Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2011, 18:00  postituse pealkiri:  välised kõvakettad - operatsioonisüsteemide tugi  

Välistele kõvaketastele on lisatud teave operatsioonisüsteemide toe kohta.
Näiteks Euronics reklaamib LaCie (2 TB, 3,5"), mille juures on märkus
operatsioonisüsteemide tugi: Mac OS 10.x, Windows 2000, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Linuxit tihti lisatud ei ole, aga ometi need paar väiksemat ketast mida mina ostnud olen, töötavad Linuxiga, ainult kettale lisatud windowsikesksed utiliidid ei lähe käima, aga neist ma puudust ei tunnegi.
Küsimus:
Kas võib juhtuda, et mõni väline kõvaketas, millel puudub märge Linuxi toe kohta, võib ka mitte töötada. Ise ma seda hästi ei usu, aga kasulik oleks teada, kui uut ostma lähen.


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 06.04.2011, 18:48  postituse pealkiri:  Re: välised kõvakettad - operatsioonisüsteemide tugi  

Sander kirjutas:
Välistele kõvaketastele on lisatud teave operatsioonisüsteemide toe kohta.
Näiteks Euronics reklaamib LaCie (2 TB, 3,5"), mille juures on märkus
operatsioonisüsteemide tugi: Mac OS 10.x, Windows 2000, Windows 7, Windows Vista, Windows XP
Linuxit tihti lisatud ei ole, aga ometi need paar väiksemat ketast mida mina ostnud olen, töötavad Linuxiga, ainult kettale lisatud windowsikesksed utiliidid ei lähe käima, aga neist ma puudust ei tunnegi.
Küsimus:
Kas võib juhtuda, et mõni väline kõvaketas, millel puudub märge Linuxi toe kohta, võib ka mitte töötada. Ise ma seda hästi ei usu, aga kasulik oleks teada, kui uut ostma lähen.

1.Jah
2.Targem osta eraldi mingi BlackBox või IcyBox etc ja kõvaketas.
Tuleb odavam,vajaduse korral kõvaketast boxis lihtne vahetada ja ei mingeid ühilduvusprobleeme.

_________________
Image

z
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 75

Distributsioon: void
blank.gif
postituspostitatud: 07.04.2011, 09:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oleneb kuidas ketast järgi yhendad. Variandid on: USB, USB2, FireWire, paralleelporti saab panna, siis eSATA on kõige uuem ja popim tekhnoloogia...

Paralleelpordi puhul asi lihtne. Firewire kohta ei oska öelda, kogemus puuudb. USB yhenduse puhul on harilikult tegemist USB standardisse sissekirjutatud pöördusviisidega (usb mass storage) mis toimivad kõikide (kaasaegsete) stäkkidega. Endal pole probleeme tekkinud erinevate ide/usb ja sata/usb kontrollerite ja linux2.4, 2.6; freebsd7x, 8x; openbsd 3.6+(...); puhul.

YMMV

Tootja paneb märke selle kohta, millega ta on konkreetselt seda toodet testinud, ja mille eest siis justkui vastutab. Sellel pole põrmugi pistmist sellega, milledega see reaalselt toimib.

Skorzeny kirjutas:

1.Jah
2.Targem osta eraldi mingi BlackBox või IcyBox etc ja kõvaketas.
Tuleb odavam,vajaduse korral kõvaketast boxis lihtne vahetada ja ei mingeid ühilduvusprobleeme.


Korpuses väliste ketaste puhul (USB/FW) on samamoodi võimalik sisu ja/või kontrollerit eraldi vahetada, ainukese veana garantii aegub enneaegselt.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.04.2011, 20:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vahet ei ole mis ühendust kasutatakse, töötamise või mittetöötamise määrab siiski ja ainult seal välise kettakasti sees olev kontroller. Ja KÕIK ei tööta...

Ja milleks osta endale kallis karp kui pead hakkama kontrollerit vahetama, tihtipeale on see ka võimatu, sest kontrolleri skeem on tehtud vastavalt ketta kastile

Seega asi ei ole päris nii lihtne

_________________
https://www.inlink.ee

croco3008
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 22.08.2008
Postitused: 50


blank.gif
postituspostitatud: 07.04.2011, 20:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oskad sa ehk välja tuua mõne ketta nime, mille ostmisest tasuks hoiduda? Ma ise ei ole küll kohanud ühtegi sellist välist ketast, mis linuxiga ei toimiks. Loomulikult mingi teatud osa funktsionaalsusest võib mitte toimida (crypto, arhiveerimine, lisanupud), kuid põhifunktsionaalsuses on kõik minu käes olnud usb/firewire/sata kettada linuxile sobinud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group