpsustada.

RIA sooviks teha hiljem kui 20.09.2014 ehk siis ilmselt sellele järgneval nädalal. Üks idee oli ka reede 19.09.2014 kuid see ei pruugi RIA-le sobida.

Asukoht saab olema Tallinn, täpsemalt ei tea kuna see sõltub hanke tulemustest. Toimub see ühel päeval ja aeg on 9.00-17.00 praegu valitud.

Üldine seisukoht on, et vabal päeval ei tule riigiasutuse töötaja välja. Muidugi oleks minu arvamusel nädalavahetusel parem kuid siin paistab olema sama efekt kui koolis - kui teha üritus tundide ajast siis on osalejaid aga kui vabal ajal siis mitte.

Kui keegi on valmis aitama siis palun vähemalt käesoleva foorumi privaatse sõnumiga ka oma kontakt (telefon, e-post) koos pärisnimega anda - muidu on raske aru saada, kellega saab arvestada.


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 23:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Keset tööpäeva Tallinnas... Ei saa nii pika aja taha kuidagi garanteerida, et vaba ja saadaval olen. parem minuga mitte arvestada hetkel.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 07:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

RIA paneb seda liiga ühte auku kokku - ainult avalik sektor. Kui seda 20.09.2014 ei korraldata, siis minu arvates pole sellel asjal pointi seda Vaba Tarkvara Päevaga siduda ja korraldada võik selle kas kuu aega hiljem või kuu varem.
Mina tahaks Vaba Tarkvara Päeva organiseerida siiski laiemale kasutajaskonnale - kuhu kutsuda hoopis ettevõtjaid ja lasta erinevatel Eesti firmadel neile tutvustada vabal tarkvaral põhinevaid lahendusi. Paljuski ettevõtted seda ka kasutavad, kuid nad isegi ei tea seda.
Endal idee sellel üritusel näidata järgnevaid asju:
* PrestShop
* OpenERP
* Zentyal
* Drupal
Lahendused, mida saavad ettevõtted oma töös reaalselt ära kasutada ja kasutusele võtta. Loomulikult sinna ka muid asju juurde lisada. Kui asjale väike reklaam külge ka panna, siis ma olen kindel, et huvilisi siiski tuleb ka nädalavahetusel.

Kuid avaliku sektoriga on tõesti nii - nende huvi see ei ole, nemad töövälisel ajal ennast välja ei aja ja tegelikult tullakse kohale ainult kohvi ja küpsiste pärast ja lisaks võimalus põhitöökohalt üks päev jälle eemal olla.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 13:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
Kes oleks valmis Estobuntu 14.04 LTS ümbrise kujundama?


Selline suund?
https://www.dropbox.com/sh/m49kgwsgyj8f96k/_keK-zGG3Q


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 14:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mahfiaz kirjutas:
zeroconf kirjutas:
Kes oleks valmis Estobuntu 14.04 LTS ümbrise kujundama?


Selline suund?
https://www.dropbox.com/sh/m49kgwsgyj8f96k/_keK-zGG3Q


Miks ka mitte! Midagi eestipärast võiks olla.

Varasem kujundus - https://www.dropbox.com/sh/zuygoztj24pxpno/-zBRSxE3pm - on ka üsna eestipärane Smile

Kuid võiks võtta ka midagi netist:
https://www.google.ee/search?q=ubuntu+14.04+disc+artwork - hetkel veel midagi ei tule kuna seda ei ole väljas aga varasemaid tuleb, eriti Google pildiotsingust. Ehk siis kui on midagi iseloomulikku uuele 14.04 LTS-ile siis neid motiive võiks ehk ka kasutada. Lisaks võiks ju Estobuntu enda motiive kasutada. Või siis teha täiesti uus variant....


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 14:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pakkusin privas välja, et võiks teha firmade toa koos otseülekandega peasaalist. Oluline oleks teada, palju neid firmasid oleks kes tuleks.
Siiski võiks ära kasutada RIA toetuse üritusele, mis on õnnestunud saada. Seetõttu ei ole väga valida kuupäeva, millal see toimub. Samas ei takista miski ka õigel kuupäeval, so 20.09.2014 üritust korraldamast oma väiksemas ringis. Ilmselt teen ka Raplas õigel päeval väiksema ürituse - kohalikku rahvast ei saa ju ka ära unustada - kõik ei saa pealinna tulla.

Pakun, et selle 1,5 tunni jooksul saaks anda kõigest nendest neljast lahendusest ülevaatliku ülevaate. Kes täpsemalt huvi tunneb, tuleb siis spotti juurde täpsemalt rääkima. Samas tehakse üritusele üle Eesti reklaami ja kohale tuleb palju rahvast - selle võimaluse võiks ära kasutada - ise ei suuda vast niipalju rahvast kohale ajada.

spott kirjutas:
RIA paneb seda liiga ühte auku kokku - ainult avalik sektor. Kui seda 20.09.2014 ei korraldata, siis minu arvates pole sellel asjal pointi seda Vaba Tarkvara Päevaga siduda ja korraldada võik selle kas kuu aega hiljem või kuu varem.
Mina tahaks Vaba Tarkvara Päeva organiseerida siiski laiemale kasutajaskonnale - kuhu kutsuda hoopis ettevõtjaid ja lasta erinevatel Eesti firmadel neile tutvustada vabal tarkvaral põhinevaid lahendusi. Paljuski ettevõtted seda ka kasutavad, kuid nad isegi ei tea seda.
Endal idee sellel üritusel näidata järgnevaid asju:
* PrestShop
* OpenERP
* Zentyal
* Drupal
Lahendused, mida saavad ettevõtted oma töös reaalselt ära kasutada ja kasutusele võtta. Loomulikult sinna ka muid asju juurde lisada. Kui asjale väike reklaam külge ka panna, siis ma olen kindel, et huvilisi siiski tuleb ka nädalavahetusel.

Kuid avaliku sektoriga on tõesti nii - nende huvi see ei ole, nemad töövälisel ajal ennast välja ei aja ja tegelikult tullakse kohale ainult kohvi ja küpsiste pärast ja lisaks võimalus põhitöökohalt üks päev jälle eemal olla.


luc
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 21.01.2014
Postitused: 1


belgium.gif
postituspostitatud: 25.02.2014, 15:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere! Panin 20.09. kirja ja kavatsen osaleda. Ei tea veel, kuidas minust oleks kõige rohkem kasu. Kas on mõtet, et ma Linost räägin?
Näiteks http://faggio.lino-framework.org

Luc


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 08.08.2014, 18:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üritus toimub reedel, 26.09.2014 kell 9-17 Rahvusraamatukogu suures ja väikeses saalis (praeguse seisuga) ja abilisi oleks vaja:
* 2 moderaatorit
* 2 raadiomikrofoniga inimest
* 2 videoülekande tegijat (arvuti+veebikaamera juurde, suur+väike saal)
* abilisi Linuxit paigaldama huviliste arvutitele (/, /home, swap eraldi)

Kes oleks valmis tegema LibreOffice-i, Thunderbirdi demo?

Info vaja kokku saada enne 15.08.2014

EDIT:
uudis - http://koolielu.ee/info/readnews/363362/koole-oodatakse-vaba-tarkvara-teabepaevale
regamine - https://www.bcs.ee/~koolitus/tarkeriik2014/vabatarkvara
FB sündmus - https://www.facebook.com/events/943651658983750/


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group