Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2013, 09:43  postituse pealkiri:  ownCloudi kohta küsimusi  

Tervitus

Siin foorumis kindlasti ka neid, kes ownCloudi kasutavad. Soovikski teada nende kogemusi, kuidas ja milline paigaldus kõige turvalisem on, ilma et tekiks oht failide kadumisele. Kas andmebaasi kasutamine muudab süsteemi töökindlamaks?

Minul esimene kasutamine ei lõppenud kuigi hästi - ca 2-3GB jagu faile kadusid musta auku Smile Tegelikult küll kustutatud kataloogis olemas, kuid kuna mul olid varukoopiad olemas, siis ei olnud ka probleemi. Natuke süvenedes sain ka aru, milles probleem.

Mul tarvis sünkida teatud katalooge nelja arvuti vahel. Üks neist on suhteliselt 24/7 tööl, üks päevasel ajal kogu aeg sees ja kaks on sellised tööarvutid, millega liigun pidevalt ringi ja mis käivad pidevalt suspendis ja tagasi. Kuid samas nendest arvutitest on kõige rohkem ka andmeid, mida vajan ja mida ma üles laen. Kõik arvutid Ubuntu või mõne selle derivaadiga.

Probleem - kahes pidevalt suspendis käivas arvutis jooksis ownCloud klient pidevalt kokku, andis veateate, et lock faili ei saa luua. Aitas see, kui kustutasin selle lockl faili käsitsi.
Kuid mis juhtus - ühest tööarvutist tõstsin ca 5GB failide rühma (hästi liigendatud erinevate kataloogide vahel) ownCloudi sync kausta - sellest jõuti üles laadida ainult väike osa - siis pidin juba minema minema. Nii mitu korda järjest (sellel ajal isegi seda lock faili viga vist ei olnud). Kuid kuna kogu pakki ei suudetud üles laadida, siis nagu näha vaatas ownCloud, et kahes arvutis on faile vähem ja tulemus - ka minu arvutis kustutati lõpuks enamus sellest 5GB pakist, mis ma sinna tõstnud olin ära Smile
Loomulikult tuli ka välja ownCloudi Ubuntu kliendi kokku jooksmise probleem - kus mälukasutus tõusis lakke.
Ehk - on keegi võimeline andma soovitusi, kuidas saaks asja töökindlamaks.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2013, 10:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas ownCloudi saab kasutada ka andmebaasita? Võimalik, et isegi saab, aga minul on ta küll andmebaasi küljes.
Failide kadumise kohta peaks värskemates klientides vist olema kontroll sees, et kui liiga palju faile korraga kustutamisele läheb, siis küsitakse üle, et kas see on ikka plaanitud või on kusagil mingi kala juhtunud (vähemalt kuskil mälusopis on mingi selline changelogi rida meeles).
ownCloudi kliendi mälulekked parandati versioonis 1.3.0. Aga võimalik, et selleks tuleb kustutada journal failid. Mina sain igatahes 1.3.0-iga endal asjad viisakalt toimima.
Mis suurtesse uploadidesse puutub, siis selles osas pole ownCloud vist veel päris Dropboxi tasemel ja ma pigem üritaks selliseid asju teha momendil, kus on teada, et uploadi saab pause tegemata lõpuni viia.

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2013, 10:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ole parandatud 1.3.0 versioonis - lubati 1.3.1 versiooniga see ära parandada. Osadel läks vist 1.3.0 versiooniga asi paremaks, osadel aga hoopis hullemaks. Seega see probleem on endiselt üleval.

Ja minult küll midagi ei küsitud. Võib olla selle pärast, et klient oli 1.2.X versioon.

Pean siis katsetama ka andmebaasiga paigaldusega. Sest on võimalik paigaldada ilma andmebaasita küll.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.08.2013, 10:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on 1.3.0 versioon ja probleeme pole, aga kustutasin ka kõik journalid.

Tundub, et 1.3.0-s on selle jaoks ka nupp tehtud: https://github.com/owncloud/mirall/issues/591#issuecomment-20034592

_________________
Image Image Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group