Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 58
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 367

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2012, 11:53  postituse pealkiri:  Kas uut estobuntut pole lootagi?  

Kas estobuntu on läinud suvepuhkusele või hingusele?


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 12.07.2012, 16:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu poolest mitte kumbagi. Ma isiklikult lihtsalt ei tunne, et peaks LTS-i väljaandmisega üleliia kiirustama. Praegu alles tuleb välja nutikaid lisasid, mida süsteemi integreerida. Esialgne plaan on siiski venitada mitte rohkem kui augustini. Loodetavasti see plaan ka teostub. Very Happy


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 58
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 367

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2012, 19:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Prooviversiooni pole vist mõtet paigutada?


@1v0
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 63
Liitunud: 22.11.2010
Postitused: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2012, 21:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga tekita julgelt oma buntu. Viimane ubuntu peale ja eestinda-kohanda! Võta http://ubuntu.pingviin.org/ nt Arvo Mägi juhendid eeskujuks ja tuld...
id-kaardi install sk.ee leheltki söödav.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 23.08.2012, 10:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

parimmax kirjutas:
Prooviversiooni pole vist mõtet paigutada?

Ubuntu põhitöölauaga prooviversioon on oma funktsionaalsuseselt minu hinnangul suhteliselt korras, ma olen seda ise juba paarile tuttavale paigaldanud. Puudu on peamiselt tõlked. Sest Ubuntu tõlkijate huvi tõlkimise vastu on väga kokku kuivanud. Täna tuleb, muide, välja 12.04.1 hooldusväljalase. Oleme plaaninud selle alusel ka sisuliselt täna-homme genereerida Estobuntu 12.08 beeta ja selle testimiseks siin välja hõigata. Ning kui sellega probleeme ei ilmne ja nädala aja jooksul ka keegi tõlgetesse panustada raatsib, siis kuulutaks enne kuu lõppu järjekordse Estobuntu välja.

Kui niipalju on aega oodata, siis soovitakski pigem seda peatset beetat paigaldada.

Arendusversioonidele pääseb muidu ligi: http://viki.pingviin.org/Estobuntu_ISO_genereerimine#Arendusversioonid


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 58
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 367

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2012, 10:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Panustaks ise tõlkesse meeleldi kui minu inglise keel ei longaks ...))) Jääb üle panustada beetat testida.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2012, 20:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Laetud ja käima lastud mälupulgalt.
estobuntu-12.04-alpha-gnome-dvd-x86_64.iso

Oeh, et Unity - Ubuntu. Pole Unity kasutaja ja seega olen "paras testija"!
Kõik järgnev sisaldab vaid isiklikku arvamust ja ei laiene kuidagi... ja ei pretendeeri millelegi.

Ja milline on selle kasutajaskond? Kuidas täitsa tavaline kasutaja jõuab kohani Gimp, või mõne muu rakenduseni, kui selleks tarbeks mina menüüd ei näe ja ei näe nagu mis programme või lisasi see OP süsteem üldse sisaldab? (Ok, parema hiireklahviga tuleb Ülevaatemenüült kõrvalmenüü lahti, aga inimene jõuab võibolla kogemata valesti klikates sinnani mitme kuu pärast ja pedantne kasutaja ei jõuagi kunagi!) Aga Pilveteenus ilutseb küll menüüs. Kuda mõni vanaisa sellest aru saab ja mis sellega peale hakkab (algmenüü on juba the inglismanni keeles)
Kui sellest (tänaseks Pilveteenusest) esimist korda kuulsin, siis oli selgelt juttu Windows operatsioonisüsteemist ja ideest kus ostetud arvuti on lihtsalt internetis toimiv kaugmoodul, ei sisalda üldse rakendusprogramme ega ka mälumahtu ja kogu arvutis kasutatava sisu ja rakendused rendid ostad sisse või siis nagu rendid suure raha eest igakuiselt. Nagu mobla, kui levi on siis saad helistada ja kui pole-siis-pole ning netiteenus maksab samuti. Niipalju siis vabadusest ja tasuta tarkvarast. Confused

Kuidas ma töölaudade vahel vahetan; compiz on, aga rakendamine on nagu ... kuidas?

Huvitavalt näitab "kõvakettaid" suuremana.

Rippmenüüs puudub ava administraatorina, puudub kustuta.

Keel tahaks jah kohandamist, näiteks:
Kohal Välimus on kaks akent: Look, Behavior. Kohal Look on all menüü Teema ja selle all Launcher icon size. Behavior kohal on kiri Auto-hide the Launcher.
Ja veel see segane klahv seal paremal; mine ja võta kinni kuidas on sees ja kuidas väljas (kas punasel kate on sees või kate kõrval on sees)

Paketipaigaldajat kohtasin menüüs, see on hea.

Loodetavasti update-grub toimib ka?

Härrased ikka teavad, et gnome-screensaver on pisi-haldusliides ja isegi sellele pole teil väljundit. Isegi ei saa tavakasutaja valida nende nõmeda 4 ekraanisäästja vahel, rääkimata siis päris-"ekraanisäästjast".
Kõvakettaid juhib mis? Samsi kõvaketaste tava-kasutajad saavad jälle puuga ja statistikas riikides nagu meil, enamusel ongi need (garanteeritud elueaga ca 1 aasta). Selle kohta oli hiljuti üsna karm artikkel, kus faktid sees.

Süsteem näitab et on Ubuntu, Estobuntust jälgi pole. Alglaaduris oli ka Ubuntu reklaam.

Aga;
Videod toimivad (Nvidial jookseb multimeedia vaikimisi draiveril), heli toimib (ALC667), internet toimib, failihaldur toimib, kokku pole jooksnud (Synaptic jms, tõmbasid korraks halliks, aga ärkasid taas).

Oletasin; kuigi oletasin Gnome3 töölauavalikut (Salamisi lootsin Gnome3 mõne AWN või Doky ümberkohandatud paneeliga, mõne avatud pisikese töölauaefektiga ja ...).
Aga noh, on nagu on ja peaasi: töötav rakendus.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2012, 13:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

alfaversioonist olekski vist veel natuke vara tahta lõpuni tõlgitud rakendusi ja kohaldatud teenuseid, rääkidamata lisapaneelides, ribades või suisa alternatiivsetest töölaudadest.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group