Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 16:42  postituse pealkiri:  Kuidas näha telerit võrgukaustas?  

Tõin win7 tööarvuti koju ja seal oli ilma midagi sättimata võrgukaustas näha wifiühendusega teler. Vaatasin siis naise win8 masinasse ja seal samuti TV võrgukaustas nähtaval. Kuidas Linuxis asi nii sättida, et teler võrgukausta ilmuks? Ubuntus Rygel käib ja ma saan telekast arvuti jagatud kaustadele ligi. Sama lugu openSUSE ja elementaryga, kui XBMC käima tõmmata. Mida veel teha, Sambas midagi sättida vms?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 18:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma väga ei eksi, siis oleks märksõnaks DLNA.
Kuidas seda nüüd teleka/linuxi koosluse puhul rakendada seda ma ei oska ütelda.
Mul endal sellist smart tv asjandust pole (veel)

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 18:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See mida Sina mõtled on vast DLNA. Seal pole samba protokolliga miskit pistmist. Lihtsalt vaja DLNA serveri programmi. Ja siis TV saab näidata suvalises kokkuleppelises kaustas asuvaid meediafaile.

Gentu all kasutan selleks Minidlna nimelist asja. hammustab enamuse formaate läbi.

_________________
Image

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 18:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Shadow kirjutas:
See mida Sina mõtled on vast DLNA. Seal pole samba protokolliga miskit pistmist. Lihtsalt vaja DLNA serveri programmi. Ja siis TV saab näidata suvalises kokkuleppelises kaustas asuvaid meediafaile.

Gentu all kasutan selleks Minidlna nimelist asja. hammustab enamuse formaate läbi.


Mul toimivad nii Rygel kui ka XBMC DLNA serveri programmidena, aga ma ei saa aru kuidas teleka näitamine võrgukaustas windowsis vaikimisi toimib, aga Linuxis mitte.
Minidlnad ma kunagi proovisin, aga ma ei saand (või ei osand) seda käima panna. Eks ma proovin uuesti

Sain minidlna käima, nüüd näitab telekas mulle arvutit topelt, rygeli kaustu ja minidlna kaustu, aga võrgukaustas pole telekat ikka näha. Minidlna käivitub terminalis, aga kuidas teda seadistada
Leidsin, aga suht ebamugav teda terminalis seadistada, rygel on ses mõttes parem
https://wiki.archlinux.org/index.php/MiniDLNA#Configuration

Ja veel - avastasin, et minidlna kannab nüüd nime ReadyMedia, millest on uuem versioon kui Ubuntu pakutavast minidlna-st
http://sourceforge.net/projects/minidlna/
ja, et sellel on nüüd ka webinterface.
http://sourceforge.net/projects/minidlna-web/
Ju proovib järgi, ehk on mugavam seadistada


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 20:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul tekib pigem küsimus, et mis sa selle Windowsi võrgukaustas oleva telekaga siis ka pihta saad hakata? Rolling Eyes Et mis funktsionaalsusest sa linuxi all puudust tunned? Tahad seda ainult võrgukaustas näha?

_________________
Image Image Image

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 21:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Mul tekib pigem küsimus, et mis sa selle Windowsi võrgukaustas oleva telekaga siis ka pihta saad hakata? Rolling Eyes Et mis funktsionaalsusest sa linuxi all puudust tunned? Tahad seda ainult võrgukaustas näha?

Lihtsalt uudishimust, huvist lahendamatuna näivate ülesannete vastu ja lollist saarlase jonnist. Et miks windows näitab, aga Linux mitte. Ja siis mõtlen, et kui võrgukaustas mingit seadet näidatakse siis peab ju mingi võimalus olema sealt edasi minna. XBMC näiteks näeb telekas mõnigaid faile, et kas neid võiks ka arvutis failimanageris näha jnejne. Ega te pea vastama kui ma rumalaid või tulutuina näivaid küsimusi esitan, otsin ja uurin edasi Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2014, 22:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
sander85 kirjutas:
Mul tekib pigem küsimus, et mis sa selle Windowsi võrgukaustas oleva telekaga siis ka pihta saad hakata? Rolling Eyes Et mis funktsionaalsusest sa linuxi all puudust tunned? Tahad seda ainult võrgukaustas näha?

Lihtsalt uudishimust, huvist lahendamatuna näivate ülesannete vastu ja lollist saarlase jonnist. Et miks windows näitab, aga Linux mitte. Ja siis mõtlen, et kui võrgukaustas mingit seadet näidatakse siis peab ju mingi võimalus olema sealt edasi minna. XBMC näiteks näeb telekas mõnigaid faile, et kas neid võiks ka arvutis failimanageris näha jnejne. Ega te pea vastama kui ma rumalaid või tulutuina näivaid küsimusi esitan, otsin ja uurin edasi Smile

No aga mida Windows seal teleka kausta siis näeb? Samu faile, mida XBMC? Sel juhul on sul vaja lihtsalt DLNA klienti ka oma masinasse ja ma ei ole kindel, et DLNA serverite sisu lihtsalt lambist võrgukataloogidena kuvatakse.

_________________
Image Image Image

obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2014, 11:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windowsi masinad näevad/näitavad teleka kausta, sest alates Win7-st on meediaserver/klient teenus sisse ehitatud ning vaikimisi see käivitatakse ilma kasutajalt luba küsimata.Kui windowsis ühendud nö uude võrku, siis saad panna "linnukesi", et millist meediat võrku jagatakse.Linuxis on sul vaja installida ja käivitada mõni uPnP/DLNA klient, et näha jagatud meediat.Maha suudavad seda kliendina mängida näiteks XBMC, VLC(alates ver 2.0), Totem, Rhythmbox.Kui võrgus oleva DLNA serveri sisu võrgukataloogina näha soovid, siis võiks proovida eezUPnP nimelist tarkvara.

_________________
IT teenused

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2014, 11:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Recently VLC Version 2.0 was released. This Release features a fully functional UPNP / DLNA Player that works without bugs. I'm using it on Ubuntu and Archlinux and it works just fine with my minidlna player.

To use VLC start the Playlist (View -> Playlist; Ctrl + L) and then select Local Network -> Universal Plug 'n' Play. However, be advised that VLCs implementation first downloads all the library information before you can select anything. Depending on the size of the library that actually might take several minutes and longer.

http://askubuntu.com/questions/88754/upnp-dlna-client-player-recommendations

_________________
Hyva päiva!

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2014, 13:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra kirjutas:
Windowsi masinad näevad/näitavad teleka kausta, sest alates Win7-st on meediaserver/klient teenus sisse ehitatud ning vaikimisi see käivitatakse ilma kasutajalt luba küsimata.Kui windowsis ühendud nö uude võrku, siis saad panna "linnukesi", et millist meediat võrku jagatakse.Linuxis on sul vaja installida ja käivitada mõni uPnP/DLNA klient, et näha jagatud meediat.Maha suudavad seda kliendina mängida näiteks XBMC, VLC(alates ver 2.0), Totem, Rhythmbox.Kui võrgus oleva DLNA serveri sisu võrgukataloogina näha soovid, siis võiks proovida eezUPnP nimelist tarkvara.


Kaar3l kirjutas:
Tsitaat:
Recently VLC Version 2.0 was released. This Release features a fully functional UPNP / DLNA Player that works without bugs. I'm using it on Ubuntu and Archlinux and it works just fine with my minidlna player.

To use VLC start the Playlist (View -> Playlist; Ctrl + L) and then select Local Network -> Universal Plug 'n' Play. However, be advised that VLCs implementation first downloads all the library information before you can select anything. Depending on the size of the library that actually might take several minutes and longer.

http://askubuntu.com/questions/88754/upnp-dlna-client-player-recommendations


Tänan põhjalike selgituste ja viidete eest. VLC sain koos rygeliga toimima, nüüd katsetan veel eezUPnP ära.
Valmis Smile
eezUPnP on tõesti hea, palju mugavam käsitleda kui XBMC.

Vara röömustasin, kaks korda olen üritanud telekast sat tv kanalite nimekirja laadida, aga mõlemal korral jookseb eezUPnP enne lõppu kokku. XBMC saab selle ülesandega hakkama


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle meenus kuidas näidata telekat linuxis võrgukaustana. Selleks tuleb telekas ruutida ja sinna samba tööle panna. Ja saadki copy ja pastega tõsta filme telekasse. Vajalik oli vaid telekale kõlge ühendada väline kõvaketas/usb pulk. Mis toimib andmeruumina ( samba serveri ruumina ). Kui oma teleka selles protsessis ( ruutides ) maha tapad - ära süüdista mind.

Aga miks linuxis ei näita telekat by default. Aga sama asja pärast miks on viirute tööle panemisega linuxis igavene jama. Nad on erinevad Smile Windows ja Linux.

_________________
Image

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 15:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Shadow kirjutas:
Mulle meenus kuidas näidata telekat linuxis võrgukaustana. Selleks tuleb telekas ruutida ja sinna samba tööle panna. Ja saadki copy ja pastega tõsta filme telekasse. Vajalik oli vaid telekale kõlge ühendada väline kõvaketas/usb pulk. Mis toimib andmeruumina ( samba serveri ruumina ). Kui oma teleka selles protsessis ( ruutides ) maha tapad - ära süüdista mind.

Aga miks linuxis ei näita telekat by default. Aga sama asja pärast miks on viirute tööle panemisega linuxis igavene jama. Nad on erinevad Smile Windows ja Linux.

Igasugu salanippide kohta olen juba abimaterjale hankinud, aga enne garantiiaja lõppu sorkima ei hakka kuigi ahvatlus on suur. Püüaks seni sellistega hakkama saada, mis ei nõua sercvise menüüsse sisenemist. Aga küllap see hullus mul üle läheb, kui saan ühe teise arvuti meediaserveri tööle, teleka ja arvuti kooslus ei ole hea kui peab seda arvutit ka muudeks asjadeks kasutama


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 15:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas service menüüs kolamine on siis garantiid katkestav tegevus?
Minu samsa telekas kaotas musta värvi ära HDMI/VGA ühenduse korral.
Ainult service menüü aitas korda saada.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 15:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
Kas service menüüs kolamine on siis garantiid katkestav tegevus?
Minu samsa telekas kaotas musta värvi ära HDMI/VGA ühenduse korral.
Ainult service menüü aitas korda saada.

Kui service menüüs tagauksi avada, siis ilmselt on Razz Mina oma samsa telekal keerasin sisse salvestamise võimaluse välisele kettale. Aga selleks tuli natuke rohkem teha kui lihtsalt service menüüsse minna. Samas oli lahendus ise täiesti tõlgitud jne, lihtsalt sisse/välja lülitamise küsimus.

_________________
Image Image Image

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 16:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu omal nö tagauksi ei ole - pole võrguvõimelinegi.
Lihtsalt tahtsin pildi korda saada Smile
Aga kes teab - kui garantii on lõpuks läbi, siis miks mitte eth/wifi moodul külge aretada. Küllap on netis ka õpetusi selleks Smile
Eks kesta sees on piisavalt ruumi selleks.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 17:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
Kas service menüüs kolamine on siis garantiid katkestav tegevus?
Minu samsa telekas kaotas musta värvi ära HDMI/VGA ühenduse korral.
Ainult service menüü aitas korda saada.

No ma ükskord valisin puldiga selle koodi ja kuri kiri tuli ette. Ütles, et kui ma jätkan siis garantii on läbi, käskis kohe teleka vooluvõrgust lahti ühendada ja siis uuesti käima panna.
Teleka taga on ka üks luuk, mille kaudu saab ligi pesadele, kuhu vastava kaabli olemasolul saab arvuti külge ühendada, laadisin alla service manuaali, seal on kirjeldatud kuidas seda teha, aga ma ei saand aru, kas selleks peab mingi Philipsi oma service programm olema.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group