Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2010, 19:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

xyzzy kirjutas:
To Kaar3l 17:25:

Windowsi klahvi kasutamise idee tuli mul sellest, et arvutipoes tehnikuna töötades oli vaja mul ühele kliendile arvutisse installida windowsi kõrvale ka fedora linux. Arvutit kätte andes sai klient natuke arvutit proovida, ning varsti tekkis tal küsimus, kuidas saaks panna windowsi nupuga menüüd avama. Mul sellele küsimusele kohe vastust võtta ei olnud, ning see avastamisrõõm jäi kliendile. Windowsi nupuga menüü avamine linuxis keeruline ei ole, tuleb vaid menüüdest valida System -> Preferences -> Keyboard Shortcuts -> Desktop -> Show the panel menu. See on lihtsalt selleks hea, sest siis ei pea arvuti ostnu enam selle asjaga tegelama.

Partitsioonide soovitusega panin natuke mõõda. Suue kõvakettaga arvuti puhul ei tohiks see enam probleem olla Smile. Mul endal oli nii, et töökoha arvutis oli mul 20 gigabaidine kõvaketas, ning erinevat tarkvara testides sai mul süsteemipartitsioon täis, kuigi kodukataloogi partitsioonil oli veel ruumi kõvasti. Lihtsuse mõttes tegin arvutile reinstalli ning paigutasin kõik ühele partitsioonile.

Selge, ma sain pisut teisiti aru nagu sa oleks tahtnud theme või välimuse hästi sarnaseks panna.

Kui on ikka väga väike ketas, siis on küll mõtet ühele partitsioonile panna. Ega vist alla 80GB-se kettaga uusi läpakaid palju enam ei leidu. Kui just muidugi SSD-ga pole.

_________________
Hyva päiva!

atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2010, 23:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

xyzzy kirjutas:

Ma mõtlesin asja nii, et Linux ise on igas arvutis üks ja see sama ehk Ubuntu, kuid ostja soovid rakendustarkvara suhtes võivad erinevad olla.
[...]
Muuseas klient maksis kõigil juhtudel ka windowsi ja tarkvara installeerimise kinni.


Kui klient midagi kinni maksab, siis saab muidugi kõike, kasvõi hoopis teise linuxi Smile

Aga minu mõte oli see, et too linuxiga arvuti oleks linuxi entusiastide (keda protsentuaalselt olevat ülemaailmse statistika kohaselt 1% kõigist arvutikasutajatest) kõrval ka sellistele inimestele, kes ei hooli eriti, mis OS neil arvutil jookseb - põhiline, et midagi on ja see töötab. Kui arvuti veel ka odavamalt saab, ongi otsus pmst olemas.

St. see oleks siiski rohkem nagu säästuvariant mu silmis - millegi muuga tavakasutajaid vast niimoodi ära ei veena (jutt viirustest jms oleks poodi tulnud inimesele ikka suht teisejärguline, ma arvan).


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2010, 23:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:

Veel viidati masinale kus oli linux.
Küsimusele:"Mis liiki linux on?" vastati, et Ubuntu ja peal pole mitte midagi erilist.
Lahkusin esindusest ebameeldiva tundega, sest tundsin ,et minuga räägiti nii ,et ma oleks arvutikauge inimene.


Ma kardan, et üks põhjus võiks olla näiteks see, et too müüja polnud saanud erilist linuxi-alast koolitust (mis on ka täiesti mõistetav, sest iga koolitus peaks ju vähemasti koolitusraha tagasi teenima - linuxiga arvuti müümise puhul aga mingit erilist lisatulu loota ei ole) ja seepärast ei osanudki ta ehk peale selle ühe-kahe pähe õpitud lause midagi muud kosta.


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 15.03.2010, 23:58  postituse pealkiri:  Re: arvamusi eelinstalleeritud linuxiga arvutite kohta  

akbgf kirjutas:
atrox kirjutas:
Vastuargumendid järgmised:
linuxiga hakatakse ostma arvuteid ka sel eesmärgil, et sinna hiljem piraat-windows peale panna

Ei mõista, miks see on vastuargument.
Windowsiga müüakse küll arvuteid, millele kohe windowsi asemele Linux installeeritakse.


Minu kui linuxi kasutaja jaoks on windowsiga arvuti küll täiesti vastuvõetamatu variant, st. ma kaupleks selle arvuti välja vähemasti ilma igasuguse OS'ita.

Aga vastuargument on see sellepärast, et kui müüme arvuti, millele pannakse peale piraat-windows, ei ole me sellega mitte midagi võitnud, vaid pigem kaotanud: esiteks kasvõi Windowsi litsentsi võrra toodet ning teiseks on kahtlane, kas see inimene julgeb hiljem oma piraat-windowsiga meie teenindusse hooldusteenust saama tulla (kardab ehk trahve või midagi..).


Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 00:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Krt, jälle käib jutt mingitest üleeilsetest odava otsa arvutitest...
mida siis kopsaka vaheltkasuga inimestele Ubuntu varjus pähe määrida üritatakse Evil or Very Mad
Neid niigi ilma OS-ta müügil. Isegi ühe sellise risuhunniku (Lenovo 3000N200) omanik, kuna see oli ainuke ilma OS-ta masin antud ajal, antud kohas, müügil. Aastaga aku küpse, jahutus vent pläriseb jne... üldse väga mannetu riistapuu 7000 EEK-i eest...

Vaja oleks aga uusi ja kvaliteetseid masinaid müüma hakata Linuxiga või üldse ilma OS-ta!!

Me elame avatud maailmas ja inimesed on õppinud tooteid ja nende hindu võrdlema "arenenud maailma" omadega. Mingi aegunud saasta Ubuntuga müümine küll Linuxi mainele Eestis kasuks ei tuleks. Küll aga uute ja võimekate masinate müük mõistliku hinnaga ja korralikult installitud Linuxiga. Ilmselt ei saa see kerge olema, kuna uus riistvara vajab parjat jeblamist Linuka all aga selle eest klient ju maksabki, et keegi selle ebameeldiva töö tema eest ära teeks Smile

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 00:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ideel on jumet, aga kindlasti peab ennem korralikult läbi mõtlema kuidas idee end rahaliselt ära tasuks.Üks asi on kopikas iga müüdava arvuti pealt ning tehniline tugi.Klientuur oled tõenäoliselt suuremas osas inimesed kes soovivad arvutit postimehe ning meili lugemiseks.Ubuntu esindus tundub minu meelest üks kindlamaid variante.Kuid minu meelest oleks päris uhke ka kõrvale pakkuda arvuteid Estobuntuga.Kes soovib silmailu, jääb kindlasti rahule.
Ubuntu on hakanud promoma pilve teenuste arendamist...nüüd oleks vaja ainult välja mõelda mis see teenus oleks Very Happy

Kui nüüd rääkida arvutitest mida müüa, siis minu meelest oleksid head müügiartiklid Igasugused Nettop arvutid.Ehk siis voolusäästlikud ning odavad arvutid mis jooksevad Atom protsessoritel.Nagu pakub neid Asus, Acer, Dell või kasvõi oma koostatud kastid nagu pakub Ordi.
Kui nüüd sinna paigaldada eelnevalt kohandatud ning testitud OS, siis ongi juba mida müüa.

Veel üks idee mis peast läbi käinud on meediakeskus-arvutid.
Ehk siis arvuti mis käib selle koha peale kus teistel meestel DVD mängija või muusikakeskus.Muusika, filmid, digi-tv, pildid, internet jne, jne...
Sisse sobiks kenasti Inteli Ion kiip ning kestaks ilus korpus ümber, et külalisi ei ehmataks.

Ühesõnaga leian, et üheks märksõnaks võiks olla Atom protsessor - odav ning säästlik (asus reklaamib 90% energia säästu) mis sobiks ka tänase majandusliku seisuga kokku.


veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 03:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma turundaks linuxiga arvuteid nime poolest kui ilma OS-ita arvuteid.

Positsioneerides linuxit kui alternatiivi windowsile, ärgitab see ostjat koheselt kõrvutama linuxit oma tavapäraste windowsis juurdunud harjumustega. Klient ootab, et linux kui marketeeritud "windows" ka toimiks samamoodi(kliendi mõistes "sama hästi") kui päris windows.

Võiks müüa sarnaselt modemitele ja ruuteritele - neid ei müüda ilma tarkvarata, klient ostaks seadme mis karbist välja võttes on kasutamiseks valmis, kuid ei pretendeeri olemaks analoogne kui windows, vastupidi võiks teavitada ostjat, et tegemist ei ole windowsiga, lisatud võiks olla mingi trükitud linuxi kasutajaliidese "quick start guide".

Ainus mida linuxiga toode võiks garanteerida on, et kõik arvutis olevad seadmed töötavad "out of box" ning, et nende toimimist on ka koheselt võimalik demonstreerida.

Kokkuvõttes, "TÜHI arvuti" peaks olema sama mis eelinstalleeritud linuxiga arvuti ja alternatiiv sellele oleks kallim eelinstalleeritud windowsiga versioon. Windows olgu alternatiiv nn "Os-ita" arvutile mitte linux alternatiiviks windowsile. See informeeriks ostjat millega ta riskib ega tekitaks põhjendamatuid ootusi.

Seejuures oleks tõenäoline, et klient avastab, et ta saab oma arvutis kõik tehtud ka windowsit juurde ostmata.

Kuna litsents ja tehnoloogia lubab peaks tootjal olema väga lihtne installitud ja seadistatud linuxit kloonida kõigile sama arvutimudeli kõvaketastele, võrdsustades nii "tühja" või OS-ita arvuti ja linuxiga arvuti mõiste.

Kuigi mul endal puudub usaldus linuxi "automatic updates" teenuse vastu, ka siinne foorum on täis teemasid kus uuendused süsteemi tuksi keeravad. Ma pigem võõrandaks inimesed windowsist pärit pidevast automaatse uuendamise kihust, paraku debiani distrodes on see vist võimatu. Varem või hiljem satub võhikust kasutaja silmitsi update manageri mõne krüptilise küsimusega kerneli või grubi uuendamise jmt kohta, teeb pimesi oma valiku ja tulemus on teada. Võimalik, et see on üks põhjustest miks tootjad on valinud luua oma distro või kasutada uuendusteks oma spetsiaalseid reposid.

IMHO.


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 10:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Catfish kirjutas:
Krt, jälle käib jutt mingitest üleeilsetest odava otsa arvutitest...
mida siis kopsaka vaheltkasuga inimestele Ubuntu varjus pähe määrida üritatakse Evil or Very Mad
Neid niigi ilma OS-ta müügil. Isegi ühe sellise risuhunniku (Lenovo 3000N200) omanik, kuna see oli ainuke ilma OS-ta masin antud ajal, antud kohas, müügil. Aastaga aku küpse, jahutus vent pläriseb jne... üldse väga mannetu riistapuu 7000 EEK-i eest...


Rahu-rahu, ma ei mõelnud seda. Jutt oli pigem sama masina "nõrgematest" parameetritest. Kõiki masinaid saab ju ühe või teise protsessoriga, erineva hulga mäluga jne. Üheks konkreetseks ideeks on Dell Vostro v13 Wink


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 10:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Natuke inspiratsiooni peaks siit lehelt leidma:
http://www.system76.com/

Olen ise ka mõelnud, et soetaks hea meelega sealt mõne pilli, kui see Eestist võimalik oleks. Usast ei taha garantii ebamugavuse tõttu tellida eriti.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 12:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox

linuxi populariseerimise huvides on tegemist tervitatava plaaniga, kuid siin on päris mitu suurt AGA, mille puhul mulle pigem tundub, et tegemist on vaid kõvatamise või parimal juhul väga naiivselt lennuka ideega, kuidas raha teenida.

esmalt, kas firmal on üldse olemas personal, kes on võimeline linuxit mainstream riistvaraga kohaldama ja hiljem kodukasutaja tasemel tuge pakkuma ? koolitamise plaanid on head, kuid uskuge mind, see ei ole nii lihtne, kui pealt paistab. vajaliku vilumuse saavutamiseks mõlemas plaanis läheb päris palju aega ja raha, kas see on olemas ?

teisalt, kas olete ikka endale teadvustanud, et riigis valitseb üha süvenev masu ? inimesed panustavad rohkem isetegevusse, kui selle tegevuse raha eest kellelegi teisele delegeerimisse. pealegi, pole kodukasutaja harjunud hüva nõu eest raha välja käima, praktiseeritakse rohkem sõbra-tuttva poliitikat, seega mis peaks olema selleks stiimuliks, et see harjumus ümber pöörata ?

pealegi, pole majanduslikust aspektist mõtet reklaamida seda, kui säästualternatiivi vaid pigem, kui valikuvabaduse ja mainstreamist erinemise võimalust. seda sellepärast, et odava arvuti otsija ei tarbi iialgi hiljem tasulist tuge või vähemalt mitte sellisel määral, et sellesse panustatu ära tasuks. pealegi, nullib tasulise toe vajadus ära algse soodsama ostuhinna.

seega, linuxit tuleks reklaamida, kui "brändi" erilisele maitsele ehk teha see huvitavaks ja ehk ka natuke edevaks, et seda oleks võimalik kasutada marketingi reeglite järgi.

arvutid tuleks välja valida selle järgi, kui hästi linux seal peal toimib, mitte selle järgi, kui palju võiks vahelt teenida. vastasel korral on see projekt hukule määratud sest erinevalt windowsiga masinatest, ei anta linuxiga masinatele paraku kunagi ühtegi viga andeks.


madisv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 08.09.2008
Postitused: 119
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: muutub tihti, UbuntuMintiDebian'i t
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 14:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huvitav kuidas oleks OEM installi enda käe järgi seatud versiooni tegemine - arvutit müües peaks igatahes sinna OEM versioonina saama asjad sisse, et esimest korda käivitades kasutaja ise kasutajaandmed/registreerimised teha saaks. Samas kastist install vajaks tõesti seadmist, mida siin juba mainiti. Tõeliselt hästi käe järgi seatud OEM installi tegemise vaev on oluline komponent asja äratasuvusest, sest arvestades Linuxi küllalt kiiret arendustsüklit ja soovi võimalikult meele järele kliendile olla peaks installikat uuendama vähemalt kaks korda aastas, lisaks testima. Ei ole ju kunagi hea anda kliendile arvuti, millesse klient esimese asjana võib/peab tõmbama hulgema posu turvauuendusi.




Viimati muutis madisv 16.03.2010, 14:41; muudetud 1 kord
atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 14:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
linuxi populariseerimise huvides on tegemist tervitatava plaaniga, kuid siin on päris mitu suurt AGA, mille puhul mulle pigem tundub, et tegemist on vaid kõvatamise või parimal juhul väga naiivselt lennuka ideega, kuidas raha teenida.


Mis mõttes "kõvatamisega"? Aga raha teenimisega muidugi - ma juba ütlesin, et mitte-MTÜ'de eesmärk ongi võimalikult palju raha teenida. Minu enda personaalne ja emotsionaalne idee on muidugi ka linuxi populariseerimine Smile

Tsitaat:
esmalt, kas firmal on üldse olemas personal, kes on võimeline linuxit mainstream riistvaraga kohaldama ja hiljem kodukasutaja tasemel tuge pakkuma ? koolitamise plaanid on head, kuid uskuge mind, see ei ole nii lihtne, kui pealt paistab. vajaliku vilumuse saavutamiseks mõlemas plaanis läheb päris palju aega ja raha, kas see on olemas ?


Tehniline personal on olemas. Koolituse koha pealt pidasin silmas müüjaid, kes linuxiga arvuteid reaalselt ka müüma hakkavad - kliendile ei piisa müügisalongis olles sellest, et "kusagil taganurgas" on spetsialistid olemas.

Tsitaat:
teisalt, kas olete ikka endale teadvustanud, et riigis valitseb üha süvenev masu ?


Masu tõttu vaadatakse ka odavamaid arvuteid ja üks viis seda saavutada on Windows-litsentsi pealt kokku hoida

Tsitaat:
inimesed panustavad rohkem isetegevusse, kui selle tegevuse raha eest kellelegi teisele delegeerimisse.


Tegelikult saavad ikkagi vähesed oma probleemide lahendamisega hakkama. Ja vähestel on ka tuttavaid, kes nende probleemide lahendamisega hakkama saavad, seda eriti Linuxi puhul. Seepärast on hilisem tehniline tugi siiski vajalik.

Tsitaat:
pealegi, pole majanduslikust aspektist mõtet reklaamida seda, kui säästualternatiivi vaid pigem, kui valikuvabaduse ja mainstreamist erinemise võimalust.


See räägib nüüd natuke vastu sellele masu-ideele, aga ega tegelikult ongi linuxi puhul 2 erinevat poolt: kas sääst või eristumine.. või mõlemad Smile

Tsitaat:
arvutid tuleks välja valida selle järgi, kui hästi linux seal peal toimib, mitte selle järgi, kui palju võiks vahelt teenida.


Mina ei ole sellist asja öelnud. Idee on ikka selles, et müüa täiesti toimivat arvutit, ja seda niimoodi, et klient oleks rahul. Küsimus ei ole mitte selles, et "võimalikult palju vahelt teenida", vaid pigem selles, et see asi ennast üldse ära tasuks. Hetkel kipub tunduma, et pigem mitte Sad


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 15:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:
Kuigi mul endal puudub usaldus linuxi "automatic updates" teenuse vastu, ka siinne foorum on täis teemasid kus uuendused süsteemi tuksi keeravad. Ma pigem võõrandaks inimesed windowsist pärit pidevast automaatse uuendamise kihust, paraku debiani distrodes on see vist võimatu.
Esiteks, keegi ei sunni kedagi uuendusi tegema ning need pole automaatsed. Uuendused on masina tervishoiu/turvalisuse huvides, kas sellest hoolida või mitte, on kasutaja valik.

Teiseks. Vead uuendamisel on haruldased, kui järgida mõningaid lihtsaid printsiipe:
* uuenda tihti (ära lase uuendustel kumuleeruda)
* kasuta võimalikult vähe lisareposid
Need on minu kogemuse põhjal 2 põhilist vigade põhjust.

_________________
Kõike hääd,
WK

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox

seesama tehniline personal, kes tegeleb serveri riistvara ja tarkvaraga pole reeglina väga motiveeritud tegelemaks laiatarbe riistvara ja tarkavaraga, rääkimata samaväärse kasutajatoe ja veel hullem, müügitöö tegemisega. isegi, kui praegu ollakse täis entusiasmi, siis ma võin selle peale kasvõi oma mütsi ära süüa, et hiljem tekib üsna tõsiseid probleeme.
serverid ja keskmise kodukasutaja arvutid on nii erinevad maailmad, et seda ei saa niimoodi üle kanda, et ühega saad hakkama, siis iseenesest mõistetavalt ka teisega.

probleemidega saadakse hakkama paigaldades arvutile pirawin, kui sa unistad, et säästuarvuti koju toonud inimene ostaks sult teenust, siis oled sa ikka väga naiivne.

masu-idee ei soosi seda projekti üldse, minu poolt välja toodud idee oleks võimalik päästerõngas ehk mitte piiritleda toodet säästutootena, muidu ellimineerid juba eos rahakamate klientide huvi, kes potentsiaalselt tugiteenust siiski kasutaks. see ei pruugi tähendada, et puuduma peavad hinnatundlikule kliendile mõeldud tooted, lihtsalt peaks vältima nende paigutamist teistest madalamale pulgale. eesti inimene on üsna suure egoga ja isegi kerjus ei võta sult punast krossigi vastu, kui sa teda kerjuseks nimetad.

kogu see jutt ei ole iseenesest mõeldud projekti maha tegemiseks vaid natuke mõtlema panemiseks, et sellest ei saaks järjekordne surnult sündinud "säästulinuxiprojekt".
ma olen paljudes suuremates arvutipoodides küsinud lihtsalt huvi pärast, mida on neil linuxiga toodetest pakkuda ja vastused on olnud reeglina väga masendavad. mitte ühelgi neist poodidest pole mingit nägemust linuxi osas ega oska nad selle kohta kõige lihtsamal tasemelgi midagi rääkida samas, kui wini kohta midagi küsid, siis lahkud salongist wirtsa jooksvate kõrvadega.


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 16:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
seesama tehniline personal, kes tegeleb serveri riistvara ja tarkvaraga pole reeglina väga motiveeritud tegelemaks laiatarbe riistvara ja tarkavaraga, rääkimata samaväärse kasutajatoe ja veel hullem, müügitöö tegemisega. isegi, kui praegu ollakse täis entusiasmi, siis ma võin selle peale kasvõi oma mütsi ära süüa, et hiljem tekib üsna tõsiseid probleeme.
serverid ja keskmise kodukasutaja arvutid on nii erinevad maailmad, et seda ei saa niimoodi üle kanda, et ühega saad hakkama, siis iseenesest mõistetavalt ka teisega.


See pole päris nii, nagu sa seda ette kujutad, aga selle asja peale on mõeldud, selles osas pole probleemi.

Seoses säästuprojekti ideega.. kuidas suhtuksite, kui nii Windowsiga kui Linuxiga arvuti hind oleks sama?

Või kui saaks Linuxiga kaasa osta mingi lihtsakoelise kasutajatoe paketi, mis annaks kliendile võimaluse meilt Linuxi-alast nõu küsida?


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 16:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
probleemidega saadakse hakkama paigaldades arvutile pirawin, kui sa unistad, et säästuarvuti koju toonud inimene ostaks sult teenust, siis oled sa ikka väga naiivne.


Ma arvan, et palju on ka selliseid kasutajaid, kes ei saa hakkama mitte ühegi OS'i installiga ega teagi, misasi see üldse on. Inimesed tulevad teenindusse iga väga-väga triviaalsete probleemidega ja on nõus raha maksma, peaasi, et see korda saaks.


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 17:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei tohi ka turvalisust mainimata jätta. Mainida muuhulgas klientidele, et 90% maailma arvutitest on viirustega (windowsi turuosa on samuti "juhuslikult" 90%) ning Linuxi all viiruseid ei ole. Pakun, et suur osa inimesi vaataks julgemalt Linuxi poole, kui oleks rohkem kursis, kui palju tegelikult viiruseid olemas on ning milleks nad suutelised on. Praegu tavakasutajad suhtuvad arvutiviirustesse umbes nagu Aafrika arengumaades aids'i. Et valge mees nagu mingit iba siin ajab, aga näe, elan ju - järelikult pole aidsi olemas.


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 17:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ubuntuga arvutite müügiks läheb, siis võiks klavjatuuril win-klahvi asemel ollla ubuntu logoga klahv.
See oleks natuke imelik, kui linuxiga masinaid müüev firma promob windowsit.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ühele tuttavale läpakat otsides jäi silma, et hinnavaatlusesse on päris palju läpakaid linuxiga siginenud. Acer, Asus, Dell
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/S%C3%BClearvutid/?search=312972a8876161ffc2544a41d3d5e76a#results

_________________
Hyva päiva!

muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 16.03.2010, 19:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaatasin, et ordi pakub ka lihtsamat lauaarvutit ubuntuga kui ka xp-ga
http://www.ordi.ee/EPood/Products.aspx?MC=ARVUTID&IC=9910
ja väike katse Delliga http://lxer.com/module/newswire/view/133072/


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group