Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2012, 16:46  postituse pealkiri:  ID-kaart Firefoxis ilma tarkvarata?  

Olen siin hädas eesti.ee portaalis ühe avalduse allkirjastamisega. Sisse logimine õnnestub kenasti, küsitakse PIN1.

Allkirjastamiseni jõudes on esimesel korral 4 valikut (Salvesta avaldus, Allkirjasta ID-kaardiga, Allkirjasta mobiiliga, Annulleeri avaldus). Kui valida "Allkirjasta ID-kaardiga", tuleb uus vorm, kus on üks valik "Edasi allkirjastamisele". Kui sellele vajutada, saan teate
Kood:
plugin.getCertificates is not a function
Ja kõik.

Kui vaatasin lisade alt vastavat logi näen sellist veateadet:
Kood:
Converting IdCardSigning to new plugin on page Activating legacy plugin tag converter
https://www.eesti.ee/portaal/!rrteenus.avaldused?aliik=A04


Kuna allkirjastamise käigus sain ühel hetkel hoiatuse, et Java on vana ja vajab uuendamist, tegin vahepeal ka selle uuenduse ära. Firefoxi restart käis asja juurde. Kuigi minu teada ei tohiks uus ID-kaardi tarkvara Javat vajada, tegin selle igaks juhuks ära.

Edasi läheb huvitavamaks. Lisade halduris märkasin kahes kohas ID-kaardiga seotud asju:

Pluginate all on:
Estonian ID card plugin 1.3.3

Laienduste all on:
Eesti ID-kaart 1.3.3

Kas need on eri asjad? Peavadki nii olema? Ei tea.

Igatahes mõtlesin, et keelan neid ükshaaval ära, ja vaatan, mis saab. Keelasin ühe ära. FF restart. Täpselt sama situatsioon. Keelasin ära ka teise. Tegin restardi. (NB! mõlemad on keelatud.) Situatsioon ikka täpselt sama. See tähendab: ma saan eesti.ee-sse sisse logida, küsitakse PIN1. Jõuan avalduse juurde ja allkirjastamisel jõuan sama veateateni. Nii laiendus kui plugin (mis iganes nende vahe on) on keelatud.

Kuidas toimub sel juhul ID-kaardiga suhtlus?

Ja mis kõige olulisem, kuidas saaks selle allkirja antud?

PS. ID-kaarti kasutan harva, vahel on paremini ka läinud...

_________________
Kõike hääd,
WK

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2012, 17:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et kasutad google code'i versiooni, millest on ka muidugi juba 1.3.4 vähemalt sortsuna välja lastud, aga ma siiski soovitaks proovida SK versiooniga asi käima saada, seal peaks kindlasti tugi olemas olema. Hetkel tundub, et eesti.ee püüab kasutada funktsiooni, mida esteid plugin ei paku.

FYI: pluginat on vaja, et anda PIN2, laiendust on vaja, et siduda opensc moodul firefoxiga. Laiendust on vaja põhimõtteliselt üks kord per profiil. Pluginat on vaja PIN2-e andmisel. Logimine töötab peale opensc mooduli sidumist ilma lisadeta.

_________________
Image Image Image

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.11.2012, 18:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Tundub, et kasutad google code'i versiooni, millest on ka muidugi juba 1.3.4 vähemalt sortsuna välja lastud, aga ma siiski soovitaks proovida SK versiooniga asi käima saada, seal peaks kindlasti tugi olemas olema. Hetkel tundub, et eesti.ee püüab kasutada funktsiooni, mida esteid plugin ei paku.


Aitüma asjaliku nõu eest ja veel enam asjaliku taustainfo eest! Kahjuks see hetkel küll ei aidanud. Aitas see, et läksin suvalise vaba masina juurde logisin sinna sisse ja kõik toimis esimese korraga (Mõlemas masinas on Ubunu 12.04, ühes Unity2, toiminus LXDE, ses viimases oli SK pakett juba peal).

Mul on vanast ajast tunne jäänud, et ID-kaart muutub kole pirtsakaks, kui arvuti on kaua lahti olnud. Ma kahtlustan, et kui ma oleksin enda arvutis välja loginud ja siis uuesti tagasi sisse loginud, oleks mul ka töötanud.

Varem oli minu ID-kaardi kasutamise HOWTO algus selline:

* pane Firefox kinni
* ühenda ID-kaardi lugeja
* sisesta ID-kaart
* käivita Firefox uuesti.

Paistab, et närvikulu vältimiseks tuleb lisada veel algusesse välja logimine ja/või arvuti taaskäivitamine Wink

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group