Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 11:41  postituse pealkiri:  RadeonHD 6790 ja avatud lähtekoodiga draiver  

Mure selline, et sai ostetud RadeonHD 6790 lootuses, et selle 3D tugi töötab Linuxi-s, kuid selgus, et ei töötanudki. AMD kinnist draiverit ei saanud tööle ning MESA draiver ei töötanud samuti, hiir tuli ette, kuid taustaks olid ainult värvilise säbruga kaetud kollased, roosad ja sinised triibud.

On kellelgi selle videokaardiga Linuxi-s kogemusi. MESA versioon on mul 7.11.

Videokaart on toodetud Sapphire poolt.

Ette tänades.


ivar sild
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.08.2007
Postitused: 4
Asukoht: Harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 15:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on sama kaart s.t Sapphire HD6790. Selle koduleheküljelt tõmmatava run faili sain terminalis justkui ikka tööle (ma ei tea, kas see peaks olema see AMD kinnine draiver?). Pilt ja 3d funktsioonid töötasid. Aga probleeme tekkis playonlinuxi all, kus Crysis2 arvas, et tegu on Radeon 3200-ga ja Portal2 arvas kah miski muu versiooni olevat. Igatahes Crysis2 töötas vaatamata sellele ning mõned mängud veel... Samas on küllap mu enese tahtmatuse ja oskamatuse küsimus, et ma playonlinuxiga enamust windowsi mängudest korralikult veel tööle ei saa. Igatahes ATI catalyst center linuxi versioon (Ubuntu 11.04) ja linuxi mängud töötasid nii mis ludin...
AMD pakutav draiver siis siin: http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.42&lang=English


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 20:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovisin aga lõi korraks valgeks ja lülitas monitori välja. Ei andnud märku, et oleks out-of-range. Mul on monitor ühendatud läbi konverteri.


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 20:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui installid *.run faili abil siis igaks petteks enne rebooti sisesta käsk:
aticonfig --initial

siis teeb xorg faili.
kuigi ta peaks seda ka automaatselt tegema.
tasub proovida.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

ivar sild
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 01.08.2007
Postitused: 4
Asukoht: Harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma kahjuks olen üsna dumbjuuser arvutikasutaja, seega ei oska oletada ja nõu anda, mida see konverter mõjutab või ei mõjuta... Kasutasin seda (http://www2.ati.com/relnotes/Catalyst_11.7_Linux_Installer.pdf) juhendit, kus ta siis pakub mitmeid variante kuni n.ö draiveri genereerimiseni välja. Juhendi leidsin muidugi seepärast, et ei osanud *.run-failiga ise midagi peale hakata Smile


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 06.10.2011, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Xorg.conf loodi automaatselt, kuid nagu ennist mainisin lõi X-i käivitamisel korraks valgeks ja monitor näitas, et power saving mode. Proovisin nii GDM-i kui LightDM-iga Praegu töötab ta mul xf86-video-vesa peal. xf86-video-ati viskas kollased, roosad ja sinised triibud ette. Kuidas üldse lood amd avatud lähtekoodi toega on?

Catalysti proovisin AUR-ist.


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 07.10.2011, 00:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

no see konverter ei mõjuta midagi..mul on kõik catalyst driverid kenasti toiminud. kala peab kusagil mujal olema...
vaata var/log/Xorg.0.log ja sellised failid üle, järsku seal miskit mainitud.

opensource driveritega on see probleem et esiteks ei tööta powerplay korralikult, ehk siis videokaardi clockid on kogu aeg kõrged ja vent uhab rohkem, ning teiseks ei toeta opensource driverid opengl3.x + ning puuduvad paljud funktsioonid.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group