Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2011, 18:33  postituse pealkiri:  Õiguste võtmine kaustadele ja failidele  

Jõudsin lõpuks nii kaugele, et kopeerisin eelmise arvuti kõvakettalt kaustad-failid uude masinasse. Seni kuni ketast USB kaudu arvutiga ühendasin, polnud õgustega mingeid probleeme, pärast kopeerimist enam faile lahti ei saa. Oskan "gksu nautilus" abil õigusi muuta, aga ei oska seda korraga teha, nii et õigused laieneksid ka alamkaustadele ja neis olevatele failidele. Määran endale kui omanikule kataloogi pääsuõigused - failide loomine ja kustutamine. Faili pääsuõiguste koha peal on kriips ja seda ma muuta ei saa, algul nagu muudaks ära, aga kui pärast uuesti avan, on seis endine. Leidsin järgmise käsu
sudo chown -R adminUserName folderToChown
asendasin username ja folderi nimed
sudo chown -R sander media/f56fea95-7000-4c7a-g847-93de46e9b1d6/asjadToChown
vastuseks saan "No such file or directory"
Mõistus otsas, ehk keegi aitab.


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2011, 18:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki sa kopeerisid andmed juurikana. Seepärast tekkis õiguste konflikt.
Antud käsk peabki sellise väljundi andma, juhul kui sa ei asu juurkataloogis ( /)
Kuna media asukoht juurkataloogi suhtes on /media , siis tuleb ka vastavalt kirjutada.
Et saada see sama käsk tööle, pead sa liikuma juurkataloogi ( cd / ) ja siis antud käsku kasutama.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2011, 19:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:
Et saada see sama käsk tööle, pead sa liikuma juurkataloogi ( cd / ) ja siis antud käsku kasutama.

kuidas liikuma? Kas alustan käsku cd / sudo chown -R sander .....?
Tegin nii, aga nüüd ei juhtunud midagi, viskas uuesti ette sander@masin:/$ kaustade ja failide õigustega midagi ei muutund


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2011, 20:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kood:

sudo chown -R kasutaja /media/kaust/alamkaust

Ja kas vastav ketas on ikka haagitud?


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2011, 22:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:
Kood:

sudo chown -R kasutaja /media/kaust/alamkaust

Ja kas vastav ketas on ikka haagitud?

On. Sain korda, kui jätsin alamkausta lõpust "ToChown" ära.
Suured tänud!


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 07.11.2011, 11:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vahest on nii, et Grupp jääb Ruudu alla Wink

Siis on sudo chown -R sander:sander /kaust/alamkaust

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 07.11.2011, 20:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Vahest on nii, et Grupp jääb Ruudu alla Wink
Siis on sudo chown -R sander:sander /kaust/alamkaust

Seda küll, aga ma saan pärast käsu sudo chown -R kasutaja /media/kaust/alamkaust sisestamist kaustadele ligi, Grupi nimeks on 500, mida see tähendab? Võtan siis Grupi ka sinu antud käsuga omale.
Mulle on Grupi mõiste natuke segane, kui ma kasutan arvutit üksi, siis pole seda vist vaja. Või on? Kui vaja pole, kas siis saab selle hoopis ära kaotada?
Mida siis teha, kui ma tahan samadele kaustadele ja failidele vabalt igast operatsioonisüsteemist ligi saada. Kas annan Teistele kataloogide ja failide pääsuõiguseks lugemise ja kirjutamise. Või pean need õigused endale iga kord võtma, nii nagu ma nüüd Ubuntus tegin. Mulle ei meenu, et mul oleks vanas arvutis selliseid probleeme olnd, siis oli dokumendipartitsioon NTFS või FAT32, probleemid algasid uue arvutiga, kus mul on dokumendipartitsioon Ext4


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2011, 09:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
Seda küll, aga ma saan pärast käsu sudo chown -R kasutaja /media/kaust/alamkaust sisestamist kaustadele ligi, Grupi nimeks on 500, mida see tähendab? Võtan siis Grupi ka sinu antud käsuga omale.
Mulle on Grupi mõiste natuke segane, kui ma kasutan arvutit üksi, siis pole seda vist vaja. Või on? Kui vaja pole, kas siis saab selle hoopis ära kaotada?
Mida siis teha, kui ma tahan samadele kaustadele ja failidele vabalt igast operatsioonisüsteemist ligi saada. Kas annan Teistele kataloogide ja failide pääsuõiguseks lugemise ja kirjutamise. Või pean need õigused endale iga kord võtma, nii nagu ma nüüd Ubuntus tegin.

Anna terminalis käsk 'id', see näitab Su kasutajanime ja ID (uid) ning grupi nime ja ID (gid). Käsuga chown -R anna siis kogu kataloogipuule need uid ja gid.

Kogu grupile antakse load lugemiseks ning kataloogidele ka x-lipp, mis lubab kataloogi sisu lugeda, käsuga 'chmod -R ug+rX kataloog'.

Kui tahad, et iga kasutaja igaltpool faile näha saaks, siis 'chmod -R a+rX kaust' või 'chmod -R ugo+rX kaust'.

Pikemalt jutustab chmod käsu kasutamisest 'man chmod'.
Igal kaustal ja igal failil on kasutaja ja grupi tunnus, neid ära jätta ei saa, küll aga saab anda kõigile õiguse failidega kõike teha.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2011, 18:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:

Anna terminalis käsk 'id', see näitab Su kasutajanime ja ID (uid) ning grupi nime ja ID (gid). Käsuga chown -R anna siis kogu kataloogipuule need uid ja gid.

Kogu grupile antakse load lugemiseks ning kataloogidele ka x-lipp, mis lubab kataloogi sisu lugeda, käsuga 'chmod -R ug+rX kataloog'.

Kui tahad, et iga kasutaja igaltpool faile näha saaks, siis 'chmod -R a+rX kaust' või 'chmod -R ugo+rX kaust'.

Pikemalt jutustab chmod käsu kasutamisest 'man chmod'.
Igal kaustal ja igal failil on kasutaja ja grupi tunnus, neid ära jätta ei saa, küll aga saab anda kõigile õiguse failidega kõike teha.


Suured tänud, sain mõned asjad selgemaks.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group