Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2012, 20:55  postituse pealkiri:  Estobuntu 11.10 töölaual olev märkmeleht - kuidas eemaldada?  

Tervitus

Sai siis emale läpakas koos uusima Estobuntuga paika pandud (kuna just ilmus ka Cinnamon 1.3, siis see sai ka paigaldatud Razz )

Kuid üks jama on - ma ei saa mingi valemiga lahti sellest töölaual olevast lipikust. Teksti kustutasin ära, mitu korda seda lipikut ka kustutanud. Kuid peale igat restarti - tühi lipik taas töölaual ootamas.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 23.02.2012, 21:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seda tehakse töölauavidinate haldurist... Tuleb valida vastav vidin ja võtta ära linnuke "isekäivitumine sisenemisel" eest. Võib ka otse isekäivituvate rakenduste utiliidi kaudu eemaldada.

Arvo Mägi kirjutab sellest üksipulgi ja piltidega: http://ubuntu.pingviin.org/screenlets.html (muuseas, sinna oleks jõudnud ka kahe sammuga Estobuntu juhendite kaudu)

Oled kindel, et su emal pole vaja enda jaoks arvuti ekraanile märkmeid vms meeldetuletusi kirja panna? Või sul sinna talle mingeid juhiseid millegi kasutamiseks?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2012, 21:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Screenletsi artikli juurde veel ei jõudnud. Teised Estobuntu artiklid lugesin enne läbi.

Kuid liiga palju uuendusi ühe korraga - vanale inimesele pole hea. Niigi läptop, natuke uuenenud kasutajaliides - see on piisav hetkel ma arvan.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 28.02.2012, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Screenletsi artikli juurde veel ei jõudnud. Teised Estobuntu artiklid lugesin enne läbi.

Kuid liiga palju uuendusi ühe korraga - vanale inimesele pole hea. Niigi läptop, natuke uuenenud kasutajaliides - see on piisav hetkel ma arvan.

KDE versioonis on kogu aeg olnud ilmateade ja märkmevidin, samuti on need olnud GNOME versioonis algusest peale (ja need ei tohiks kasutamist väga segada... või siiski segavad?). Ses mõttes on pigem aetud väga stabiilset joont ja on üritatud uuendusi vältida. GNOME -> Unity uuendus muidugi on, aga see on Ubuntu enda otsus ja Estobuntus selle vastu võitlemine poleks juba sellele kuluva ressursi mõttes tark valik.

See on tegelikult täiesti aruteluküsimus, et kas EMHI ilmateate lisamine ja märkmevidin emakeelse tervitusega töölaual teevad süsteemi niipalju kodusemaks ja kannavad ühesugust stabiilset Estobuntu imidžit, et see kaalub üles võimalikud probleemid sellega, et need vidinad võivad olla lisamüra töölaual ja nende seadistamisega võib tekkida kasutajatel raskusi (olgugi, et need on täielikult Eesti keelde tõlgitud). Mina olen kogu aeg ses küsimuses kahevahel olnud, aga lõpuks ikka mõtelnud, et kasu on ilmselt kahjust suurem. Juba kasvõi sellepärast, et nii on Estobuntul selgelt äratuntav "oma töölaud", mis inimestele meelde jääb.

Tegelikult peaks lipiku kustutamine (hüpikmenüüs "Kustuta see Vidin") eemaldama selle ka algkäivitamisest. Kui see nii pole, siis see viga ootaks Screenletsis parandamist (kui keegi viitsib selle järgi proovida ja see viga esineb, siis võiks teatada https://bugs.launchpad.net/screenlets/+filebug ja ma üritaks selle paranduse siis seal võimalikult kiiresti sisse viia).


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2012, 12:26  postituse pealkiri:  Re: Estobuntu 11.10 töölaual olev märkmeleht - kuidas eemald  

spott kirjutas:
... ma ei saa mingi valemiga lahti sellest töölaual olevast lipikust. Teksti kustutasin ära, mitu korda seda lipikut ka kustutanud. Kuid peale igat restarti - tühi lipik taas töölaual ootamas.


64-bitisel sai paremklõpsuga lipikul <kustutada koos seadetega>,
kadus ära ja vabatahtlikult küll tagasi ei ilmu. Smile

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2012, 22:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:

See on tegelikult täiesti aruteluküsimus, et kas EMHI ilmateate lisamine ja märkmevidin emakeelse tervitusega töölaual teevad süsteemi niipalju kodusemaks ja /.../

Nojah, mis ma sest ilmateatest seal hoian, kui EMHI minu kodukoha andmeid ei edasta. Saaremaa võib küll väike tunduda, aga tegelikult on Sõrve, Kuressaare, Vilsandi ja Triigi ilmad väga erinevad.
Kui siit saaks kuidagi ilma töölauale, oleksin rahul
http://on-line.msi.ttu.ee/triigi/


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.02.2012, 09:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

EMHI vastu minul pole midagi. Need jäid mõlemal arvutil (nüüd mul tegelikult endal kaks arvutit Estobuntuga ja emale andsin ka läpaka Estobuntuga) paika. Hea vaadata, mida ilm ennustab.

Ega see märkmepaber ka - alguses hea asi tutvustamiseks, kuid seal võiks olla ka juhend, kuidas ta töölaualt üldse ära saab.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2012, 12:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
tramm kirjutas:

See on tegelikult täiesti aruteluküsimus, et kas EMHI ilmateate lisamine ja märkmevidin emakeelse tervitusega töölaual teevad süsteemi niipalju kodusemaks ja /.../

Nojah, mis ma sest ilmateatest seal hoian, kui EMHI minu kodukoha andmeid ei edasta. Saaremaa võib küll väike tunduda, aga tegelikult on Sõrve, Kuressaare, Vilsandi ja Triigi ilmad väga erinevad.
Kui siit saaks kuidagi ilma töölauale, oleksin rahul
http://on-line.msi.ttu.ee/triigi/


Ise kasutan Gnoomi all Weather Indicator`it, mis annab mulle ilma näiteks ka Ämaris. Ämaris!!! Very Happy Igati asjalik jupstükk.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2012, 18:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:

Ise kasutan Gnoomi all Weather Indicator`it, mis annab mulle ilma näiteks ka Ämaris. Ämaris!!! Very Happy Igati asjalik jupstükk.

Valetab pagan.
Saaremaal on 3 EMHI ilmavaatlusjaama - Roomassaare, Vilsandi ja Sõrve. Roomassaare on minu kodukohast 43 km, Vilsandi 52 km ja Sõrve jaam 82 km kaugusel. Põhja Saaremaal EMHI jaam puudub ja seega võtab Google oma andmed ühest neist, arvatavasti Roomassaarest. Meil on AS Saarte Liinid jaam Triigi sadamas, millele eelmises postituses viitasin, aga selle andmeid miskipärast ei kasutata, kuigi need on väga täpsed.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.03.2012, 19:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
sadiini kirjutas:

Ise kasutan Gnoomi all Weather Indicator`it, mis annab mulle ilma näiteks ka Ämaris. Ämaris!!! Very Happy Igati asjalik jupstükk.

Valetab pagan.
Saaremaal on 3 EMHI ilmavaatlusjaama - Roomassaare, Vilsandi ja Sõrve. Roomassaare on minu kodukohast 43 km, Vilsandi 52 km ja Sõrve jaam 82 km kaugusel. Põhja Saaremaal EMHI jaam puudub ja seega võtab Google oma andmed ühest neist, arvatavasti Roomassaarest. Meil on AS Saarte Liinid jaam Triigi sadamas, millele eelmises postituses viitasin, aga selle andmeid miskipärast ei kasutata, kuigi need on väga täpsed.


Nüüd tekkis minulgi huvi, et kust ta need Ämari andmed võtab...

Keilas on automaatjaam. Ehk on sealt.

Peab natukene rakenduse "sisikonnas" sobrama. Ehk leian midagi teadmist väärivat...

edit: Ei saanud jagu. Kust ta neid andmeid tirib, ei tea. Võimekamad ehk leiavad vastuse...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.03.2012, 23:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
Nojah, mis ma sest ilmateatest seal hoian, kui EMHI minu kodukoha andmeid ei edasta. Saaremaa võib küll väike tunduda, aga tegelikult on Sõrve, Kuressaare, Vilsandi ja Triigi ilmad väga erinevad.
Kui siit saaks kuidagi ilma töölauale, oleksin rahul
http://on-line.msi.ttu.ee/triigi/

Kui oskad natuke skriptida, siis pole probleem. Ideid saaks vast ka siit.

spott kirjutas:
Ega see märkmepaber ka - alguses hea asi tutvustamiseks, kuid seal võiks olla ka juhend, kuidas ta töölaualt üldse ära saab.

Sinna ei mahu just väga palju juttu tegelikult, ainult paar sõna. Vidinate isekäivitaja eemaldamise viga sai nüüd loodetavasti allikal parandatud.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2012, 20:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Sander kirjutas:
sadiini kirjutas:

Ise kasutan Gnoomi all Weather Indicator`it, mis annab mulle ilma näiteks ka Ämaris. Ämaris!!! Very Happy Igati asjalik jupstükk.

Valetab pagan.
Saaremaal on 3 EMHI ilmavaatlusjaama - Roomassaare, Vilsandi ja Sõrve. Roomassaare on minu kodukohast 43 km, Vilsandi 52 km ja Sõrve jaam 82 km kaugusel. Põhja Saaremaal EMHI jaam puudub ja seega võtab Google oma andmed ühest neist, arvatavasti Roomassaarest. Meil on AS Saarte Liinid jaam Triigi sadamas, millele eelmises postituses viitasin, aga selle andmeid miskipärast ei kasutata, kuigi need on väga täpsed.


Nüüd tekkis minulgi huvi, et kust ta need Ämari andmed võtab...

Keilas on automaatjaam. Ehk on sealt.

Peab natukene rakenduse "sisikonnas" sobrama. Ehk leian midagi teadmist väärivat...

edit: Ei saanud jagu. Kust ta neid andmeid tirib, ei tea. Võimekamad ehk leiavad vastuse...


edit: Kaks kanalt on tal eelseadistatud. Üks on Google ja teine on Yahoo. Aga kust allikast nemad oma info võtavad. No ei hakka küsima...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Parnakas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 44
Liitunud: 04.05.2007
Postitused: 45
Asukoht: Tallinn/Väike-Maarja
Distributsioon: Ubuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 20.08.2012, 16:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuidas lisada neid isekäivituvaid rakendusi?

Seal küsib käsureal mingit teksti, aga mida sinna kirjutada, et nt Skype isekäivituma saada?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group