Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2013, 04:33  postituse pealkiri:  Programmeerimine - e-õpe, kirjandus, java ja python jt?  

Järgnev küsimus on suunatud java programmeerijatele või entusiastidele kes iseseisvalt õpivad java programmeerimist.

Kas keegi teist on läbinud e-õppe IT Koolitus'e "Programmeerimine Java keelega" (viope)?

Koolitus ise kestab 5-nädalat ja maksab 99€. Ma saan aru nii et ülalmainitud Java koolitus ei ole algajatele vaid on juba edasijõudnutele. Parandage selles mind kui ma eksin.

Soovitage palun häid java õppematerjale algajatele nii elektrooniliselt kui paberkandjal?
Näiteks soovitatakse Top 5 Java Programming Books.

Internet on pilgeni täis java alast kirjandust ja java algajal on orienteeruda selles suht keeruline. Vahest on keegi pingviin.org portaalis asjaga kursis või tegeleb java programmeerimisega. Smile
Viimati muutis ertserts 25.02.2015, 19:35; muudetud 1 kord
kdrk1
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 32
Liitunud: 11.03.2009
Postitused: 37

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2013, 09:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.newthinktank.com/videos/java-video-tutorial/
http://thenewboston.org/tutorials.php

http://www.tutorialspoint.com/java/index.htm


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2013, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tasu mööda vaadata ka Oracle enda õppevahenditest: Java Tutorials Learning Paths

Need õppevahendid muidugi nõuavad iseseisvat tööd ja pusimist, ei ole õpetajat, kelle käest probleemi korral küsida.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2013, 12:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Näiteks David Eck'i Introduction to Programming Using Java
Ja kindlasti ka Bruce Eckel'i Thinking in Java (Thinking in C++ on samalt autorilt).


veske
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 25.02.2015
Postitused: 8


blank.gif
postituspostitatud: 25.02.2015, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib olla ka istub õppimine läbi proovimise. Sellisel juhul soovitaks võtta ette mingi lihtsa mängu idee. Näiteks mäng kus kukub õunu alla ja sa pead korjama neid kinni mingi ämbriga.

Mängude koodimine on väga hea võimalus kiiresti erinevate Java osadega tutvumiseks. Hakkad asjaga pihta ja kui probleem tekib, otsid stackoverflowst vastust sellele.

See muidugi eeldab, et omad põhi teadmisi koodi kirjutamisest juba varasemalt mõnest teisest keelest.


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.02.2015, 19:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, nii see ongi, motivatsiooni, tahtejõu ja kättevõtmise asi.

Kui ma 2013 aastal selle postituse tegin siis ma otsisin "halli igapäevase it-töö" kõrvalt enesearenduslikku võimalust. Oli lihtsalt tugev seesmine soov proovida mingilgi määral süstematiseeritult ja struktureeritult ükskõik millist programmeerimiskeelt. Stiilis proovime ja teeme ära!

Mina pole oma it-töös ei it-arendaja ega programmeerija (töölõigus pisku skriptide muutmine või tegemine ei lähe siin üldse arvesse). Vaatasin kõikjal netis avarama pilguga ringi. Lugesin programmeerimise trendidest ja tööturu vajadustest, külastasin selle alaseid portaale kus anti nõu, soovitusi ning avaldati arvamusi.

Valisin esmaselt välja keeltena Java (Android peale ka mõtlesin), C, Python ja PHP jt. Hakkasin otsima võimalusi e-õppeks. Just e-õppeks kus ma oleksin ise oma aja peremees ja ei sõltuks mingitest päevastest koolitusfirmade ja ülikoolide 09:00-17:00 kohapeal istumiste koolitustest (pealegi on need koolitused enam jaolt vägagi kallid). Võite juba ette arvata, et Eestist "it-tiigrihüppe riigist" ei leidnud ma pea et mitte ühtegi selle alast e-õpet. Selliseid asju pole siin lihtsalt olemas! Oli ainult IT-Koolituse (koolitus.ee) e-õpe mis vahendas väljamaalt imporditud programmeerimiste koolitusi. Asja tuum oli aga selles, et see ainumas Eestis olev it-koolituse e-õppe koolitus oli kallim (99€) ja väiksema ajamahuga (2-kuud) kui samane väljamaa oma originaalis (Viope)!?

Nii ma kaarega jõudsingi 2014 soomlaste programmeerimise alase e-õppe veebikeskkonna Viope juurde. Võtsin nendega e-kirja teel ühendust ja maksin ära nõutava e-õppe summa 79€. Minu e-õppe valik langes Python 3 peale mille kestvus oli 3-kuud.

Python 3 e-õppe struktuur (valisin inglise keelse õppe, võimalik oli valida ka soome keelne):
1. 3-kuu jooksul tuli veebikeskkonnas (spets keskkond, vahet pole millist OS-i arvutis kasutad) otsast lõpuni läbida 10 õppemoodulit. Kui e-õppe moodulitega (nt. ülesanded) hätta jääd siis võid e-õppe keskkonnas pöörduda oma tutori poole, kes vajadusel aitab sind edasi. NB! Tutor ei anna tavaliselt sulle kätte ül. lõpplahendit. Ta annab sulle suuna, tee, jämeda otsa mida mööda edasi minna.
2. Iga eraldi õppemoodul koosnes: teooriast, vastustevalikutega testist ja konkreetsetest ülesannetest.
3. Teooria peatükke oli kokku 10, vastustevalikutega teste kokku 50 ja ülesandeid kokku 42. NB! Ülesanded tuli kõik läbida õigete vastustega kuigi lähenemiste ja lahendite kood võis tehtud skriptides olla täiesti erinev. Õpikeskkonnas kontrolliti automaatselt tehtud ja käivitatud python skripti. Kontrolliti python koodi (viidati koodis olevatele vigadele). Skript pidi alati väljastama ül. nõutava õige vastuse.
4. Kui üks moodul oli täiesti läbitud siis muutus see roheliseks (tehtud!). Mooduleid võis teha ka täiesti segamini, vastavalt soovile, mina tegin 1-10.
5. Ainult sina ise e-õppijana said teada oma õppeedukuse paiknevuse hinnanguskaalal 0-100%. Samas nägid sa anonüümselt teiste õppurite 1-10 moodulite läbimiste trende ja edukust. Alustajaid oli veebiõppes rohkem kui selle lõpetajaid. Näiteks moodulites 1-5 oli rohkem õppuritest läbijaid kui moodulites 6-10.
6. Kui nõutava 3-kuu jooksul oli sul kõik 10 moodulit ilusasti läbitud (rohelised!), siis said pdf vormingus nimelise Viope e-õppe tunnistuse.

Kuidas mul siis läks see Python 3 e-õpe?

Alguses oma Viope e-õppe kontosse sisse logides olin pealehakkamist ja härga täis. Tegin suht kiiresti ära 1-2 õppemooduli. Mõtlesin siis et milleks mulle need haledad 3-kuud, ma teen lõdvalt selle asja ära vähem kui 1-kuuga. Oi oi oi kuidas ma ülehindasin ennast ja oma võimeid! Mida moodul edasi seda raskemaks läbimine minu jaoks läks. Teooria on ju loetav, kuid testide ja sealse loogikaga võid sa täiega alt minna. Valesti läbitud (vastatud) testid mõjutasid 100% skaalal sinu õppeedukust (edukuse % vähenes). Viimane aga tõmbas alla sinu enesekindluse, õpihimu ja rahulolu. Aga ülesannete tegemine oli omakorda uus ja kõrgem tasand. Oli lihtsamaid ja samas minu jaoks väga raskeid ülesandeid. Ma olin e-õppes suht kangekaelne ja ei kasutanud eriti tutorit. Tänu sellele oli mul hetki kus ma võisin lahendada vahelduva eduga ühte ülesannet pool- või isegi terve nädal. Õppida tuli igapäevaselt nii mõnegi tunni. Õppisin ka ööseti, pereinimesel on siis õpinguks rahulikum aeg. Mõned õpipäevad jäid olude sunnil ka vahele. Tagantjärele mõtlen et see tutorite vähene kasutamine (kasutasin 3x) polnud vast ajaskaalal kõige edukam e-õppe strateegia. Kuid sellised me kord juba oleme. Kangekaelsed jurakad!

Mul oli selle 3-kuise e-õppe jooksul oma 2-3 päris tugevat "surnud punkti" kus ma pidin enesele tunnistama, et ehk ma ei suuda ega jõuagi edukalt neid python 3 õppemooduleid läbida. Hiilisid ligi tundmused justkui mingis pikamaajooksus kus tajud kogu keha ja vaimuga et võib juhtuda et finišisse ei jõuagi. Väga nigel enesetunne!

2014 suve alguseks olid mul ilusti kõik 10-õppemoodulit läbitud ja tunnistus saadud. Õppeedukuse skaala oli mul 70% sajast. Aega läks mul selleks täpselt 3-kuud. Lõpetasin väga napi ajaskaalaga, 1-päev varem. Vahepeal palusin igaks juhuks Viope'lt 2-3 päeva armuaega (nad olid nõus mulle vastu tulema) kuid õnneks jõudsin õigeaegselt kõik tehtud.

Kas ma siis nüüd oskan programmeerida Python 3?

Oi kus sa siis nüüd sellega! Ma lihtsalt tegelesin python 3 intensiivselt 3-kuud. Õppisin tundma python koodi, -klasse ja -mooduleid jms. Pärast e-õppe lõpetamist oli mul tunne et ma ei oska python 3 mitte kui midagi. Mitu kuud hiljem hakkasin aga märkama imelikku asja, nimelt seda et kui satun netis python koodile siis justkui saan sellest aru, oskan seda koodi enda jaoks lahti lugeda. Oma eelnevas it-elus ma seda suurt ei mõistnud ega osanud. Polnud vajadust ega soovi.

Nii et julgustan kõiki kes tahavad midagi uut programmeerimise või it-alal ette võtta või ära teha. Lihtsalt tegutsege selles suunas. Ja kui kõige kiuste sinu ettevõtmine ei õnnestu ju siis polnud see sinu jaoks see õige asi. Kui aga õnnestub siis on valik olnud sobiv ja jõukohane. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

tpetmanson
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 25.01.2015
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 28.02.2015, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle tundub, et programmeerimiskeeltega on mingis mõttes sama olukord mis päris keeltega -- võid keelt õppida, aga omandad selle alles praktika käigus. Ükskõik mis uue keele õppimisega tuleks ette võtta kindlasti mingi projekt, mis valmis teha.

Ise olen viimased paar aastat peamiselt teinud Pythonit ja preaguseks tunnen selles ennast väga kodus. Muidugi see on ka lihtne keel, aga kõikvõimalike teekide kasutamine või C extensionite tegemise õppimine on siiski samm edasi kas või baasalgoritmide kirjutamisest.

Mingi hetk tundsin ennast üpris kindlalt ka C++ ja Javas aga jällegi sama nagu päris keeltega -- kui tükk aega neid ei kasuta, siis vaikselt hakkab ununema. Loomulikult ka tehnoloogia ise uueneb paari aastaste tsüklite järel. Vahepeal õppisin natukene ka Scalat -- kihvt keel, aga kuna töö/kooliülesannete juures seda pole õnnestunud kasutada, siis de facto ka ei oska. Sarnaselt on läinud mul näiteks Haskelli, C# ja veel paari keelega.

Kuid jah, enda poolt soovitaksin kindlasti mingi (lihtne) huvitav projekt või mäng ette võtta ning sellega tegeleda. Ei maksa lasta ennast heidutada kui progeda veel väga hästi ei oska, sest näiteks stackoverflow-st saab alati vastuse ning mingi konkreetse ülesande lahendamine õpetab kõige rohkem.

_________________
http://slashthedot.com/ -- tegin kui oli igav (arvuti poolt genereeritud artiklid)

oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 31
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2015, 09:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olen sattunud selliste õppekeskondade peale.

http://www.learnpython.org/ - ülevalt menüürinalt saab valida ka teisi keeli.
http://www.codecademy.com/ - kui süvitsi seal minnakse ei tea
http://www.w3schools.com/default.asp - see küll ainult veebi disainile orjenteeritud, kuid päris huvitav, lisaks pakuvad nad võimalust ka pärast tutoriali läbimist endale sertifikaat teha.

Ise olen mõelnud, et võiks endale alustuseks w3schools keskonnas basic html sertifikaadi täitsa teha.


humunuk
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 26.02.2015
Postitused: 1


estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2015, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alustasin hiljuti php õppimisega ühe projekti raames (väike projekt) ning võtsin trialiks:
http://teamtreehouse.com, praeguseks on küll trial läbi, aga millegi pärast nad mind välja visanud ei ole (kuigi minu krediit kaardi andmeid neil ei ole). Väga mõnusad videod ja õpetamine, nagu kooli pingis oleks, ainult selle vahega et ise valid kuna kuulad, kuna õpid.

Aga suur osa õppimisest toimub ka google kaudu "how to do this ...", "what is ...", "how to use ..." ja nii edasi.

http://www.w3schools.com/default.asp on alati hea koht kust saab lühikirjeldusi ja näiteid otsida.

Suutsin isegi VPSi, (Millel peale distro muud peal ei olnud) õpetuste ja google abil ilusti jooksma saada (enda arust).

Ja muidugi http://stackoverflow.com/ on suur suur asi kust infot saab, asjalikku infot.


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 31
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2015, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle w3schools pakkus huvi just sellepärast, et kogu materjal on saadaval, õpi kuna tahad ja nii kuidas jõuad, pärast on umbes 80€ eest võimalik eksam teha ning saada selle eest ka sertifikaat. Neil paistab seal neid sertifikaate jaguvat kaa, nad on küll üsna kitsa valdkonna peale, aga saabki ennast järjest arendada ning ei pea muretsema, kuidas kogu kompoti peale lõpueksam teha.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group