Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 18:59  postituse pealkiri:  Uued tuuled pingviini portaalis  

Nagu on saabumas uus aasta, nii on saabumas ka natuke uusi tuuli pingviini portaali elukorraldusse. Pikalt on juureldud, et kuidas ja millisel platvormil edasi minna - ses osas võivad praeguse foorumi kummardajad (mina nende hulgas) esialgu rahus hingata. Foorum ei kao kuhugi. Aga lisandub uus keskkond, kus loodetavasti lihtsam leida vastuseid oma küsimustele.

Üks osa ideest oleks siis natuke nö parandada tuge linuxile ja vabale tarkvarale. Aga see nõuab ka mõistvat suhtumist senistelt ja tulevastelt kasutajatelt. Ei maksa tühja lahmima hakata.

Aga asja juurde siis. Keskkond ise asub siin: https://pingviin.org/kv - logimine on single sign-on põhimõttel pingviini kasutajatunnustega.

Tõlge (https://github.com/sander85/Q2A-et) on veel poolik ja ilmselt saab ka kujundus peale tõlke valmimist teatava lihvi ning ühtlustamise praeguse pingviini väljanägemisega.

Üldine idee oleks siis see, et konkreetsed mured ja küsimused saavad küsimuste-vastuste keskkonda ning üldisemad uudised ja muu mula ning teemaarendused jäävad foorumisse nagu seni. See aitab murega hädas olevatel kasutajatel oma probleemile kiiremini vastus leida ja samas saab muu keskustelu rahulikult edasi toimuda.

Tagasiside ja ettepanekud on oodatud!

Head vana aasta lõppu!

_________________
Image Image Image

arti
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 28
Liitunud: 17.10.2011
Postitused: 114
Asukoht: Väike-Maarja
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 19:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tundub lahe

_________________
arti@Google+ | arti@GitHub

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 20:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

minul tekib esmapilgul küsimus, et mis ma nüüd selle uue keskkonnaga peale pean hakkama?

_________________
https://www.inlink.ee

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 20:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks igaühel ole oma arvamus;
Mulle endale meeldivad veebilehed, kus "Portaal" on avalehena korrektne lahend (igati lihtne ja bling-bling asi), mis sisaldab infot stiilis,.. nagu loeks uudiste ajakirja. Ja peale sisselogimist on asi töine (nagu näiteks: Mitsufoorum )
Ja teemasi sirvides, võiks kindlasti osalus olema paremini märgitud (nagu näiteks: Elfafoorum ).

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 20:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mhh ...praegu on hea.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 20:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
minul tekib esmapilgul küsimus, et mis ma nüüd selle uue keskkonnaga peale pean hakkama?


Kui sul küsimusi pole, siis pole sul hetkel sellega midagi vaja peale hakata. Kui sinna teiste poolt küsimusi tekib, siis oled oodatud neile vastama.

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 21:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma pigem eelistaks ühte suurt foorumit, kus kõik saaks vastused ja kõik küsimused saaksid küsitud.
pigem ma soovitaks midagi sellist, kus sa saad foorumi postituse knowledge base lisada....
Aga nagu ma maininud olen, see on ainult minu arvamus ja te ei pea midagi põhjapanevat sellega pihta hakkama...

_________________
https://www.inlink.ee

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 21:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See knowledge base võiks sama hästi viki olla, samas on näha, et kellelgi pole sellega aega tegeleda ja leida probleemile vastus alamteema 4. lehelt kui lehti on nt 7.. See on pehmelt öeldes tülikas ja paljud annavad alla, enne luuakse uus teema. Teiseks ei märgita enamasti ka ära, kas vastus üldse leidus küsimusele.
Idee taolise keskkonna kohta tekkis tegelikult just seetõttu, et ise olen viimasel ajal väga palju vastuseid saanud Stack Overflow kaudu, kus pädev vastus on kasutajate poolt iseenesest üles kergitatud. Sama ka tihedamini küsitud küsimuste kohta, need kerkivad ise üles ja seega on süsteem isereguleeruv.

Foorumis on vajaliku info vahel nii palju muud müra, et mõistliku ajaga lahenduse leidmine kipub olema ebapraktiline. Vähemalt foorumi oma otsinguga..

_________________
Image Image Image

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 23.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 22:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Idee on vahva. Kui suudaks ühendada veel lõpuks ikka linux.ee portaali kaa ning haarata kinni arvutitarga ideest, siis oleks päris edumeelne Smile


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 30.12.2013, 22:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
See knowledge base võiks sama hästi viki olla, samas on näha, et kellelgi pole sellega aega tegeleda ja leida probleemile vastus alamteema 4. lehelt kui lehti on nt 7.. See on pehmelt öeldes tülikas ja paljud annavad alla, enne luuakse uus teema. Teiseks ei märgita enamasti ka ära, kas vastus üldse leidus küsimusele.
Idee taolise keskkonna kohta tekkis tegelikult just seetõttu, et ise olen viimasel ajal väga palju vastuseid saanud Stack Overflow kaudu, kus pädev vastus on kasutajate poolt iseenesest üles kergitatud. Sama ka tihedamini küsitud küsimuste kohta, need kerkivad ise üles ja seega on süsteem isereguleeruv.

Foorumis on vajaliku info vahel nii palju muud müra, et mõistliku ajaga lahenduse leidmine kipub olema ebapraktiline. Vähemalt foorumi oma otsinguga..


Ma ei tea kas see miskit muudab aga ma panen uuele süsteemile 10+ Very Happy

Igaljuhul on seelline süsteemi tõesti parem mis filtreerib välja muu mula ning vajalik info on kiiresti leitav.
Tõesti see muu mul vahel ajab ikka tõsiselt kopsu üle maksa ja tahaks kohe pasuna sõita kellegile....teinekord on nii, et oled pikka aega midagi keppinud ja siis tullakse veel vahele tühja tähja targutama....siiis on küll jah selline tunne raisk sõidaks nahad koomale RazzRazz ...aga noh mis ma ise targem olen, ja eks see meie iseäraliku rahva omadus selline...


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2013, 17:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, StackOverflow ja AskUbuntu näitel on selline keskkond läbiproovitud ning ennast tõestanud. Kas kv portaaliga ka integreeritakse kuidagi, nt näitab uusimaid küsimusi vms?

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2013, 18:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kyng kirjutas:
Jah, StackOverflow ja AskUbuntu näitel on selline keskkond läbiproovitud ning ennast tõestanud. Kas kv portaaliga ka integreeritakse kuidagi, nt näitab uusimaid küsimusi vms?


Jah, plaanis oleks need avalehele upitada küll, aga võtab natuke aega.

_________________
Image Image Image

gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 31.12.2013, 18:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas IRC'i ka keegi kasutab?

Ise prooviks OTR pluginat, kuid kellelgi ei ole siin. Võiks IRCi kasutada jutupuhmiseks ja foorumit ainult väga vajalikuks teemadeks.
Päris palju foorumi tekstist on metsa läinud - suunake rohkem inimesi IRC'i!!

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 06:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kesse tänapäeval enam vitsib IRC-s istuda ja passida sealset juttu Very Happy mugavam ju postitada siis jälle teisekohta kiirelt postitama ja hiljem tagasi tulles on näha mis vahepeal toimunud....ehk postitused ju säilivad ning neist palju mugavam ülevaade kui...

IRC ühendus katkeb või mida iganes juhtub on ajalugu läinud ja kesse logisid ikka viitsib enam uurida, kui on ültse kõik logitud... Very Happy seda kasutavad vast veel mingid vanad gurud või siis kes avastasid just endajaoks IRC Wink

ehk siis, et foorum hoida asjalikeks postideks/jutuks ja suunata niisama möla IRC-sse...see on sama hea kui me kõik lendame ühise bussiga homme kosmosesse Razz


gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 10:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Kesse tänapäeval enam vitsib IRC-s istuda ja passida sealset juttu Very Happy mugavam ju postitada siis jälle teisekohta kiirelt postitama ja hiljem tagasi tulles on näha mis vahepeal toimunud....ehk postitused ju säilivad ning neist palju mugavam ülevaade kui...

IRC ühendus katkeb või mida iganes juhtub on ajalugu läinud ja kesse logisid ikka viitsib enam uurida, kui on ültse kõik logitud... Very Happy seda kasutavad vast veel mingid vanad gurud või siis kes avastasid just endajaoks IRC Wink

ehk siis, et foorum hoida asjalikeks postideks/jutuks ja suunata niisama möla IRC-sse...see on sama hea kui me kõik lendame ühise bussiga homme kosmosesse Razz


IRC on tunduvalt mõnusam koht lobisemiseks ja tänu sellele, et on ka lisaplugin OTR.
IRC on nagu vinüülplaadimängija, mis ei kao kunagi.

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 12:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gnu kirjutas:
-IFFI- kirjutas:
Kesse tänapäeval enam vitsib IRC-s istuda ja passida sealset juttu Very Happy mugavam ju postitada siis jälle teisekohta kiirelt postitama ja hiljem tagasi tulles on näha mis vahepeal toimunud....ehk postitused ju säilivad ning neist palju mugavam ülevaade kui...

IRC ühendus katkeb või mida iganes juhtub on ajalugu läinud ja kesse logisid ikka viitsib enam uurida, kui on ültse kõik logitud... Very Happy seda kasutavad vast veel mingid vanad gurud või siis kes avastasid just endajaoks IRC Wink

ehk siis, et foorum hoida asjalikeks postideks/jutuks ja suunata niisama möla IRC-sse...see on sama hea kui me kõik lendame ühise bussiga homme kosmosesse Razz


IRC on tunduvalt mõnusam koht lobisemiseks ja tänu sellele, et on ka lisaplugin OTR.
IRC on nagu vinüülplaadimängija, mis ei kao kunagi.

Lõpetasin selle kasutamise umbes samal ajal kui mu vana vinüülimängija uue aastatuhande algul maha suri, ses suhtes on võrdlus hea, aga tagasi ma IRC-d ei igatse ja üheski foorumis kus selline võimalus on kasutanud pole. Kui leidub mingi seltskond, kes tahab omavahel, teistest kasutajatest eraldi lobiseda, siis nemad ju võiks oma erajuttude jaoks muid foorumiväliseid vahendeid kasutada.


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 23.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 13:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gnu antudhetkel ajasid sina ju vastava teema teksti metsa, kui midagi teemakohast või sellega seonduvat öelda pole, siis pole vaja sõna võtta.


Tegelikult on need küsimuste-vastuste portaalid mõnusad, ma olen isegi sealt abi saanud. Foorumil on jällegi see hea omadus, et teemat on võimalik detailsemalt lahata, see siis neile, kellel asjavastu huvi või vajadust. Algajatele on aga küsimuste vastuste portaal ideaalne. Algajatele võiks sellele viitav link lausa üleval olla Smile Igasugused modereeritud juhendid ja vastuseid ning näpunäiteid küsimuste-vastuste portaalist võiks jõuda näiteks pingviini vikisse.

teemaväline:

vist sai küsitud, aga küsin uuesti, mis staatuses on linux.ee? Kas kahte samalaadset uudisteportaali on mõtet üleval pidada, siin ju meil uudisteosa esilehel olemas.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 16:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahtlustan ja olen millegipärast ka üsna kindel, et gnu kasutaja taga peitub kasutaja ops kes on tuntud suvaliste postitustega suvalisse teemadesse postitaja ja miski oma jura promoja, antud postis taas miski OTR. ops promos oma lubuntud kus vähegi andis...mingi enda kokkujahvatatud mis minu toshibal teps mitte ei töödanud kuid samas teised distrod toimisid perfectselt
Vastus sulle gnu, ma pole sõnagi väitnud et IRC kuhugi kaob (kasutan isegi seda) ma lihtsalt tahtsin selgitada, et sinna on väga-väga-väga raske saada inimesi. OK võimalik, et kunagised vanda IRC hundid saab veel sodiks räägitud aga proovi sa sinna saada nooremat rahvast.....
...ja nagu ma väitsin siis sealt kaob info tont teab mis põhjusel ühendus peaks katkema ja logisi EI VIITSI küll keegi uurida, usu mind. See et sina seal istud ommukust õhtuni ja kummarda IRC-d see ei tähenda, et see ongi nuid kõigile parim lahendus ja hakake kasutama koos oma kuramuse OTR pluginaga mudu on elu mõtetu Very Happy

...aga teemast nii palju, et hetkel ma ei suuda ülesse leida seda stackoverflow analoogi mis oli ka täiesti hea lahendus. Selge ülevaade asjalikest teemadest ja vastustes oli sealgi.
Sait oli mingi valge ja sinistes toonides ja küsimus kui selline oli siis nagu üleval ja allpool oli siis antud küsimusele erinevates varjantides vastuse võimalusi . Sellised kollased palgid mis näitasid kui palju vastuseid on teatud teemas. Neid kollaseid palke oli mitmeid kuna antud probleemi oli lahatud mitmest erinevast vaatenurgast ja siis nende kollaste palkide näol oligi välja toodud erinevad ligilähedased lahendust pakkuvad vastused teemadest

Vähemasti miski selline sait on, aeg-ajalt ikka sattun muugel-kuugeldades sinna aga kunagi ei ole pööranud tähelepanu saidi nimele.
Ehk meenub kellegile miskit analoogset või siis see täpne sait ja pillaks lingikest Very Happy


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 16:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Kahtlustan ja olen millegipärast ka üsna kindel, et gnu kasutaja taga peitub kasutaja ops kes on tuntud suvaliste postitustega suvalisse teemadesse postitaja ja miski oma jura promoja, antud postis taas miski OTR.

Kahtlustad ja endiselt toidad seda trolli Smile

-IFFI- kirjutas:
...ja nagu ma väitsin siis sealt kaob info tont teab mis põhjusel ühendus peaks katkema ja logisi EI VIITSI küll keegi uurida, usu mind.

Mingi aeg oli mul oma treitud logimootor pingviini IRCu jaoks. Aga see jäi natuke soiku ja ei saanud ka kõige paremini kodeeringutega hakkama. Ideeliselt võiks uurida, kas leidub mingit mõistlikku boti + indekseeritavat logitalletajat, siis oleks asjal teatav jume olemas, sest on ette tulnud kordi, kus ikka kasutajad saavad muu loba vahele ka IRCu kaudu kiire vastuse. Kuna ise kasutan IRCu peamiselt Mageia ja tööalaste asjade jaoks (EI, IRC kindlasti pole surnud!), siis tiksun ka pingviini kanalil, aga ega seal just suurt rahva läbivoolavust pole enam tõesti Smile

_________________
Image Image Image

laurik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 20.12.2008
Postitused: 68
Asukoht: Pärnumaa
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2014, 16:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

www.pinu.ee ?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group