Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2012, 15:12  postituse pealkiri:  Vaba tarkvara päev Tartus, Raplas ja Tallinnas  

Laupäeval tähistatakse eri Eesti linnades rahvusvahelist vaba tarkvara päeva. Vabatahtlikud korraldavad üritusi, kus arutletakse vaba tarkvara pakutavate võimaluste üle nii hariduses ja riigiasutustes kui ka ettevõtluses ja erakasutuses. Samas lahendatakse kohaletulnute tarkvaraprobleeme vaba tarkvara abiga ning jagatakse DVD-sid eestikeelse tasuta Estobuntu opsüsteemiga ja valiku teiste heade näidetega vaba tarkvara vallast.

Vaba tarkvara päev on tähtpäev, mida tähistatakse rahvusvaheliselt juba aastast 2004. Päeva eesmärgiks on tõsta avalikkuses esile tarkvaraga seotud vabadusi ning aidata kaasa vaba tarkvara ja avatud standardite levikule. Eestis toimub vaba tarkvara päev Tartus, Raplas ja Tallinnas.

* Tallinna üritus toimub koostöös "Erinevus rikastab" nädala lõpukontserdiga Vabaduse väljakul ja algab kl 14. http://juhend.estobuntu.org/banners/sfd/2012-tallinna-kuulutus-color.pdf
* Tartus kogunetakse Genialistide Klubi kohvikus algusega kl 12. https://www.facebook.com/events/366001746809134/
* Raplas toimub üritus kohalikus kultuurikeskuses algusega kl 12. http://www.raplamaa.ee/et/kalender/35-view-5285.html

Koostöös demokraatiapäevaga käiakse koolides rääkimas vaba tarkvara rollist tänapäeva demokraatias alates e-valimistest kuni kodanikuühiskonna arendamise vahenditeni.

Põhimõtteliselt siis on tegu selliste üritustega, kuhu võib saata oma vabast tarkvarast huvitatud tuttava maad kuulama ja kuhu võib ise tulla enda vaba tarkvara tunnetust värskendama.

Ürituste taga olevaid vabatahtlikke ühendab veendumus, et ka tarkvara vallas peaks inimesed pöörama tähelepanu oma vabadustele ja seisma vastu kommertstarkvara tootjate püüetele arvuteid enda kontrolli alla võtta. Tallinna ürituse korraldaja Laur Mõtus tõdeb: "Me sõltume tänapäeval igasugu elektroonilistest vidinatest, aga ei mõtle tihti sellele, et miks me neile üldse olulisi ülesandeid usaldame. Vaba tarkvara kasutamine annab meile endile kontrolli oma seadmete üle ja võimaluse neid rohkem usaldada."

Vaba tarkvara tunnuseks on spetsiaalsed litsentsid, mis lubavad kõigil tarkvara vabalt kasutada, muuta, jagada ning täiustada. Seetõttu on vabal tarkvaral oluline roll hariduses ja see aitab ka kaasa innovatsioonile. Avatud lähtekoodiga ja vaba tarkvara soosivad eri projektidega nii UNESCO kui Euroopa Komisjon. Vaba tarkvara liikumine on saanud alguse 1970. aastatel USA ülikoolide tarkvaralaboritest ja vastava kodanikuliikumise algust tähistab Vaba Tarkvara Sihtasutuse loomine 1985. aastal, millel on 2001. aastast ka oma Euroopa haru.

Teemakohaseid linke:

http://www.linux.ee/artiklid/indrek-tarandi-tervitus-vaba-tarkvara-p%C3%A4eva-puhul
http://koolielu.ee/info/readnews/189437/15-sept-rahvusvaheline-vaba-tarkvara-paev
http://boamaod.github.com/blog/2012/03/28/oskusest-opsysteemi-valida/
http://kysi-mult-linuxit.alvatal.ee/
http://toompark.pri.ee/aarne/eesti-oma-estobuntu-linux/
http://www.linux.ee/artiklid/pikaajalise-hooldusperioodiga-estobuntu-1208


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group