Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 19.10.2012, 21:51  postituse pealkiri:  Stallman toetab Rootsi Piraadipartei seisukohti  

Kui kunagi Piraadipartei algusaegadel kritiseeris Richard Stallman piraatide seisukohti autoriõiguse kestuse lühendamise osas, siis nüüdseks on asjad nii läbi mõeldud ja räägitud, et Stallman on Rootsi piraatide seisukohtadega kaubamärkide, koopiaõiguse ja patentide osas päri.

Rootsi Piraadipartei seisukohad on:

* Patendimonopolid töötavad innovatsioonile vastu ja kogu patendisüsteem tuleb kõrvale heita. Ainult ravimitööstus vajab uut regulatsiooni, mille võib saavutada suunates ravimite alasesse uurimustöösse praegu ravimite doteerimisele mineva raha, kusjuures niimoodi hoitaks ikkagi kokku pool praegu inimeste ravimitega varustamisele kulutatavatest maksudest.

* Kaubamärgid on vastuvõetavad selle piirini, milleni nad kaitsevad tarbijaid pettuse eest jne, kuid pole vastuvõetavad, kui nendest lähtuvalt hakatakse tarbijaid trahvima või muul viisil karistama.

* Koopiaõiguse monopol tuleb lühendada ärilise kasutuse vaikimisi viieaastasele monopolile, mida on võimalik registreerides pikendada kuni 20 aastani, kusjuures tuletatud teosed elik remiksid on alati lubatud. Seejuures tuleb digitaalsetest kaitsemeetmetest täielikult loobuda.

http://falkvinge.net/2012/10/19/stallman-endorses-pirate-party-position-on-trademarks-patent-and-copyright-monopolies/

Rootsi piraatide koopiaõigust/autoriõigust puudutavad seisukohad on tõlgituna saadaval ka Eesti Piraadipartei lehel.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group