Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2012, 15:41  postituse pealkiri:  openSUSE 12.2  

Kõrvuti Ubuntu ja Mageiaga oli kunagi suhteliselt populaarne Eestlaste seas ka Linuxi distributsioon SUSE ja tema järglane openSUSE. Maailmas on openSUSE aga endiselt olemas ja arendatav. Ja nii jõudiski natuke aega tagasi minu postkasti teade, et välja on lastud uus openSUSE 12.2. UUs versioon on läibinud pika testperioodi, et pakkuda võimalikult stabiilset süsteemi - nii nagu see on läbi aegade SUSE eesmärk olnud. Mõned tähtsamad märksõnad uuest openSUSE 12.2-st:
* Linux 3.4 kernel
* KDE 4.8.4
* glibc 2.15
* GRUB2
* Gnome 3.4
* Xfce 4.10
* XOrg 1.12
ja palju teisi uuendusi. Lähemat infot saate openSUSE 12.2 ametlikust väljalaske teatest.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas teha nii, et openSUSE lehelt ei suunataks 12.2 DVD allalaadimisel automaatselt eesti peeglisse, kahtlustan, et seal on vigane fail, olen korduvalt alla laadida üritanud, enamasti leian allalaadimiste kaustast osalise faili. Kord õnnestus kogu fail kätte saada, aga seda ei kirjuta jälle Unetbootin pulgale (paneb 4 faili ja kõik). Olen üritanud nii W7, Fedora kui Ubuntuga. Olen proovinud alla laadida nii tööl kui ka kodus. Olen proovinud ka mujalt lehtedelt alla laadid, näiteks softpediast, aga ikka suunab estpaki lehele




Viimati muutis Sander 15.09.2012, 11:26; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 11:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

MD5 sum mis näitab?

Kuid muidu soovitan sellisel juhul torrentit hoopis kasutada.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 11:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
MD5 sum mis näitab?

Kuid muidu soovitan sellisel juhul torrentit hoopis kasutada.

eks ma proovin


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 11:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pick Mirror annab võimaluse valida meelepärane peegel.

Näiteks See Rootsis asuv peegel

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 17:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tõmbasin torrentist uue iso, tegin rufusega pulga (unetbootiniga ei saanudki). Installi ajal sain teate, et kontrollsumma on vale ja et nähtavasti on fail viga saanud või on keegi seda muutnud ja soovitati paigaldamine pooleli jätta.
Kui tõsiselt seda hoiatust peaks võtma?
Üritan nüüd veel sellelt Rootsi peeglilt tõmmata ja kui siis ka ei saa, ajan käed püsti.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.09.2012, 17:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mina prooviks paigaldada....
Kuid seda ainult juhul, kui teed nii ehk naa puhta süsteemi paigalduse. Kaotada pole midagi. Kui ka mõni pakk on vigane, siis esimese uuendusega saab asja ära fixitud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 16.09.2012, 17:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, proovisin paigaldada, aga ta pagan ei lase. Kõigepealt see tuttav lugu kontrollsummaga, nüüd juba ei tea mitmendast setmendast kohast tõmmatud isoga. Ei meeldi see, et home partitsiooni ei lase vormindada, aga ma ei saa seda vormindada, kuna seal on ka teiste linuxite kodukaustad ja kogu muu värk. Siis ütleb ta, et sõltuvusi ei saa automaatselt lahendada, kui klikkisin, et ta seda ignoreeriks, siis ei ignoreerinud ta midagi ja ajas oma jonni edasi, ise ma neid sõltuvusi lahendada ei oska, kuigi mingi tabeli viskas ette küll. Ühesõnaga teeb openSUSE 12.2 kõik, et ma teda ei kasutaks


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 10:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ei meeldi see, et home partitsiooni ei lase vormindada, aga ma ei saa seda vormindada, kuna seal on ka teiste linuxite kodukaustad ja kogu muu värk.

Niisuguste soovide korral on ehk õige kasutada võrgust installeerimist, custom-install.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 14:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Rumal küsimus ehk, aga miks peaks ühes arvutis palju-palju erinevaid distroid olema...?

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 18:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Rumal küsimus ehk, aga miks peaks ühes arvutis palju-palju erinevaid distroid olema...?


Otseselt ei pea, keelatud ka ei ole. Äkki on tahtmine proovida, kuidas töötab. Muidyugi on tänapäeval parem proovimiseks virtuaaalmasinat kasutada, aga nõrgema raua puhul pole see alati võimalik. Netbooki puhul näiteks.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 18:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma lihtsalt vaatasin, et Sanderil on seal kaks minu lemmikdistrot juba olemas.
Üks on rpm ja teine deb pakindusega.

Ega OpenSuse Fedorast eriti erinegi, kui mõni pisiasi välja arvata.

Point oli selles, et nii ehk naa on tavaliselt välja kujunenud endale sobiv töölauakeskkond. Et miks peaks seda sama keskkonda kolmel eri distrol jooksutama? Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 19:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esiteks, olen uudishimulik inimene ja kui mingi uus väljaanne tuleb, tahan kangesti vaadata, kas on midagi varasemast erinevat ja paremat. Teiseks aitab erinevate distributsioonide uurimine Linuxist paremini aru saada. Kolmandaks, erinevad programmid ei tööta kahjuks kõigis Gnome töölauaga distributsioonides ühtmoodi hästi. Ubuntus ma näiteks valin sisselogimisel töölaua vastavalt sellele mida teha tahan. Mul ei ole näiteks õnnestunud Google SketchUp'it Gnome all Winega tööle saada, Kubuntus sain. Võibolla olen rumal, aga mul on nii mugavam töötada.
Lõpuks algusse tagasi, SUSE oli kunagi mu lemmikdistro ja mind huvitab tema käekäik, kuigi ise enam aktiivselt ei kasuta.
Ja päris lõpuks, ideaalis tahaks tõesti üht Linuxit kasutada, kui olen asjad nii selgeks saanud, et kõik toimib tõrgeteta, siis ka vist nii ka juhtub. Seni aga pole töötegemisel vahet, võin hommikul Fedorasse sisse logida ja peale lõunat sama tööd Ubuntus jätkata. Kettad on nii suureks läinud, et erinevate linuksite hoidmine pole enam mingi probleem.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 20:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Igati arusaadav.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2012, 21:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:
Tsitaat:
Ei meeldi see, et home partitsiooni ei lase vormindada, aga ma ei saa seda vormindada, kuna seal on ka teiste linuxite kodukaustad ja kogu muu värk.

Niisuguste soovide korral on ehk õige kasutada võrgust installeerimist, custom-install.


Tegin nii, lõpuks on openSUSE masinas. Tänan kõiki kaasamõtlejaid Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group