Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
HLR
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 51
Liitunud: 26.08.2005
Postitused: 57
Asukoht: Valgamaa
Distributsioon: Enamasti Ubuntu distro
estonia.gif
postituspostitatud: 04.07.2012, 22:33  postituse pealkiri:  P III-le Linuxi valik  

Tere,

Palun aidake mul valida vanale lauaarvutile Linuxi mõnda operatsiooni süsteemi varianti.
Arvuti spetsifikatsioon on selline:

Emaplaat: IBM i810-ITE8712 vers. PYKT16AUS, Intel i810 rev. A3 chipset
CPU: Intel Celeron Coppermine, socet 370, 666 MHz
RAM: 192 MB SDRAM (3-3-3-6) Noname
Videokaart: Intel 82810 Graphics Controller. Integreeritud video
Arvutiekraan: Samtron 76DF 17" 1024x768@85Hz 24 bit per px
HDD: 9.87GB Maxtor 2B010H1 (PATA)
Audio: CMI8738/C3DX PCI Audio Device
Võrgukaart: Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet

Sellele asjale siis lugu ka juurde.
Nimelt tuttav oli hädas arvutiga millel on Windows XP koos SP3-ga peale pandud ja see liigub nagu tatt mööda märga m***i. XP on tal seal peal juba 5. maist 2007. Kui tal esimest korda seda XP-d natuke korrastasin, oli seal juba igasugu "tuunijaid" kallal käinud. Küll oli sinna mingid "ülivinged väljanägemised" paigaldatud ja muu selline materjal. Tegin tal siis arvuti nii korda, et hakkas juba enam vähem liikuma kuid nüüd mõni kuu hiljem on tal arvuti sama aeglane kui enne minu korrastamist. Tegemist on naisterahvaga natuke üle 40 vanuses ja põhiline mis teda seal huvitab on, et saaks Facebookis käia, siis mingil Daggedi lehel nats kolada ja veel ühte koma teist sellist tühja tähja. Nats vast mingeid ajalehti ka lugeda ja see ka kõik. Mis aga veel tahtis ja väga oluline, et saaks ka oma tehtud pilte arvutisse laadida ning sealt siis kuskile fotoalbumisse lisada. Inimene on paraku nii vaene, et uut arvutit lubada ei saa, peab sellega läbi ajama. Soov oli tal veel, et saaks mingeid filme ka vaadata kuskilt.... ma ei tea kuskohast. MSN-i ja Skype't oli tal ka vaja. Noh, ühesõnaga saate olukorrast aru? Mitte midagi tõsist.
Pakkusin talle siis välja, et paneme mõne sellise Linuxi peale, mis teeb arvuti kiiremaks ja ei tõmba ka mingit kräppi alla mis ennast kuskile vaikselt nurka sokutab ja omatahtsi tegutseb seal. Esimene küsimus jutu peale oli muidugi et mis see Linuks on üldse? Smile No siis muidugi tutvustasin talle seda mis mul omal laua arvutil tiksub - Ubuntu 11.10 Gnome töölauaga. Sellepeale muidugi ta ehmatas ära, et issand kui keeruline! Ma siis ütlesin, et seda on ka võimalik nii teha, et see oleks nagu väljanägemiselt XP (pidasin siin silmas siis KDE töölauda). Siis rahunes maha ja tegin talle selgeks, et kui sul arvuti praegu nagunii nii aeglaselt käib ja sul on sellest kõriauguni, miks mitte siis harjutada Linuxiga mida saab kiiremini jooksutada ja pealegi ei lähe viirusetõrje peale ressursse ja närve kaotsi? Ühesõnaga "moosisin" naabrinaise ära. Very Happy Oli nõus. Very Happy
Mul endal käis samas peas, et selle probleemi lahendaks vist Puppy Linuxiga ära. Mida teie arvate? Või on mingeid teisi variante veel? Üks asi veel siinkohal küsimus, et kas Puppyt saab panna kettale statsionaarselt ja kuidas see käib? Kunagi ammu olen seda üritanud kui tulutult.
Tänan teid abi eest!


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 04.07.2012, 23:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Puppy-st ei tea midagi.
Linuxi kergekaalulisus sõltub eelkõige töölauast (või aknahaldurist) ja seejärel valitud rakendustest. KDE sellel raual ei jookse, küll aga kaldun arvama, et LXDE saaks veel hakkama. LXDE peaks olema kõige kergem töölaud linuxile hetkel, kui see ka liiga aeglaseks jääb, siis tuleks uut masinat vaadata Razz ... võttes arvesse seda, et kasutaja on võhik ning nt. puhtakujulist openboxi või awesome kunagi kasutama ei hakka.

Ehk siis. Vali oma lemmikdistro, tee minimaalne paigaldus ning siis lase LXDE selga. Või kui see ei meeldi, siis kasuta valmistoodangut. Ubuntul peaks tegelikult LXDE versioon olemas olema - lubuntu. Ka fedoral on oma spin olemas → https://spins.fedoraproject.org/lxde/
Eks neid ole veel.


HLR
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 51
Liitunud: 26.08.2005
Postitused: 57
Asukoht: Valgamaa
Distributsioon: Enamasti Ubuntu distro
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 01:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nagu ma aru saan siis põhiaur läheb töölaua jooksutamisele? Mälu tal paraku juurde pole panna seega peab arvestama sellega mis on.
Proovisin just oma masinal järgi LXDE. Polnud kunagi kuulnudki sellest ja hakkas kohe endalegi meeldima Very Happy Ega mul endal ka see lauakas pole teab mis kõige uuem kuid praeguseid Ubuntu versioone jooksutab veel ilusti.
Fedorast on kogemused kunagi väga ammusest ajast kui alles tegin tutvust üldse Linuxiga. Vaatasin just järgi, et omal on mingi plaat veel Fedora Core 6-st järel Smile ja nüüd on juba number 17! Endalegi uskumatu kui palju versioone on vahele jäänud Very Happy
Kuidas ma nüüd siis teen seda asja? Katse korras ja meeldetuletuseks võtaks Fedora või siis vähese uurimise järel äkki isegi Lubuntu? Vaatasin, et sel viimasel on ka päris minimalistlikud nõuded. Variante hakkas muidugi tekkima siin veel Ubuntu distrode peal. Näiteks Bodhi Linux. Võhikule alustuseks on Damn Small Linux vist liiga ekstreemne elamus? Ma ei tea ise. Pole kasutanud. Äkki keegi oskab öelda?
Teine asi nende "kohitsetud" Linuxitega on, et kas nad väiseid seadmeid ära tunnevad? Fotokad, USB pulgad? Mille arvelt ohvreid tuleb tuua nende puhul?


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 04:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HLR kirjutas:
Nagu ma aru saan siis põhiaur läheb töölaua jooksutamisele? Mälu tal paraku juurde pole panna seega peab arvestama sellega mis on.
Proovisin just oma masinal järgi LXDE. Polnud kunagi kuulnudki sellest ja hakkas kohe endalegi meeldima Very Happy Ega mul endal ka see lauakas pole teab mis kõige uuem kuid praeguseid Ubuntu versioone jooksutab veel ilusti.
Fedorast on kogemused kunagi väga ammusest ajast kui alles tegin tutvust üldse Linuxiga. Vaatasin just järgi, et omal on mingi plaat veel Fedora Core 6-st järel Smile ja nüüd on juba number 17! Endalegi uskumatu kui palju versioone on vahele jäänud Very Happy
Kuidas ma nüüd siis teen seda asja? Katse korras ja meeldetuletuseks võtaks Fedora või siis vähese uurimise järel äkki isegi Lubuntu? Vaatasin, et sel viimasel on ka päris minimalistlikud nõuded. Variante hakkas muidugi tekkima siin veel Ubuntu distrode peal. Näiteks Bodhi Linux. Võhikule alustuseks on Damn Small Linux vist liiga ekstreemne elamus? Ma ei tea ise. Pole kasutanud. Äkki keegi oskab öelda?
Teine asi nende "kohitsetud" Linuxitega on, et kas nad väiseid seadmeid ära tunnevad? Fotokad, USB pulgad? Mille arvelt ohvreid tuleb tuua nende puhul?


Ei Puppy, samuti ka LXDE(Lemur; WattOS) või Enlightenment töölauaga (Bodhi) linuxid ei ole mingid "kohitsetud" variandid.Kõik mis vaja, toimib.


btw, võid ntx ka Kolibri'd proovida, Cool

_________________
Image

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 07:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HLR kirjutas:
Nagu ma aru saan siis põhiaur läheb töölaua jooksutamisele? Mälu tal paraku juurde pole panna seega peab arvestama sellega mis on.
Proovisin just oma masinal järgi LXDE. Polnud kunagi kuulnudki sellest ja hakkas kohe endalegi meeldima Very Happy

LXDE-l saab lihtsasti ka aknahaldurit valida. Mul näiteks on aknahalduriks FVWM2 - väike, kiire, väga konfigureeritav - saad kõik ülearuse minema visata.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 08:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib proovida ka tavalist Ubuntut, kuid ma arvan, et Xfce töölaud oleks parem.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 09:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere!
Ei ole kindel kuidas Lubuntu sellel arvutil töötab aga soovitan seda proovida. Lubuntu on LXDE-ga. CD-l olevatele programmidele saab lisada vajalikud juurde, nii et peaks sellele inimesele kõik vajaliku saama. Ka on LXDE väga sarnane Windowsi klassikalise välimuse ja käitumisega. Tõenäoliselt jääb mälu väheks. Ehk oleks võimalik ka odavalt mälu juurde saada?


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 10:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas poleks mõistlikum nüke hoopis arvuti välja vahetada ? see pole ju isegi mitte P3 vaid cellu juust, mis polnud omal ajalgi mingi jõujuurikas, mis siis rääkida veel tänapäevast. tavakasutaja jaoks ei päde see raal absoluutselt ja seda olenemata, mis süsteem sinna peale keevitada. mälu kah nii vähe, et suvaline weebisait tõmbab juba raali pikali. säästku parem närve ja aega ning tehku see pisku väljaminek, et soetada vähemalt mingi vähegi kaasaegsem arvuti. suvaline kõige juustum praegu poes pakutav netbook ajaks asja ära ja võib sinna selga ajada misiganes parasjagu meelepärase süsteemi. entusiast võib ju mingit ilu näha vanarauaga nikerdamises, kuid tavaline arvutikasutaja soovib arvutit kasutada, mitte nikerdada ja täiesti elementaarsete protsesside järgi üle mõistuse kaua oodata.


HLR
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 51
Liitunud: 26.08.2005
Postitused: 57
Asukoht: Valgamaa
Distributsioon: Enamasti Ubuntu distro
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 15:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
kas poleks mõistlikum nüke hoopis arvuti välja vahetada ? see pole ju isegi mitte P3 vaid cellu juust, mis polnud omal ajalgi mingi jõujuurikas, mis siis rääkida veel tänapäevast. tavakasutaja jaoks ei päde see raal absoluutselt ja seda olenemata, mis süsteem sinna peale keevitada. mälu kah nii vähe, et suvaline weebisait tõmbab juba raali pikali. säästku parem närve ja aega ning tehku see pisku väljaminek, et soetada vähemalt mingi vähegi kaasaegsem arvuti. suvaline kõige juustum praegu poes pakutav netbook ajaks asja ära ja võib sinna selga ajada misiganes parasjagu meelepärase süsteemi. entusiast võib ju mingit ilu näha vanarauaga nikerdamises, kuid tavaline arvutikasutaja soovib arvutit kasutada, mitte nikerdada ja täiesti elementaarsete protsesside järgi üle mõistuse kaua oodata.

Tegelikult isiklikult olen ma sinu arvamusega päri! Hästi ja ausalt öeldud. Smile Kuid olukord on selline ja nüüd tuleb nö. sitast sai valmis teha mul. Praegu selle XP-ga on olukord ikka täitsa lootusetu. Arvuti seab ennast töökorda juba mingi 10 minutit enne kui saab hakata hiirt liigutama üldse. Brauseri avamine toimub kuskil minut aega. No täitsa lootusetu! Ei usu, et Linux ka nii kaua mõtleb selle kallal isegi sellise konfiga arvuti puhul.

Kui ma sellele tavalise Ubuntu peale panen koos Xfce töölauaga, kas see masin nõrgaks ei jää?
Ma siin ise ka uurisin asja vahepeal ja tundub, et hakkaks otsast kõigepealt Lubuntuga asja harutama. Kui sellega enam vähem rahuldavalt sujub masin siis võib selle juurde ka jääda. Teised töölauad tunduvad radikaalsemad olevat. Tegemist on ikkagi mitte esimeses nooruses oleva naisterahvaga kes pole elus peale Windowsi midagi näinud. Mõtlesin, et see oleks nagu kõige valutum üleminek Linuxile.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.07.2012, 21:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks mitte Antix, IceWM töölauaga?

ANTIX

Töötab rahuldavalt 128 Mb mäluga, kasutab Debani põhja.

Näeb välja nii...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 09:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HLR kirjutas:
zaxon kirjutas:
kas poleks mõistlikum nüke hoopis arvuti välja vahetada ? see pole ju isegi mitte P3 vaid cellu juust, mis polnud omal ajalgi mingi jõujuurikas, mis siis rääkida veel tänapäevast. tavakasutaja jaoks ei päde see raal absoluutselt ja seda olenemata, mis süsteem sinna peale keevitada. mälu kah nii vähe, et suvaline weebisait tõmbab juba raali pikali. säästku parem närve ja aega ning tehku see pisku väljaminek, et soetada vähemalt mingi vähegi kaasaegsem arvuti. suvaline kõige juustum praegu poes pakutav netbook ajaks asja ära ja võib sinna selga ajada misiganes parasjagu meelepärase süsteemi. entusiast võib ju mingit ilu näha vanarauaga nikerdamises, kuid tavaline arvutikasutaja soovib arvutit kasutada, mitte nikerdada ja täiesti elementaarsete protsesside järgi üle mõistuse kaua oodata.

Tegelikult isiklikult olen ma sinu arvamusega päri! Hästi ja ausalt öeldud. Smile Kuid olukord on selline ja nüüd tuleb nö. sitast sai valmis teha mul. Praegu selle XP-ga on olukord ikka täitsa lootusetu. Arvuti seab ennast töökorda juba mingi 10 minutit enne kui saab hakata hiirt liigutama üldse. Brauseri avamine toimub kuskil minut aega. No täitsa lootusetu! Ei usu, et Linux ka nii kaua mõtleb selle kallal isegi sellise konfiga arvuti puhul.

Kui ma sellele tavalise Ubuntu peale panen koos Xfce töölauaga, kas see masin nõrgaks ei jää?
Ma siin ise ka uurisin asja vahepeal ja tundub, et hakkaks otsast kõigepealt Lubuntuga asja harutama. Kui sellega enam vähem rahuldavalt sujub masin siis võib selle juurde ka jääda. Teised töölauad tunduvad radikaalsemad olevat. Tegemist on ikkagi mitte esimeses nooruses oleva naisterahvaga kes pole elus peale Windowsi midagi näinud. Mõtlesin, et see oleks nagu kõige valutum üleminek Linuxile.


Vaata, et siis ikka vähemalt korraliku swapi partitsiooni teed, 2xRAM jääb siin tõenäoliselt väheseks.

_________________
Image Image Image

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 10:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ohh-õudust, vanad aeglased kettad ja swap Confused

selle teema juures on tegelikult veel üks probleem, rohkem selline filosoofiline aga siiski torkab üsna valusealt siin-seal esile. nimelt, loodetakse pahatihti linuxist mingit imevahendit, mis muudab öö päevaks ja teeb s****t saia. paraku alati pole see võimalik. see, et kunagi sai sellise raaliga kõik tehtud, ei tähenda, et saab ka praegu. praegu nõuab juba weebilehitsemine rohkem ressurssi, kui antud raali ajastu mängude mängimine. ebaõnnestumise korral, jääb teemavõõrale inimesele linuxist üsna halb mulje. seega, võiksid enne natuke mõelda, kas ülesanne on ikka saavutatav ja isegi, kui sinu arvates on, siis kas tulemus on väärt pettumusega riskimist ?

ma soovitaks tungivalt - paku talle uue arvuti soetamisel abi ja valmista talle ette raal, mida ei pea häbenema.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 10:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lae alla kas Ubuntu 8.04 LTS või lausa 6.10 LTS (kuid seal võib tekkida probleeme ID kaardi toega).
Need jooksevad ilusti.
Ubuntu 12.04 LTS jääb aga aeglaseks.

Või siis tõesti Lubuntu

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

NAIRI2
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.03.2009
Postitused: 2
Asukoht: TARTU
Distributsioon: puppy, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 11:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas ingliskeelne sobib? Või peab olema eesti keeles? Puppy ei ole eestikeelne. Paar aastat tagasi proovisin analoogilise masina peal (i815) dual booti: WIN 98SE ja Puppy. Olulist vahet polnud. Sama oli ka xubuntu puhul. Hakkama saab, aga praegune internet on väga "rammus". Masina raud ei võimalda mõistlikku kiirust saavutada.
Tsitaat:
Soov oli tal veel, et saaks mingeid filme ka vaadata kuskilt.... ma ei tea kuskohast. MSN-i ja Skype't oli tal ka vaja.
Siis on tõesti uut kasti vaja.

_________________
Minu Hinnavaatluse profiil:
http://foorum.hinnavaatlus.ee/profile.php?mode=viewprofile&u=42827



Viimati muutis NAIRI2 06.07.2012, 14:10; muudetud 1 kord
hunt_1
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.07.2009
Postitused: 318

Distributsioon: Mageia8 mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 11:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pingviini turgutamiseks annaksin rõõmuga tasuta ära.
Vedelevad Võru linnas:
Image


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 14:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mina soovitaks siiski tavaline Ubuntu. Mina soovitaks 8.04 või 10.04 versiooni.
Endal äia arvuti - enam vähem samade näitajatega ja 8.04 peal - ja täitsa OK.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

HLR
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 51
Liitunud: 26.08.2005
Postitused: 57
Asukoht: Valgamaa
Distributsioon: Enamasti Ubuntu distro
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii... olukord on praegu selline. Eile polnud aega päev otsa kastiga mässata, sain täna pihta alles asjale. Vähe natuke oma vana kola kastis sobrada leidsin oma üllatusekski ühe 128MB mälupulga Smile Ennemalt oli sees 128MB + 64MB, nüüd sai 256MB kokku. Asi äks veits paremaks. Lisaks oli CPU clock default. Panin seda ka juurde, sain kätte 736MHz. Video jäi paraku samaks. Juurde seda pole küll panna. On olemas veel üks AGP 8X siinile ATI kaart kuid sellega ei tee seal masinas midagi.
Proovisin enne neid muudatusi eile poole ööpeal (jõudsin öösel alles koju) veel proovida Puppyt (oli veel mingist ajast alles plaadil Puppy 3.10) aga isegi see oli seal mingil põhjusel üliaeglane. Hea küll, jätsin selle asja sinnapaika ja nüüd tegelen asjaga edasi.
Tööprotsess praegu veel käigus. Algjärgus. Win veel peal kuid peale neid muudatusi on asi natuke paremini sujunud. Mul oli praegu selline mõte, et proovin Winni peal asja natuke jooksma panna ja kui ta selle ressursiõgija peal jookseb, jõuab ehk Linuxit paremini jooksutada. Ma ise arvan nii vähemalt.
Tsitaat:
ohh-õudust, vanad aeglased kettad ja swap

selle teema juures on tegelikult veel üks probleem, rohkem selline filosoofiline aga siiski torkab üsna valusealt siin-seal esile. nimelt, loodetakse pahatihti linuxist mingit imevahendit, mis muudab öö päevaks ja teeb s****t saia. paraku alati pole see võimalik. see, et kunagi sai sellise raaliga kõik tehtud, ei tähenda, et saab ka praegu. praegu nõuab juba weebilehitsemine rohkem ressurssi, kui antud raali ajastu mängude mängimine. ebaõnnestumise korral, jääb teemavõõrale inimesele linuxist üsna halb mulje. seega, võiksid enne natuke mõelda, kas ülesanne on ikka saavutatav ja isegi, kui sinu arvates on, siis kas tulemus on väärt pettumusega riskimist ?

ma soovitaks tungivalt - paku talle uue arvuti soetamisel abi ja valmista talle ette raal, mida ei pea häbenema.

See on sul õigus, et ega väga ei maksa nüüd loota ka nagu see hakkaks hüper kiiresti kohe tööle Smile Ega hakkagi kuid vähe natuke kergemaks teeb elu ikka vist. Seda olen ma talle ka rääkinud, et kle uut arvutit oleks vaja. Ta saab täiesti aru ja tunnistab seda kuid rahakott seab oma piirid. Lubas nüüd mingi aeg ikka vaadata mingi läpaka lausa. Hinnaklass kuskil 300 või nats peale rubla. Muidugi pole tal arvuti ka primaarne prioriteet.
Tsitaat:
Pingviini turgutamiseks annaksin rõõmuga tasuta ära.

Suured tänud abi eest! Katsun esialgu sellise olukorraga hakkama saada nagu praegu on. Pealegi kui plaanib uut läpakat osta, pole mõtet nii head kraami raisata. Ehk leiad mõnele entusiasti kes rohkem seda vajab Smile Naabrinaine entusiastiks suure tõenäosusega ei hakka ja ise ei viitsi ka vanade masinatega enam mässata. Nii entusiast ma ei ole enam:D.
Asi siis nüüd niikaugel, et hakkan otsast asju katsetama. Panen esialgu Lubuntu peale. Vaatan mis juhtuma hakkab Smile Annan teada siis.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 15:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.kuidas.ee/351/kuidas-teha-windows-xp-tunduvalt-kiiremaks

Ehk on abiks.
Win-i tavaline häda: kõik ajutised asjad on kõvakettal tallel ja tõmbavad masina koomasse.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

HLR
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 51
Liitunud: 26.08.2005
Postitused: 57
Asukoht: Valgamaa
Distributsioon: Enamasti Ubuntu distro
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 15:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

natsa kirjutas:
http://www.kuidas.ee/351/kuidas-teha-windows-xp-tunduvalt-kiiremaks

Ehk on abiks.
Win-i tavaline häda: kõik ajutised asjad on kõvakettal tallel ja tõmbavad masina koomasse.

Panin praegu teise ketta sisse kuid see XP-ga ketas on veel alles. Vaatan kõigepealt kuidas Linuxiga hakkama saab ja kui sellest tulu ei tõuse hakkan sinu viidatud juhendi järgi XP uuesti mudima. Tegelt on selle XP puhul selline tunne nagu hakkaks roostes Opeli peale uut autokeret ehitama sealjuures sisu jääb vanaks Very Happy


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2012, 18:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui vaadata kuulutusi, siis võib mõne eurorubla eest leida 512 MB mälu sellisele masinale. Siis hakkab Windows üsna rahuldaval kiirusel jooksma. Kahe tuttava arvutid olen ma nii jooksma saanud - ühel oli algselt 256, teisel vaid 128 MB ja peal Win XP. Skaipida just ei saa, kuid lehti lugeda on võimalik, MSN töötab ja isegi Youtube on vaadatav. Kui teed arvutiomaniku jaoks eraldi piiratud õigustega kasutajakonto ja käsed brauseril kogu andmevoo jäljed kustutada iga kord, kui brauser kinni pannakse, siis võib arvuti töötada mitu kuud ilma, et vajaks mingit sättimist. Piiratud õigustega konto aitab takistada viirusi, kuna reaalajas toimivat viiruetõrjet sellisele arvutile naljalt ei pane. Küll aga võib lisaks viirusetõrjele arvutis olla PC-Toolsi tulemüür, mis ressursse ei söö.

Mõistlikum on muidugi teha kasvõi paarikümne-eurone kink ja leida mingi parem masin näiteks Hinnavaatlusest.

Kas Bodhi Linuxit oled proovinud? See nõuab ressursse vähem, kui Lubuntu.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group