Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2011, 15:14  postituse pealkiri:  probleem uuendamisel  

Probleem siis selline:,et ma uuendasin süsteemi läbi mint paigalduspulga nii,et säiliksid kõik kaustad.Nüüd aga selgus,et 1.resolutsioon on paigast ära ja ta ei lase mul seda muuta ka.(MONITOR UNKNOWN) 2.arvuti ei loe enam väliseid pulki jä kõvaketaid välja.(nagu polekski neid külge ühendatud.
3. uuendamishaldur ja pakihaldur ei hakka ka tööle ütleb,et:

The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.

E: Malformed line 1 in source list /etc/apt/sources.list.d/local-repository.list (dist parse)
E: Unable to lock the list directory

E: Malformed line 1 in source list /etc/apt/sources.list.d/local-repository.list (dist parse)
E: The list of sources could not be read.
Go to the repository dialog to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.

kuigi ma olen praegu netis ja kirjutan seda.

Kas on mingi nipp et saaks masina jälle normaaljooksule või ma pean tegema uue täis paigalduse? Kuigi ei tahaks praegu veel teha piltidest ja filmidest hakkab kahju ei saa neid kuidagi kätte ka.

Tänud ette!

Abi oleks ka sellest kui saaks talle niipalju,et ta loeks välisekõvaketta välja ja ma saan kogu sisu ümber tõsta.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2011, 19:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas, minnes Mint Live pealt mälupulga abil sisse ei näe kogu sisu ja siis ka toda välist ketast?

Niipalju hetkel olemasolevalt jooksvalt versioonilt ikka saad, et meiliprogelt, brauseritelt jms saad omale tagavarakoopiad tehtud, kogu pagasi ja eelistusmenüüde ning arhiivide kohta?

Uute "Repository" aadressid jkms saaks ju sinna lisada, aga ma pole päris kindel mis pudru ja kapsad sealt välja võivad kasvada... ning kas pärast üldse oma andmeid enam pääsed varundama (progede tagavarakoopiate näol).

Mina teeks kõigest vajalikust tagavarakoopiad, tõstaks oma vajalikud failid Live pulga abil sealt kõik välja (näiteks välisele kettale) ning teeks uue installi. Uuel installil ajaks korjaks tagavaraketta järelt; sest just oli kogemus, kus installeri GParted osa kupatas kõik kettad ja partitsioonid üksteise otsa (olenemata valitud kettast ! ), nii et ole mees ja mõtle välja mis kellega kokku käib.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2011, 20:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

läbi live usb ma näen küll neid faile aga ta ei lasknud neid kõvakettale panna. ei lase koopjat teha ega lõikamise teel ära võtta.Ja kui mõni näiteks film on kaustas siis kaustal on tabalukk
peal ja ma ei pääse sinna üldse ligi.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2011, 20:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võlusõna tuleb parema hiireklahvi alt, klikkides vajamineval kaustal tekkivast rippmenüüst valides: Ava administraatorina (Open as root, vms, oleneb mis Mintist jutt käib jne).

Ja kui avatud kaustal veel valid ülevalt: Vaade -> Lisapaan linnuke ette, lisapaane aktiveerides ja seal sees kaustu valides, on hoopis parem asju vasakult paremale või paremalt vasakule kopeerida või lõigata. Natuke ebamugav, et uutel on vaja kõigepealt paan aktiveerida vasaku hiireklõpsuga et seal sees toimetada, aga see on siiski tühine,

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2011, 11:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mine software sources alla, võta sealt other software tab ja eemalda linnuke
file:///usr-share/local-repository binary/

ja siis tee reload.. peaks toimima.
mingi versiooniga oli see kala kui õigesti mäletan.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 12.12.2011, 12:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tänud Erku! Sain selle võlusõna abil kõik asjad kätte ja mint 11 läks peale.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group