Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 13.05.2012, 22:41  postituse pealkiri:  Vaba Tarkvara Päev Raplas, teine katse  

Esimene katse - http://pingviin.org/ftopic8910.html

Küsimus, et millal võiks sobida? Pakun et millalgi juunis 2012 võiks teha. Mulle ei sobi 1.-13. ja 18.-21. juuni.

See küsimus on peamiselt seotud uue Estobuntu väljatulemisega Ubuntu 12.04 LTS põhjal ning sellega, et ID-kaart kindlalt töötaks. Loodetavast on ka muud suuremad probleemid kõrvaldatud kui neid üldse oli. Siinkohal olekski hea teada, et kas on mingeid suuremaid jamasid, mille tõttu tasuks veel oodata? Siis tekib muidugi küsimus, et kaua oodata....

Seda siis nii Gnome-i kui ka LXDE baasil, KDE varianti ilmselt ei tule? See pole ka nii oluline kuna KDE saab ka varamutest lihtsalt peale lasta.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.05.2012, 18:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ootaks ära, mida Estobuntu tegijad pakuvad. Millal nemad uut versiooni näevad. Selle järgi paneks toimumise aja kokku.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 16.05.2012, 08:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
ootaks ära, mida Estobuntu tegijad pakuvad. Millal nemad uut versiooni näevad. Selle järgi paneks toimumise aja kokku.

Sellega on natuke keeruline praegu, sest esiteks on meil koodipuud ja veahalduse server maas ja see tuleb vanast serverist uude kolida, et arendus võiks jätkuda. Teiseks, osa seniste arendajate hulgast kurdab selle üle, et nad on juba muude asjadega nii hõivatud, et konkreetseid lubadusi valmimise osas ei oska anda.

Kui mul oleks aega tegeleda, siis ma võiks lubada, et kuu aja pärast on olemas, aga kahjuks nii lihtne see asi pole. Kas keegi Estobuntu arendajatest julgeb seekord mingi konkreetsema lubadusega välja tulla?


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 16.05.2012, 13:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See arenduse tagamine on mullegi tegelikult pidevalt muret teinud. Kuidagi oleks vaja riigi garantii siia taha saada. Üks mõte on ALVATAL-i kaudu kaubelda rahastust. Tegelikult tuleks üldse ALVATAL-i seltskond kokku kutsuda ja tegevuskava ning rahastus paika panna. Selle üks eesmärk on ka see, et garanteerida Estobuntu arenduseks vajalikud serverid + kõik muu sinnajuurde kuuluv. Siis muidugi kogu muu arendustöö ja ka promo toetamine.

Mul tekib küsimus, et mis eelarve eest see alvatal.ee töötab? Kas kannataks sinna panna ka Estobuntu arendus?

Samas mis on juhtunud IT Kolledžis? Kas ITK ei toeta enam Estobuntu projekti ega luba oma serverites asja pidada? Loen, et ikka uus server on olemas - siis on lootust?

Kuidas varundamine on lahendatud? Kas see ei ole nii, et saaks valutult uude serverisse üle kolida?

Selle Vaba Tarkvara Päeva jaoks oleks hea kui ID-kaardi saab ilma keemiata tööle. Praegusel juhul on juba vaja keemiat rakendada. Estobuntu osas saab ka 11.11 kasutada kui muud üle ei jää.

Ma kunagi ammu kui Estobuntu projekt algas, juba küsisin Laur Mõtuse käest, et kas saan kuidagi kaasa aidata Estobuntu projektile. Siis sain aru, et ma ei kvalifitseerunud ilmselt mitte kuidagi. Seda mulle otse ei öeldud aga selline mulje jäi.

Programmeerida ma paraku sellisel tasemel ei oska kuigi seda kõike on võimalik ka õppida ja kui on keegi, kes natuke ette näitab, et mida vaja on siis edeneks asi kiiremini. Võibolla on isegi mingid protseduurid võimalik dokumenteerida ja oleks lihtsalt vaja kedagi, kes ära teeks ja testiks, kas ja kuidas töötab.

Võimalik aga, et asi pole üldse programmeerimises vaid lihtsalt minu nägu ei sobi - ma ei tea - seda mulle ei öelda.

UCK-d kasutanud ei ole kuid nLite PisiPehme maailmast on vägagi tuttav ja ilmselt UCK ideoloogia on sama niipalju kui ma tutvustust lugenud olen.
Eks ühel hetkel võtan UCK nagunii ette, praegu ei ole selleks vajadust olnud. Vaatasin just, et Filosoft oli uue õigekirja poolitaja valmis saanud LibreOffice-ile - see võiks olla ka integreeritud kohe.

Näiteks on mul olemas kolme eri sorti ID-kaardilugejaid, mida teistel naljalt ei ole - SCR3310, SPR532, Omnikey CardMan 1021. Lähiajal testingi seda Ubuntu 12.04 LTS peal


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.05.2012, 16:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:

Näiteks on mul olemas kolme eri sorti ID-kaardilugejaid, mida teistel naljalt ei ole - SCR3310, SPR532, Omnikey CardMan 1021.


Oleks huvitav teada, et kuidas need Mageia 2-ga töötavad Smile

_________________
Image Image Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 16.05.2012, 17:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
zeroconf kirjutas:

Näiteks on mul olemas kolme eri sorti ID-kaardilugejaid, mida teistel naljalt ei ole - SCR3310, SPR532, Omnikey CardMan 1021.


Oleks huvitav teada, et kuidas need Mageia 2-ga töötavad Smile


Ma kuulsin jah, et Mageia2-s on ID-kaardi tugi tänu Sanderi usinatele pingutustele sees Smile

Kunagi kasutasin Mandrakest kuid mingil hetkel läksid sõltuvused üksteisega kaklema ja siis liikusin järgmise distro peale. Ubuntu all on nüüd rahulikum olnud.

Samas miks ka mitte Mageiat proovida ja ühe variandina tuleks seda kindlasti Vaba Tarkvara Päeval välja pakkuda. Mul on põhimõtteliselt võimalik ette valmistada mõned lauaarvutid erinevate distrotega - need võiks rahvale näidiseks teha, et siis saavad kohe uudistada. Seal tuleks valida mingid kindlad rakendused või ka nende kategooriad, mida siis iga distro peal rakendada - näiteks kontoritöö, multimeedia, mängimine vms. Kõrvale oleks vaja ehk panna tutvustav info paberile, et millega tegemist, distro logo, kodulehe aadress ning rakenduste loetelu koos kirjeldustega. Siis teavad uudistajad ka, millega tegu ning teavad ka proovida.

Kuni sinna välja, et teha ekraanisalvestajaga erinevate distrote tutvustavad videod, mis siis ekraanile jooksma panna. Juttu ilmselt juurde ei saa lugeda kuid siis video sisse kirjutada valmis tekst, mis kommenteerib iga sammu.

Siinkohal on suur küsimus see, et kuidas seda Installfesti osa lahendada - tahaks nii teha, et praktilise osana on võimalus kõigil soovijatel tuua oma arvutid kaasa ning Linux peale panna - mis iganes distro see ka siis ei oleks. Eks mingid populaarsemad distrod tuleb ette valmistada ent samas ei saa ka algaja pilti väga kirjuks ajada. Enamasti huvitab eesti inimest muidugi ID-kaardi tugi + multimeedia + kontoritöö + mängimine.

Küsimus on, et selleks puhuks tuleks hunnik CD või DVD plaate kõrvetada kuid mingit eelarvet sellel üritusel ei ole... Samuti ei ole teada kuipalju neid huvilisi tuleb, kes oma arvutitega tulevad. Muidugi saab teha eelneva registreerimise kuid reaalselt ei pruugi kõik kohale tulla ja samas mõned kes tulevad, ei pruugi olla registreerunud...

Kui leiduks hakkajaid noori, kes valmis Linuxil mängimist demoma siis oleks see suur asi kui nad ka kohale saaks tulla demoma seda.

Eks ma üritan ise ka mõned mängud peale ajada ent kuna ma ise tegelikult arvutis ei mängi siis ei ole ka kursis, mis mängud praegu populaarsed on kuid samas ilmselt on enamuses Windowsi mängud populaarsed ja Linuxis tuntud mänge eriti ei mängita. Võiks ju demoda ka mõne Windowsi mängu käimasaamist Linuxis kuid need kipuvad enamasti tasulised olema ja mul neid kindlasti ei ole. Kui keegi omab mõnda Windowsi mängu, mis ka Linuxis käima läheb ilma erilise pusimiseta siis võiks üritusele õla alla panna.

Kui on veel mingeid ideid kuidas päeva atraktiivsemaks muuta siis andke aga teada!


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2012, 11:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Näiteks on mul olemas kolme eri sorti ID-kaardilugejaid, mida teistel naljalt ei ole - SCR3310, SPR532, Omnikey CardMan 1021.

Neist kolmest kaks (SCR3310 ja Cardman-1021) on mul openSUSE-del (11.4 ja 12.1) RIA ID-tarkvaraga kasutuses. 12.1-l pidin ccid teegi välja vahetama, et PIN2 käima saada.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group