Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 10:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox kirjutas:
Aga kuidas on teie kogemuse järgi - et kui paljud teie sõpradest-tuttavatest, kes pole enne linuxist midagi kuulnud, ja kui suure veenmise peale on valmis seda kasutusse võtma?

See on ehk see küsimus, mida ma siin algusest peale olen tahtnud küsida Smile

see on küsimus, millele on ka juba vastatud:
https://pingviin.org/viewtopic.php?t=6711


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
atrox kirjutas:
Aga kuidas on teie kogemuse järgi - et kui paljud teie sõpradest-tuttavatest, kes pole enne linuxist midagi kuulnud, ja kui suure veenmise peale on valmis seda kasutusse võtma?

See on ehk see küsimus, mida ma siin algusest peale olen tahtnud küsida Smile

see on küsimus, millele on ka juba vastatud:
https://pingviin.org/viewtopic.php?t=6711


Seal räägitakse juba olemasolevatest kasutajatest. Mind huvitab rohkem see kogemus, kuidas inimesed linuxit kasutama on sattunud - kui ma oma emaga koos elan ja ta arvutile linuxi peale panen, siis pole arvatavasti küsimus, kas ta sellega hakkama saab (helpdesk on kohe käepärast ju). Aga küsimus on just sellistes inimestes, kellel ei olda mitu tundi nädalas kibekiiresti kätt hoidmas.


medieval
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 16.11.2008
Postitused: 175
Asukoht: Saaremaa/Tartu
Distributsioon: Ubuntu 10.10
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 11:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox kirjutas:
Aga küsimus on just sellistes inimestes, kellel ei olda mitu tundi nädalas kibekiiresti kätt hoidmas.


Mul on "hallata" sisuliselt kaks arvutit 300 km tagant. Kummagagi pole otseselt probleeme olnud. Üks on jooksnud kaks kuud(Ubuntu 9.10) ning teine pool aastat(Ubuntu 8.04). Uuendused olen proovinud siis teha, kui ise kohal olen(mitme kuu tagant). Tegu on suht arvutivõhikutest inimestega.

Aidata on vist vaja olnud ainult ubuntu 8.04 uute theme enginite panemisega ning alguses oli vaja näidata ka kuidas ubuntu-restricted-extras peale lasta. Läbi pakihalduri õpiti programmide installimine suht kiiresti ära ning vaba vara programmide (GIMP, openoffice jne) probleemid on jäänud pigem sellele tasandile, et nende välimus erineb windowsi omadest. Ühesõnaga kui kõik töötab, mõõduvad ka probleemid suht kiiresti.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 12:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox

järsku soovid seda kõike kandikul ? väga pealiskaudne oled, keegi ei tule sulle pakkuma ABC stiilis juhist, kuidas inimestele linuxit pähe määrida ja lisaks teenusena raha teenida. kui sul on vähegi analüüsivõimet, siis on siin foorumis piisavalt teemasid, mille järgi järeldusi teha. teinekord ei ole vaja üldse kaugelt otsida, olles ise samuti linuxi kasutaja, võid abiks võtta ka enda nägemuse ja kogemuse.

mulle tunduvad linuxit kasutavad inimesed teinekord kuidagi väga ebakindlad, nad nagu poleks oma valikute õigsuses kunagi lõpuni veendunud.


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 12:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kandikul oleks väga pro Wink

Aga tegelikult suhteliselt ainus küsimus, mis on oluline, ongi seesama, et kui paljud nö. suvalised inimesed ja kuidas linuxit vastu võtavad.


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 12:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suvalised inimesd võtavad umbusklikult ja tõrjuvalt. Punkt.

_________________
Image

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 19:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
Suvalised inimesd võtavad umbusklikult ja tõrjuvalt. Punkt.
Pigem mitte. Suvaline inimene ei teagi siiamaale, et selline asi nagu Linux olemas on. Suvalisel inimesel on suva ... suvaline inimene käib ainult netis lehti lugemas ja ta ei katseta kunagi midagi.

Umbusklikult võtab ikka see, kellele on koolis või kusagil mujal selgeks tehtud, et on peale õige OP-süsteemi ja mäki ka mingi "imelik muu asi". Need inimesed pigem tõrjuvad seda eemale.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.03.2010, 21:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oli hallata üks arvuti estobuntuga, täiesti esimest korda arvutit kasutav inimene. Õppimiseks läks pisut aega. Kuid linuxiga nüüd probleemi polnud, põhiliselt vaadati seal arvutis lehti, ning seakaamerat Very Happy. Nii jooksis asi alates kas 7.10 või siis 8.04 versioonist siiani, update'd olid kinni keeratud, kuna polnud mõtet asja keeruliseks ajada. 450mhz celeron ka. Nüüd sai arvuti välja vahetatud ja siis uuem süsteem peale pandud.

_________________
Hyva päiva!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group